Zwi±zek Socjalistycznych Republik Europejskich...Wstêpniak do:
Nexus Nr 2. Marzec- kwiecieñ 2008r(...)
Jak wiemy, masoni, g³upkowate piêknoduchy z Zachodniej Europy i inni cwaniacy kombinuj± od wielu lat, jakby tu z Europy uczyniæ federalne pañstwo na podobieñstwo Stanów Zjednoczonych, chocia¿ w³a¶ciwie trafniejsze by³oby tu porównanie do Zwi±zku Radzieckiego. Rzecz w tym, ¿e próbuj± uczyniæ to wbrew woli wiêkszo¶ci mieszkañców Europy i jednocze¶nie chc± zachowaæ pozory legalizmu. Aby móc przyst±piæ do bardziej zdecydowanego montowania tego lewiatana, potrzebuj± ustanowienia odpowiedniego aktu prawnego. Próba narzucenia Unii Europejskiej konstytucji nie powiod³a siê dziêki sprzeciwowi Holendrów i Francuzów, wiêc teraz próbuj± narzuciæ j± pod zmienion± nazw± jako traktat reformuj±cy, przy czym nauczeni przykrym do¶wiadczeniem z konstytucj±, chc± tym razem pozbawiæ spo³eczeñstwa krajów cz³onkowskich Unii Europejskiej prawa g³osu w postaci referendum w sprawie przyjêcia traktatu. Chc± to za³atwiæ rêkoma bardziej uleg³ych wobec siebie parlamentów.
W tym wszystkim najbardziej zdumiewa mnie brak rozumu u tych, którzy popieraj± g³upi± ideê budowy owego Zwi±zku Socjalistycznych Republik Europejskich. Po raz kolejny potwierdza siê tu stara prawda mówi±ca, ¿e historia uczy jednego, a mianowicie tego, ¿e nie uczy niczego. Rozs±dni ludzie wiedz±, ¿e ka¿de dzia³anie na grupy ludzi wbrew ich woli spotyka siê z oporem z ich strony. Dzi¶ opór jest s³aby, niemal niezauwa¿alny, ale tylko dlatego, ¿e ludzie, g³ównie mieszkañcy Zachodniej Europy, nie s± ¶wiadomi, co ich naprawdê czeka. Nietrudno przewidzieæ, w jakim kierunku bêdzie to wszystko zmierza³o. Zacznie siê od cenzury, która wystêpuje obecnie pod postaci± tak zwanej poprawno¶ci politycznej, a skoñczy na ustanawianiu coraz liczniejszych praw zabraniaj±cych mówienia i pisania tego i owego, jak to jest chocia¿by z tak zwanym k³amstwem o¶wiêcimskim (podwa¿anie oficjalnej wersji holocaustu), w przypadku którego ju¿ dzi¶ mo¿na trafiæ do wiêzienia, je¶li g³osi siê pogl±dy niezgodne z oficjaln± wersj±, czego na w³asnej skórze do¶wiadczy³ znany brytyjski publicysta i historyk David Irving, aresztowany i skazany w Austrii. Tych stref tabu bêdzie przybywa³o, a wraz z tym bêdzie ros³o niezadowolenie ludzi, co z kolei bêdzie wymusza³o dalsze ograniczanie swobód obywatelskich dla zachowania spokoju. I tak ta pêtla bêdzie siê zaciskaæ.
Pomys³ na zjednoczon± Europê nigdy nie powinien by³ wyj¶æ poza pierwotny zamiar stworzenia wspólnego rynku bez barier celnych i granic utrudniaj±cych swobodny przep³yw towarów i ludzi zamieszkuj±cych kraje cz³onkowskie. Taka idea ma sens, ale nie tworzenie super-pañstwa bêd±cego zlepkiem bardzo ró¿nych spo³eczno¶ci. Niestety, do koryta dorwali siê socjali¶ci i popsuli niez³y pierwotny zamys³, zalewaj±c kraje cz³onkowskie Unii Europejskiej lawin± nakazów i zakazów ograniczaj±cych swobody obywatelskie i gospodarcze, których bêdzie nieustannie przybywa³o, a¿ w koñcu Unia zawali siê pod ich ciê¿arem. Co bêdzie, gdy sytuacja gospodarcza przysz³ego superpañstwa europejskiego zacznie siê pogarszaæ, gdy zacznie ono coraz bardziej przegrywaæ rywalizacjê gospodarcz± ze Stanami Zjednoczonymi i najwiêkszymi azjatyckimi tygrysami, Chinami i Indiami? Otó¿, zacznie siê szukanie winnych i wzajemne obwinianie. W rezultacie ten europejski moloch rozpadnie siê jak Zwi±zek Radziecki. Jestem pewny, ¿e to maj±ce wkrótce powstaæ superpañstwo nawet nie przetrwa tyle, co on. A kiedy siê rozpadnie, to w Europie mo¿e powstaæ nie 27 pañstw w granicach sprzed jego utworzenia, ale nawet 100 pañstewek utworzonych wed³ug kryteriów plemiennych/ narodowo¶ciowych. Dlatego tak wa¿ny jest precedens z serbsk± Prowincj± Autonomiczn± Kosowo i Metochia. Je¶li rz±d RP uzna jej niepodleg³o¶æ, có¿ wówczas stanie na przeszkodzie, aby podobn± niepodleg³o¶æ og³osi³y w przysz³o¶ci Kaszuby, ¦l±sk, Mazury, Podlasie etc. Niestety, sygna³y p³yn±ce ze strony rz±dz±cej obecnie ekipy wskazuj± na to, ¿e rz±d RP uzna niepodleg³o¶æ tej prowincji. Nie mia³oby to miejsca, gdyby Polsk± rz±dzili ludzie, którym bli¿sze s± polskie interesy, a nie obce.
Korespondencjê do nas kierowaæ prosimy na skrytkê pocztow± podan± przy adresie redakcji b±d¼ za po¶rednictwem Internetu
nexus@nexus.media.plhttp://www.nexus.media.pl/¬ród³o:
Nexus Nr 2. Marzec- kwiecieñ 2008r