Choose fontsize:
small
normal
big
large
Forum
Home
Custom
TP
Witamy,
Go¶æ
.
Zaloguj siê
lub
zarejestruj
.
1 Godzina
1 Dzieñ
1 Tydzieñ
1 Miesi±c
Zawsze
Strona g³ówna
Pomoc
Search
Zaloguj siê
Rejestracja
>
¦WIÊTA GEOMETRIA
>
W PRAKTYCE
>
Architektura i ¿ycie
Strony:
«
1
2
3
4
5
6
7
8
»
Do do³u
« poprzedni
nastêpny »
Drukuj
Autor
W±tek: Architektura i ¿ycie (Przeczytany 87064 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Leszek
Administrator
Ekspert
Wiadomo¶ci: 1391
Konopie jako materia³ budowlany.
«
Odpowiedz #60 :
Marzec 26, 2010, 22:32:53 »
Konopie jako materia³ budowlany.
Fragment angielskiego dokumentu o sposobach wykorzystania konopi w³óknistych, przemys³owych.
W Polsce s± tylko dwa punkty przerobu s³omy konopnej.
Jeden zarz±dzany przez starca bez wyobra¼ni (
www.lenkon.prv.pl
), drugi w Czarnkowie przejêty przez Francuzów.
http://www.youtube.com/v/xcvTtTc9bR4&hl=pl_PL&fs=1
«
Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 22:34:44 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
mi³o¶æ
rado¶æ
piêkno
Baska
Nowy u¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 14
Odp: Architektura i ¿ycie
«
Odpowiedz #61 :
Marzec 28, 2010, 00:33:34 »
Czy sugerujecie ze Steico przejelo polska produkcje z konopii w Czarnkowie ??
Od dluzszego czasu zastanawiam sie dlaczego sie tak slabo w Polsce reklamuja
,
Nagabuje ich przy kazdej okazji (targi budowlane itp) i namawiam do wspolpracy przy domach bio i nikt tam nie jest zainteresowany ..
b.
Zapisane
zigmund
Nowy u¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 5
Odp: Architektura i ¿ycie
«
Odpowiedz #62 :
Marzec 28, 2010, 17:26:27 »
Cytuj
Ta nowoczesna technika ³±czy tradycyjne, staro¿ytne metody "adobe" (ceg³y gliniane lub mu³owe), z technik± "rammed earth" (ubijanej ziemi) i klasycznej budowy z worków wype³nionych piaskiem." - KFI
Cytuj
Gdyby kto¶ chcia³ ¶ci±gn±æ film na dysk to linki s± tu:
A gdyby Kto¶ chcial postawic? - to jak siênajlepiej za to zabraæ?
i czy s± jakie¶ kalkulacje praktyczne co do kosztów przedsiêwziêcia..
na razie idê do stronki podanej na fotkach
Zapisane
radoslaw
Aktywny u¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 209
Odp: Architektura i ¿ycie
«
Odpowiedz #63 :
Marzec 28, 2010, 23:43:06 »
Wygl±da na to ¿e projekt
"dom z naturalnych materia³ów w kszta³cie kopu³y"
ruszy³ ostro do przodu - s± projekty, zezwolenia i wiedza potrzebna do realizacji swych marzeñ w rytm ¶wiêtej geometrii:
http://www.sergiel.pl/oddzialywanie-kopuly.html#4
inspiruj±ce fragmenty ze strony twórców podanej strony:
"
ODDZIA£YWANIE FAL
Przez swoje spostrze¿enia w ci±gu ¿ycia mo¿emy zaryzykowaæ przyjêcie teorii, ¿e mózg nasz odbiera sygna³y przemieszczaj±ce siê w eterze. Sygna³y te maj± strukturê falow±. Jest ich ogromna niezliczona ilo¶æ. Jedne powoduj±, ¿e ¶wietnie siê czujemy, powoduj± ¶miech. Inne przygnêbienie i s± takie poni¿ej 5 Hz które nie s³yszymy, a powoduj± przy d³u¿szym dzia³aniu ¶mieræ cia³a. Czujemy je w sobie, ciê¿ko nam wtedy na ciele i trudno znale¼æ przyczynê takiego stanu. Jeste¶my bezradni. Uciekamy z takiego miejsca.
