Choose fontsize:
small
normal
big
large
Forum
Home
Custom
TP
Witamy,
Go¶æ
.
Zaloguj siê
lub
zarejestruj
.
1 Godzina
1 Dzieñ
1 Tydzieñ
1 Miesi±c
Zawsze
Strona g³ówna
Pomoc
Search
Zaloguj siê
Rejestracja
>
¦WIÊTA GEOMETRIA
>
W TEORII
>
5. E8
Strony:
1
Do do³u
« poprzedni
nastêpny »
Drukuj
Autor
W±tek: 5. E8 (Przeczytany 17041 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
miszka
Aktywny u¿ytkownik
P³eæ:
Wiadomo¶ci: 123
5. E8
«
:
Styczeñ 08, 2010, 12:22:39 »
Tak± dosta³am informacjê, wiêc j± tu wklejê aby siê podzieliæ z Wami.
"Jest taka matematyczna struktura, co siê nazywa E8. Jest to specjalny rodzaj symetrii w specjalnym systemie liczenia. Chodzi o to, ¿e punkty, odcinki itp tego E8 s± ze sob± symetryczne nie tylko jesli chodzi o odleg³o¶ci na p³aszczy¼nie, ale mo¿na do nich podci±gn±æ ró¿ne wzory (g³ównie te od teorii strun:) i wykresy jakie by wysz³y z tych wzorów s± zawsze odwzorowane w strukturze E8. Co¶ jakby narysowaæ kwadrat z przek±tnymi i krzy¿em w ¶rodku, to by siê okaza³o, ¿e w takiej formie s± zawarte te¿ i trójk±ty i prostok±ty. Sama struktura jest wymy¶lona sztucznie, matematycznie i nie s±dzono, ¿e ma jakie¶ odwzorowanie w rzeczywisto¶ci. Teoria strun te¿ nie ma:) Ale ma odwzorowanie w strukturze E8, I teraz dwóch go¶ci wziê³o niobek kobaltu, och³odzi³o do prawie zera bezwzglêdnego i za³±czy³o olbrzymie pole magnetyczne. Okaza³o siê, ¿e atomy ustawi³y siê w strukturê E8.
Jest to zaskakuj±ce, bowiem struktura nie jest tylko ³adn± pajêczyn±, ale odwzorowaniem strasznie skomplikowanych matematycznych zale¿no¶ci. Teraz strunowcy o¿yli, bo kombinuj±, ¿e jak struktura, która le¿y w teorii strun ma odwzorowanie w rzeczywistym zachowaniu materii, to s± bli¿ej jakiego¶ dowodu teorii strun. Zwi±zku ¿adnego nie ma, tylko poszlak coraz wiêcej:)
Wychodzi na to, ¿e za wszystkim stoi geometria:) Fakt, Miszka ¿e co¶ poddane naturalnym, niekontrolowanym si³om u³o¿y³o siê dok³adnie w strukturê E8 jest bardzo dziwny jak we¼miesz pod uwagê, ¿e te atomy mog³y siê u³o¿yæ w cokolwiek im do atomowego ³ba by przysz³o:) A akurat u³o¿y³y siê w E8. To jakby w totku pad³o sze¶c liczb pod rz±d:) Niby tak samo prawdopodobne jak wszystkie inne kombinacje, ale nigdy nie by³o jeszcze 1,2,3,4,5,6:)
Link do struktury E8 w powiêkszeniu
daje pojêcie czemu siê naukowce dziwi± w co te atomy siê u³o¿y³y:)"
http://www.aimath.org/E8/images/e8.pdf
«
Ostatnia zmiana: Styczeñ 08, 2010, 13:44:55 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
Micha³-Anio³
Moderator Globalny
Ekspert
Wiadomo¶ci: 669
Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
Odp: E8
«
Odpowiedz #1 :
Styczeñ 08, 2010, 13:10:42 »
Nadzwyczajnie prosta teoria wszystkiego
Stefan Rieger
Tekst z 23/11/2007
Pod takim to wdziêcznym tytu³em ukaza³ siê 6 listopada na serwerze uniwersytetu Cornell 31-stronicowy artyku³ 39-letniego fizyka, Anthony’ego Garrett Lisi. Jego ulubionym zajêciem jest ¶lizganie siê po grzywach fal w Maui na Hawajach, ale w chwilach wolnych od ¶lizgu oddaje siê ezoterycznym kalkulacjom. Na pierwszy rzut oka pachnie to blag±, ale w naukowej blogosferze widoczne jest niema³e poruszenie.
