"Mikstura oczyszczaj±ca nie jest lekiem, bowiem sama ¿adnych chorób nie leczy, natomiast po pierwsze zapobiega im, a po drugie – stwarza systemowi odporno¶ciowemu warunki, by ju¿ istniej±ce choroby móg³ usun±æ samodzielnie. Jak to jest mo¿liwe? Otó¿, jak wiadomo, przyczyn± wszystkich chorób s± toksyny, przede wszystkim te wnikaj±ce do organizmu z przewodu pokarmowego przez nieszczelno¶ci jelit - nad¿erki czyli niewidoczne go³ym okiem, widoczne tylko pod mikroskopem w badaniu histopatologicznym mikrourazy nab³onka jelitowego. I to jest g³ówne zadanie Mikstury oczyszczaj±cej – systematyczne likwidowanie nad¿erek.
Sk³ad Mikstury oczyszczaj±cej Miksturê oczyszczaj±c± tworz± trzy sk³adniki: ¶rodek blokuj±cy wch³anianie (olej), ¶rodek goj±cy nad¿erki (alocit – wodny roztwór soku z aloesu albo ekstraktu z pestek grejpfruta) oraz ¶rodek rozpuszczaj±cy z³ogi (sok z cytryny).
Ka¿dy ze sk³adników ma do spe³nienia konkretne zadanie:
1. Olej dobrze ³±czy siê ze ¶luzem wy¶cie³aj±cym b³onê ¶luzow±, dziêki czemu na oko³o pó³ godziny blokuje wch³anianie pozosta³ych sk³adników Mikstury oczyszczaj±cej, ju¿ w pocz±tkowym odcinku przewodu pokarmowego. Tym sposobem umo¿liwia im dotarcie a¿ do jelita grubego.
2. Dziêki temu, ¿e nie ³±czy siê z wod±, olej nie pokrywa wodnistych nad¿erek, lecz ods³ania je na goj±ce dzia³anie alocitu.
3. Alocit jest wodnym roztworem jednego z dwóch preparatów znanych z niezwyk³ych w³a¶ciwo¶ci goj±cych – soku z aloesu albo ekstraktu z grejpfruta, spe³nia wiêc rolê ¶rodka goj±cego nad¿erki istniej±ce w b³onie ¶luzowej przewodu pokarmowego, a tak¿e zapobiega powstawaniu nowych.
4. Sok z cytryny wykazuje doskona³e w³a¶ciwo¶ci rozpuszczaj±ce, tote¿ jego zadaniem jest rozpuszczenie patologicznego ¶luzu obklejaj±cego ¶ciany jelita cienkiego, kamieni ka³owych w jelicie grubym, a tak¿e z³ogów zalegaj±cych w przewodach ¿ó³ciowych oraz trzustkowych.
Przygotowanie Mikstury oczyszczaj±cej Wieczorem do szklanki z ciemnego szk³a lub porcelanowego (albo glinianego) kubka wlaæ w dowolnej kolejno¶ci trzy sk³adniki:
10 ml oleju + 10 ml alocitu + 10 ml soku z cytryny
Przykryæ i pozostawiæ w temperaturze pokojowej, na przyk³ad na parapecie lub (dla wygody) gdzie¶ przy ³ó¿ku. Wypiæ rano na czczo. Nie je¶æ ani nie popijaæ przez co najmniej pó³ godziny, a jeszcze lepiej przez godzinê – mo¿e byæ oczywi¶cie d³u¿ej.
Uwagi 1. Mikstura oczyszczaj±ca nie jest lekiem jako takim i nie koliduje z ¿adnymi lekami – chemicznymi czy naturalnymi.
2. Je¶li stosujemy jakie¶ leki, które zgodnie z zaleceniem nale¿y przyjmowaæ na czczo, to przyjmujemy je pó³ godziny, a hormony tarczycy dwie godziny po wypiciu Mikstury oczyszczaj±cej.
3. Ze wzglêdu na to, ¿e w±troba mo¿e nie byæ w stanie wydaliæ zbyt du¿ej ilo¶ci toksyn uwalnianych w trakcie samooczyszczania organizmu, Mikstury oczyszczaj±cej nie nale¿y stosowaæ jednocze¶nie z innymi metodami oczyszczania, by siê na siebie dzia³anie tych metod nie na³o¿y³o. Inaczej mówi±c: nie nale¿y poganiaæ organizmu do zdrowienia.
