Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Alex Jones - cenzura internetu ALARM !!!  (Przeczytany 5704 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Redmuluc
Nowy u¿ytkownik
*
Wiadomo¶ci: 48


Zobacz profil Email
« : Luty 14, 2010, 01:36:29 »

Nasze istnienie w sieci jest zagro¿one ! Podobnie jak i tysi±ce innych stron przekazuj±cych Wam wa¿ne informacje. Kopiujcie tyle ile siê da i róbcie archiwa. To nie s± ¿arty ! MUSIMY SIÊ TEMU PRZECIWSTAWIÆ. Wolno¶æ internetu jest zagro¿ona, wolno¶æ s³owa jest zagro¿ona. Oni nie chc± internetu który obna¿a ich morderstwa, k³amstwa i manipulacje. Kiedy zamkn± internet, nikt nigdy nie dowie siê PRAWDY ! PROTESTUJCIE !!!

ROZPOWSZECHNIAJCIE TEN MATERIA£ !!!

<a href="http://www.youtube.com/v/ipv7JRDwgX8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ipv7JRDwgX8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;</a>

lepsza jako¶æ na Vimeo
http://www.vimeo.com/9431555

Do pobrania RS + napisy
http://rapidshare.com/files/350242635/Alex_Jones_-_cenura_internetu__ALARM_.rar

Przeklej z wtopionymi napisami
http://www.przeklej.pl/plik/alex-jones-cenura-internetu-alarm-avi-0009nbclm1062j6

« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 01:38:45 wys³ane przez Redmuluc » Zapisane
strzyg³aw
Nowy u¿ytkownik
*
Wiadomo¶ci: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Luty 14, 2010, 09:48:35 »

Nasze istnienie w sieci jest zagro¿one ! Podobnie jak i tysi±ce innych stron przekazuj±cych Wam wa¿ne informacje. Kopiujcie tyle ile siê da i róbcie archiwa. To nie s± ¿arty ! MUSIMY SIÊ TEMU PRZECIWSTAWIÆ. Wolno¶æ internetu jest zagro¿ona, wolno¶æ s³owa jest zagro¿ona. Oni nie chc± internetu który obna¿a ich morderstwa, k³amstwa i manipulacje. Kiedy zamkn± internet, nikt nigdy nie dowie siê PRAWDY ! PROTESTUJCIE !!!

Protestujcie, jak najbardziej. Ale nie panikujcie. Internetu nikt nie zamknie, bo jest odpowiedzialny za 10% globalnego dochodu i ro¶nie. Cenzurowaæ, owszem bêd± usi³owaæ, bo to jak to tak mo¿na pozwoliæ, ¿eby ludzie sami sobie wymieniali informacje bez kontroli ¿adnej;) Protest jest OK, ale bardziej praktyczne jest czynne popieranie któregokolwiek z poni¿szych:

http://www.torproject.org/
http://www.i2p2.de/index.html
http://anonymouse.org/
 
i kto tam jeszcze co sobie wybierze.
Popieranie, to pieni±¿ek i/albo tzw. wk³ad intelektualny, a nie czcze gadanie z wykrzyknikami:)!
anonymig³aw
P.S. Dla mniej technicznych wyja¶niê, ¿e blokada wybranych domen dzia³a miêdzy Twoim komputerem a Twoim dostawc± internetu. Poza Twoim ISP spiritus flat ubi vult:) Je¿eli Twój komputer dla Twojego ISP  wygl±da, ¿e chodzi gdzie indziej ni¿ chodzi, to nie ma si³y go zablokowaæ. Co¶ jak wylotowe rogatki miasta, gdzie ka¿dego pytaj± dok±d zmierza i jak tam, gdzie nie wolno, to nie wypuszcz±:) Ale jak na³ga i ju¿ wypuszcz±, to nie ma ¿adnej kontroli nad tym gdzie wêdrowiec zboczy:) O tym s± powy¿sze linki.
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Luty 14, 2010, 22:13:24 »

