Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: ¦wiñski Patent Monsanto [PL]  (Przeczytany 23564 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« : Maj 18, 2009, 13:49:13 »

¦wiñski Patent Monsan-to 1/4 PL

Opatentowaæ to, co da³a nam natura, by kontrolowaæ ¿ywno¶æ i ludzi...

<a href="http://www.youtube.com/v/2IiZ4cqY7x0&amp;hl=pl&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/2IiZ4cqY7x0&amp;hl=pl&amp;fs=1</a>
http://pl.youtube.com/watch?v=2IiZ4cqY7x0

Pozosta³e czê¶ci filmu:
http://www.youtube.com/user/stopcodexcinema
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Maj 18, 2009, 13:49:32 »

4 Minuty o truciznach które wszyscy za¿ywamy

http://pl.youtube.com/watch?v=_Aae7l-GQck
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
(Nie)Ja
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maj 31, 2009, 19:55:40 »

MONSANTO.. o ile sie nie mylê nazwa ta oznacza ni mniej ni wiêcej jak (o zgrozo) MOJEZDROWIE..

A wiêc parê s³ów o MOIMZDROWIU 

MONSANTO-monopolista na rynku GMO

produkowane przez nich nasiona posiadaj± tzw. gen terminatora co oznacza ze ro¶liny nie odradzaj± siê. W rezultacie rolnicy s± zmuszeni kupowaæ nasiona co roku po bardzo wysokich cenach. Dla wielu oznacza to balansowanie na krawêdzi ¿ycia i ¶mierci. W Indiach, gdzie tradycyjne nasiona zosta³y wycofane z rynku na rzecz zbawczej technologii, wielu rolników wydawa³o ca³e swe oszczêdno¶ci i zaci±ga³o ogromne kredyty na zakup specjalnych ziaren. Ale te... nie zawsze kie³kowa³y. Tak by³o w 2008 roku. Zycie odebra³o sobie wtedy ok. 150 tysiêcy rolników..

http://www.dziennik.pl/swiat/article260058/Zmutowana_zywnosc_zabila_tysiace_osob.html

Monsanto stara siê patentowaæ wszystko, co ma jakikolwiek zwi±zek z produkcj± ¿ywno¶ci

dziêki posiadaniu patentu na kod genetyczny swoich odmian mog± przejmowaæ ca³e uprawy który zosta³y tylko zanieczyszczone ich odmianami
teraz bêd± robiæ to samo z hodowlami ¶winek..

pomimo licznych protestów rolników i ekologów Europejski Urz±d Patentowy przyzna³ firmie Monsanto patent na hodowlê ¶winek.. a dok³adnie patent na fragment kodu DNA tych¿e ¶winek, który ma byæ rzekomym „wynalazkiem” Monsanto. Problem w tym ¿e fragment ten pojawia siê u wielu zwyk³ych ¶winek. Oznacza to, ¿e w hodowlach, w których stwierdzi siê obecno¶æ owego kodu rolnicy bêd± musieli p³aciæ haracz b±d¼ po¿egnaæ siê z hodowl±..

Tak ju¿ siê dzieje w przypadku upraw, gdzie Monsanto oskar¿a wielu farmerów ¿e ich plantacje maj± fragmenty DNA ich opatentowanych odmian. Przy czym ci rolnicy nigdy nie stosowali odmian GMO, a do zanieczyszczeñ dochodzi³o przypadkiem (z s±siedniego pola)

¦WIÑSKI PATENT- fakt dokonany..