¬le siê czujemy w pomieszczeniach ekranowanych, ¿elbetonowych, w których nawet telefoniczny aparat komórkowy nie odbiera sygna³u nie wspominaj±c ju¿ o odbiorniku radiowym. Takich pomieszczeñ omijaj± wszelkiej ma¶ci twórcy. Natomiast naukowcy nie s± w stanie skupiæ siê nad wyci±ganiem nale¿ytych wniosków.
Wszyscy pracuj±cy tzw. G£OW¡ potrzebuj± pomieszczeñ oszklonych jak twierdz± z du¿± ilo¶ci± ¶wiat³a, bo to ¶wiat³o przyczynia siê do weny twórczej. To, dlatego zapewne arty¶ci posiadaj± d³ugie w³osy i jak antenami odbieraj± sygna³y z eteru. W³osy artysty s± w artystycznym nie³adzie ka¿dy jest inaczej u³o¿ony i odbiera inn± d³ugo¶æ fali, znamy to z autopsji dostrajaj±c odbiornik radiowy np. Fal krótkich lub dipol UKF-u Ka¿da d³ugo¶æ fali ma przypisany kszta³t, który j± odbiera. Mamy anteny o ró¿nych wielko¶ciach i ró¿nych kszta³tach. Proszê tylko nie zapominaæ ze jest to maleñki miniaturowy zakres czêstotliwo¶ci, w którym cz³owiek zacz±³ do¶wiadczaæ nadawanie i odbiór sygna³ów. Nasze osobiste i jedyne urz±dzenie, jakim jest mózg mo¿e odbieraæ i przyjmowaæ sygna³y o ró¿nych czêstotliwo¶ciach równocze¶nie z pasmach czêstotliwo¶ciowych dotychczas jeszcze niezbadanych. Jedne s± silniejsze, czyli bardziej jeste¶my na nie, nastawieni a inne s± mniej natarczywe i nie zwracamy na nie uwagi. Od czego to zale¿y?
Wiemy z autopsji o tym, aby odbiornik jakikolwiek, aby dobrze odbiera³ sygna³ musi mieæ odpowiedni± antenê, przypisan± kszta³tem do rodzaju nadawanych czêstotliwo¶ci. My odbieramy sygna³y z otoczenia przy pomocy swoich zmys³ów. I tak sygna³y o czêstotliwo¶ciach widzialnych dla nas odbieramy okiem. Sygna³y natomiast o czêstotliwo¶ciach zapachowych niezbêdnych dla naszego ¿ycia, zmys³em powonienia itd. Ale ju¿ natomiast z sygna³ami akustycznymi jest inaczej. Odbieramy je „uchem”, ale nie tylko, bo mo¿emy odbieraæ je przez uk³ad kostny, przez cale cia³o le¿±c w wodzie, do której przesy³ane s± odpowiednio d¼wiêki. Znaczy to, ¿e przy pomocy ca³ego cia³a mo¿emy przesy³aæ sygna³y od naszego centralnego systemu zbioru wszelkich informacji, jakim jest nasz mózg. Tylko jeszcze to sobie nie u¶wiadomili¶my.
ODDZIA£YWANIE SPIRALI
Je¿eli dostarczymy sygna³ przez na³o¿enie na siebie odpowiedniego kszta³tu (czytaj anteny dostrojonej to istniej±cych w eterze czêstotliwo¶ci) otrzymamy silniejszy sygna³ falowy przypisany temu kszta³towi, który odbierzemy przy pomocy ca³ego cia³a, a mózg to przetwarza i zacznie wg tych czêstotliwo¶ci uruchamiaæ odpowiedni program. Neurolodzy mog± okre¶liæ tylko niektóre czê¶ci naszego mózgu i przypisaæ im odpowiednio dzia³anie. Wiêksza czê¶æ naszego mózgu to bia³e plamy wiedzy. Sygna³ falowy mo¿e stymulowaæ tê czê¶æ naszego mózgu, która steruje naszym cia³em naszymi odczuciami naszymi reakcjami odruchowymi. Steruje nami. Zapewne, dlatego w Starym Egipcie, (w którym to wiedza by³a bardzo rozwiniêta i dla nas pozostaje jeszcze wiele zagadek cywilizacyjnych z tamtego okresu) „bogowie egipscy” nosili ró¿ne kszta³ty nakryæ g³ów. S³u¿y³y one do ci±g³ego otrzymywania silnych sygna³ów o sta³ej d³ugo¶ci czêstotliwo¶ciowej a tym samym siln± stymulacjê odpowiednich obszarów w mózgu. Mózg wtedy musia³ uruchomiæ program wg którego cz³owiek –bóg wykonywa³ pracê przy pomocy materii – cia³a. Sprawd¼my to na sobie jak prosty kszta³t wp³ywa na nas. Wykonajmy proste do¶wiadczenie: Z drutu miedzianego (z miedzi bo daje siê rêcznie ³atwo wyginaæ) zróbmy spiralê z np. 9 zwojami na szeroko¶æ naszego torsu. Zamocujmy na sobie tak, aby jej ¶rodek by³ na wysoko¶ci splotu s³onecznego (dwa palce powy¿ej mostka ¿ebrowego). Niech spirala ta bêdzie zawieszona prawo skrêtnie. ( T.j. prowadz±c palec po drucie z zewn±trz spirali do ¶rodka, a ruch palca bêdzie taki jak obrót wskazówek zegara). Spróbujmy zrobiæ kilka oddechów i na prostej rêce wyci±gniêtej w bok przytrzymaæ butelkê z oko³o 5-cioma litrami wody, podan± nam przez partnera do¶wiadczenia. Potrzymajmy kilka sekund. Zapamiêtajmy swoj± ³atwo¶æ w wykonaniu tej czynno¶ci. Oddajmy butelkê partnerowi. Nastêpnie odwrócimy spiralê na sobie. Bêdzie to spirala lewoskrêtna, We¼my kilka oddechów i spróbujmy wykonaæ tak± sam± czynno¶æ z butelka w takim samym czasie.. Zauwa¿ymy ró¿nicê w ³atwo¶ci wykonaniu æwiczenia. Zaznaczyæ chce, aby powróciæ w tym do¶wiadczeniu do prawoskrêtnej spirali i powtórzyæ æwiczenie, bo po podnoszeniu z lewoskrêtn± spiral± mo¿e dokuczaæ ból miê¶nia barkowego przez kilka dni. Jest to prosty przyk³ad powtarzalny za ka¿dym razem z takimi samymi efektami.
Tak dzia³a jedna tylko forma przestrzenna wp³ywaj±ca na wzmocnienie naszej si³y fizycznej. Nie ¶miem nawet my¶leæ, co musz± prze¿ywaæ ludzie gdy budz± siê rano ¶pi±c na materacach z lewoskrêtnymi sprê¿ynami. Zapewniam ze ¶pi±c na takim materacu nasze zdrowie bêdzie pod du¿ym znakiem zapytania. Ja tê chorobê nazywam „ Sprê¿ynowy doskona³y i bardzo drogi materac” i zapewniam, ¿e ¿aden lekarz medycyny tradycyjnej tu nie pomo¿e.
Takich przyk³adów jest na naszej drodze ¿ycia miliony. S± bardzo proste i mo¿liwe zawsze do powtórzenia. Jeste¶my wra¿liwi na oddzia³ywania czêstotliwo¶ciowe z zewn±trz. ¯ycie na ziemi dos³ownie spad³o z nieba i ¿e tam te¿ jest jego wa¿na czê¶æ nasze drugie ja, które przesy³a nam informacje. Tylko my nie umiemy jeszcze tego odebraæ, Ma ono w sobie zapisany program ochrony ¿ycia. Wszystko, co jest jemu przeciwne bêdzie usuwane na drodze samozag³ady. Je¿eli tego nie zrozumiemy to przestaniemy istnieæ tak samo jak przesta³y istnieæ goliaci, a wcze¶niej dinozaury i inne istniej±ce przed nami cywilizacje. Je¿eli chcemy przetrwaæ jako gatunek ludzki musimy przygl±daæ siê przyrodzie i jej zasadom trwania. Przypatrywaæ siê wszystkiemu, co ¿ywe. Chroniæ ¿ycie, i harmonijnie razem z nim egzystowaæ. To wa¿ne ba, bardzo wa¿ne, aby nasze domy wpasowywa³y siê do istniej±cej przyrody swoim kszta³tem, form±. Czy kiedykolwiek w przyrodzie stworzony zosta³ dla jakiegokolwiek ¿ycia kszta³t prostok±tny, obojêtnie czy na ziemi czy w wodzie czy w p³ynnym wnêtrzu ziemi? Nie, nie istniej±. Tylko cz³owiek swoim ¶wiadomym dzia³aniem tworzy³ inno¶æ w przyrodzie tworz±c w³asne prawa, ³ami±c ju¿ istniej±ce. Mo¿e gdziekolwiek na ziemi istniej± naturalne p³askie ¶ciany takie ja nasze bloki mieszkalne. Od czasu do czasu natura rodzi ludzi przypominaj±cych swoj± twórczo¶ci± o ziemi o kodzie przyrody, o tym aby¶my patrzyli holistycznie na otoczenie i na nas w tym otoczeniu. Jestem ciekawy czy jest na ¶wiecie cz³owiek, który patrz±c na dzie³a Gaudiego nie skojarzy³by je z przyrod±.
