Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: 1. Z³oty podzia³ i geometria DNA  (Przeczytany 14349 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« : Czerwiec 13, 2009, 00:53:38 »

Z³oty podzia³ i geometria DNA.

To, ¿e cia³o cz³owieka posiada kszta³t, który mo¿na opisywaæ przy pomocy ró¿nych proporcji, jest do¶æ oczywiste. Nie dla ka¿dego jest jednak oczywista geometryczna struktura ludzkiego DNA. Poni¿sze obrazki, poprzedzone fragmentem filmu "Purpose of DNA" Dana Wintera, które ilustruj± tê strukturê.



Budowa DNA opiera siê na dwunasto¶cianie foremnym. Budowa dwunasto¶cianu
foremnego opiera siê na Z³otym Podziale, a ten z kolei na liczbie Phi...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k8FVLcWm6Kk[/youtube]
Link alternatywny:
[noembed]http://www.dailymotion.pl/video/x9asx6_zyoty-podziay-i-geometria-dna_tech[/noembed]

Chemiczna struktura DNA.


Budowa DNA opiera siê na dwunasto¶cianie foremnym, którego piêciok±tne ¶ciany zawieraj± w sobie  piêæ sze¶cianów...
Zobacz: http://www.swietageometria.info/podstawowe-pojecia?start=3


Budowa dwunasto¶cianu foremnego (i skrêconych helis) opiera siê na Z³otym Podziale, a ten z kolei na liczbie Phi.


DNA - widok z góry i z boku.

Zobacz te¿ artyku³: Fraktalne DNA (Newsweek) http://www.swietageometria.info/artykuly/140-fraktalne-dna-newsweek

Splatanie siê DNA i magnetyczny X.


Splatanie DNA, mo¿e przybraæ (wg. Wintera) kszta³t toroidalny przypominaj±cy pier¶cieñ. Staje siê tak na skutek implozji, czyli  "rozpalenia ognia w sercu". Prze¿ywana przez cz³owieka b³ogo¶æ jest fal± fononow± - harmonijnym, spójnym (coherent) d¼wiêkiem p³yn±cym z jego serca, które dzia³a jak zaklinacz wê¿y. D¼wiêk ten programuje DNA, splataj±c je a¿ do momentu, w którym (dziêki spójno¶ci d¼wiêku p³yn±cego z serca) DNA staje siê toroidalne (staje siê torusem).  Wówczas imploduje ono, wci±gaj±c coraz wiêcej energii OGNIA "osadzaj±c siê" czy te¿ "zagnie¿d¿aj±c siê" na zasadzie fraktalnej w energii wszech¶wiata.
Czy mo¿liwe staj± siê wówczas szamañskie podró¿e w czasie i przestrzeni? Czy cz³owiek staje siê wówczas W³adc± Pier¶cieni? Dan Winter na oba pytania odpowiada twierdz±co...
Mówi on o tym m.in. w filmie "Purpose of DNA" (Przeznaczenie DNA)
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,42.0.html

Toroidalne DNA (zdjêcie mikroskopowe)

http://www.goldenmean.info/ringlord/index.html
http://www.goldenmean.info/circularDNA/

W powiêkszeniu:

http://www.goldenmean.info/dnaring/
lub
http://www.aip.org/pt/vol-53/iss-9/captions/p38cap1a.html




« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 28, 2010, 11:46:28 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Styczeñ 01, 2010, 15:47:03 »

Fraktalne DNA
Pawe³ Górecki, Newsweek



http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/nauka/fraktalne-dna,46987,1


TO SAMO w formie tekstu
:
Nasz kod genetyczny uk³ada siê w komórkach w struktury przypominaj±ce fraktale. Do takich wniosków doszli uczeni z Harvardu i MIT.

Podwójna helisa, w której zapisany jest ca³y nasz genom, po rozci±gniêciu ma oko³o 2 metrów d³ugo¶ci. Naukowcy od wielu lat zastanawiaj± siê, jak mie¶ci siê w j±drze ka¿dej z naszych komórek, skoro jego ¶rednica nie przekracza setnych czê¶ci milimetra. Teraz wykazali, ¿e zawdziêcza to niezwykle efektywnemu sposobowi pakowania nici DNA w struktury przypominaj±ce fraktale.