<a href="http://www.youtube.com/v/eICrIxDTngM&amp;hl=pl&amp;fs=1&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/eICrIxDTngM&amp;hl=pl&amp;fs=1&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/eICrIxDTngM&amp;hl=pl&amp;fs=1&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/eICrIxDTngM&amp;hl=pl&amp;fs=1&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

http://www.youtube.com/watch?v=eICrIxDTngM&feature=channel_page (ok. 2 min)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 14:36:53 wys³ane przez HabibiDah » Zapisane

..podwa¿am wszystko i nie wykluczam niczego..
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 03, 2009, 21:57:25 »

Monsanto oskar¿a wielu farmerów ¿e ich plantacje maj± fragmenty DNA ich opatentowanych odmian. Przy czym ci rolnicy nigdy nie stosowali odmian GMO, a do zanieczyszczeñ dochodzi³o przypadkiem (z s±siedniego pola)
Geny same skazi³y meksykañsk± kukurydzê

Modyfikowane geny odkryto w tradycyjnie hodowanej meksykañskiej kukurydzy. Takie s± wyniki najnowszego badania amerykañskich i meksykañskich naukowców. Nie wiadomo jednak, jak± drog± modyfikowane geny trafiaj± na kukurydziane pola Meksyku.



Uczeni z Meksyku i Kaliforni zakoñczyli w³a¶nie kompleksowe badanie wp³ywu organizmów modyfikowanych genetycznie na naturalnie hodowane gatunki. Sprawdzili 2 tys. próbek pobranych miêdzy rokiem 2001 i 2004. Ich badanie wykaza³o genetyczne zmiany w budowie dwudziestu z nich.

W kukurydzy wykryto gen 35S Promotor stosowany w rolnictwie dla wzmocnienia odporno¶ci ro¶lin na choroby i chwasty. Meksyk zakaza³ uprawy modyfikowanej genetycznie kukurydzy w 1998 roku. Od tamtej pory naukowcy spierali siê, czy modyfikowane genetycznie uprawy mog± skaziæ genetycznie ro¶liny tego samego gatunku. Obecnie maj± ju¿ pewne potwierdzenie swoich obaw.

Odkrycia dokonano ju¿ w 2001 roku, ale wtedy ¶rodowiska naukowe uzna³y wyniki za nierzetelne. Obecne badania by³y bardzo pracoch³onne, poniewa¿ zmodyfikowane geny pojawiaj± siê tylko na nielicznych i odleg³ych od siebie polach, zatem trudno by³o je wykryæ.

http://www.dziennik.pl/zielony-dziennik/article334607/Geny_same_skazily_meksykanska_kukurydze.html
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
(Nie)Ja
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 04, 2009, 21:37:06 »

Meksyk wprowadzi³ zakaz uprawy kukurydzy GMO, a na terytoriach wielu krajów Europy (m.in. w Austrii, Francji, Grecji i na Wêgrzech) wprowadzono ca³kowity zakaz upraw genetycznie modyfikowanych. W Polsce nie ma takiego zakazu. Nie ma te¿ monitoringu ani upraw GMO ani sprowadzanych pasz z udzia³em genetycznie modyfikowanych organizmów.

Zdarza siê ¿e eko-pasze zawieraj± sk³adniki modyfikowane genetycznie.. tak by³o (o ile sie nie mylê) z eko-pasz± dla kurczków

Co jemy? Niestety nie wiemy.. bo Polska to dziki kraj.. niby jest obowi±zek informowania konsumentów, ¿e produkt jest genetycznie zmodyfikowany ale kto tego przestrzega? Taki np tani br±zowy ry¿ marki Tesco.. czemu jest taki tani?

Badania austriackiego rz±du potwierdzi³y, ¿e genetycznie zmodyfikowane uprawy zagra¿aj± p³odno¶ci ludzi oraz bezpieczeñstwu ¿ywno¶ci, ale co tam, przecie¿ to cud techniki.. zbawcza technologia, która "pomo¿e walczyæ z g³odem na ¶wiecie" 

http://icppc.pl/pl/gmo/index.php?id=439

Niektóre badania wskazuj± na to, ¿e GMO przyczynia siê do masowego umierania pszczó³. W niektórych regionach Chin pszczo³y wymar³y ca³kowicie. Rolnicy s± tam zmuszeni by zapylaæ ro¶liny we w³asnym zakresie..

By³a g³odówka w intencji Polski wolnej od GMO, by³y listy, petycje i z tego co mi wiadomo dalej jest jak jest..