Od paru dziesiêcioleci fizycy goni± za ¶wiêtym Graalem, jakim jest ogólna teoria, pozwalaj±ca opisaæ wszystkie prawa Wszech¶wiata. Do tej pory musieli siê z grubsza zadowoliæ tzw Modelem Standardowym, który ca³kiem skutecznie opisuje trzy formy oddzia³ywañ, wystêpuj±cych na poziomie cz±stek elementarnych, a wiêc elektromagnetyczne, silne i s³abe. Pozwoli³o to skonstruowaæ nies³ychanie operatywny model kosmologii i siêgn±æ w ten sposób „okiem” praw fizyki a¿ po jedn± trylionow± sekundy po Big Bangu.
Ale Model Standardowy ma tê zasadnicz± wadê, i¿ nie obejmuje oddzia³ywania czwartego, czyli grawitacji. Opisuje je za to z wdziêkiem ogólna teoria wzglêdno¶ci Einsteina. Która z kolei ma ten feler (to drugi, choæ podobny problem), ¿e nie udaje siê jej nijak po¿eniæ z mechanik± kwantow±.
Tote¿ od chwili, gdy Einstein roz³o¿y³ bezradnie rêce, zaczê³o siê szukanie Teorii Wielkiej Unifikacji, która pozwoli³a by sprzêgn±æ matematycznie grawitacjê z pozosta³ymi trzema oddzia³ywaniami. Zadanie to wymaga jednak stworzenia nowego aparatu matematycznego i jak dot±d wszyscy po³amali sobie na tym zêby, produkuj±c teorie mniej lub bardziej sfalsyfikowane, a w ka¿dym razie nie daj±ce siê sprawdziæ.
W ramach poszukiwañ ¶wiêtego Graala wiêkszo¶æ eksploratorów przerzuci³a siê zatem na teoriê superstrun, której powsta³y niezliczone warianty, jedne bardziej urodziwe od drugich i tak ezoteryczne, ¿e ma³o kto poza ich twórcami je rozumie, a dla niektórych granicz± wrêcz z teologi±.
¦lizg w o¶miu wymiarach
I tutaj wje¿d¿a na desce nasz surfer z Hawajów, który pracuje sobie a muzom, niezwi±zany z ¿adnym uniwersytetem, aczkolwiek wsparty stypendium przez prywatn± fundacjê FQXi (Foundational Questions in Physics and Cosmology). Anthony Garrett Lisi mia³ to szczê¶cie, ¿e akurat w marcu tego roku zespo³owi naukowców uda³o siê rozszyfrowaæ po 120 latach jedn± z najbardziej skomplikowanych struktur matematycznych, odkryt± w 1887 roku E8, nale¿±c± tzw. grup Liego. To swego rodzaju arcydzie³o z³o¿onej symetrii: wzór powsta³y z po³±czenia 248 punktów w o¶miowymiarowej przestrzeni. Rozgryzienie ³amig³ówki by³o ciê¿szym zadaniem od rozszyfrowania ludzkiego genomu, a wyniki obliczeñ dokonanych przy pomocy superkomputerów wa¿± 60 gigabajtów.
Struktura E 8
Otó¿ Lisi zapewnia, i¿ w supersymetriê E8 uda³o mu siê zasadniczo wpisaæ ca³o¶æ podstawowych praw fizyki, nawet je¶li do ca³kowitego wype³nienia struktury niezbêdne siê okaza³o przewidzenie dodatkowych 20 niezidentyfikowanych jeszcze cz±stek elementarnych. Albo wszystko bêdzie graæ, albo ca³a biblia na nic – streszcza sprawê m³ody fizyk, który w zimie dorabia sobie jak instruktor snowboardu. Byæ mo¿e nowy superakcelerator, budowany w CERNie pod Genew±, pozwoli na wykrycie brakuj±cych cz±stek.