ZDROWE DOMY
Kiedy staje siê przed dzie³em Gaudiego Ko¶cio³a Rodziny Cz³owieczej w Barcelonie to ludzie p³acz± i cichutko sami do siebie przez ³zy szepcz±, „ale to piêkne?. To znaczy, ¿e w nas jest wra¿liwo¶æ na prawdziwe piêkno. Kiedy jedziemy przez po³oniny w które nie ingerowa³ cz³owiek zatrzymujemy siê i patrzymy, patrzymy, aby to piêkno jak najd³u¿ej zatrzymaæ w sobie, a wewn±trz nas, co¶ cichutko szepcze: dziêki Ci Panie, ¿e to ocala³o. Ilu z nas wejdzie na tak± piêkn± ³±kê i przyjrzy siê trawie kszta³tom zió³, i zada sobie pytanie, dlaczego w³a¶nie taki kszta³t ma li¶æ zio³a, kwiat, jego kolor, zapach. Zielarze to wiedz±, mo¿e, dlatego zio³a skutkuj±, bo zachowuj±, choæ drobinê tej natury. W pigu³ce farmakologicznej to wszystko zosta³o st³amszone zniszczone zminiaturyzowane, to, co pozosta³o jest jak naturalne, ale naturalne nie jest i my¶lê, ¿e dlatego nie ma tych w³a¶ciwo¶ci.
W zwyk³ym li¶ciu s± ¿y³ki pogrubienia zawijane naturalnie w sobie tylko w³a¶ciwych kierunkach, aby wytworzyæ co¶ nieuchwytnego, co da kszta³t, kolor, zapach. To co¶ to energia ¿ycia, która jest w ro¶linach, drzewach. ¯ycie mo¿e tylko dawaæ ¿ycie, a ¶mieræ daje ¶mieræ w my¶l prawa obowi±zuj±cego nawet w kosmosie. „Podobne przyci±ga podobne”.
Tak samo jest z naszymi domami. Realizujmy je z budulca naturalnego. To znaczy? Ze wszystkiego, co jest w naszym naturalnym otoczeniu, mo¿e byæ doskona³ym budulcem, nawet przesiana ziemia. Mamy drzewa budujmy z drewna. Ju¿ z okorowanych i nas±czonych gor±cym pokostem lub olejem palmowym (w oleju tym pra¿one s± przemys³owo kartofle-frytki) bali drewnianych, mo¿emy stworzyæ szkielet budynku. Przecie¿ tak jeszcze dzisiaj w górach stawia siê domy. Ciep³e ¶ciany wykonaæ mo¿emy ze s³omy mieszanej z glin±, na takie ¶ciany w Polsce mamy normê budowlan±. Pokrycie dachu wykonaæ mo¿emy z gontów drewnianych ze s³omy lub trzciny. Strzechy znowu staj± siê modne. Dlatego, ze pod nimi ¶wietnie siê odpoczywa jest ciep³o. Mo¿emy poci±æ klocki drewniane z osiki wykonuj±c wiórki osikowe. Z nich wykonamy pokrycie. W ten sposób powstaje przepiêkna silnie energetyzujaca fakturalna forma podobna do szyszki sosnowej.
