Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: UE jako Wielki Brat: "Program sztokholmski"  (Przeczytany 26416 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« : Maj 23, 2009, 14:49:24 »

UE jako Wielki Brat: "Program sztokholmski"



Po wdro¿eniu ³ami±cych podstawowe prawa obywatelskie przepisów o retencji danych i nowych bazach danych, stworzeniu agencji "Frontex" i "Europejskiego Programu Badañ Bezpieczeñstwa", "harmonizacji" ustaw antyterrorystycznych krajów UE i objêciu nadzorem komunikacji w internecie, Unia Europejska planuje wprowadzenie dalszych zmian zwiêkszaj±cych uprawnienia w³adz i s³u¿b bezpieczeñstwa w Europie.

Unijni ministrowie spraw wewnêtrznych i sprawiedliwo¶ci maj± siê spotkac w tej sprawie w drugiej po³owie 2009 r., po objciu przez Szwecjê przewodnictwa w UE by uzgodniæ nowy, 5 letni plan dzialañ - tzw. "Program Sztokholmski", maj±cy obowi±zywaæ po wyga¶niêciu planu haskiego z 2004 r.

Podwaliny "Programu Sztokholmskiego" stworzy³a tzw. "Grupa przysz³o¶ci" (Future Group), powo³ana w 2007 r. i z³o¿ona z ministrów z Niemiec, Francji, Szwecji, Portugalii, S³owenii i Czech. Wyniki jej pracy opublikowano w kilkudziesiêciostronicowym raporcie nt. wspó³pracy s³u¿b bezpieczeñstwa krajów UE, zatytu³owanym przewrotnie "Europejskie Sprawy wewnêtrzne w otwartym ¶wiecie", i zawieraj±cym rekomendacje Grupy ws. dzia³añ krajów Unii przeciw terroryzmowi, zorganizowanej przestêpczo¶ci i nielegalnej imigracji,

Projekt ten, ktory ma byæ zatwierdzony w tym roku, ma stanowiæ podstawê dla unijnego programu zapewnienia bezpieczeñstwa Europie w latach 2010-2014.

Program ten zak³ada stworzenie rejestru populacji UE, zdalne przeszukiwanie twardych dysków komputerów "podejrzanych osób", instalacjê systemów ¶ledzenia przep³ywu informacji w sieci, wykorzystanie wiêkszej liczby satelitów i samolotów wyposa¿onych w urz±dzenia szpiegowskie (tzw. "drone-planes"), instalacjê automatycznych systemów rejestracji wjazdów i wyjazdów na teren poszczególnych pañstw, systemów okre¶lania "niebezpiecznych" celów i tworzenia charakterystyk pasa¿erów, rejestracji osób wjezdzaj±cych do UE i opuszczaj±cych jej terytorium, organizowanie wspólnych transportów deportacyjnych, finansowanie obozów zatrzymañ dla uchod¼ców w krajach Trzeciego ¦wiata, rozbudowê Europejskich Si³ ¯andarmerii (EGF), powo³anie wspólnych si³ bojowych (EU Battle Groups) i sta³ych unijnych patroli wojskowych na morzu ¦ródziemnym i Atlantyku, powi±zanie krajowych systemów policyjnych, stworzenie wspólnego, europejskiego rejestru karnego i COSI – Sta³ego Komitetu Bezpieczeñstwa Wewnêtrznego, sieci "antyterrorystycznych o¶rodków w ka¿dym kraju kontrolowanej przez organ UE oraz ¶cislejsz± wspólpracê s³u¿b policyjnych i wywiadowczych.

Do 2014 r. ministrowie chc± te¿ stworzyæ "transatlatyckie partnerstwo bezpieczeñstwa" miêdzy UE a USA.

Na blogu: stockholm.noblogs.org gromadzone s± materia³y ¼ród³owe, apele, teksty informacyjne, linki i daty w kilku jêzykach przydatne do prowadzenia kampanii przeciw spotkaniu w Sztokholmie.