Cwajnsztain?
Sprawdzenie skomplikowanych równañ zabierze wiele tygodni, ale w ko³ach specjalistów toczy siê ju¿ ¿ywa dyskusja. Niektórzy mówi± o farsie, inni jednak – jak Carlo Rovelli z O¶rodka Fizyki Teoretycznej w Marsylii – podziwia „nadzwyczaj piêkny matematyczny formalizm” tej pracy, która otworzyæ mo¿e, jego zdaniem, nowe horyzonty. Równie¿ amerykañski fizyk Lee Smolin stwierdza, ¿e z modelu, jaki zbudowa³ Anthony Garrett Lisi, wyp³ywaj± „nies³ychanie urodziwe rzeczy”. Jego kolega David Ritz Finkelstein stwierdza za¶ na ³amach pisma New Scientist, ¿e „musi to byæ co¶ wiêcej, ni¿ zbieg okoliczno¶ci” i ¿e Lisi „dotkn±³ czego¶ naprawdê g³êbokiego”.
Byæ mo¿e wszystko oka¿e siê kolejn± bañk± mydlan±, ale w blogosferze s³ychaæ g³osy, ¿e je¶li co¶ jest na rzeczy, bêdzie to najlepsza nowina od pocz±tku XXI wieku.
http://www.rfi.fr/actupl/articles/095/article_2968.asp
===============================================================================================
Matematykom uda³o siê rozwi±zaæ licz±cy ponad 100 lat problem. Zespó³ uczonych z University of Maryland zbada³ i opisa³ 248-wymiarow± strukturê znan± pod nazw± E8. Jej dok³adny matematyczny opis zajmuje na dysku 60 gigabajtów pojemno¶ci, a gdyby go wydrukowaæ, zu¿ytym papierem mo¿na by pokryæ ca³± powierzchniê Manhattanu.
E8 to przyk³ad tzw. grupy Liego, która jest g³adk± rozmaito¶ci±. Przyk³adem grupy Liego mo¿e byæ grupa obrotów przestrzeni trójwymiarowej, np. kuli, cylindra. Grupy Liego wprowadzi³ do nauki w 1870 roku norweski matematyk Marius Sophus Lie. S³u¿y³y mu one do badania równañ ró¿niczkowych. W fizyce przydaj± siê one przy opisie teorii strun.
[ Grupa Liego -->
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Liego
]
Amerykañscy uczeni przez cztery lata pracowali nad opisaniem E8 pos³uguj±c siê w tym celu superkomputerem stoj±cym w University of Washington.
To obiekt matematyczny, o którym wiemy, ¿e istnieje, ale nie znamy jego struktury – opisuje E8 niemiecki matematyk Hermann Nicolai z Instytutu Alberta Einsteina w Poczdamie. To jak tworzenie szczegó³owego planu istniej±cego skomplikowanego budynku po to, by dowiedzieæ siê, jak zosta³ on zbudowany – dodaje.
W prace nad rozwi±zaniem projektu zaanga¿owany by³ 17-osobowy zespó³.
http://kopalniawiedzy.pl/E8-grupa-Liego-gladka-rozmaitosc-2133.html
«
Ostatnia zmiana: Styczeñ 08, 2010, 21:36:15 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
Wierzê w sens eksploracji i poznawania ¿ycia, kolekcjonowania wra¿eñ, wiedzy i do¶wiadczeñ. Tylko otwarty i swobodny umys³ jest w stanie odnowiæ ¶wiat
Leszek
Administrator
Ekspert
Wiadomo¶ci: 1391
Odp: E8
«
Odpowiedz #2 :
Styczeñ 08, 2010, 13:33:37 »
Poni¿ej fragmenty z "W±tek o grawitacji"
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=279.msg701#msg701
http://www.youtube.com/v/UJc8D-q8qJw&hl=pl&fs=1
Wiêc to jest najnowsza, ¶wie¿a, popularna fizyka teorii jednolitego pola... która mówi, ¿e wszystkie fundamentalne si³y mog± zostaæ wyprowadzone z tego kszta³tu.
