"Tajne" stowarzyszenia i "teorie spiskowe" => Globalne ocieplenie - najwiêkszy szwindel? => W±tek zaczêty przez: Micha³-Anio³ Maj 27, 2010, 23:19:59



Tytu³: Epoka lodowcowa mo¿e nadej¶æ w ci±gu 6 miesiêcy!
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Micha³-Anio³ Maj 27, 2010, 23:19:59
Ciekawa sprawa taka epoka lodowcowa to taki  reset na 50% ziemi jakby wydarzy³ siê dzisiaj cywilizacja jak± znamy przesta³aby istnieæ.A ma³a epoka lodowcowa uzmys³awia nam ten nonsens  histerii zwi±zanej z ocieplenie . 60lat temu dopiero siê ona zakoñczy³a.



W Internecie a¿ roi siê od przepowiedni zwi±zanych z rokiem 2012 i maj±c± wówczas nast±piæ apokalips±. Wiele osób g³owi siê, jak mo¿e wygl±daæ ewentualna zag³ada. Kolejne scenariusze dostarczane s± przez samych naukowców. Okazuje siê, ¿e jedn± z potencjalnych przyczyn katastrofy mog³aby byæ nowa epoka lodowcowa. Wyniki najnowszych badañ pokaza³y, ¿e poprzedni okres zlodowaceñ nadszed³ w ci±gu zaledwie 6 miesiêcy.
Autorem odkrycia dotycz±cego ostatniej epoki lodowej jest prof. William Patterson. Geolog uwa¿a, ¿e do ostatniego zlodowacenia dosz³o w tempie b³yskawicznym, bo w ci±gu zaledwie 6 miesiêcy, czyli 20 razy szybciej ni¿ dot±d przypuszczano. Poprzednie badania mówi³y, ¿e nadej¶cie zlodowacenia sprzed 13 tysiêcy lat zajê³o blisko dekadê.D³ugotrwa³e badania przeprowadzone przez Pattersona pokaza³y, ¿e klimat panuj±cy na Ziemi jest nieobliczalny i w ka¿dej chwili mo¿e ulec gwa³townej zmianie. - poinformowa³ dziennik "Daily Mail".
Naukowiec opowiadaj±c o swoich obserwacjach porówna³ ostatni± epokê lodowcow± do sytuacji, w której Wielka Brytania, w ci±gu kilku miesiêcy zostaje przeniesiona w rejon Arktyki. W ci±gu pó³ roku ciep³a i s³oneczna Europa zosta³a wówczas pokryta warstw± lodu.
Patterson prowadzi³ swoje badania na jeziorze w regionie Lough Monreagh, w zachodniej czê¶ci Irlandii. Analiza osadu zalegaj±cego na dnie jeziora pokaza³a, ¿e ¿yj±ce tam przed tysi±cami lat zwierzêta i ro¶liny wymar³y w ci±gu zaledwie kilku miesiêcy.

Wielu naukowców uwa¿a, ¿e ¶wiat zagro¿ony jest obecnie nadej¶ciem kolejnego zlodowacenia. Do gwa³townej zmiany klimatycznej, podobnej do tej sprzed kilkunastu tysiêcy lat mog³oby doprowadziæ np. rozpuszczenie siê fragmentu czapy lodowej na Grenlandii, co skutkowa³oby zak³óceniem pr±dów oceanicznych.
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,page,2,title,Naukowcy-ostrzegaja-epoka-lodowcowa-moze-nadejsc-w-ciagu-6-miesiecy,wid,11738391,wiadomosc.html

.
Ma³a epoka lodowa (w skrócie MEL; ang. Little Ice Age – LIA) – okres och³odzenia znany g³ównie z rejonu pó³nocnego Atlantyku, który nast±pi³ po okresie ¶redniowiecznego optimum klimatycznego. By³ to ostatni z wielu ch³odnych okresów holocenu  (tzw ang. Little Ice Age Type Events) i zarazem jeden z najch³odniejszych z nich (Joerin i in. 2006, Matthews & Briffa 2005, Mayewski i in. 2004,). Pierwotnie termin 'ma³a epoka lodowa' tyczy³ siê okresu progresywnej fluktuacji lodowców górskich w pó¼nym holocenie jakie zaobserwowano w górach Sierra Nevada w USA. Obecnie okres ten (ostatnie 4-5 tys. lat) nazywany jest neoglacja³em (Luckman 2004), a MEL stanowi jego ostatni± transgresjê glacjaln±.