Wyniki nowych badañ omawia ok³adkowy artyku³ z ostatniego numeru pisma Science. Autorami pracy s± naukowcy z Harvard University, Broad Institute of Harvard, University of Massachusetts Medical School, oraz Massachusetts Institute of Technology. Jak twierdz±, strukturê nici DNA uda³o siê zaobserwowaæ dziêki nowej technice nazywanej Hi-C polegaj±cej na sekwencjonowaniu genów, które w j±drze komórki po³o¿one s± blisko siebie. To w³a¶nie dziêki niej naukowcom uda³o siê ustaliæ, ¿e DNA przybiera postaæ fraktali, czyli takich struktur, których poszczególne czê¶ci maj± taki kszta³t jak ca³o¶æ. To w³a¶nie w efekcie fraktalnego pakowania w j±drze komórkowym mie¶ci siê setki bilionów razy wiêcej informacji ni¿ w mikroprocesorze. Jednocze¶nie, co od lat zdumiewa naukowców, nici nie pl±cz± siê, a DNA jest w stanie ³atwo rozwijaæ siê i zwijaæ w procesie aktywacji genów.


Uczeni zaobserwowali tak¿e, ¿e ludzki genom jest podzielony na dwie sekcje. W jednej mieszcz± siê aktywne geny, a w drugiej te nieu¿ywane. Co wiêcej, DNA z tej drugiej sekcji upakowane jest znacznie gê¶ciej ni¿ to z pierwszej. -Wygl±da na to, ¿e komórki oddzielaj± najbardziej aktywne geny, po to by bia³ka i inne regulatory ich pracy mia³y do nich ³atwy dostêp - wyja¶nia prof. Job Dekker z University of Massachusetts Medical School, jeden z autorów badañ.

« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 28, 2010, 11:47:49 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeñ 01, 2010, 22:39:17 »

W ka¿dym razie przyznano i¿ DNA ma charakter fraktalny, o czym Dan Winter od dawna mówi³ . Mo¿liwe, ze teraz powinien siê zmieniæ stosunek tzw "mainstreamu" naukowego do prac DW,  a w ka¿dym razie przestanie byæ on "persona non grata" na salonach nauki. Tym samym pojawi siê szansa wprowadzenia b³ogo¶ci do fraktalnych wzorów
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
Igmana (ptak)
U¿ytkownik
**
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeñ 02, 2010, 02:42:57 »

Cytat: East
Tym samym pojawi siê szansa wprowadzenia b³ogo¶ci do fraktalnych wzorów   

A serca czytaæ bêd± te wzory i wpadaæ w stany b³ogo¶ci? 
Chyba nie ta kolejno¶æ … tu wzór nic nie pomo¿e, tylko wysoce etyczne ¿ycie … a czy mo¿na je opisaæ przy pomocy wzoru?


Zapisane

PRAWDA - WOLNO¦Æ - MI£O¦Æ
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Styczeñ 02, 2010, 13:44:56 »

Cytat: East
Tym samym pojawi siê szansa wprowadzenia b³ogo¶ci do fraktalnych wzorów   

A serca czytaæ bêd± te wzory i wpadaæ w stany b³ogo¶ci? 
Chyba nie ta kolejno¶æ … tu wzór nic nie pomo¿e, tylko wysoce etyczne ¿ycie … a czy mo¿na je opisaæ przy pomocy wzoru?

Nie chcê wchodziæ zbytnio w zagadnienia filozoficzne i stawiaæ pytañ w rodzaju "Co mogê wiedzieæ? i "Co powinienem czyniæ?"... Trzymam siê jednak tego, ¿e czynno¶ci czysto poznawcze i formu³owanie postulatów moralnych to ró¿ne rzeczy.
Cz³owiek poznaje siebie i ¶wiat i formu³uje ró¿ne postulaty moralne. Jedno i drugie opiera siê zawsze na jakich¶ podstawach. Postulaty natury moralnej maj± zwykle za podstawê jak±¶ tradycjê i/lub religiê. W tym kontek¶cie odkrycia Dana wyró¿niaj± siê tym, ¿e wynikaj± z nich wskazówki dotycz±ce tego jak powinni¶my siê zachowywaæ, oparte na budowie DNA i pomiarach energii cz³owieka prze¿ywaj±cego takie lub inne uczucia. Nie ma tu wiêc ani tradycji, ani religii, ani ¿adnych autorytetów instytucjonalnych, jako uk³adu odniesienia do formu³owania postulatów moralnych.

