Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Wariacki pomys³ czipowania... dzieci... (dla ludzi o mocnych nerwach)  (Przeczytany 7799 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« : Maj 23, 2009, 15:46:53 »


http://wiadomosci.onet.pl/1325555,69,item.html

W ca³ym opisanym w artykule dzia³aniu zwi±zanym z mikrochipami, oraz wyja¶nieniach typu: Dlaczego? - s± same sprzeczno¶ci i k³amstwa:
1. Maj± zapobiegaæ próbie porwania dziecka, lecz... gdzie jest umieszczany chip nie wiedz± nawet rodzice...
Czy¿by obawiano siê, ¿e rodzice porw± w³asne dziecko? Tak, bo takie dziecko nie nale¿y ju¿ do rodziców, za¶ rodzice wyjmuj±c chip mogliby je odzyskaæ.
2. Chip zawiera wiele informacji o dziecku.
Jednak, by odczytaæ te informacje nale¿y u¿yæ komputera z odpowiednim czytnikiem i oprogramowaniem! Zatem wystarczy³by odczyt linii papilarnej dziecka i danych o dziecku wprowadzanych do odpowiedniego systemu. Nie chodzi, wiêc tu o informacje o dziecku.

Jaka jest rola chipa zatem? Nie ta jak± oficjalnie siê podaje. Tymi chipami bêdzie siê sterowaæ lud¼mi.
Nie chodzi tu nawet o ¶ledzenie ludzi. To ju¿ siê robi za pomoc± telefonów komórkowych. (...)
Wiem, ¿e nie piszê o niczym nowym. Te sprawy zosta³y ju¿ wiele razy omówione na stronach www jak i w niektórych artyku³ach prasowych. Mimo tego wiêkszo¶æ ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, inni nie chc± o tym my¶leæ, ani pamiêtaæ tego, a jeszcze inni ¶miej± siê z tego, bo uwa¿aj±, i¿ jest to zbyt nieprawdopodobne. (...)

Niestety, czipowanie nie tylko zwierz±t, ale ludzi ma ju¿ miejsce.  Dwa krótkie filmiki w j. angielskim i jeden w polskim:

Governments Microchip People
http://www.youtube.com/watch?v=5Aa3ChGIxP8&feature=related

MICROCHIP FOR CHILDREN
http://www.youtube.com/watch?v=OSdd7noamz0&feature=related

Z wiadomo¶ci TVP1 PL
http://www.youtube.com/watch?v=4JCpqBetyCA
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Maj 23, 2009, 15:48:44 »

Z onet.pl...2009-02-12
¬ród³o: http://bezpieczenstwo.onet.pl/1531941,item,2,1,3,Badzmy_ometkowani_,artykuly.html

Mo¿liwo¶ci bezprzewodowych metek mo¿na rozszerzaæ. Studenci Uniwersytetu Waszyngtona pisz± w³asne aplikacje wspó³pracuj±ce z systemem. Do najciekawszych nale¿y RFIDer. To co¶ w rodzaju sieci spo³eczno¶ciowej. RFIDer wysy³a powiadomienia o tym, co robi± nasi znajomi. Mo¿na ustawiæ powiadomienie o tym, ¿e która¶ z osób znajduj±cych siê na li¶cie znajomych zbli¿a siê do nas. (...)



Aplikacja stworzona w ramach projektu "Ekosystem RFID" pokazuje na planie pomieszczeñ, gdzie znajduj± siê dane przedmioty b±d¼ osoby. Dziêki temu w systemie po³apie siê nawet laik.

W firmie Wielkiego Brata


Niektóre pomys³y na zastosowanie nowej technologii rodz± w±tpliwo¶ci. Najwiêcej kontrowersji wzbudza pomys³ metkowania ludzi. Teoretycznie jest to wspania³e rozwi±zanie dla wielkich korporacji i fabryk. Dziêki mo¿liwo¶ci sprawdzenia w dowolnej chwili, co robi± pracownicy, mo¿na lepiej zaplanowaæ ich obowi±zki albo przesun±æ ich do innych zadañ. Szef, widz±c na przyk³ad, ¿e pracownicy jednej linii produkcyjnej co chwila robi± sobie przerwê na papierosa, a inni non stop pracuj±, móg³by lepiej dobraæ cz³onków poszczególnych ekip. Sami pracownicy zyskaliby te¿ u¿yteczne narzêdzie u³atwiaj±ce im wspó³pracê z kolegami: szukaj±c wspó³pracownika, mogliby b³yskawicznie ustaliæ, na którym piêtrze i w którym pokoju siê znajduje.

By³oby to jednak równocze¶nie ograniczenie prywatno¶ci – w porównaniu z tym obowi±zek noszenia s³u¿bowej komórki albo s³u¿bowy samochód z nadajnikiem GPS wydaj± siê b³ahostk±. Z drugiej strony pewnie wiele osób dobrowolnie zdecydowa³oby siê na tak± elektroniczn± smycz, by ich bliscy mieli mo¿liwo¶æ sprawdzenia, co aktualnie robi±.