LIST DO PREMIERA (chyba jeszcze aktualny)

http://www.gmo-free-regions.org/stop-the-crop-action/pl.html 

Zapisane

..podwa¿am wszystko i nie wykluczam niczego..
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 05, 2009, 18:23:02 »

Poszala³em dzisiaj i zakupi³em ma³± torebeczkê ry¿u Basmanti  ze sklepu ze zdrow± ¿ywno¶ci± . Kosztowa³a mnie ona 6,7 z³ , podczas, gdy 2 x wiêksze opakowanie ry¿u , który równie¿ nazywa³ siê  Basmanti w pobliskim Tesco to zakup poni¿ej 4 z³ za  opakowanie ( porcje w 4 torebkach  do gotowania ). Jednak wolê ów ekologiczny. Ma inny smak. Dla kogo¶ przyzwyczajonego do wzmacniaczy i wszêdobylskich dodatków byæ mo¿e ów naturalny ry¿ bêdzie nawet niesmaczny. Przyzwyczaja siê ca³e pokolenia do okre¶lonych smaków wpajaj±c ludziom, ¿e tak smakuje natura. Chodzi o to, by zupe³nie odci±æ drogê powrotu do natury.
¦wiat popad³ w paranojê. Wiêkszo¶æ ludzi mieszkaj±ca w miastach nie ma pojêcia co to jest naturalna ¿ywno¶æ, jak smakuje , a je¿eli nawet wiedz± o jej istnieniu , to nie kupuj±, bo jest ona oczywi¶cie dro¿sza. Uprawy nie-GMO, tzw Bio-Eko,  pochodz±ce z naturalnych metod upraw wymagaj± innych metod  dystrybucji oraz przechowywania.  To znacznie podnosi cenê tych produktów.
Dodatkowo, je¶li zalecenia Codex Alimentarius stan± siê obowi±zuj±cym prawem, to nasze wnuki o czosnku bêd± uczy³y siê w szkole tylko tego, ¿e jest to trucizna , która w dodatku ¶mierdzi.

Natomiast coraz bardziej przekonujê siê co do medycyny komórkowej.  Samoleczenie siê poprzez od¿ywianie bezpo¶rednio komórkowe ma g³êboki sens nie tylko dla zachowania zdrowia, ale takze sens filozoficzny.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
(Nie)Ja
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 05, 2009, 20:20:58 »

Te¿ zda¿aj± mi siê takie szaleñstwa. Tylko zastanawia mnie na ile (w Polsce) ¿ywno¶æ ze sklepów ekologicznych faktycznie jest ekologiczna? Regularnie kupujê np. rodzynki BioFuturo za 5,50 bez siary itp, ale ostatnio, podczas mycia zauwa¿y³am, ¿e s± tak samo t³uste jak konwencjonalne.. mo¿e normy Kodeksu dot. ¿ywno¶ci ekologicznej ju¿ zaczynaja obowi±zywaæ? wiêc po co ja tak przep³acam?  Z politowaniem

Uprawy bio-eko?  Z politowaniem Mo¿e jak wyhodujê na balkonie..

A propos medycyny komórkowej, du¿o mówi siê tam o naturalnej witaminie C. Nie bardzo ³apê o co chodzi. S³ysza³am o jakiej¶ wysuszonej i sproszkowanej wi¶ni z Ameryki Po³udniowej nazwy nie pamiêtam. Co polecasz? 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2009, 21:58:47 wys³ane przez HabibiDah » Zapisane

..podwa¿am wszystko i nie wykluczam niczego..
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 06, 2009, 07:47:24 »