"
pozdrawiam
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
Wiadomo¶ci: 1391
Odp: Architektura i ¿ycie
«
Odpowiedz #64 :
Marzec 28, 2010, 23:48:12 »
Dziêki Rados³aw,
a zauwa¿y³e¶ ich dzia³ z filami?
http://www.sergiel.pl/filmy.html
Pozdrawiam
P.S
Swoj± drog± fajny przystanek autobusowy
http://www.sergiel.pl/przystanek01.html
EDIT:
Nowoczesny dom przysz³o¶ci - kopu³a monolityczna
http://www.youtube.com/v/UwoDCRobY2I&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UwoDCRobY2I&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
«
Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 07:45:16 wys³ane przez Leszek
»
Zapisane
mi³o¶æ
rado¶æ
piêkno
konserwa
Aktywny u¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 196
Odp: Architektura i ¿ycie
«
Odpowiedz #65 :
Marzec 29, 2010, 00:07:31 »
no wreszcie super stronka z konkretnymi projektami
i znowu ten szperacz rados³aw
inspiracja Winterem, dobrze rekomenduje kwalifikacje autorów
Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny u¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 224
Odp: Architektura i ¿ycie
«
Odpowiedz #66 :
Marzec 29, 2010, 20:43:08 »
Cytat: Leszek Marzec 28, 2010, 23:48:12
Swoj± drog± fajny przystanek autobusowy
http://www.sergiel.pl/przystanek01.html
Fajny przystanek, ale nie - fraktalny. Tylko ta laska (swoj± drog± niczego sobie jest - fraktalna).
Przystanek, dachy domów na ile to mo¿liwe, powinny kszta³tem byæ zbie¿ne z czwor¶cianem foremnym.
Od d³u¿szego czasu wizualizujê czworo¶cian foremny wype³niony bia³ym, krystalicznym ¶wiat³em i do¶wiadczam bardzo ciekawych rzeczy.
Wszystko dzieje sie w my¶l zasady, ¿e im bardziej na czym¶ skupiasz ¶wiadomo¶æ tym bardziej do¶wiadczasz tego na czym j± skupiasz.
Zw³aszcza ciekawy punkt znajduje siê na wysoko¶ci 1/3 od podstawy czwor¶cianu.
Pomimo, ¿e niejako Winter udowodni³, ¿e czworo¶cian nie jest fraktalny, ale bêde siê upiera³, ¿e jest to energetyczna ceg³a budowy ca³ego wszech¶wiata.
I nie na darmo wtajemniczeni hebrajscy kap³ani na tronie ''Boga'' widzieli Nie ''Boga'', lecz..... czworo¶cian foremny.
«
Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 22:06:10 wys³ane przez MEM HEI SHIN
»
Zapisane
¦wiat potrzebuje nowej wiedzy, dziêki której nauczyliby¶my siê ws³uchiwaæ w ciszê swego serca.....
Echnaton
Aktywny u¿ytkownik
P³eæ:
Wiadomo¶ci: 241
Odp: Architektura i ¿ycie
«
Odpowiedz #67 :
Kwiecieñ 29, 2010, 09:12:37 »
Kolejna seria ultranowoczesnych domów:
http://dom.wp.pl/galeria/ultranowoczesne_wille,287.html
Piêkne kszta³ty zarówno te ostre jak i te owalne
Zapisane
Wolno¶æ daje kolosaln± energiê, intensywno¶æ i ¿ywotno¶æ. Tracicie j± zupe³nie, uznaj±c autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jeste¶cie sentymentalni, ogromnie przywi±zani do jakiego¶ boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii poniewa¿ kryje w sobie lêk. - Jiddu Krishnamurti
MEM HEI SHIN
Aktywny u¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 224
Odp: Architektura i ¿ycie
«
Odpowiedz #68 :
Kwiecieñ 29, 2010, 13:57:35 »
Cytat: Echnaton Kwiecieñ 29, 2010, 09:12:37
Kolejna seria ultranowoczesnych domów:
Na temat domów to us³yszalem niedwno ciekaw± opowie¶æ.
Mój znajomy je¼dzi do kolegi w Bieszczadach i mówi tak :
Jasiek mieszka samotnie w takiej starej drewnianej chacie, któr± odziedziczy³ po dziadkach.Cha³upa siê wali bo nie ma kasy, ¿eby j± wyremontowaæ, ale w tej cha³upie dzieje siê co¶ dziwnego, bo po dwóch, trzech godzinach pobytu czujê siê jak nowo narodzony.
Jaki¶ inny ¶wiat, chce siê po prostu tam byæ i ¿yæ nie chce siê stamt±d wychodziæ.
Jak powiedzia³ znajomy cytujê : '' pojecha³em w zesz³ym roku do Ja¶ka ze swoj± bab±. I Ty wiesz co, moja baba stwierdzi³a to samo.