Naukowcy odpieraj± jednak zarzuty o tworzenie narzêdzi, których nie powstydzi³by siê orwellowski Wielki Brat. Intensywnie pracuj± bowiem tak¿e nad zapewnieniem prywatno¶ci. Na przyk³ad firmy mog³yby instalowaæ systemy, które zbiera³yby informacje o pracownikach (co robi± w ci±gu dnia i jak wykonuj± swoje obowi±zki), lecz te dane nie dotyczy³yby pojedynczych osób, a ca³ej zbiorowo¶ci. Naukowcy wspó³pracuj± tak¿e z legislatorami, przygotowuj±c rozwi±zania prawne, które zapewni± prywatno¶æ ometkowanym pracownikom.

Biblioteka Wielkiego Brata
Uczeni postanowili przetestowaæ technologiê w warunkach bojowych. Dlatego rozpoczêli eksperyment w zajmuj±cym 5 tys. m2 budynku biblioteki Uniwersytetu Waszyngtona. Ka¿dego, kto bierze udzia³ w eksperymencie, wyposa¿ono w specjaln± metkê RFID. Oznaczono nimi tak¿e kilka tysiêcy przedmiotów. Dziêki temu studenci i wyk³adowcy nie maj± problemu z odnalezieniem siebie nawzajem. Znikn±³ te¿ problem gubienia kluczy.
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Micha³-Anio³
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzieñ 11, 2009, 15:38:21 »

Nanorurkowe chipy coraz bli¿ej

In¿ynierowie z Uniwersytetu Stanforda stworzyli najdoskonalsze i najbardziej wydajne uk³ady scalone wykorzystuj±ce wêglowe nanorurki. Uczonym uda³o siê wyeliminowaæ niedoskona³o¶ci, które przyczynia³y siê do powstawania spiêæ w obwodach.

Dowodzi to, ¿e prace nad wêglowymi nanorurkami wykorzystywanymi w tranzystorach wysz³y poza dziedzinê odkryæ naukowych i mog± byæ prowadzone na poziomie in¿ynierskim - powiedzia³ profesor H.-S. Philip Wong, który prezentowa³ najnowsze dokonania swojego zespo³u podczas International Electron Devices Meeting w Baltimore.

W tej chwili jeste¶my w stanie budowaæ obwody w skali ca³ego plastra krzemowego. Dotychczas mogli¶my tworzyæ pojedyncze urz±dzenia - doda³.

Nie oznacza to, ¿e w najbli¿szym czasie na rynek trafi± uk³ady scalone z nanorurkowymi tranzystorami. Na razie bowiem uda³o siê umie¶ciæ w nowym chipie stosunkowo niewiele tranzystorów. Najwa¿niejszy jest jednak fakt, ¿e technika, dziêki której tego dokonano, jest podobna do obecnie wykorzystywanych technologii przemys³owych i jest kompatybilna ze standardem VLSI.

Uk³ady, które powsta³y na Uniwersytecie Stanforda, wykorzystuj± trzy podstawowe techniki opracowane w ostatnich latach na tej uczelni. Pierwsza z nich, stworzona w 2007 roku, pozwala nanorurkowym tranzystorom pracowaæ nawet wówczas, gdy tworz±ce je nanorurki nie s± idealnie dopasowane. Druga, z 2008, umo¿liwia zgodn± z VLSI produkcjê nanorurkowych tranzystorów. Trzecia, w³a¶nie zaprezentowana, pozwala na eliminowanie wadliwych nanorurek, które przewodzi³y pr±d wówczas, gdy nie powinny. Uczeni nazwali j± VLSI-compatible Metallic Nanotube Removal (VMR). Przy jej opracowywaniu wykorzystano pomys³, na który w roku 2001 wpad³ Paul Collins i jego zespó³ z IBM-a. U¿ywali oni pr±du do niszczenia nanorurek. Uczeni ze Stanforda u¿ywaj± elektrod do oddzielania wadliwych nanorurek od prawid³owych. Te same elektrody mog± byæ pó¼niej po³±czone z nanorurkami, tworz±c obwód elektryczny.

Najpowa¿niejsz± przeszkod± na drodze do budowy uk³adów scalonych wykorzystuj±cych nanorurki jest opracowanie techniki pozwalaj±cej na zwiêkszenie liczby nanorurkowych tranzystorów na chipie do wielu milionów. Naukowcy s±dz±, ¿e poradz± sobie z tym problemem.

http://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,33294
Zapisane

Wierzê w sens eksploracji i poznawania ¿ycia, kolekcjonowania wra¿eñ, wiedzy i do¶wiadczeñ. Tylko otwarty i swobodny umys³ jest w stanie odnowiæ ¶wiat
Micha³-Anio³
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeñ 22, 2010, 13:52:31 »

Czyli jak stworzyæ samo replikuj±ce siê bioroboty
<a href="http://www.youtube.com/v/eZ2_z6o-_B8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/eZ2_z6o-_B8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/eZ2_z6o-_B8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/eZ2_z6o-_B8&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

Ten filmik te¿ wartozobaczyæ
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=589.msg3537#msg3537
« Ostatnia zmiana: Styczeñ 22, 2010, 15:49:43 wys³ane przez Micha³-Anio³ » Zapisane

Wierzê w sens eksploracji i poznawania ¿ycia, kolekcjonowania wra¿eñ, wiedzy i do¶wiadczeñ. Tylko otwarty i swobodny umys³ jest w stanie odnowiæ ¶wiat
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cinemak wyscigi-smierci julandia cybersteam classicdayz