Wy³±czmy "Program Sztokholmski"! No Future dla "Future Group"!

http://www.poland.indymedia.org/pl/2009/03/42867.shtml
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Styczeñ 22, 2010, 20:25:28 »



Ca³o¶æ

UE WYDAJE MILIONY NA WARSZTAT WIELKIEGO BRATA
Bêd± ¶ledziæ na 100 sposobów


Film promocyjny pokazuje, jak bêdzie dzia³aæ system INDECT - tutaj pomaga w ujêciu gro¼nego terrorysty/ fragment mat. promocyjnych projektu ( http://www.tvn24.pl/-1,1639116,0,1,beda-sledzic-na-100-sposobow,wiadomosc.html )

Orwellowska wizja, próba stworzenia ¿andarma Europy - takie reakcje w¶ród specjalistów od praw cz³owieka budzi unijny pomys³ budowy nowoczesnego systemu bezpieczeñstwa. Nad projektem o ogromnym bud¿ecie i imponuj±cych za³o¿eniach pracuj± naukowcy z ca³ej Europy, równie¿ z Polski. - To nie bêdzie ¿aden system totalnego monitoringu - odpieraj± zarzuty twórcy i wskazuj± na jego rewolucyjne rozwi±zania, które maj± jeszcze lepiej chroniæ nas przed zagro¿eniami na ulicy czy w internecie. Czy bêdziemy musieli po¶wiêciæ nasz± wolno¶æ na rzecz bezpieczeñstwa?
Ju¿ za 4 lata nad bezpieczeñstwem wszystkich obywateli wspólnoty mo¿e czuwaæ zintegrowany system, który ma po³±czyæ wszystkie europejskie urz±dzenia monitoruj±ce. Projekt INDECT, bo o nim tu mowa, to inteligentny i kompleksowy system informatyczny. Ma byæ wykorzystywany do obserwacji, poszukiwania i zmniejszania poziomu przestêpczo¶ci, g³ównie przez ich przewidywanie.

O rozmachu projektu mog± ¶wiadczyæ liczby - 60 miesiêcy badañ, 15 milionów euro bud¿etu i 17 wspó³pracuj±cych ze sob± europejskich partnerów. W tym równie¿ polskie uczelnie na czele z Akademi± Górniczo Hutnicz±,która koordynuje prace nad INDECTem.

Analiza „wszystkiego”

Technologiczny opis tego, co bêdzie umo¿liwia³ INDECT robi wra¿enie. Je¶li projekt zakoñczy siê sukcesem, to mo¿emy siê spodziewaæ scen ¿ywcem wyjêtych z filmowego „Raportu mniejszo¶ci”. Bo za³o¿enia s± szerokie – cyfrowe rozpoznawanie twarzy, wykrywania nienaturalnych zachowañ na monitorowanym obszarze, analiza danych z kamer, mikrofonów, a nawet zdjêæ lotniczych i satelitarnych, stworzenie prototypów urz±dzeñ do ¶ledzenia obiektów ruchomych czy pozyskiwanie informacji z  telefonii mobilnej.
Google nas podgl±da i trafia pod lupê polskiego prawa
Ju¿ nied³ugo w internecie pojawi siê twoje zdjêcie. A ty sam bêdziesz móg³... czytaj wiêcej »


Obejmie on równie¿ internet. Bo INDECT ma s³u¿yæ do „ci±g³ego i automatycznego monitorowania zasobów publicznych, takich jak strony internetowe, fora dyskusyjne, grupy ‘Usenet’, serwery plików, sieci p2p, jak równie¿ indywidualnych systemów komputerowych” - czytamy w opisie projektu.
      Stworzenie agentów dedykowanych do ci±g³ego i automatycznego monitorowania zasobów publicznych takich jak strony internetowe, fora dyskusyjne, grupy 'Usenet', serwery plików, sieci p2p jak równie¿ indywidualnych systemów komputerowych     
Jeden z celów projektu INDECT


„To Orwell!”

