Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Astrologiczne cykle Wenus - Pentagram, Harmonia i Doskona³o¶æ  (Przeczytany 17626 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Amiel
Nowy u¿ytkownik
*
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 8


www.czasduszy.pl


Zobacz profil WWW Email
« : Luty 25, 2010, 13:06:04 »

Opisana na tym forum cykliczno¶æ obiegu Wenus dooko³a S³oñca, zobrazowana w postaci pentagramu, ma swoje praktyczne zastosowanie w astrologii ju¿ od czasów Majów. A w³a¶ciwie stosowana by³a w ich czasach, jak równie¿ w czasach sumeryjskich. W tej chwili, dziêki równie¿ temu formum i w³asnym badaniom nad astrologi± i potencja³ami, znów odkrywam ten zapomniany cykl.

Planeta Wenus obiega S³oñce w ci±gu 225 ziemskich dni. Obieg ten cechuje siê niezwyk³± harmoni± i cykliczno¶ci±. Patrz±c na punkty na ekliptyce, w których Wenus jest w koniunkcji z S³oñcem (po jej pe³nym obegu wokó³ S³oñca), powstaje sze¶cio-etapowy, zamkniêty cykl. Po po³±czeniu punktów koniunkcji powstaje figura pentagramu (lub pentaklu, bior±c pod uwagê zamkniêcie pentagramu w kole).

Przyjrzyjmy siê obecnej sytuacji na niebie oraz dat kiedy Wenus ma koniunkcjê ze S³oñcem. Obok przedstawione s± daty koniunkcji w kolejno¶ci pokazanej równie¿ na rysunku:


Nale¿y dodaæ, ¿e miejsce powrotu Wenus do pierwszego wierzcho³ka pentagramu, czyli nowego etapu cyklu, jest przesuniête ¶rednio o 4° (w prawo), co odpowiada tak¿e przesuniêciu o tyle stopni cyklu ascendentu na Ziemi i jest tak¿e zwi±zane z dobowym i rocznym obrotem Ziemi maj±cym ¶rednio 364 dni, wzglêdem 360 stopni ko³a.

Takie przesuniêcie powoduje, ¿e wystêpuje widziany z Ziemi  "ruch" figury pentagramu po ekliptyce. Jest to ruch prawoskrêtny i wynosi ¶rednio 4° na 6 lat wenusjañskich (obiegów Wenus wokó³ S³oñca), czyli 6 cyklów; lub 8 lat ziemskich.

Dok³adnie pokaza³em omawiane przesuniêcie poni¿ej (punkty 1 i 6), wraz z datami wyst±pienia koniunkcji Wenus i S³oñca:



Widzimy tutaj przesuniêcie koniunkcji i inne po³o¿enie figury wzglêdem tej prezentowanej na poprzednim schemacie. Poprzednio, w punkcie o nr 1, koniunkcja mia³a miejsce w 21° Kozioro¿ca, a pokazana tutaj: w 2° Kozioro¿ca (koniunkcja nr 6 ma miejsce w 28° Strzelca).

Takie u³o¿enie pentagramu, zwi±zane z wskazanymi datami, jest przeze mnie wykonane celowo, gdy¿ dotyczy to kolejnego cyklu koniunkcji Wenus, zwi±zanego z takim u³o¿eniem figury, które odpowiada "bia³emu" pentagramowi (patrz ni¿ej).

Wenus by³a badana zarówno przez Majów ( 6 w. p.n.e.) jak i w czasach sumeryjskich (4-2 w. p.n.e.) i w obu kulturach mia³a wp³yw na cykliczno¶æ czasów pokojowych i wojennych; mi³o¶ci i nienawi¶ci.

Ta dualno¶æ przedstawiana jest w pentaklu i dotyczy przyjêtej w kulturze, a zapocz±tkowanego w XIX w. przez Eliphas'a Levi'ego, obrazowania pentaklu: harmonijnego (bia³ego, z wierzcho³kiem w zenicie (MC)) i dysharmonijnego (czarnego, z wierzcho³kiem w IC (dole nieba (ko³a)):


Pentagram dzieli ko³o na 5 czê¶ci, ka¿dy po 72°. Wyznacza on aspekty zwi±zane z tym podzia³em: kwintyl 72° i bikwintyl 144°.

Bior±c pod uwagê ruch prawoskrêtny i porównuj±c dwa pierwsze kosmogramy, widaæ, ¿e w obecnych czasach cykl Wenus zbli¿a nas do harmonii (harmonijnego u³o¿enia pentagramu), któr± kulminacjê osi±gniemy w latach 70-tych i 80-tych XXI w. Dla porównania przedstawiê obraz kulminacji poprzedniego okresu nieharmonijnego - proszê zwróciæ uwagê na daty:


Przej¶cie z pozycji harmonijnej do nieharmonijnej, lub odwrotnie, zajmuje pokonanie 36° ekliptyki. Cztery stopnie jest wielko¶ci± u¶rednion± przesuniêcia po zakoñczeniu jednego cyklu w praw± strone ekleptyki, a w obecnym czasie stanowi wiêksz± warto¶æ, która wynosi, w przeliczeniu na lata: 130 lat (ok. 1940 - 2070).