Nazywa siê E8. Ca³y oparty na z³otej proporcji. A matematyk o imieniu El Naschie nazywa to teori± pola kwantowego, opart± na zasadzie z³otego podzia³u. Teori± pola kwantowego opart± na zasadzie z³otego podzia³u. Wiêc zgadza siê z nami, ¿e fraktalno¶æ powoduje grawitacjê. Wiêc byli w stanie wyprowadziæ wszystkie elementarne cz±steczki, a nawet si³y grawitacyjne z tej geometrii.
Po raz pierwszy jedna geometria odpowiada za wszystkie fundamentalne si³y. I to naprawdê wa¿ne by¶cie wiedzieli dlaczego obiekt spada na ziemiê... Fizyka a¿ do dzi¶ nie zna³a odpowiedzi na pytanie... dlaczego obiekt spada na ziemiê. Fizyka nie ma dzi¶ na to odpowiedzi. ¯adnej. To jest problem, powa¿ny problem. Poniewa¿ bez tego nie wiesz, jak ustabilizowaæ grawitacjê dlatego, ¿e nie wiesz co j± tworzy, elektrycznie.
«
Ostatnia zmiana: Styczeñ 13, 2010, 14:10:52 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
mi³o¶æ
rado¶æ
piêkno
Micha³-Anio³
Moderator Globalny
Ekspert
Wiadomo¶ci: 669
Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
Odp: 5. E8
«
Odpowiedz #3 :
Styczeñ 08, 2010, 21:24:02 »
CZTERY LATA OBLICZANO STRUKTURÊ MATEMATYCZN¡
The American Institute of Mathematics poinformowa³ o zakoñczeniu, trwaj±cej cztery lata pracy nad jedn± z najwiêkszych i najbardziej skomplikowanych struktur matematycznych – grupy Liego E8.
„Grup±” matematycy nazywaj± zbiór ze zdefiniowanym w tym zbiorze dzia³aniem, np. zbiór liczb naturalnych z dzia³aniem dodawania. W fizyce i matematyce wspó³czesnej pojêcie grupy staje siê du¿o bardziej abstrakcyjne i s³u¿yæ mo¿e do opisu symetrycznych w³asno¶ci obiektów. Grupa Liego E8 w szczególno¶ci s³u¿y do opisu symetrii obiektów 57-wymiarowych. Jest szeroko stosowana w jednej z najbardziej obiecuj±cych teorii fizycznych, teorii super strun.
Nad obliczeniami pracowa³o 18 matematyków ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Skala obliczeñ jest wiêksza ni¿ przeprowadzony niedawno Projekt Poznania Ludzkiego Genomu. Ostateczne obliczenia zosta³y wykonane za pomoc± superkomputera Sage i trwa³y 77 godzin.
Wyniki zajmuj± 60 gigabajtów, czyli tyle, ile zajmuje muzyka w formacie MP3, s³uchana ci±gle przez 45 dni.
Gdyby wyniki zapisaæ na papierze, zajê³yby obszar porównywalny z wysp± Manhattan w Nowym Jorku. Obliczenia maj±
wiele zastosowañ, których w wiêkszo¶ci jeszcze nie rozumiemy. Tak jak Projekt Poznania Ludzkiego Genomu nie spowodowa³ od razu powstania cudownego leku, tak te badania s± narzêdziem, które inni naukowcy bêd± wykorzystywaæ w swoich
dziedzinach. (PAP)
¬ród³o:
http://www.mt.com.pl/archiwum/mt_5_07_8.pdf
«
Ostatnia zmiana: Styczeñ 08, 2010, 21:45:00 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
Wierzê w sens eksploracji i poznawania ¿ycia, kolekcjonowania wra¿eñ, wiedzy i do¶wiadczeñ. Tylko otwarty i swobodny umys³ jest w stanie odnowiæ ¶wiat
Leszek
Administrator
Ekspert
Wiadomo¶ci: 1391
Odp: 5. E8
«
Odpowiedz #4 :
Styczeñ 08, 2010, 21:47:31 »
Cytat: miszka Styczeñ 08, 2010, 12:22:39
I teraz dwóch go¶ci wziê³o niobek kobaltu, och³odzi³o do prawie zera bezwzglêdnego i za³±czy³o olbrzymie pole magnetyczne. Okaza³o siê, ¿e atomy ustawi³y siê w strukturê E8.