Piêkne uczucia tworz± piêkne wzory i naukowe ukazanie zwi±zku miêdzy jako¶ci± emocji/uczuæ i ich kszta³tem mo¿e mieæ dla wielu osób du¿± warto¶æ perswazyjn±, nie bazuj±c± na tradycji czy religii.
Wystarczy zapoznaæ siê w tym wzglêdzie z badaniami M. Emoto, aby zrozumieæ o co chodzi...
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=27.msg120#msg120

Oczywi¶cie, to czy cz³owiek zechce mieæ "³adne kszta³ty uczuæ" le¿y ju¿ w sferze jego wolnego wyboru. Ponadto sugestie Dana mówi±ce o tym, ¿e ³adne uczucia i czysta intencja nie tylko tworz± ³adne kszta³ty, ale tak¿e przyci±gaj± do nas (dziêki fraktalnej budowie DNA) coraz wiêksze ilo¶ci energii, a¿ do pojawienia siê aureoli wokó³ g³owy (jak u ¶wiêtych) t³umacz± co¶, co by³o do tej pory "wyja¶nia³a" religia. W nowej, danowskiej optyce, to co by³o domen± religii staje siê domen± wiedzy naukowej. A wiedza ta prowadzi do samoumocnienia. Dziêki niej, dzieci które ¶piewaj± znane "taki du¿y, taki ma³y mo¿e ¶wiêtym byæ" mog± zrozumieæ o co w tej ¶wiêto¶ci chodzi i sk±d u tych ¶wiêtych bierze siê aureola nad g³ow±.... Ba, mo¿na zbadaæ czy kto¶ zas³uguje na ¶wiêto¶æ badaj±c pole jego aury... Ju¿ widzê jak ksiê¿a robi± sobie wykresy kszta³tów w³asnych emocji i uczuæ...
Niemniej, taka podbudowana nauk± ¶wiadomo¶æ, mo¿e dzia³aæ jako czynnik motywuj±cy do etycznych dzia³añ.

Ostatecznie nie chodzi tu o "kolejno¶æ" tylko o dwa ró¿ne porz±dki rzeczywisto¶ci - porz±dek poznania tego "jak dzia³a ¶wiat" oraz o "porz±dek moralny" czy te¿ odpowied¼ na pytanie "Co powinienem czyniæ?"

Propozycja Dana zawiera w sobie wskazówki dotycz±cego tego jak powinni¶my ¿yæ (chodzi o opisywane tu wielokrotnie: czyst± intencjê, wspó³czucie, mi³o¶æ, b³ogo¶æ) i nie wywodzi on tych wskazówek z ¿adnej religii, wiary, tradycji, mistycznych wgl±dów czy channelingów, tylko z badañ nad DNA i przep³ywami (obiegiem) energii. A to, ¿e wskazówki te okazuj± siê byæ spójne z postulatami niektórych szkó³ duchowych czy religii to tylko wzmacnia si³ê ich oddzia³ywania.

Ostatecznie przeformu³owa³bym wiêc nieco s³owa Easta i napisa³bym, ¿e odkrycie fraktalno¶ci DNA mo¿e otworzyæ naukowców na odkrycia Dana, a pó¼niej otworzyæ ich na do¶wiadczenie b³ogo¶ci. W koñcu ka¿dy z nich jest w jaki¶ sposób cz³owiekiem... Bez "danowskich podstaw" wiele postulatów etycznych najpewniej skwitowaliby oni czym¶ w rodzaju "new-age-owskie bzdury" lub czym¶ podobnym...
Trzeba pamiêtaæ, ¿e chodzi tu o konkretne ¶rodowisko do którego przemawiaj± argumenty okre¶lonego typu...