PARÊ REFLEKSJI PO SPOTKANIU Z PREMIEREM

To, co siê uda³o, mo¿na podsumowaæ w trzech punktach:

    * Rz±d wycofa³ siê z projektu RSiUN (Rejestr Stron i Us³ug Niedozwolonych) do czasu przeprowadzenia powa¿nych konsultacji spo³ecznych

To oznacza, ¿e z "ustawy antyhazardowej" przepisy na temat Rejestru zostan± usuniête. Natomiast to, czy wróc± w innej ustawie/innym kszta³cie ma byæ uzale¿nione od wyniku konsultacji spo³ecznych. Kluczowym kryterium oceny, na jakie zgodzi³ siê min. Boni ma byæ skuteczno¶æ proponowanego rozwi±zania (o jego zgodno¶ci z prawem nie wypada ju¿ chyba przypominaæ), wygl±da na to, ¿e Rejestr nie ma ju¿ szans przetrwania. Ani we wcze¶niejszej debacie w mediach, ani w Sali ¦wietlikowej nie ujawni³ siê ani jeden ekspert, któremu uda³oby siê wykazaæ, ¿e to rozwi±zanie ma szansê przynie¶æ zaplanowany skutek. Innymi s³owy, skuteczne blokowanie stron w ten sposób nie jest mo¿liwe.

    * Rz±d obieca³ wdro¿enie realnych procedur konsultacji spo³ecznych

Zgodnie z wypowiedziami strony rz±dowej, s± ju¿ zaawansowane prace nad stworzeniem miêdzyresortowej platformy internetowej, zbieraj±cej informacje i materia³y z bie¿±cych prac legislacyjnych. Ma zatem powstaæ swoiste "centrum komunikacyjne" miêdzy rz±dem a obywatelami. Wci±¿ nie wiadomo jednak, czy bêdzie tam odpowiednia przestrzeñ dla obywateli do przekazywania w³asnych opinii i uwag. O to bêdziemy teraz pytaæ i zabiegaæ. Na spotkaniu pad³ równie¿ - i w ogólnym odczuciu zosta³ przyjêty z du¿ym zrozumieniem - postulat dotycz±cy publikowania wszystkich wa¿nych z punktu widzenia procesu legislacyjnego dokumentów oraz komunikowanie siê ze spo³eczeñstwem za pomoc± jednej, przejrzystej strony internetowej (zamiast kilkunastu nieprzejrzystych).

    * Projekty z zakresu spo³eczeñstwa informacyjnego bêd± zamro¿one

Maj± odbywaæ siê dalsze spotkania strony spo³ecznej i strony rz±dowej, podczas których mamy rozmawiaæ o tym, jak dobrze regulowaæ tê materiê. By³a to odpowied¼ na powracaj±ce wielokrotnie zapewnienie, ¿e my - strona spo³eczna - mamy pomys³y na o wiele lepsze, a na pewno skuteczniejsze ni¿ Rejestr, metody walki z przestêpczo¶ci± internetow±. Na nasze pytanie o termin, Premier obieca³, ¿e dojdzie do nich szybko, ¿e jest to raczej "kwestia dni ni¿ tygodni". Dla nas niezwykle wa¿ne jest, aby ten obiecany dalszy ci±g przybra³ ju¿ formê konkretnych prac w grupach roboczych i przerodzi³ siê w rzetelne konsultacje spo³eczne na temat za³o¿eñ nowych rozwi±zañ (o ile takie siê w ogóle pojawi±). Nie mo¿emy sobie pozwoliæ na kolejn± ogóln± dyskusjê przy okr±g³ym stole. Choæ ta pierwsza by³a zapewne koniecznym krokiem, ¿eby otworzyæ mo¿liwo¶æ realnego dialogu.

http://www.panoptykon.org/component/content/article/46-fundacja-panoptykon-news-1/55-spotkanie-z-premierem-w-sprawie-projektu-wprowadzenia-rejestru-stron-i-usug-niedozwolonych