Czy masz mo¿e jaki¶ link do autorów lub opisu tego do¶wiadczenia?
«
Ostatnia zmiana: Styczeñ 08, 2010, 22:49:59 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
mi³o¶æ
rado¶æ
piêkno
Micha³-Anio³
Moderator Globalny
Ekspert
Wiadomo¶ci: 669
Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym
Odp: 5. E8
«
Odpowiedz #5 :
Styczeñ 08, 2010, 23:17:32 »
Leszek
Cytuj
{2468}{2526}
Zacznijmy od pocz±tku
{2650}{2900} Patrzymy na geometriê, gdzie z³ota|proporcja opiera siê na ¶cie¿ce kompresji|do punktu bezruchu czy te¿ do punktu zero
{2907}{3227} i na efektywne zagnie¿d¿anie pent-dodeca|i z³otej proporcji, które pó¼niej rozpoczê³o|temat E8 i najnowsz± fizykê Jednolitego Pola
{4460}{4690} I jak to wyja¶niali¶my, kiedy| fale steluj± w tej geometrii, któr±| pierwotnie nazwali¶my Gwiezdn± Matk±;
{4700}{4851} kiedy rozwijaj± siê wed³ug tej geometrii| staj± siê czym¶ co nazywa siê (systemem) E8,
{4860}{5001} który jest rozwiniêciem dodeca/icosa|- naturalnych bry³ platoñskich |opartych na z³otej proporcji -
{5005}{5320} w wielowymiarowy szyk, który fizyka widzi teraz|jako sposób wyt³umaczenia wszystkich cz±stek|elementarnych i grawitacji w Jednolitym Polu.
{26793}{26963} Wiêc ostatecznie w tej dyskusji |porozmawiamy trochê o historii E8
{26970}{27179} Wiecie, mówili¶my o wspania³ych |prezentacjach Garretta Lisi, który| w piêkny sposób pokazuje...
{27186}{27570} ¿e je¶li we¼miecie t± geometriê o nazwie E8 i|spojrzycie na punkty przeciêcia, zagnie¿d¿ania|siê bry³ symetrii, szeregów symetrii
{27575}{27860} (tu s± pokazane ró¿nymi kolorami)|otrzymujecie wszystkie cz±steczki subatomowe|w grawitacji, grawiton, fenomen grawitacji...
{27870}{27947} ...wszystkie zagnie¿d¿one|w jednym geometrycznym szyku.
{27959}{28350}
Tym, na co zwróci³em uwagê by³o oczywi¶cie,|¿e mój bohater prof. El Nashie z Kairu, który|prac± swojego ¿ycia broni i dowodzi, ¿e |z³ota proporcja jest podstaw± E8...
{28360}{28485} niespodziewanie odkry³, ¿e geometria E8| w ca³o¶ci opiera siê na z³otej proporcji.
{28495}{28690} Skomentowa³em, ¿e jest to raczej smutne,|¿e Garrett Lisi nie podkre¶li³, ¿e z³ota|proporcja jest kluczem do E8.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=392.0
cegie³ka?
«
Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 09:23:29 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
Wierzê w sens eksploracji i poznawania ¿ycia, kolekcjonowania wra¿eñ, wiedzy i do¶wiadczeñ. Tylko otwarty i swobodny umys³ jest w stanie odnowiæ ¶wiat
miszka
Aktywny u¿ytkownik
P³eæ:
Wiadomo¶ci: 123
Odp: 5. E8
«
Odpowiedz #6 :
Styczeñ 09, 2010, 17:01:16 »
Bardzo Wszystkich przepraszam ale nie zauwa¿ylam wcze¶niej pro¶by Leszka o linkê,
dopiero dzisiaj. Naprawiam swoje zagapienie zatem.