Choæ imponuj±cemu w za³o¿enia projektowi nie po¶wiêca siê wyst±pieñ na forum Unii, ani nie pisze na pierwszych stronach gazet, dobrze znaj± go specjali¶ci zajmuj±cy siê prawami cz³owieka i ochron± naszej prywatno¶ci. – To jest kontrowersja na takim poziomie, ¿e trudno siê nie zbulwersowaæ – mówi nam Katarzyna Szymielewicz, szefowa fundacji Panoptycon zajmuj±cej siê m.in. technikami nadzoru spo³eczeñstwa.
Panoptikon wspó³czesno¶ci
Supernowoczesne kamery, inteligentne oprogramowanie wykrywaj±ce... czytaj wiêcej »
      Sposób w jaki zaprojektowany jest ten system przypomina próbê zbudowania globalnego panoptykonu , czyli stworzenia wra¿enia wobec ca³ej populacji, ¿e ka¿dy nasz ruch jest lub mo¿e byæ obserwowany, a zatem musimy siê kontrolowaæ.     
Katarzyna Szymielewicz o projekcie
Zobacz infografikê  System poinformuje o pozostawionym bez opieki pakunku/ fot. mat. projektu INDECT


- Sposób w jaki zaprojektowany jest ten system przypomina próbê zbudowania globalnego panoptykonu , czyli stworzenia wra¿enia, ¿e ka¿dy nasz ruch jest lub mo¿e byæ obserwowany, a zatem musimy siê kontrolowaæ – podkre¶la Szymielewicz.

Podobne obawy wyra¿aj± specjali¶ci na ca³ym ¶wiecie. - Profilowanie ca³ych populacji, zamiast poszczególnych podejrzanych, to z³owieszczy krok. To niebezpieczne w skali jednego pañstwa, a na poziomie ogólnoeuropejskim wrêcz przera¿aj±ce – mówi Shami Chakrabarti, dyrektor grupy Liberty, zajmuj±cej siê prawami cz³owieka.

Wtóruje jej Stephen Booth, analityk organizacji Open Europe, który mówi wprost, ¿e projekty takie jak INDECT brzmi± orwellowsko. - To przera¿aj±ca sprawa - twierdzi.

Wykryje bombê i pedofila zgodnie z normami

Naukowcy, którzy w polskich laboratoriach pracuj± nad systemem (oprócz  AGH, w projekcie bior± udzia³ te¿ Politechnika Gdañska i Politechnika Poznañska), zapewniaj± jednak, ¿e INDECT bêdzie bezpieczny dla obywateli. – Dla nas jasne jest, ¿e ten monitoring musi byæ zgodny z prawem i nie mo¿e zaburzaæ naszej prywatno¶ci – mówi doktor Miko³aj Leszczuk z AGH, administrator projektu.

I podaje przyk³adowe zastosowania INDECTu  – Taki inteligentny system potrafi automatycznie wykryæ, ¿e kto¶ w miejscu, w którym nie powinien normalnie tego zrobiæ, zostawi³ jaki¶ pakunek i oddali³ siê od niego. W tym momencie zaalarmuje operatora i ka¿e zwróciæ mu uwagê na dany monitor – opisuje Leszczuk.

Doktor wskazuje te¿, ¿e system pomo¿e w poszukiwaniu tre¶ci pedofilskich policji, która sieæ pod tym k±tem przegl±da g³ównie rêcznie. – Indect mo¿e automatycznie  przeszukaæ internet i zobaczyæ czy na stronach podejrzanych o posiadanie takich zdjêæ, nie ma przypadkiem tego typu grafik.