Pocz±tkowo s±dzono, ¿e zmiany temperatury by³y globalne[1]. Pogl±d ten zakwestionowano; raport IPCC podsumowa³ te badania, o¶wiadczaj±c, ¿e "...obecne dowody naukowe nie popieraj± globalnie synchronicznych okresów nietypowego oziêbienia lub ocieplenia w tym przedziale czasowym, a konwencjonalne terminy 'Ma³a epoka lodowa' i '¦redniowieczne optimum klimatyczne' okazuj± siê mieæ ograniczon± u¿yteczno¶æ w opisywaniu trendów hemisferycznych lub globalnych zmian temperatury w ostatnich stuleciach"[2].

Glacjologicznie okres ten trwa³ od 1300 do 1950 r. (Matthews, Briffa 2005) – w tym czasie lodowce górskie w wielu obszarach górskich mia³y nieprzerwanie wiêkszy zasiêg ni¿ w okresie poprzedzaj±cym MEL (optimum klimatyczne ¶redniowiecza) i po tym okresie, czyli obecnym ociepleniu (m.in. Hozlhauser 1983, Holzhauser i in. 2005, Matthews, Briffa 2005).

Klimatycznie okres ten trwa³ od 1570 do 1900 r. (Pfister 1980, Matthews, Briffa 2005) Cechuje go och³odzenie klimatu pó³kuli pó³nocnej, z temperatur± ok. 1 °C ni¿sz± ni¿ w XX. wieku[3].

W Alpach podczas MEL lodowce osi±gnê³y maksima w trzech g³ównych etapach XIV w (ok. 1350), XVII w (1600-1660) i XIX w (1820-1850 r.) (Holzhasuer i in. 2005). Jednak trzeba zaznaczyæ, ¿e zarówno zmiany klimatyczne jak i awanse lodowców w ró¿nych regionach Ziemi podczas MEL nie by³y synchroniczne (Matthews, Briffa 2005). Mimo, i¿ najwiêcej dowodów na znacz±ce awanse lodowców podczas MEL znajduje siê na pó³kuli pó³nocnej (g³ównie w Alpach, Skandynawii i górach Ameryki Pó³nocnej) nieliczne badania na pó³kuli po³udniowej tak¿e ¶wiadcz± o ich wiêkszym zasiêgu. W Alpach Po³udniowych ostatnie dwa holoceñskie maksima, lodowce osi±gnê³y w 1725-1740 i 1860-1890/95 (Winkler 2004). Podobnie w Andach patagoñskich najwiêkszym holoceñskim awansem lodowców by³a MEL, i podobnie jak w Alpach, lodowce osi±gnê³y tam trzy maksima (Koch, Kilian 2005), co potwierdzaj± badania dendrochronologiczne (Villalba 1994).

Od 1850 r. (czyli maksimum zasiêgu lodowców podczas MEL) do 2000 r. lodowce w Alpach straci³y ¶rednio 50% swojej powierzchni, a linia wiecznego ¶niegu w tych górach podnios³a siê o oko³o 150 m (Zemp 2006, Zemp i in.). Czo³o najwiêkszego lodowca alpejskiego Grosser Aletsch wycofa³o siê w tym czasie o ok. 3,4 km (Holzhauser 1983, 1984, Holzhauser i in. 2005)

G³ównymi przyczynami zmian klimatycznych zwi±zanych z MEL by³y[potrzebne ¼ród³o]:

    * Zmiany sta³ej s³onecznej wynikaj±ce z cyklów aktywno¶ci S³oñca oraz zwi±zana z tym interakcja miêdzy wiatrem s³onecznym, promieniowaniem kosmicznym a procesami atmosferycznymi. Najzimniejszy okres MEL przypada na najmniejsz± aktywno¶æ S³oñca zwan± minimum Maundera 1645-1715. Awans w latach 1820 i 1850 pokrywa siê z Minimum Daltona.
    * Cyrkulacja termohalinowa, której ogrzewaj±cy wp³yw na rejon Pó³nocnego Atlantyku by³ s³abszy, powoduj±c m.in. zwiêkszenie zalodzenia oraz zasiêgu paku lodowego na oceanie.
    * Aktywno¶æ wulkaniczna, która mia³a oziêbiaj±cy wp³yw na klimat szczególnie intensyfikowa³a efekty minimów aktywno¶ci s³onecznej: Wolfa, Maundera i Daltona. Na to ostatnie minimum przypada wybuch wulkanu Tambora w 1815 r., co jest uwa¿ane za bezpo¶redni powód znacz±cych anomalii klimatycznych na ca³ej Ziemi. Kolejny 1816 r. nazywany jest rokiem bez lata.

MEL wywar³a olbrzymi wp³yw na gospodarkê i cywilizacje, szczególnie w obszarze Pó³nocnego Atlantyku, tj. Europy i Ameryki Pó³nocnej[
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82a_epoka_lodowa


Epoka lodowcowa rozpocznie siê w 2014 r.

u¿ za cztery lata bêdziemy musieli siê zmierzyæ z tzw. ma³± epok± lodow± - takie wnioski podczas odbywaj±cej siê w Stanach Zjednoczonych konferencji po¶wiêconej zmianom klimatycznym wysnu³ znany rosyjski naukowiec.
Chabibullo Abdusamatow w czasie sympozjum, które odby³o siê w Heartland Institute w Chicago stwierdzi³ z pe³nym przekonaniem, ¿e obserwowana obecnie tendencja wskazuje na to, ¿e ju¿ wkrótce dojdzie do kolejnej tzw. ma³ej epoki lodowej. Wcze¶niej sytuacja  taka mia³a miejsce po tzw. ¶redniowiecznym optimum klimatycznym - by³ to trwaj±cy kilka stuleci okres ocieplenia. Potem nast±pi³a trwaj±ca ok. 200 lat ma³a epoka lodowcowa. Zdaniem Abdusamatowa, który jest szefem badañ kosmicznych w obserwatorium astronomicznym Rosyjskiej Akademii Nauk w Pu³kowie jest wiele sygna³ów, które ¶wiadcz± o tym, ¿e kolejna ma³a epoka lodowa nadejdzie ju¿ za cztery lata.


REKLAMA   Czytaj dalej



Rosyjski naukowiec argumentuj±c swoj± tezê przypomnia³ o kilku zjawiskach, które ¶wiadczyæ mog± o trafno¶ci jego prognoz. Od lat 90-tych ¶rednia roczna aktywno¶æ S³oñca wyra¼nie siê obni¿y³a. Poza tym maksymalne temperatury podczas obserwowanego przez jaki¶ czas trendu, zwi±zanego z ocieplaniem siê klimatu, zanotowano w latach 2005-2008.