skrócona:
http://tinyurl.com/yh7524m
pe³na:
http://www.newscientist.com/article/dn18356-most-beautiful-math-structure-appears-in-lab-for-first-time.html?DCMP=OTC-rss&nsref=online-news
Fragment:
«
Ostatnia zmiana: Styczeñ 11, 2010, 21:49:35 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
Wiadomo¶ci: 1391
Odp: 5. E8
«
Odpowiedz #7 :
Styczeñ 11, 2010, 21:32:31 »
Miszka, dziêkujê
Pozwoli³em sobie wkleiæ do twojego posta fragment tej wzmianki
a poni¿ej wrzucam ca³y artyku³ w oryginale po angielsku.
'Most beautiful' math structure appears in lab for first time
* 20:49 07 January 2010 by David Shiga
The signature of a mathematical structure called E8
has been seen in the real world for the first time (Illustration:
Claudio Rocchini under a creative commons 2.5 licence)
A complex form of mathematical symmetry linked to string theory has been glimpsed in the real world for the first time, in laboratory experiments on exotic crystals.
Mathematicians discovered a complex 248-dimensional symmetry called E8 in the late 1800s. The dimensions in the structure are not necessarily spatial, like the three dimensions we live in, but they correspond to mathematical degrees of freedom, where each dimension represents a different variable.
In the 1970s, the symmetrical form turned up in calculations related to string theory, a candidate for the "theory of everything" that might explain all the forces in the universe. But string theory still awaits experimental proof.
The structure is also the basis for another proposed theory of everything advancedMovie Camera in 2007 by surfer-physicist Garrett Lisi, who refers to E8 as "perhaps the most beautiful structure in mathematics".
Now, physicists have detected the signature of E8 in a very different realm – experiments on super-chilled crystals.
Up or down
Radu Coldea of the University of Oxford and his colleagues chilled a crystal made of cobalt and niobium to 0.04 °C above absolute zero. Atoms in the crystal are arranged in long, parallel chains. Because of a quantum property called spin, electrons attached to the atom chains act like tiny bar magnets, each of which can only point up or down.
Strange things occurred when the experimenters applied a powerful 5.5-Tesla magnetic field perpendicular to the direction of these electron "magnets". Patterns appeared spontaneously in the electron spins in the chains – in a simplified example with three electrons, the spins could read up-up-down or down-up-down, among other possibilities. Each distinct pattern has a different energy associated with it.
The ratio of these different energy levels showed that the electron spins were ordering themselves according to mathematical relationships in E8 symmetry.
Complex symmetry
Alexander Zamolodchikov, currently at Rutgers University in Piscataway, New Jersey, pointed out in 1989 that the theoretically predicted energies of such systems match expectations from E8 symmetry.
But the underlying reason why is still mysterious. Robert Konik of Brookhaven National Laboratory in Upton, New York, who was not involved in the experiment, says the fact that such a simple system – essentially consisting of one-dimensional chains of magnets – should display such complex symmetry is surprising.
"Just sort of looking at the system, you wouldn't necessarily expect it to occur," he told New Scientist. It is "remarkable" to see this rather exotic piece of mathematics appear in the real world, he adds.
No link
Although E8 does show up in string theory calculations, observing the symmetry in magnetic crystal experiments does not provide any evidence for string theory itself, Konik says.
"The fact that you see this particular symmetry in this spin chain doesn't say anything about string theory per se," he says. "The existence of this symmetry in a sense is sort of separate from any [particular] physical phenomenon."
For the same reason, the experiments also provide no backing for Lisi's proposed theory of everything, which is based on E8, he adds.
Journal reference: Science (DOI: 10.1126/science.1180085)
http://www.newscientist.com/article/dn18356-most-beautiful-math-structure-appears-in-lab-for-first-time.html?DCMP=OTC-rss&nsref=online-news
Zapisane
mi³o¶æ
rado¶æ
piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
Wiadomo¶ci: 1391
Odp: 5. E8
«
Odpowiedz #8 :
Styczeñ 13, 2010, 14:03:34 »
Jeszcze jeden fragment o E8 z w±tku "Wyja¶niaj±c grawitacjê" t³umacz±cy (przy pomocy Z³otej Proporcji) oddzia³ywanie grawitacyjne zawarte w modelu E8.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=392.msg1360#msg1360
{26793}{26963} Wiêc ostatecznie w tej dyskusji |porozmawiamy trochê o historii E8
{26970}{27179} Wiecie, mówili¶my o wspania³ych |prezentacjach Garretta Lisi, który| w piêkny sposób pokazuje...