Maszyna rozpozna nawet twarz

Naukowcy przedstawiaj± te¿ ca³kiem rewolucyjne techniki, jak na przyk³ad rozpoznawanie twarzy na monitorowanym obrazie. – System najpierw je wykrywa, a potem zamazuje, a tak naprawdê cyfrowo koduje – t³umaczy Leszczuk, podkre¶laj±c, ¿e sposób ten ma chroniæ anonimowych ludzi przed prywatnymi nadu¿yciami operatorów monitoringu - Je¶li jednak system rozpozna twarz zakwalifikowan± przez s³u¿by jako gro¼nego przestêpcê, automatycznie j± odblokuje i powiadomi o tym.
Nagi skaner cen± za bezpieczeñstwo?
Nagi skaner, "atakowanie" sprê¿onym powietrzem i drobiazgowe kontrole... czytaj wiêcej »
Zobacz infografikê  Cyfrowe rozpoznanie twarzy to jedno z za³o¿eñ projektu/ fot. mat. projektu INDECT


- Ale to w ¿adnym wypadku nie jest system totalnego monitoringu, bo zreszt± nikt nie chcia³by tego robiæ – podsumowuje w±tpliwo¶ci Leszczuk.

Automat prawdê ci powie

Takie t³umaczenia nie uspokajaj± specjalistów. – Alarmuj±ce s± trzy kluczowe wyra¿enia zawarte w tym projekcie: „automatyczne wykrywanie” „nienaturalnych zachowañ” i „zapobieganie potencjalnym zagro¿eniom” – mówi szefowa fundacji Panoptykon.

Dla Szymielewicz pomys³ oddania programowi komputerowemu czy nawet najdoskonalszej maszynie analizy naszych zachowañ jest ide± niepokoj±c±. Podobne zdanie ma o zapobieganiu potencjalnym zagro¿eniom: - Kamera, stra¿nik czy system nie bêdzie czeka³ ju¿ a¿ co¶ siê wydarzy. Tu chodzi o odgadywanie potencjalnych sytuacji, a przecie¿ to wymaga stworzenia profili zachowañ, które wed³ug tych analityków mog± prowadziæ do zagro¿eñ.

Wed³ug mnie to jest kreowanie wroga, logika prewencji i profilowania ca³ego spo³eczeñstwa, która jest przera¿aj±ca – konkluduje.

Kto wymy¶li, czy zachowujê siê dobrze?

Jednak najwiêksze zastrze¿enia ma do pomys³u wykrywania nienormalnych zachowañ. Chodzi o to, ¿e nie wiadomo jak zostan± wybrane wzory, na których podstawie co¶ zostanie uznane za dopuszczalne, a co¶ za nienormalne zachowanie, bo opis projektu tego nie definiuje.
Zobacz infografikê  INDECT ro skrót od "Intelligent information system supporting observation, searching and detection for security of citizens in urban environment"/ fot. mat. UE
      To niebezpieczne w skali jednego pañstwa, a na poziomie ogólnoeuropejskim wrêcz przera¿aj±ce     
Shami Chakrabarti z organizacji Liberty


- To ustalanie, co nas niepokoi, nie bêdzie odbywaæ siê na poziomie chocia¿by samej Warszawy, tylko globalnie dla ca³ej Europy. Trudno przewidzieæ dzisiaj, jakie zachowania zostan± uznane za ryzykowne, a wiemy jakie ju¿ s± kontrowersje na tle takich ustaleñ. Przy obecnych dzia³aniach antyterrorystycznych, mo¿e siê okazaæ, ¿e za 4 lata kto¶ przyjdzie i powie nam, ¿e „ka¿dy cz³owiek, który nosi plecak jest podejrzany”– mówi.

Z definicj± tego za³o¿enia maj± problem nawet sami twórcy INDECTu. – Stwierdzenie „nienaturalne zachowania” powsta³o w Komisji Europejskiej. Prawdê mówi±c, my te¿ przygotowuj±c ten projekt, nie byli¶my pewni, co Komisja  przez to rozumie, bo jest to bardzo szerokie pojêcie – przyznaje Leszczuk.

Na razie stanê³o na tym, ¿e s± to opracowane przy wspó³pracy z policjami bior±cymi udzia³ w projekcie (m.in. polsk±) ¶ci¶le zdefiniowane scenariusze, które w „bezpo¶redniej linii mog± prowadzi do pope³nienia przestêpstwa”.