Tam nawet kawa i cherbata smakuj± inaczej.Maj± jaki¶ inny smak, jaki¶ inny aromat.
No i moja baba ma tzw. wieczny katar i bóle g³owy te¿ j± czêsto dopadaj±. Ale jak wrócili¶my od Ja¶ka, to przez trzy dni mia³a spokój, ale, po¼niej znowu wszystko wróci³o. ''
Wygl±da na to, ¿e ta cha³upa jest postawiona w jakim¶ miejscu ''mocy'' ? A takie miejsca to maj±tek.
I tak sobie w³a¶nie pomy¶la³em, ¿e dom to jedno, ale miejsce jego postawienia to drugie.
Domy czêsto stoj± na ró¿nych ¿y³ach wodnych, zciekach i innych dziwnych rzeczach.
W pobli¿u naszego domu stoj± inne ró¿ne ''nowoczesne'' domy, które nie s± fraktalne i nie s± frakatalnie u³o¿one wzglêdem siebie. Ma to kolejny negatywny wp³yw.
Powoduje to destrukcje. Ludzie czuj± siê ¼le, s± os³abieni, apatyczni, nerwowi, ale z biegiem czasu przywaczajaj± siê do tego i ju¿ nawet nie czuj± tych z³ych wp³ywów.
Co ciekawe, bo jak rozmawia³em z radiestet±, to czêsto ponoæ bywa te¿ tak, ¿e jak siê stawia dom to niczego niema, ale po latach potrafi± siê pojawiæ ¿y³y wodne.
I wtedy jest na to jedna bardzo skuteczna rada.
Trzeba usk³adaæ kilkaset ³upek z jaj, powrzucaæ do drewnianych skrzynek i jak kto¶ ma piwnice to te skrzynki tam porozk³adaæ i mamy spokój na lata.
«
Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 29, 2010, 14:06:20 wys³ane przez MEM HEI SHIN
»
Zapisane
¦wiat potrzebuje nowej wiedzy, dziêki której nauczyliby¶my siê ws³uchiwaæ w ciszê swego serca.....
trzysz
Nowy u¿ytkownik
P³eæ:
Wiadomo¶ci: 12
Odp: Architektura i ¿ycie
«
Odpowiedz #69 :
Lipiec 20, 2010, 13:39:56 »
Witajcie - w³a¶nie wróci³em
z warsztatów w Trzebiatkowej
i by³y na prawdê ¶wietne!
Niestety przed wyjazdem nie zd±¿y³em wam wstawiæ informacji o nich...
Warsztaty by³y o sandbagach, ale mocno i czêsto by³ poruszany podczas nich temat domów ze s³omy. Samo budowanie domu z sandbagów by³o ciekawym do¶wiadczeniem, ale jego wykoñczenie w glinie, to po prostu odlot - odkry³em swoj± now± pasjê, tj.: taplanie siê w b³ocie
Ale po kolei: Sandbagi - w przeciwieñstwie do tego, co mo¿na znale¼æ na YT, na wasztatach mo¿na siê dowiedzieæ, i¿ nie potrzeba konstrukcji wi±zaæ drutem kolczastym, ani do piasku dodawaæ choæby grama betonu, ¿eby by³ stabilny - wystarczy go odpowiednio ubiæ, a zamkniêty w worku staje siê twardy jak kamieñ i nieprzepuszczalny dla wody (Jarema, organizator warsztatów, mówi³ o budowaniu wa³ów przeciwpowodziowych w Polsce: "tak to wygl±da, jakby ma³pom daæ ceg³y, one te ceg³y rzucaj± na kupê i siê dziwi±, ¿e przecieka - nieubity piasek nie jest zbyt wielk± przeszkod± dla wody"), a to sprawia, ¿e sandbagi staj± siê (przynajmniej jak dla mnie) bardzo ciekawym, w pe³ni naturalnym materia³em budowlanym. Co nie zmienia faktu, ¿e w Polsce lepsza jest s³oma
Po za ty sandbagi s± niezwykle prostym, tanim i ³atwym do formowania materia³em do budowy ca³ej masy innych rzeczy w ogrodzie - na prawdê fajny basem, czy oczko wodne mo¿na sobie t± technik± zrobiæ od tak za ¶mieszn± cenê, a murki, ³awki, czy inne piêkne wykoñczenia w ogrodzie staj± siê dostêpne nawet dla totalnego laika budowlanego, a je¶li wykoñczyæ je glin±, to koszty s± przera¿aj±co ¶mieszne - pozostaje tylko inwencja, a pomys³ów, idei i inspiracji na tych warsztatach jest niesamowita ilo¶æ :mrgreen:
Druga czê¶æ warsztatów, traktuj±ca o glinie i jej zastosowaniu w tynkowaniu, budowaniu, malowaniu, ...
