Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: ¦WIADOMO¦Æ SERCA  (Przeczytany 5150 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
MEM HEI SHIN
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 224


Zobacz profil Email
« : Grudzieñ 24, 2009, 00:55:36 »

 "¦wiadomo¶æ serca" jest inn± nazw±  i n t e g r a c j i.
 Jest to duchowa ¶wiadomo¶æ, w której my¶li s±  M¡DRE, a uczucia –  DOBRE

Wyobra¼my sobie, jaki rodzaj dzia³ania mo¿e wyp³ywaæ z takiego po³±czenia - ( my¶li m±dre, a uczucia dobre ). Na tym etapie ¶wiadomo¶ci, jednak  bardziej   mo¿e nas zainteresowaæ, jak wygl±da  d e z i n t e g r a c j a.

Gurd¿ijew opisa³ cz³owieka symbolicznie  jako po³±czenie powozu, konia, wo¼nicy i pasa¿era, gdzie pasa¿er ( Duch) wie, jak± drog± jechaæ. Ale.... w naszej ziemskiej egzystencji (Duch) mo¿e dzia³aæ tylko przez nasze trzy funkcje: intelekt, emocje i cia³o, aby odbyæ sw± ¿yciow± podró¿. Je¿eli miêdzy Pasa¿erem, a Wo¼nic± istnieje harmonijny zwi±zek  ''powóz'' porusza siê prost±, skuteczn± i o¶wietlon± drog±.....

¦wiadomo¶æ serca jest wiêc ¶wiadomo¶ci± ca³o¶ci, jest m±dro¶ci± pojednania, wspó³czucia i wspó³pracy. Ale, by poznaæ ca³o¶æ, musimy najpierw u¶wiadomiæ sobie jego czê¶ci. Co zamierza intelekt? Co siê dzieje z naszymi emocjami? Jaki przekaz p³ynie z naszego cia³a?
 Dlatego tak niezwykle wa¿na jest   s a m o o b s e r w a c j a -  jest drog± do przebudzenia i uzyskania zdolno¶ci do ¶wiadomego wyboru i decyzji, drog± do opanowania swych my¶li i uczuæ, do przebadania swych przekonañ i postaw, które nas determinuj±, a których sobie wpe³ni nie u¶wiadamiamy.

« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 24, 2009, 02:20:34 wys³ane przez MEM HEJ SHIN » Zapisane

¦wiat potrzebuje nowej wiedzy, dziêki której nauczyliby¶my siê ws³uchiwaæ w ciszê swego serca.....
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzieñ 24, 2009, 03:05:29 »

"Samoobserwacja" to bardzo ciekawa sfera ¿ycia ludzkiego . Wiem , bo usi³ujê j± stosowaæ na ka¿dym kroku. Z ró¿nym zreszt± skutkiem. Kiedy jestem konsekwentnym obserwatorem to bywa, ¿e nawet z³o¶æ, irytacja, czy nacisk spraw bie¿±cych , gdy s± OBSERWOWANE ¶wiadomie, a wiêc wtedy, kiedy tak zadecydujê, ulegaj± transformacji. Ja sam ulegam transformacji. Nie jestem ju¿ z³y - obserwujê z³o¶æ, nie jestem poirytowany  - obserwujê irytacjê itd. Kto obserwuje ?   Mo¿na nazwaæ tego kogo¶ ( samego siebie ) ¦wiadomo¶ci±. ¦wiadomo¶æ serca te¿ ³adnie brzmi
I kto jest obserwowanym ? To równie¿ ja, z tym, ¿e to ma³e, egotyczne "ja" .

Teraz - w kontek¶cie eksperymentów fizycznych w których elektrony "wiedz±" jak siê zachowaæ , kiedy s± obserwowane ( poniewa¿ s± obserwowane przez konkretn± osobê ) - oraz tego , co napisa³e¶ powy¿ej  pomy¶lmy o tym KIEDY , w jakich warunkach obserwacji, materia i wszystko inne , co podlega obserwacji, bêdzie podleg³e transformacji wprowadzanej przez czynnik obserwatora  ? Krótko mówi±c - je¶li pomy¶lisz to siê spe³ni.
Pytanie nie jest o to W JAKI SPOSÓB DZIA£A D¯IN,który spe³nia ¿yczenia  , tylko o to w jaki sposób mamy uruchomiæ tego d¿ina .  Kierowca te¿ nie musi znaæ szczegó³owej budowy silnika, ¿eby kierowaæ pojazdem. Musi wiedzieæ przede wszystkim gdzie wsadziæ kluczyk, ale co wa¿niejsze  - mieæ ten W£A¦CIWY KLUCZ.
Przez analogiê  -- ów kluczyk musi pasowaæ swoim wzorem do tego , co "pamiêta" stacyjka, czyli urz±dzenie startowe. Kluczem mo¿e byæ zatem fraktalno¶æ wyra¿ana przez ¶wiêt± geometriê. .. "jako w niebie tak i na ziemi..".
W±tek ten jest bardzo g³êboki i zale¿y w sumie od tego w któr± stronê go skierujemy . W któr± stronê sobie ¿yczysz  ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

classicdayz yourlifetoday wyscigi-smierci cybersteam ganggob