Kwestia tego  czy mo¿na opisaæ "etyczne ¿ycie" przy pomocy wzoru to kolejny problem. Du¿o zale¿y od tego jak jak siê rozumie pojêcia "etyczne ¿ycie" i "wzór".  Dla niektórych badaczy kodeksy etyczne z definicji zawieraj± w³a¶nie wzory postêpowania. My¶lê jednak, ¿e chodzi³o Ci  o co¶ innego, bardziej geometrycznego... W tym kontek¶cie uwa¿am, ¿e mo¿na opisaæ to ¿ycie poprzez opis kszta³tu energii, który generowany jest przez dany sposób postêpowania/odczuwania (znów k³ania siê Emoto, ale tak¿e zwyczajne wykresy EEG i EKG...), no ale to obszerniejszy temat. Niektórzy twierdz±, ¿e lepiej by³oby pos³u¿yæ siê tutaj jêzykiem metafory czy symbolu, ale to ju¿ inna bajka...

Pozdrawiam serdecznie i noworocznie!
« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 28, 2010, 12:02:21 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Igmana (ptak)
U¿ytkownik
**
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 66


8067684
Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeñ 02, 2010, 14:28:57 »

Leszku, oczywi¶cie wiem, ¿e nie o to chodzi³o Eastowi.
Mimo to, pozwoli³am sobie podej¶æ do tematu od innej strony, nastêpstwem czego by³ Twój porz±dkuj±cy post. I doskonale uj±³e¶ sedno problemu.    Jednak potwierdzenie fraktalno¶ci naszego pola to koñcowy efekt naszych starañ, naszego dzia³ania w ¿yciu.
Na czym opieramy to dzia³anie, na jakich warto¶ciach to ju¿ inne zagadnienie. Wa¿ny jest skutek i dobrze, ¿e mo¿na go zmierzyæ, zawsze to jaki¶ obiektywny ogl±d naszej subiektywno¶ci …
Bo przecie¿ niejednokrotnie nosiæ mo¿emy fa³szywy, wyidealizowany obraz siebie samego. A tu, proszê, proste badanie i okazuje siê, ¿e brak nam aureoli nad g³ow± … 

Pozdrawiam serdecznie 
Zapisane

PRAWDA - WOLNO¦Æ - MI£O¦Æ
konserwa
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeñ 02, 2010, 20:23:28 »

musimy liczyæ na m³odych naukowców nieska¿onych system (pieniêdzmi i zale¿no¶ciami), w Ameryce znajdziemy i chyba wiêcej ni¿ w Europie; akceptacja Wintera przez oficjaln± naukê bêdzie prawdziw± rewolucj±, przede wszystkim mentaln± bo pojêcie duchowo¶ci nie mie¶ci siê w paradygmatach oficjalnej nauki - szczególnie w dziedzinach ¶cis³ych, a do takich zaliczy³bym biologiê;
ale taki artyku³ w mainstreamowym periodyku to dobry znak na 2010 rok, od czego¶ trzeba zacz±æ;
kolejne potwierdzenie, ¿e Wiedza zaczê³a p³yn±æ szerokim strumieniem
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeñ 03, 2010, 01:08:53 »

konserwa, mam nadziejê, ¿e siê mylisz w kwestii obco¶ci duchowo¶ci w paradygmatach oficjalnej nauki. To, ¿e jeszcze siê o tym nie wyk³ada na uczelniach nie znaczy, ¿e nic siê w tej kwestii nie zmieni³o. A zmieni³o siê ju¿ wiele. Na temat spójno¶ci nauki z duchem jeszcze wiele us³yszymy, a tymczasem postaram siê podaæ tutaj informacje o tym jak zmieni³a siê nauka od czasów Newtona
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Sierpieñ 28, 2010, 12:05:55 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,213.msg1398.html#msg1398

W±tki przekopiowane do nowej lokalizacji bêd± tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wy¿ej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w w±tku na starym forum)

Przepraszamy za ma³y k³opot, bo trzeba siê zarejestrowaæ ponownie w nowej lokalizacji. Mogê (jako admin) zrobiæ to za ka¿dego, który sobie tego za¿yczy i przes³aæ mu na e-maila nowe has³o (z nowego forum), które sam  ³atwo sobie zmieni w zak³adce PROFIL/Ustawienia dotycz±ce konta.  Wy¶lê wszystkim instrukcjê jak to zrobiæ.

Wszystkich poinformujê w ¶rodê/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wy¶lê wówczas wszystkim forumowiczom wiadomo¶æ na PW.

Przepraszamy za t± niedogodno¶æ. Liczymy na wyrozumia³o¶æ.

Pozdrawiamy!

Zespó³ Forum
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ganggob apelkaoubkonrad692 cinemak cybersteam rekogrupastettin