* * * * *

Facebook Fundacji Panopticon:
http://www.facebook.com/pages/Panoptykon/152138291035?ref=ts


* * * * *

O retencjê i dozwolony u¿ytek pyta Rzecznik Praw Obywatelskich
Marcin Maj, 09-02-2010


Rzecznik Praw Obywatelskich wyst±pi³ do Premiera w sprawie dzia³añ rz±du dotycz±cych internetu. Spyta³ tak¿e o retencjê danych i plany dotycz±ce likwidacji dozwolonego u¿ytku w prawie autorskim. To dobry znak, bo w burzy wokó³ Rejestru Stron i Us³ug Niedozwolonych zginê³y inne wa¿ne tematy.
http://di.com.pl/news/30252,0,O_retencje_i_dozwolony_uzytek_pyta_Rzecznik_Praw_Obywatelskich.html
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 22:16:08 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Luty 14, 2010, 23:45:43 »

Kilka s³ów o geolokalizacji obywateli za pomoc± komórek

Procesy: USA przegrywa w batalii o prawo do geolokalizacji obywateli za pomoc± komórek

Kwestia by³a ju¿ wielokrotnie rozpatrywana w amerykañskich s±dach ró¿nej instancji. Jak do tej pory odmawia³y one jednak przyznania generalnego prawa w³adzom do namierzania obywateli USA za pomoc± komórek. Mimo, i¿ chodzi³o tylko o osoby podejrzane a inwigilacja mia³aby siê sprowadzaæ tylko do geolokalizacji (nie dotyczy³aby tre¶ci rozmów).

Departament Sprawiedliwo¶ci Stanów Zjednoczonych jednak siê nie poddaje. Niedawno prawnik reprezentuj±cy Departament znów domaga³ siê przed s±dem kolejnej ju¿ instancji usankcjonowania generalnego prawa rz±du do kontrolowania kiedy
i gdzie wykonywane by³y po³±czenia z telefonów komórkowych przez obywateli. Na razie bezskutecznie.

Jak dotychczas s±dy ni¿szych instancji nie uzna³y, i¿ w³adze maj± prawo ¿±daæ od firm telekomunikacyjnych informacji odno¶nie wykonywanych z okre¶lonego numeru po³±czeñ telefonicznych. Zaznaczmy przy tym, i¿ chodzi³o tylko o przypadki, gdy s± podejrzenia o pope³nienie przestêpstw. Rz±d te¿ zapewnia³, ¿e kwestia geolokalizacji nie ma nic wspólnego z kontrolowaniem tre¶ci rozmów (do czego trzeba mieæ za ka¿dym razem indywidualny nakaz s±dowy w danej sprawie).

W 2008 r. rz±dowi odmówiono domaganego siê prawa ze wzglêdu na fakt nieuzasadnienia wniosku (decyzja zosta³a utrzymana w kolejnych instancjach). Wygl±da na to, ¿e i tym razem Departamentowi siê nie uda. Amerykañskie s±dy mocno staj± bowiem po stronie obywateli i ich prawa do prywatno¶ci. Natomiast generalne prawo do geolokalizacji podejrzanych (oczywi¶cie organy ¶cigania mog± to robiæ na podstawie indywidualnych decyzji s±dowych) mo¿e naruszaæ jedn± z poprawek do amerykañskiej konstytucji.

Fakt ten podkre¶la Electronic Frontier Foundation zarzucaj±c w³adzom, i¿ przyznanie rz±dowi domaganych siê przez niego uprawnieñ mo¿e stanowiæ naruszenie prywatno¶ci, któr± gwarantuje czwarta poprawka konstytucji. A je¿eli chodzi o ustawê zasadnicz±, s±dy amerykañskie s± wyj±tkowo zasadnicze.

http://www.nowemedia.org.pl/
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2010, 15:45:50 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ganggob cinemak apelkaoubkonrad692 rekogrupastettin classicdayz