Pentagram by³ znany jako "Gwiazda Isztar", a pó¼niej jako "Gwiadza Izydy". Mistycy pitagorejscy widzieli w nim symbol doskona³o¶ci. [Wikipedia, Pentagram]

"Isztar (sumeryjskie Inanna) by³a najwa¿niejszym ¿eñskim bóstwem Mezopotami. Bogini mi³o¶ci i zmys³owo¶ci, ale równie¿ wojny i zemsty. Królowa niebios.  Imiê Isztar (wcze¶niej Esztar) w jêzyku akadyjskim spokrewnione jest z imionami: Attar (po³udniowoarabskie bóstwo) i Astarte (fenicka bogini, biblijna Asztoret). Sumeryjskie "Inanna" prawdopodobnie wywodzi siê od Nin-ana ("Pani Nieba"). Wystêpuje równie¿ w formie Inana oraz Innin. Wszystkie te imiona dotycz± Wenus.

W Isztar mo¿na wyodrêbniæ 3 aspekty:

•bogini mi³o¶ci cielesnej
•bogini wojny. Dla Asyryjczyków by³a ni± zw³aszcza Isztar z Arbeli.
•uto¿samianie bogini z planet± Wenus. W tej formie wystêpowa³a czasami pod imieniem Ninsianna." [Wikipedia, Isztar]

St±d te¿ wziê³y siê postacie zwi±zane z Wenus i jej dwulicowo¶ci±:
dobra i z³a wró¿ka

Wracaj±c do Wenus jako w³adczyni 6-go domu i znaku zodiaku Panny, przypatrzmy siê jej umi³owaniu porz±dku i harmonii. Przyk³adem takim, w odniesieniu do pentagramu, jest "z³oty podzia³", szeroko omówiony na tym forum.

Z "z³otym podzia³em" zwi±zane s± np. "z³oty prostok±t" i "z³ota spirala", figury spotykane w naszej codziennej rzeczywisto¶ci jak i obserwowane w makro i mikrokosmosie (m.in. w budowie ludzkiego cia³a ludzkiego jak i budowie i dzia³aniu kosmosu), bêd±ce przedmiotem studiów "¶wiêtej geometrii".

Cechy Panny, jako znaku zodiaku, s± powszechnie znane. Cechuje j± porz±dek, perfekcja i dok³adno¶æ. Funkcja Wenus równie¿ przynale¿y do tych cech. Jest ni± przede wszystkim harmonia i harmonizacja - doskona³o¶æ i doskonalenie.

Liczba "6" jest pierwsz± liczb± doskona³± - liczb± naturaln±, która jest sum± wszystkich swoich dzielników w³a¶ciwych [Wapedia, liczba doskona³a]: 6=3+2+1. Nastêpn± liczb± doskona³± jest 28, a nastêpnie 496, 8128, 33550336, 8589869056 i 137438691328.

Jest powiedzenie: diabe³ tkwi w szczegó³ach. Powiedzenie to dotyczy Wenus, znaku Panny, którego to znaku Wenus jest w³adc± (Wenus ma cechy znaku zodiaku Panny) i oczywi¶cie potencja³u "6" (Panna jest szóstym znakiem zodiaku).

Sumeryjska Inanna przedstawiana jest z dziwnymi przedmiotami, uwa¿anymi za przyrz±dy miernicze, które to maj± zwi±zek z kszta³tem liczby 6, przedstawionym ni¿ej w obrazie pokazuj±cym jej ewolucjê (Wikipedia, liczba 6):

Wenus i znak zodiaku Panny dotyczy dok³adno¶ci, szczegó³owo¶ci, harmonii, skrupulatno¶ci itp, a sk±d mowa o diable? Inanna sta³a siê wzorem dla jednej z kart wielkich arkanów tarota, pocz±wszy od tarota Marsylskiego i tarota Rider-Waite:


Pokazane s± tutaj arkana 15 (Diabe³) i 6 (Kochankowie). W zapisie numerologicznym obie karty maj± potencja³ "6" (1+5=6). Karty te s± zbie¿ne ze sob± i widaæ tutaj jak s³uszne jest powiedzenie: mi³o¶æ i nienawi¶æ s± dwiema obliczami tego samego.

Cech±, która powoduje t± skrajno¶æ jest emocjonalno¶æ, która cechuje Wenus i znak Panny. Emocjonalno¶æ jest przeciwieñstwem uczuciowo¶ci, tak jak analiza jest przeciwieñstwem syntezy.