A propos medycyny komórkowej, du¿o mówi siê tam o naturalnej witaminie C. Nie bardzo ³apê o co chodzi.
S³ysza³am o jakiej¶ wysuszonej i sproszkowanej wi¶ni z Ameryki Po³udniowej nazwy nie pamiêtam.
Ta amerykañska wi¶nia nazywa siê Acerola, zawieraj±ca bardzo du¿o witaminy C. Mo¿na kupiæ "Witamina C. Acerola" w aptece.
http://www.google.pl/search?q=acerola&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Poza tym
Witamina C - opis i funkcje: "znana g³ównie pod nazw± kwasu askorbinowego obejmuje równie¿ jego pochodne jak np. kwas dehydroaskorbinowy, które wykazuj± takie samo dzia³anie biologiczne. Przed poznaniem jej budowy chemicznej by³a nazywana czynnikiem przeciwgnilcowym. Zapobiega³a bowiem gnilcowi (szkorbutowi), który znali ju¿ Wikingowie i zwalczali za pomoc± cebuli. W ¶redniowieczu choroba ta dziesi±tkowa³a rycerzy krzy¿owych, a na pocz±tku czasów nowo¿ytnych sta³a siê plag± marynarzy. W koñcu XV wieku Vasco da Gama podczas swej podró¿y dooko³a przyl±dka Dobrej Nadziei straci³ 2/3 za³ogi z powodu gnilca. W miarê rozwoju ¿eglugi dalekomorskiej masowe zachorowania na statkach zdarza³y siê coraz czê¶ciej. Prowiant zabierany na statki (przetwory zbo¿owe, konserwowane miêso, t³uszcz) mia³ du¿± warto¶æ kaloryczn± lecz nie zawiera³ witaminy C. Gnilec nêka³ pierwszych kolonizatorów Ameryki Pó³nocnej, wystêpowa³ w¶ród ¿o³nierzy na wszystkich frontach w czasie I wojny ¶wiatowej. W 1928 Szent-György uzyska³ z wyci±gów z nadnerczy, kapusty i pomarañczy zwi±zek, który wykazywa³ w³a¶ciwo¶ci oksydoredukcyjne. Szent-György nie zdawa³ sobie sprawy, ¿e zwi±zek ten to witamina C nazwana przez niego kwasem heksuronowym. W 1932 Wang i King otrzymali witaminê C z cytryny. W rok pó¼niej Haworth, Hirst i wspó³pracownicy ustalili budowê chemiczn± witaminy C. W latach 1933-34 Reichstein i wspó³pracownicy dokonali syntezy kwasu askorbinowego. Witamina C, uczestniczy w produkcji kolagenu i podstawowych bia³ek w ca³ym organizmie (ko¶ci, chrz±stki, ¶ciêgna, wiêzad³a), uczestniczy w procesach metabolicznych jako substancja przenosz±ca elektrony, jako jeden z najwa¿niejszych przeciwutleniaczy pe³ni tak¿e istotn± funkcjê w reakcjach odtruwania i odporno¶ci organizmu chroni±c go przed procesami utleniania, uczestniczy w metabolizmie t³uszczów, cholesterolu i kwasów ¿ó³ciowych, uczestniczy w regeneracji witaminy E, jest czynnikiem stabilizuj±cym uk³ad odporno¶ciowy i immunologiczny, hamuje powstawanie w ¿o³±dku rakotwórczych nitrozoamin, Ma w³a¶ciwo¶ci bakteriostatyczne i bakteriobójcze w stosunku do niektórych drobnoustrojów chorobotwórczych, bierze udzia³ w biosyntezie hormonów kory nadnerczy, podnosi odporno¶æ organizmu."

http://witaminy.eu.interia.pl/witamina_c.htm

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2009, 07:50:00 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
(Nie)Ja
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 06, 2009, 16:14:04 »

dziêki za wyczerpuj±cy opis

teraz tylko muszê wybraæ w tym g±szczu Aceroli co¶ bez stabilizatorów, antyzbrylaczy i wype³niaczy 


Zapisane

..podwa¿am wszystko i nie wykluczam niczego..
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Sierpieñ 17, 2009, 21:53:52 »

Przekazujê informacjê:

Wg informacji jakie dosta³am film ,,¦wiat wed³ug Monsanto"
bêdzie emitowany w dniach:
18 VIII 16:05 CANAL + FIJM HD*
24 VIII  8:00 CANAL +

Prosze o przekazanie swoim znajomych. TEN FILM POWINIEN KA¯DY ZOBACZYÆ!

Pomó¿ ICPPC prowadziæ kampaniê przeciwko GMO - czytaj
http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/


Pozdrawiam, Jadwiga
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Strony: 1 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

julandia apelkaoubkonrad692 vfirma cybersteam rekogrupastettin