Naukowcom w rozwi±zywaniu takich w±tpliwo¶ci ma pomagaæ specjalnie stworzona na potrzeby projektu Rada Etyki. O pomoc koordynatorzy poprosili m.in. prawników i pracowników policji. To oni na razie decyduj±, co wolno im robiæ w ¶wietle narodowego i europejskiego prawa.

Je¶li nie zrobi³e¶ nic z³ego, nie masz siê czego obawiaæ, ale …

Doktor Leszczuk deklaruje, ¿e badania nad projektem id± zgodnie z planem i zosta³o ju¿ wykonanych 20% prac. Niebawem pierwsze dzia³aj±ce elementy maj± ujrzeæ ¶wiat³o dzienne. - Na pewno bêdziemy robiæ pewne pilota¿owe wdro¿enia, miêdzy innymi podczas Euro 2012, bo to jest dobra okoliczno¶æ, ¿eby sprawdziæ jak system bêdzie dzia³a³.
Zobacz infografikê  INDECT to tylko jeden z kilkudziesiêciu projektów bezpieczeñstwa, które powstaj± dziêki 7 Programowi Ramowemu UE / fot. mat. UE
      Czêsto mówi siê, ¿e je¶li nie zrobi³e¶ nic z³ego, nie masz siê czego obawiaæ. Ale to prawda tylko wtedy, kiedy ka¿dy aspekt wymiaru sprawiedliwo¶ci dzia³a perfekcyjnie w ka¿dej sytuacji     
- z etycznych za³o¿eñ projektu INDECT


A ma dzia³aæ perfekcyjnie, jak deklaruje w etycznym opisie projektu Unia Europejska: „Czêsto mówi siê, ¿e je¶li nie zrobi³e¶ nic z³ego, nie masz siê czego obawiaæ. Ale to prawda tylko wtedy, kiedy ka¿dy aspekt wymiaru sprawiedliwo¶ci dzia³a perfekcyjnie w ka¿dej sytuacji”.

Europejski ¿andarm prawie jak CIA

W europejskich planach INDECT to jedynie wierzcho³ek góry lodowej. Projekt jest „tylko” jednym z 45 „security research”, jakie organizowane s± w ramach 7-go Programu Ramowego, na które UE przeznaczy w latach 2007-2013, bagatela, 1,4 miliarda Euro.

Do tej grupy nale¿y na przyk³ad ADABTS czyli „Automatyczne wykrywanie anormalnych zachowañ i zagro¿eñ w zat³oczonych miejscach”, który ma m.in. analizowaæ ton ludzkiego g³osu i mowê cia³a czy HUMABIO po¶wiêcony identyfikacji biometrycznej.

Niektórzy twierdz±, ¿e tego typu systemy mia³yby s³u¿yæ ma³o znanemu oddzia³owi EU's Joint Situation Centre (w skrócie SitCen), który jest uwa¿any za zacz±tek europejskich tajnych s³u¿b.

Jeszcze inny w±tek wskazuj± badacze z organizacji StateWatch, którzy w obszernym raporcie "NeoConOpticon" analizuj± europejsk± politykê „security research” pod k±tem jej ewidentnych powi±zañ z biznesem.

Monika Borycka/ola/k
Artyku³ TVN24.pl:
http://www.tvn24.pl/-1,1639116,0,1,beda-sledzic-na-100-sposobow,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Styczeñ 22, 2010, 20:40:24 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Luty 09, 2010, 22:32:37 »



Serdecznie zapraszamy na kolejn± z cyklu rozmów o spo³eczeñstwie nadzorowanym "Seminarium Panoptykon":

OD INTEGRACJI PUBLICZNYCH BAZ DANYCH DO KONTROLI NAD OBYWATELAMI



16 lutego, we wtorek, o godz. 19.00 w Nowym Wspania³ym ¦wiecie (Warszawa, Nowy ¦wiat 63, I piêtro).