Astrologicznie jest to przedstawione nastêpuj±co:

Wenus i znak Panny jest w opozycji do znaku Ryb i Neptuna, tak jak Diabe³ jest w opozycji do Boga i nienawi¶æ jest po przeciwnej stronie mi³o¶ci - stanowi± one jednak zwi±zek (opozycja ma cechy Wagi i Saturna) tak jak w mijaj±cej epoce Ryb by³ zwi±zek miedzy Bogiem vs Diab³em. Równocze¶nie Wenus i znak Panny s± w aspekcie kwadratury do Strzelca i Prozerpiny, których reprezentantem jest Chrystus (i Ko¶ció³ Chrystusowy), który jest w konflikcie z Diab³em i Wenus.

Do powy¿szych przyk³adów nale¿y dodaæ, i¿ Nauka, oparta na analizie i szczegó³ach, równie¿ jest domen± Wenus i znaku Panny; s³u¿±ca raz wojnie, raz pokojowi; równie¿ w tej postaci jest w konflikcie z Ko¶cio³em, co znamy dobrze z praktyki.
Duchowo¶æ, bêd±ca po stronie Ryb i Neptuna jest w opozycji do Nauki i Wenus; obie mog± po³±czyæ studia, z wiar± buduj±ce ¶wiatopogl±d, nale¿±ce do domeny Strzelca.

Tak oto prezentuje siê Wenus, Inanna - doskona³a Panna.

wiêcej o astrologii, numerologii i rozwoju potencja³ów na www.czasduszy.pl

Amiel
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2010, 22:45:51 wys³ane przez Amiel » Zapisane

Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Luty 25, 2010, 21:16:47 »

Mo¿e tytu³em ma³ego uzupe³nienia skopiuje post Taniec Wenus
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=27.msg115#msg115
Mo¿esz te¿ wykorzystaæ co¶ z niego i uzupe³niæ swój. Wtedy daj znaæ to usunê go st±d.

Dla mnie Uk³ad S³oneczny jest trochê jak "cia³o s³oneczne" gdzie planety wspó³graj± ze sob± jak organy z ludzkim ciele. NIe wiem czy istniej± jakie¶ dane naukowe pozwalaj±ce zinterpretowaæ ró¿ne uk³ady planet  w kategoriach generowanych przez nie ró¿nych "sytuacji energetycznych" wp³ywaj±cych na ró¿ne zjawiska na Ziemi.
Pozdrawiam

P.S
To zabawne, ale wczoraj pomy¶la³em, aby utworzyæ w±tek pt. "Cykle nieba" po¶wiêcony ró¿nym cyklom kosmicznym.
Swoj± drog± z "cyklami nieba" to najbardziej oblatani byli chyba Majowie, ale to szerszy temat.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Wenus i pentagram - geometria piêciok±tnego cyklu Wenus.

Wenus i Ziemia kre¶l± na niebie pentagram - piêcioramienn± gwiazdê. Ka¿dy z piêciu wierzcho³ków pentagramu wyznaczany jest przez koniunkcjê (doln±) Ziemi i Wenus, która ma miejsce raz na 584 dni. Oznacza to, ¿e wyrysowanie wszystkich piêciu wierzcho³ków pentagramu trwa 2920 ziemskich dni (5 x 584 dni), czyli 8 ziemskich lat. W tym samym czasie Wenus obiega S³oñce 13 razy.
Dok³adniejsze dane (do dwóch miejsc po przecinku):
http://www.astro.uni.wroc.pl/vt-2004/vt-mechanika.html


http://www.astro.uni.wroc.pl/vt-2004/vt-edukacja1.html
http://news.astronet.pl/news.cgi?606

"Rysowanie" pentagramu przez koniunkcje Ziemi i Wenus. Jeden cykl trwa 2920 dni, czyli 8 lat. 


http://southmovement.alphalink.com.au/commentaries/Pattern.html

Pierwszy ruch z powy¿szego obrazka



Tranzyt Wenus 8 czerwca 2004 r.



Wiêcej: http://ptma-chorzow.astronomia.pl/aktual/Wenus/Wenus.html

Wszystkie obrazki ze strony: http://www.lunarplanner.com/Images/Venus/Venus-Ret.gif
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 21:21:24 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Amiel
Nowy u¿ytkownik
*
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 8


www.czasduszy.pl


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2010, 11:47:03 »

Dziêkujê bardzo za uzupe³nienie! Jestem za tym, by to zosta³o w takiej formie jak zosta³o podane, bez usuwania niczego.