{27186}{27570} ¿e je¶li we¼miecie t± geometriê o nazwie E8 i|spojrzycie na punkty przeciêcia, zagnie¿d¿ania|siê bry³ symetrii, szeregów symetrii
{27575}{27860} (tu s± pokazane ró¿nymi kolorami)|otrzymujecie wszystkie cz±steczki subatomowe|w grawitacji, grawiton, fenomen grawitacji...
{27870}{27947} ...wszystkie zagnie¿d¿one|w jednym geometrycznym szyku.
{27959}{28350} Tym, na co zwróci³em uwagê by³o oczywi¶cie,|¿e mój bohater prof. El Nashie z Kairu, który|prac± swojego ¿ycia broni i dowodzi, ¿e |z³ota proporcja jest podstaw± E8...
{28360}{28485} niespodziewanie odkry³, ¿e geometria E8| w ca³o¶ci opiera siê na z³otej proporcji.
{28495}{28690} Skomentowa³em, ¿e jest to raczej smutne,|¿e Garrett Lisi nie podkre¶li³, ¿e z³ota|proporcja jest kluczem do E8.
{28699}{28840} Bo gdyby¶ to zrobi³, to zobaczy³by¶ co jest| przyczyn± si³y do¶rodkowej w samym centrum;
{28845}{29045} ¿e s± ni± fale ³adunku, które gniazduj±|w tej geometrii... a twierdzimy, ¿e ca³y|wszech¶wiat sk³ada siê z fal ³adunków.
{29050}{29310} Wiêc w mojej opinii eterem Jednolitego Pola jest|³adunek - do¶rodkowa lub od¶rodkowa si³a|w tle kompresowalnego wszech¶wiata.
{29320}{29450} Eter sk³ada siê z ³adunków. Gdy jest|kompresyjny lub refrakcyjny to mamy|³adunki dodatnie i ujemne.
{29456}{29665} Wiêc je¶li fale ³adunków zbiegaj± siê,|dodaj±c siê i mno¿±c konstruktywnie -|co jest rozwi±zaniem dla nieskoñczonej|kompresji, poniewa¿ z³ota proporcja
{29670}{29770} jest rozwi±zaniem dla nieskoñczonej |kompresji, które Einstein przegapi³.
{29780}{30000} Wiêc kiedy fale do¶wiadczaj± tego dodawania|i mno¿enia, kompresja zmienia siê w|przyspieszenie poniewa¿ prêdko¶ci|fazowe dodaj± siê i mno¿±
{30010}{30220} co zmienia kompresje w przyspieszenie.|Wiêc wzrost prêdko¶ci i przyspieszenie|³adunków definiuj± w tym modelu grawitacjê.
Garrett Lisi i model E8
«
Ostatnia zmiana: Styczeñ 13, 2010, 14:18:22 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
mi³o¶æ
rado¶æ
piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
Wiadomo¶ci: 1391
Odp: 5. E8
«
Odpowiedz #9 :
Sierpieñ 31, 2010, 13:33:43 »
Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.
Tutaj:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,292.msg1673.html#msg1673
W±tki przekopiowane do nowej lokalizacji bêd± tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wy¿ej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w w±tku na starym forum)
Przepraszamy za ma³y k³opot, bo trzeba siê zarejestrowaæ ponownie w nowej lokalizacji. Mogê (jako admin) zrobiæ to za ka¿dego, który sobie tego za¿yczy i przes³aæ mu na e-maila nowe has³o (z nowego forum), które sam ³atwo sobie zmieni w zak³adce
PROFIL/Ustawienia dotycz±ce konta.
Wy¶lê wszystkim instrukcjê jak to zrobiæ.