Abdusamatow przewiduje, ¿e przez najbli¿sze cztery lata czekaj± nas znacz±ce wahania temperatur. Ich maksymalna warto¶æ nie bêdzie jednak wy¿sza od tych osi±ganych w latach 1998-2005. Wg Abdusamatowa stopniowej redukcji ulegaæ te¿ bêdzie aktywno¶æ plam s³onecznych, która swoje minimum osi±gnie ok. 2042 r. To sprawi, ¿e w latach 2055-2060 bêdziemy mieli ju¿ do czynienia z naprawdê g³êbokim och³odzeniem klimatu.
 trakcie konferencji Abdusamatow skarci³ te¿ naukowców upowszechniaj±cych teorie dotycz±ce globalnego ocieplenia. Zdaniem eksperta, dzia³alno¶æ cz³owieka i emisja gazów cieplarnianych nie ma tu nic do rzeczy. Rosjanin ju¿ wcze¶niej opublikowa³ kilka swoich prac, z których jasno wynika, ¿e g³ównym czynnikiem, który wp³ywa na temperaturê na Ziemi jest promieniowanie s³oneczne.

"Obserwacje S³oñca pokazuj±, ¿e je¶li chodzi o wzrost temperatury, dwutlenek wêgla jest 'niewinny'." - stwierdzi³ Abdusamatow. "Je¶li chodzi za¶ o to, co nas czeka w nadchodz±cych dekadach, to nie jest to katastrofalne ocieplenie, ale globalny i bardzo wyd³u¿aj±cy siê spadek temperatury."


REKLAMA   Czytaj dalej



W ubieg³ym roku amerykañska komisja senacka zajmuj±ca siê sprawami ¶rodowiska wyda³a dokument, w którym znalaz³y siê opinie 700 naukowców, którzy nie zgadzaj± siê z twierdzeniem, ¿e globalne ocieplenie jest wynikiem dzia³alno¶ci gospodarczej cz³owieka. poinformowa³ serwis wnd.com. Abdusamatow by³ jednym z ekspertów, którego ocena zosta³a w raporcie uwzglêdniona.

(rc)
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,page,2,title,Epoka-lodowcowa-rozpocznie-sie-w-2014-r,wid,12300395,wiadomosc.html


Tytu³: Odp: Epoka lodowcowa mo¿e nadej¶æ w ci±gu 6 miesiêcy!
Wiadomo¶æ wys³ana przez: zohoz Maj 28, 2010, 10:46:10
S³oñce i Ziemia graj± tak jak i my to robimy :
Gdy jest nam gor±co to zdejmujemy ubranka (np. aktywno¶æ sloñca/ s³oñce  bli¿ej ziemi / zima ) aby siê och³odziæ
Gdy jest nam zimno to zak³adamy ubranka    ( brak aktywno¶ci / s³oñce dalej od ziemi / lato )      aby siê dogrzaæ

dlatego aktywno¶æ sloñca ³±czy siê z ochlodzeniem (zachmurzeniem tak¿e )
ale tym razem mog± wyst±piæ niespodzianki :-) a naukowcy s± powolni jak muchy w smole (byæ mo¿e:-)oczywi¶cie)
jako¶ tak :-)
POZDROWIENIA



Tytu³: Odp: Epoka lodowcowa mo¿e nadej¶æ w ci±gu 6 miesiêcy!
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Czerwiec 01, 2010, 14:27:09
Z jednej strony zwiêkszona aktywno¶æ S³oñca, powiêkszanie siê dziury ozonowej, czyli wiêksze grzanie, a z drugiej strony mamy do czynienia z och³odzeniem na skutek aktywno¶ci wulkanicznej czy te¿ och³odzeniem siê i spowolnieniem Pr±du Zatokowego  ( Golfsztrom).
Zachodzi wiele zjawisk jednocze¶nie i doprawdy trudno chyba wyrokowaæ co siê stanie. Mo¿e zamiast globalnego ocieplenia czy globalnego och³odzenia bêdziemy mieli wiêksz± polaryzacjê oraz intensywno¶æ zjawisk atmosferycznych w ci±gu doby, czyli np. wielkie opady ¶niegu w nocy, a w dzieñ upalne s³oñce. Po prostu karuzela zdarzeñ.
Do tego silne wiatry - na przemian gor±ce i ch³odne, powodzie w jednym miejscu a kilkadziesi±t kilometrów dalej susze.



Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

vfirma ganggob apelkaoubkonrad692 cinemak julandia