Wiêcej:
http://www.panoptykon.org/seminarium/58-seminarium-panoptykon-rozmowy-o-spoeczestwie-nadzorowanym-od-integracji-publicznych-baz-danych-do-kontroli-nad-obywatelami
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Luty 11, 2010, 18:08:50 »

Skandal na lotnisku w Londynie - wyciek³y fotki go³ego aktora

 Tego obawiali siê najbardziej obroñcy praw cz³owieka - ¿e zdjêcia pasa¿erów prze¶wietlonych lotniskowymi skanerami cia³a wyciekn± do postronnych osób. I tak siê sta³o na najwiêkszym londyñskim lotnisku Heathrow, kiedy to fotki prze¶wietlonego hinduskiego aktora Shahrukha Khana zosta³y wydrukowane i kr±¿y³y w¶ród obs³ugi tego lotniska

- Warto podkre¶liæ, ¿e zaraz po prze¶wietleniu pasa¿era komputer likwiduje ten obraz - uspokaja³ jeszcze nie tak dawno nieprzekonanych do pomys³u prze¶wietlania pasa¿erów brytyjski minister ds. transportu lord Adonis.

Okaza³o siê jednak, ¿e minister siê myli³, nie doceni³ lotniskowego personelu, który musia³ mieæ niez³y ubaw z komentowania elementów cia³a prze¶wietlonego aktora. A sprawê ujawni³ w programie stacji BBC Jonathan Ross.

Reakcja samego aktora te¿ by³a do przewidzenia, by³ w¶ciek³y. - Wchodzisz do maszyny, prze¶wietlaj± ciê, wychodzisz i s±dzisz, ¿e to ju¿ koniec ca³ej procedury - mówi Khan i dodaje: Kiedy wyszed³em z maszyny, widzia³em, jak siedz±ce tam dziewczyny, pracownice lotniska, przegl±da³y jakie¶ wydruki. S±dzi³em, ¿e to mo¿e jakie¶ formularze, które pasa¿erowie musz± jeszcze wype³niæ, wiêc poprosi³em, by mi to pokazano. I wtedy zobaczy³em siebie. By³em w¶ciek³y, ale co mia³em robiæ, z³o¿y³em na tych fotografiach swoje autografy i poszed³em dalej.

Najpierw historia trafi³a na jeden z portali internetowych, potem zainteresowali siê ni± dziennikarze i momentalnie zrobi³a siê awantura. Dyrekcja lotniska ju¿ wszczê³a wewnêtrzne dochodzenie w tej sprawie, bada siê okoliczno¶ci zdarzenia i to, czy te kompromituj±ce fotografie nie wyciek³y poza teren lotniska.

Ca³o¶æ:
http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/220215,skandal-na-lotnisku-w-londynie-wyciekly-fotki-golego-aktora,id,t.html

Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Luty 19, 2010, 13:14:02 »

Skanery cia³a narzêdziem dyskryminacji?
Opublikowano: 19.02.2010

Urz±dzenia do prze¶wietlania pasa¿erów na lotniskach mog± nie tylko naruszaæ prawo do prywatno¶ci, ale tak¿e ³amaæ przepisy zabraniaj±ce dyskryminacji rasowej, religijnej itd. Nie jest bowiem do koñca jasne, na jakiej zasadzie wybiera siê pasa¿erów do prze¶wietlenia – uwagê na to zwróci³a brytyjska Komisja Równo¶ci i Praw Cz³owieka.

O tzw. skanerach cia³a pisano ostatnio czêsto. Urz±dzenia te s± ju¿ stosowane w USA i wchodz± na lotniska europejskie. Unijne w³adze wci±¿ jednak nie wiedz±, czy ich stosowanie jest w pe³ni zgodne z prawem. Przeciwnicy skanerów mówi±, ¿e stanowi± one powa¿ne zagro¿enie prywatno¶ci, a i tak nie daj± 100% ochrony przed atakiem. Niektórzy obawiaj± siê wp³ywu skanerów na zdrowie pasa¿erów.