Wszystkich poinformujê w ¶rodê/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wy¶lê wówczas wszystkim forumowiczom wiadomo¶æ na PW.
Przepraszamy za t± niedogodno¶æ. Liczymy na wyrozumia³o¶æ.
Pozdrawiamy!
Zespó³ Forum
Zapisane
mi³o¶æ
rado¶æ
piêkno
Strony:
1
Do góry
Drukuj
« poprzedni
nastêpny »
Skocz do:
Wybierz cel:
-----------------------------
¦WIÊTA GEOMETRIA
-----------------------------
=> W TEORII
=> W PRAKTYCE
=> Artyku³y, ksi±¿ki, filmy, LINKI
-----------------------------
Dan Winter i jego ¦wiêty Graal
-----------------------------
=> Twórczo¶æ Dana Wintera [PL, ENG]
===> Odkrycia innych osób "wspieraj±ce" niektóre aspekty pracy Dana Wintera
=> WYK£AD: Implozja - sekretna nauka ekstazy i nie¶miertelno¶ci
=> PREZENTACJA: Wyja¶niaj±c grawitacjê
=> WYK£AD Purpose of DNA [PL]
=> WYK£AD The EggX Files: Galaktyczna historia DNA [PL]
=> WYK£AD Bliss Practice: Duchowy u¿ytek z energii seksualnej [PL]
=> WYK£AD Fraktalna teoria ¦wiadomo¶ci, Grawitacji, Jêzyka, DNA i Udanej ¦mierci... [PL]
=> WYWIAD: Sekret ¿ycia i architektura biologiczna
=> WYK£AD: Udana ¶mieræ i prawdziwa fizyka ¦wiêtego Graala
-----------------------------
Nassim Haramein, 2012 i... zagadka "obcych"
-----------------------------
=> Nassim Haramein - Przekroczyæ Horyzont Zdarzeñ
=> S³oñce, Uk³ad S³oneczny i rok 2012
=> Staro¿ytne cywilizacje i zagadka "obcych"
-----------------------------
Kluczem do zrozumienia jest wiedza
-----------------------------
=> Kluczem do zrozumienia jest wiedza
=> Fizyka
=> Metafizyka
=> Filozofia
-----------------------------
Ró¿ne koncepcje ¶wiata i cz³owieka
-----------------------------
=> Ró¿ne koncepcje cz³owieka i ¶wiata
=> ¦wiadomo¶æ, percepcja, rozwój wewnêtrzny, tradycje "duchowe"
=> Szmaragdowe Tablice Thota
=> CZYTELNIA - teksty ró¿ne
=> Kreacjonizm i ewolucjonizm
-----------------------------
Medycyna komórkowa, Codex Alimentarius, GMO
-----------------------------
=> Medycyna komórkowa, Codex Alimentarius, GMO
-----------------------------
SOCJOTECHNIKA
-----------------------------
=> Socjotechnika
===> Cenzura, Dezinformacja, Agentura w Internecie
-----------------------------
Multimedia
-----------------------------
=> Multimedia
-----------------------------
"Tajne" stowarzyszenia i "teorie spiskowe"
-----------------------------
=> "Tajne" stowarzyszenia
=> "Teorie spiskowe"
===> Filmy DAVIDA ICKE'A by Redmuluc - http://davidicke.pl/
=> Nowy Porz±dek ¦wiata w codziennych wiadomo¶ciach
=> Globalne ocieplenie - najwiêkszy szwindel?
-----------------------------
Powitania, Kawiarenka i Hyde Park
-----------------------------
=> Kawiarenka "Pod Gwiazdami" i Powitania :-)
=> K±cik muzyczny
=> Hyde Park - inne
-----------------------------
Sprawy administracyjne, OG£OSZENIA i INICJATYWY SPO£ECZNE
-----------------------------
=> Sprawy administracyjne - pytania i odpowiedzi
=> INICJATYWY SPO£ECZNE
=> OG£OSZENIA
£adowanie...
Polityka cookies
Darmowe Fora
|
Darmowe Forum
rekogrupastettin
ganggob
julandia
cybersteam
cinemak