4. Aby unikn±æ zbyt gwa³townej reakcji organizmu na pocz±tku, kuracjê lepiej jest rozpocz±æ od ¼ zalecanej dawki, nastêpnie po tygodniu, dwóch (gdyby wyst±pi³y gwa³towne reakcje to pó¼niej, po ich ust±pieniu), mo¿na zwiêkszyæ ilo¶æ sk³adników do ½ pe³nej dawki. Nastêpnie, stosuj±c te same ¶rodki ostro¿no¶ci, mo¿na zwiêkszyæ ilo¶æ sk³adników do ¾ pe³nej dawki. Dopiero gdy ta ilo¶æ nie wywo³a zbyt gwa³townych reakcji (albo min±), mo¿na zastosowaæ pe³n± zalecan± dawkê.
5. W pocz±tkach kuracji, gdy istnieje jeszcze mo¿liwo¶æ wyst±pienia gwa³townych reakcji, sk³adniki Mikstury oczyszczaj±cej odmierzamy skrupulatnie, tj. 2,5; 5; 7,5 i 10 ml. Ale gdy Miksturê oczyszczaj±c± stosujemy ju¿ tylko profilaktycznie, to ¶mia³o ilo¶ci te mo¿emy odmierzaæ w przybli¿eniu („na oko”).
6. Mikstury oczyszczaj±cej nie nale¿y mieszaæ. Nie dlatego, ¿eby to w czym¶ szkodzi³o, ale po prostu nie ma takiej potrzeby.
7. Sk³adniki do sporz±dzenia Mikstury oczyszczaj±cej nale¿y przechowywaæ w ch³odnym miejscu lub w lodówce.
Olej jako sk³adnik Mikstury oczyszczaj±cej Do Mikstury oczyszczaj±cej u¿ywamy jeden z trzech olejów:
Olej z oliwek (oliwê) w pierwszym 3-miesiêcznym etapie stosuj± osoby cierpi±ce na schorzenia ¿o³±dka i/lub dwunastnicy, nadkwa¶no¶æ lub kamicê ¿ó³ciow±. Osoby, które tych schorzeñ nie maj± – pomijaj± ten etap.
Olej z kukurydzy w drugim 3-miesiêcznym etapie stosuj± osoby, które skoñczy³y b±d¼ pominê³y etap pierwszy i cierpi± na choroby trzustki i/lub w±troby, i/lub maj± podwy¿szony cholesterol. Osoby, które tych schorzeñ nie maj± – pomijaj± ten etap.
Olej z pestek winogron jest dla tych, którzy zakoñczyli b±d¼ pominêli poprzednie dwa etapy i nie maj± objawów nieprawid³owego funkcjonowania górnych odcinków przewodu pokarmowego.
Alocit jako sk³adnik Mikstury oczyszczaj±cej S³owo „alocit” zosta³o stworzone na potrzeby Mikstury oczyszczaj±cej z pierwszych cz³onów s³ów „aloes” i „citrosept” w celu jasnego przedstawienia jednego z jej sk³adników. Alocitu kupiæ nie mo¿na, lecz nale¿y wykonaæ go samemu. W ramkach na nastêpnej stronie przedstawione s± obydwa warianty wykonania alocitu: z soku z aloesu i z ekstraktu z grejpfruta.
Alocit z soku z aloesu wykonujemy w ten sposób, ¿e sok z aloesu rozcieñczamy wod± w stosunku 1:1, czyli do pó³litrowej butelki z ciemnego szk³a wlewamy 1/4 litra soku z aloesu i 1/4 litra wody. Wodê wcze¶niej nale¿y przegotowaæ i sch³odziæ do temperatury pokojowej.
Alocit z soku z pestek grejpfruta wykonujemy w ten sposób, ¿e pó³litrow± butelkê z ciemnego szk³a nape³niamy wod± i dodajemy 35 kropli Citroseptu. Wodê wcze¶niej nale¿y przegotowaæ i sch³odziæ do temperatury pokojowej.
Po pó³rocznej kuracji roztworem soku z aloesu na pocz±tku, nale¿y co trzy miesi±ce zmieniaæ rodzaj ¶rodka goj±cego (na ekstrakt z grejpfruta i odwrotnie). Te zmiany uzasadnione s± faktem, ¿e po pewnym czasie organizm „przyzwyczaja siê” do ka¿dego ¶rodka goj±cego i przestaje na niego reagowaæ. Teoretycznie mo¿na by³oby stosowaæ tylko jeden z ¶rodków goj±cych i robiæ przerwy, ale nie jest to dobre wyj¶cie, poniewa¿ nasze ¶rodowisko zatruwane jest nieprzerwanie, wiêc nawet krótka przerwa w profilaktyce mo¿e spowodowaæ niepowetowane szkody w zdrowiu.