Skanery by³y ju¿ tematem dyskusji w komisjach Parlamentu Europejskiego oraz debaty po¶wiêconej zwalczaniu terroryzmu. Teraz g³os w ich sprawie zabra³a brytyjska Komisja Równo¶ci i Praw Cz³owieka (EHRC), organizacja powo³ana do zwalczania m.in. dyskryminacji i rasizmu. Wystosowa³a ona list do ministra transportu Andrew Adonisa w sprawie skanerów.

Komisja obawia siê m.in. o to, w jaki sposób bêd± wybierani pasa¿erowie do prze¶wietlenia. Jest bowiem mo¿liwe, ¿e do skanerów bêd± czê¶ciej zapraszane osoby okre¶lonej rasy, narodowo¶ci lub ubieraj±ce siê w okre¶lony sposób.

EHRC zauwa¿a, ¿e wcze¶niej minister spraw wewnêtrznych obieca³ losowe dobieranie pasa¿erów do prze¶wietlenia. Nie jest jednak pewne, czy tak± sam± wizjê ma minister transportu. Poza tym brakuje mechanizmów, które pozwoli³yby na monitorowanie tego, kto jest skanowany. Bez nich mo¿e siê okazaæ, ¿e stosowanie losowego doboru pasa¿erów do prze¶wietlenia bêdzie tylko pust± obietnic±.

Problem nie jest b³ahy. Z jednej strony losowy dobór pasa¿erów mo¿e siê kojarzyæ z rosyjsk± ruletk±. Z drugiej strony prawd± jest, ¿e terroryst± mo¿e byæ ka¿dy. Z pewno¶ci± nie powinno dochodziæ do sytuacji, w której tylko okre¶lone grupy ludzi przechodz± przez skanowanie.

Ponadto EHRC uwa¿a, ¿e rz±d nie udowodni³ w wystarczaj±cym stopniu, i¿ skanery cia³a s± zgodne z Europejsk± Konwencj± Praw Cz³owieka, a konkretnie z jej artyku³em 8. To prawda, ¿e artyku³ ten pozwala na ingerowanie w prywatno¶æ z uwagi na bezpieczeñstwo i zapobieganie przestêpstwom. Nie oznacza to jednak, ¿e w imiê walki z terroryzmem mo¿na pozwalaæ sobie na wszystko. Zdaniem EHRC w chwili obecnej zbyt ma³o jest przejrzysto¶ci w kwestii u¿ycia skanerów, a zbyt wiele arbitralno¶ci.

List EHRC do brytyjskiego ministra porusza problem, który dotyczy nie tylko Wielkiej Brytanii. Komisja Europejska jest w trakcie opracowywania przepisów dotycz±cych skanerów cia³a i wszelkie uwagi mog± mieæ wp³yw na te przepisy. Poza tym ju¿ pojawi³a siê sugestia, ¿e skanery cia³a powinny pojawiæ siê w ca³ej Europie, nie tylko w wybranych krajach.

http://wolnemedia.net/?p=20135


To znale¼li sobie problem.... jak nie wiadomo kogo, to wszystkich przeskanowaæ... Warto siê przyjrzeæ kierunkom dzia³ania Komisji Europejskiej, zw³aszcza w kontek¶cie wypowiedzi dr Ratha... w wyk³adzie "Dr Rath: kartel farmaceutyczny (Napisy PL)
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=198.msg569#msg569

« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 15:16:53 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 02, 2010, 18:23:45 »

Niemiecka ustawa o danych telekomunikacyjnych uznana za niekonstytucyjn±

PAP/EPA

02.03. Berlin (PAP/DPA) - Niemiecka ustawa o prewencyjnym gromadzeniu danych na temat ³±czno¶ci telefonicznej i internetowej jest sprzeczna z konstytucj± - orzek³ we wtorek Federalny Trybuna³ Konstytucyjny z siedzib± w Karlsruhe.

Wed³ug niego, ustawa w obecnej wersji narusza zasadê tajemnicy telekomunikacyjnej.

Na mocy ustawy od roku 2008 niemieccy operatorzy telekomunikacyjni musz± przez sze¶æ miesiêcy przechowywaæ dane na temat po³±czeñ telefonicznych, korzystania z poczty elektronicznej, u¿ywania internetu i parametrów lokalizacyjnych telefonów komórkowych. Dane te maj± byæ udostêpniane dla celów postêpowania karnego lub zapobiegania zagro¿eniu powszechnemu.