Absolutnie niesamowita rzecz :mrgreen: i znowu - mo¿na samemu za bezcen (czêsto za koszt transportu) zrobiæ w domu co siê chce - s± metody wykañczania nawet wanien glin± w taki sposób, ¿e siê nie niszczy. A je¶li kto¶ wam mówi, ¿e wykoñczenia gliniane pêkaj±, to po czê¶ci ma racjê, ale ¶wiadczy to o tym, ¿e nie ma o glinie pojêcia - czysta glina faktycznie zwykle pêka, ale odpowiednia domieszka piasku i innych (tylko naturalnych
) sk³adników sprawia, ¿e staje siê niezwykle trwa³a, pozostaj±c ³atw± do kszta³towania.
Dodam tutaj jeszcze, ¿e "profesjonalne" tynki gliniane s± u nas do¶æ drogie, podczas gdy mo¿na je samemu zrobiæ bardzo tanio na lata, je¶li siê pozna kilka prostych zasad badania gliny (ka¿da jest inna) i jej domieszkowania.
Po za tym malowanie ¶cian (o tym te¿ traktuj± warsztaty) - kupujemy wszystko gotowe, kiedy znowu mo¿na samemu w bardzo prostu sposób sporz±dziæ w³asne farby na bazie gliny, piasku i krochmalu w tak bezczelnie prosty sposób, ¿e masakra
Oczywi¶cie na to wszystko trzeba by po¶wiêciæ troszkê czasu, a nie tylko machn±æ karta kredytow±, czy papierem, ale satysfakcja z tworzenia w³asnego miejsca, w³asnymi rêkami jest trudna do opisania. Po za tym podczas pracy z glin± (tak mi siê tylko wydaje
) reaktywuje siê jaki¶ obszar pamiêci komórkowe - trudno to opisaæ, ale praca z tym materia³em daje mi niesamowicie du¿o ciekawych doznañ, pomys³ów, przyci±ga obrazy, których do tej pory nie móg³bym sobie nawet wyobraziæ - to po prostu co¶ niesamowitego i ka¿dego zachêcam do podzia³ania w tym zakresie
No i jeszcze na dok³adkê dodam, ¿e robienie kopu³ki z sandbagów i zabawa z glin±, to jedno, a drugie, to mo¿liwo¶æ pogadania z Jaremn± i jego partnerk± Paulin± Wojciechowsk± na temat ca³ej masy innych technik naturalnego budowania (szczególnie
domów ze s³omy
) - s± ¶wirami pod tym wzglêdem i gdzie tylko siê da, pozbywaj± siê z budynku wszystkiego co sztuczne (a na beton maj± szczególne uczulenie
) - jeszcze raz polecam, nawet je¶li kogo¶ nie interesuj± same sandbagi
Jak ju¿ wam zrobi³em trochê smaka, to na koniec dodam, ¿e choæ warsztaty w Trzebiatkowej dobieg³y koñca, to jeszcze nic straconego - otó¿ 2 sierpnia startuj± kolejne, tym razem w pobli¿u Suwa³k, a oto i szczegó³y:
Warsztaty w Prze³omce, nad Jeziorem Hañcza
(
To gdzie¶ tutaj
) :
2-3-4 Sierpnia, Budowa kopulki z piasku stabilizowanego w workach ’Sand bag’.
* Fundamenty
* budowanie kopó³ki
* Luk wej¶ciowy
* Zasady zadaszania
7-8-9 Sierpnia, Warsztaty tynkowania glina
* Przygotowywanie mieszanki tynkarskiej
* Przygotowywanie mieszanki izolacyjnej
* Przygotowywanie mieszanki malarskiej i wykoñczeniowej na bazie kleju naturalnego
* Przygotowywanie Kleju
* Tynkowanie kopu³ki, malowanie i rze¼bienie ¶cian
*Nocleg w namiocie, lub agroturystyka
*wspolnie robimy posilek wegetarianski
Cena: 350zl za warsztat., 600zl za dwa warsztaty.