Nowe dane rodz± nowe badania

Powy¿ej jest mowa o wskazaniach pentagramu wg "dolnej koniunkcji". Moje przyk³ady bazowa³y na "koniunkcji górnej", a to z tego powodu, ¿e Wenus jest wtedy w ruchu zgodnym z kierunkiem zodiaku na ekliptyce.
Kiedy Wenus okr±¿a S³oñce, miêdzy Ziemi± a S³oñcem, jest w ruchu pozornie wstecznym do rozwoju znaków zodiaku ekliptyki (zawraca), przez co ruch ten jest pozornie szybszy, patrz±c z Ziemi i koniunkcja trwa krócej (na zasadzie mijaj±cych siê poci±gów i jad±cych w tym samym kierunku).

Ruch taki, w przeciwnym kierunku do ekliptyki, nazywa siê RETROGRADACJ¡. Planety w retrogradacji, maj± w astrologii nieco inne w³a¶ciwo¶ci ni¿ wystêpuj±ce w rychu zgodnym z kierunkiem orbitalnym Ziemi wokó³ S³oñca.
Osobi¶cie jestem w zwi±zku z tym, za badaniem "koniunkcji górnej", jednak przedstawiê tutaj obraz pentagramu stworzony przez "koniunkcje dolne", sam bêd±c ciekaw czy np ró¿ni siê symetria stworzonej figury.


Z pozycji heliocentrycznej, opisuj±c Wenus w ruchu zgodnym z kierunkiem zodiaku na ekliptyce i ruchem retrogradacyjnym, wygl±da kosmogram nastêpuj±co:


p.s.
jestem za w±tkiem lub dzia³em o cyklach kosmicznych. Dla mnie, w ujêciu mistycznym, planety s± w taki sam sposób potencja³ami jak wszystko, co nas otacza; stworzonymi pod wp³ywem innych potencja³ów, tak jak i my rodzimy siê pod wp³ywem takich potencja³ów jak planety i ... wszystko co nas otacza. Chêtnie przedstawiê w wolnej chwili ujêcie mistyczne narodzin planet.
ps.1
dane dotycz±ce badania astrologii przez naukê s± np w Wiki/astrology:
http://en.wikipedia.org/wiki/Astrology
Jestem zdania, ¿e mo¿na uogólniæ wp³ywy planet, ale w zwi±zku z tym, ¿e nie ma takiej samej chwili we wszech¶wiecie i takiego samego dzia³ania, to by³oby to trudne, a bêd±c ogólne, mija³oby siê znacznie z prawd±, podobnie jak gazetowe uogólnienia horoskopów. Pozatym nie tylko planety uk³adu s³onecznego wp³ywaj± na nasze ¿ycie i nigdy jako pojedyñcze cia³a a zawsze w uk³adzie planet i innych potencja³ów.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 12:20:33 wys³ane przez Adam » Zapisane

Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny u¿ytkownik
*****
Wiadomo¶ci: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Luty 26, 2010, 16:51:11 »

Magiczny kwadrat Venus

Venus=175=1+7+5=13
Cytuj
Wenus obiega S³oñce 13 razy

Struktura Yantry


Struktura matrycy wektorowej
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=452.msg2065#msg2065



1 3 6 10
Czêstotliwo¶c tonu mantry AUM = 136,10Hz


Czêstotliwo¶æ tonu Venus = 443,7



Cytat: zohoz
5. Strojenie instrumentów na A440hz w wiêkszo¶ci przypadków blokuje
„otwarcie duszy” m³odego muzyka sprawdzi³em to na swoich uczniach
 du¿o lepiej i szybciej siê ucz± stroj±c instrumenty np na 444hz
 mo¿na by powiedzieæ ¿e granie w pewnym zakresie czêstotliwo¶ci
 otwiera nam wspomnienia poprzednich wcieleñ, wspomaga
 umiejêtno¶ci manualne i duchowe.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=698.msg3984#msg3984

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=27.msg118#msg118
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=327.msg1057#msg1057


« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 19:15:17 wys³ane przez Lucyfer » Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Wrzesieñ 01, 2010, 12:59:49 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,340.msg1960.html#msg1960

W±tki przekopiowane do nowej lokalizacji bêd± tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wy¿ej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w w±tku na starym forum)

Przepraszamy za ma³y k³opot, bo trzeba siê zarejestrowaæ ponownie w nowej lokalizacji. Mogê (jako admin) zrobiæ to za ka¿dego, który sobie tego za¿yczy i przes³aæ mu na e-maila nowe has³o (z nowego forum), które sam  ³atwo sobie zmieni w zak³adce PROFIL/Ustawienia dotycz±ce konta.  Wy¶lê wszystkim instrukcjê jak to zrobiæ.

Wszystkich poinformujê w ¶rodê/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wy¶lê wówczas wszystkim forumowiczom wiadomo¶æ na PW.

Przepraszamy za t± niedogodno¶æ. Liczymy na wyrozumia³o¶æ.

Pozdrawiamy!

Zespó³ Forum
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

apelkaoubkonrad692 cinemak cybersteam classicdayz vfirma