Po uchwaleniu ustawy ze skarg± na jej niekonstytucyjno¶æ wyst±pi³o blisko 35 tysiêcy obywateli - co siê nigdy dot±d w historii RFN nie zdarzy³o. (PAP)

http://wiadomosci.onet.pl/2135704,12,niemiec_ustawa_o_gromadzeniu_danych_niekonstytucyjna,item.html
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 02, 2010, 18:54:31 »

Ale nie zakwestionowano samej dyrektywy unijnej z której korzysta³ ustawodawca, choæ to ona jest tutaj g³ównym problemem.
Zdaje siê, ¿e rz±dy poszczególnych Pañstw UE s± naciskane przez organizacjê UE do forsowania pewnych rozwi±zañ na w³asny koszt i w³asne ryzyko. Nie wiem na co liczy Wielki Brat ( UE ). ¯e bêdzie jawi³ siê jako dobry wujek milionom obywateli Unii, a baty bêd± ¶ci±gaæ na siebie Rz±dy , których rêkoma bêdzie Wielki Brat przepycha³ niezauwa¿enie kolejne ograniczaj±ce nasze prawa dyrektywy ?
Strategiê t± ju¿ zaprezentowano przy okazji szczepionek ze ¶wiñsk± gryp±. Rz±dy Unii jak widaæ, pos³usznie i potulnie produkuj± gnioty-ustawy, ale zbytnio siê nie przejmuj±, je¶li ludzie potem kwestionuj± je jako niezgodne z Konstytucj±. Mo¿e nawet na to po cichu licz±. "  Popatrz Wielki Bracie - chcieli¶my dobrze, ale ci niepokorni ludzie to wykryli i siê wyda³o. Musimy siê wycofaæ z pomys³u, lub go zupe³nie przerobiæ ".  Polsce nie uda³o siê wcisn±æ szczepionek, ale za to GMO  u nas siê ma dobrze, choæ zupe³nie nie widaæ tego zza brukselskiego biurka.
Teraz widaæ jak wiele zale¿y od nas samych, od naszej ¶wiadomo¶ci.
Chcemy czy nie chcemy ¿yæ tak, jak tego siê od nas oczekuje  ? Ka¿dy musi sobie na to sam odpowiedzieæ.

Ja bym ¿yczy³ sobie, aby Internet sta³ siê medium poprzez które ludzie bêd± mogli wspó³tworzyæ Uniê przynajmniej tak d³ugo, dopóki mamy jeszcze jakie¶ Konstytucyjne prawa.
 Ju¿ teraz pilnie ¶led¼my rêce Wielkiego Brata. Bardzo mi siê to podoba.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecieñ 05, 2010, 14:44:52 »

Pierwotne ¼ród³o pomys³u skonsolidowanych baz danych?

¬ród³o: papierowe wydanie of
http://www.obywatel.org.pl/index.php?module=pagemaster&tid=3&filter=nr:eq:10097
Z lutego 2003 roku

Kliknij, "poka¿ obrazek" prawym przyciskiem myszki, aby nieco powiêkszyæ obraz


Link bezpo¶redni:
http://img44.imageshack.us/img44/6560/obywatelorgplnr1luty200.jpg

Wiêcej o praktyce spiskowej
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=221.msg4727#msg4727
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 05, 2010, 18:44:43 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 23, 2010, 12:27:12 »



¬ród³o:
http://www.tvn24.pl/12691,1660731,0,1,skaner-ciala-w-kazdych-drzwiach,wiadomosc.html

Skocz do dzia³u Inicjatywy obywatelskie!
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=1000.0
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Pa¼dziernik 24, 2010, 21:59:19 »

Kontynuacja na nowym forum:
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,486.msg2522.html#msg2522
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cinemak cybersteam rekogrupastettin wyscigi-smierci julandia