(dla warsztatów w Trzebiatkowej istnia³a opcja tzn. "listy rezerwowej" dla ludzi bez kasy - tu na ten temat nie mam ¿adnych wiadomo¶ci, ale ostatecznie mo¿na zapytaæ, je¶li by kasa mia³a byæ przeszkod±
)
Kontakt z organizatorem:
Jarema Dubiel
- tel.kom.
504 340 261
http://earthhandsandhouses.org/
Zapisane
Strony:
«
1
2
3
4
5
6
7
8
»
Do góry
Drukuj
« poprzedni
nastêpny »
Skocz do:
Wybierz cel:
-----------------------------
¦WIÊTA GEOMETRIA
-----------------------------
=> W TEORII
=> W PRAKTYCE
=> Artyku³y, ksi±¿ki, filmy, LINKI
-----------------------------
Dan Winter i jego ¦wiêty Graal
-----------------------------
=> Twórczo¶æ Dana Wintera [PL, ENG]
===> Odkrycia innych osób "wspieraj±ce" niektóre aspekty pracy Dana Wintera
=> WYK£AD: Implozja - sekretna nauka ekstazy i nie¶miertelno¶ci
=> PREZENTACJA: Wyja¶niaj±c grawitacjê
=> WYK£AD Purpose of DNA [PL]
=> WYK£AD The EggX Files: Galaktyczna historia DNA [PL]
=> WYK£AD Bliss Practice: Duchowy u¿ytek z energii seksualnej [PL]
=> WYK£AD Fraktalna teoria ¦wiadomo¶ci, Grawitacji, Jêzyka, DNA i Udanej ¦mierci... [PL]
=> WYWIAD: Sekret ¿ycia i architektura biologiczna
=> WYK£AD: Udana ¶mieræ i prawdziwa fizyka ¦wiêtego Graala
-----------------------------
Nassim Haramein, 2012 i... zagadka "obcych"
-----------------------------
=> Nassim Haramein - Przekroczyæ Horyzont Zdarzeñ
=> S³oñce, Uk³ad S³oneczny i rok 2012
=> Staro¿ytne cywilizacje i zagadka "obcych"
-----------------------------
Kluczem do zrozumienia jest wiedza
-----------------------------
=> Kluczem do zrozumienia jest wiedza
=> Fizyka
=> Metafizyka
=> Filozofia
-----------------------------
Ró¿ne koncepcje ¶wiata i cz³owieka
-----------------------------
=> Ró¿ne koncepcje cz³owieka i ¶wiata
=> ¦wiadomo¶æ, percepcja, rozwój wewnêtrzny, tradycje "duchowe"
=> Szmaragdowe Tablice Thota
=> CZYTELNIA - teksty ró¿ne
=> Kreacjonizm i ewolucjonizm
-----------------------------
Medycyna komórkowa, Codex Alimentarius, GMO
-----------------------------
=> Medycyna komórkowa, Codex Alimentarius, GMO
-----------------------------
SOCJOTECHNIKA
-----------------------------
=> Socjotechnika
===> Cenzura, Dezinformacja, Agentura w Internecie
-----------------------------
Multimedia
-----------------------------
=> Multimedia
-----------------------------
"Tajne" stowarzyszenia i "teorie spiskowe"
-----------------------------
=> "Tajne" stowarzyszenia
=> "Teorie spiskowe"
===> Filmy DAVIDA ICKE'A by Redmuluc - http://davidicke.pl/
=> Nowy Porz±dek ¦wiata w codziennych wiadomo¶ciach
=> Globalne ocieplenie - najwiêkszy szwindel?
-----------------------------
Powitania, Kawiarenka i Hyde Park
-----------------------------
=> Kawiarenka "Pod Gwiazdami" i Powitania :-)
=> K±cik muzyczny
=> Hyde Park - inne
-----------------------------
Sprawy administracyjne, OG£OSZENIA i INICJATYWY SPO£ECZNE
-----------------------------
=> Sprawy administracyjne - pytania i odpowiedzi
=> INICJATYWY SPO£ECZNE
=> OG£OSZENIA
£adowanie...
Polityka cookies
Darmowe Fora
|
Darmowe Forum
rekogrupastettin
cybersteam
classicdayz
wyscigi-smierci
ganggob