Sok z cytryny jako sk³adnik Mikstury oczyszczaj±cej Cytrynê nale¿y cienko obraæ z ¿ó³tej skórki, wycisn±æ z niej sok, za¶ pozosta³o¶æ u¿yæ do koktajlu b³onnikowego.
Sok z cytryny to oko³o 10 ml soku, czyli ilo¶æ soku, jak± mo¿na uzyskaæ z po³ówki ma³ej albo 1/3 ¶redniej, albo 1/4 du¿ej cytryny.
Osoby uczulone na owoce cytrusowe, na pocz±tku kuracji w ogóle nie powinny dodawaæ soku z cytryny do Mikstury oczyszczaj±cej. Dopiero po trzech miesi±cach mo¿na dodawaæ jedn± kroplê i je¶li ta ilo¶æ nie wywo³a reakcji uczuleniowej, po tygodniu dodaæ po dwie krople, i tak dalej – a¿ do pe³nej dawki soku z cytryny.
Mikstura oczyszczaj±ca dla dzieci Dawki Mikstury oczyszczaj±cej dla dzieci s± mniejsze od dawek zalecanych doros³ym i wynosz± (w zale¿no¶ci od wagi cia³a): 1/4 do 20 kg; 1/2 do 40 kg i 3/4 do 60 kg. "
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura Koktaj blonnikowy"Wykonanie koktajlu
Wykonanie koktajlu nie jest ani trudne, ani pracoch³onne – przy odrobinie wprawy nie poch³ania wiêcej czasu, jak trzy minuty. Ca³y proces jest roz³o¿ony na trzy kroki:
Krok pierwszy: Do m³ynka do mielenia nasion (lub m³ynka do kawy) wsypujemy po ³y¿ce sto³owej:
nie³uskanych pestek dyni,
nie³uskanych pestek s³onecznika,
siemienia lnianego.
Nastêpnie ca³o¶æ mielemy na drobny proszek.
Krok drugi: Zmielone nasiona wsypujemy do miksera, zalewamy niewielk± ilo¶ci± wody (by przykry³a zmielone nasiona), dodajemy miód oraz owoce b±d¼ warzywa. Ca³o¶æ miksujemy oko³o minuty, a¿ mikser bêdzie wydawa³ jednostajny d¼wiêk ¶wiadcz±cy o uzyskaniu jednolitej papki.
Krok trzeci: Na koniec dolewamy tak± ilo¶æ wody, by uzyskaæ 250 - 300 ml napoju, i przez kilkana¶cie sekund miksujemy, do uzyskania klarownego p³ynu.
Po zmieleniu i rozdrobnieniu, zawarte w koktajlu czynne zwi±zki organiczne zostaj± gwa³townie uaktywnione. Poniewa¿ w naszym interesie jest, by to uaktywnienie wykorzystaæ w przewodzie pokarmowym i organizmie (nie w mikserze czy innym naczyniu), to koktajl nale¿y wypiæ stosunkowo szybko – w ci±gu powiedzmy kwadransa od jego przyrz±dzenia.
Szczegó³owy opis pierwszego kroku wykonania koktajluNie³uskane pestki dyni i s³onecznika, a tak¿e siemiê lniane, s± baz± koktajlu b³onnikowego, decyduj±c± o jego w³a¶ciwo¶ciach, wiêc powinny siê w nim znale¼æ. Niemniej jednak ich ilo¶æ mo¿emy do¶æ dowolnie zmieniaæ, kieruj±c siê efektami, jakie chcemy uzyskaæ po wypiciu koktajlu. Gdy na przyk³ad mamy problem z zaparciami, do koktajlu stosujemy dwie ³y¿ki siemienia lnianego i po pó³ ³y¿ki pestek dyni i s³onecznika, gdy za¶ jest na odwrót, bo naszym problemem s± zbyt rzadkie stolce, postêpujemy na odwrót – do koktajlu stosujemy dwie ³y¿ki pestek dyni i po pó³ ³y¿ki siemienia lnianego i pestek s³onecznika.
Oprócz trzech sk³adników podstawowych, do koktajlu mo¿na dodaæ jeszcze jeden – czwarty sk³adnik wymagaj±cy zmielenia. Choæ wybór jest tutaj du¿y, to jednak w pierwszym kroku nie dodajemy wiêcej sk³adników, ni¿ cztery. Najlepsze efekty uzyskuje siê dodaj±c nasiona ostropestu albo orzechy – laskowe lub w³oskie."
http://www.bioslone.pl/odzywianie/koktajlOpis diety prozdrowotnej:
http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna