Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Dziennikarka pozywa ONZ i WHO o bioterroryzm i zamiar ludobójstwa - A/H1N1  (Przeczytany 144236 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Barbarax
Nowy u¿ytkownik
*
Wiadomo¶ci: 33


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #140 : Luty 10, 2010, 13:43:35 »

Artyku³ z 2005r., ale.........pasuje do ka¿dej grypy!!!   

Ludzka i ptasia grypa - nie dajmy siê zwariowaæ!
04-11-2005

Media nieustannie informuj± o zagro¿eniu zwi±zanym z pandemi± ptasiej grypy. Mo¿na odnie¶æ wra¿enie, ¿e ten szum medialny jest powodem zbiorowej psychozy. Czy zagro¿enie,o którym donosz± media jest realne? Kto w rzeczywisto¶ci korzysta na lêku przed zaka¿eniem ptasi± gryp±. Bez w±tpienia korzystaj± firmy farmaceutyczne, które nie mog± nad±¿yæ z produkcj± szczepionek. Tymczasem nie jest wcale pewne czy produkowane szczeniaki s± w stanie uchroniæ nas przed pandemi±.
W Rzeczpospolitej 29 pa¼dziernika ukaza³ siê bardzo interesuj±cy wywiad z docentem W³odzimierzem Gutem, który jest mikrobiologiem z Zak³adu Wirusologii Pañstwowego Zak³adu Higieny. Specjalizuje siê w arbowirusach, czyli wirusach przenoszonych przez stawonogi (kleszcze, komary). Jest wspó³autorem wielu ksi±¿ek z zakresu chorób zaka¼nych i nauki o szczepieniach. Rozmowa docentem W. Gutem rzuca wiêcej ¶wiat³a na problem pandemii ptasiej grypy.

Ptasia grypa

"Rozbudzanie w ludziach nadziei na to, ¿e jest lub bêdzie szczepionka, która zabezpieczy ich przed ptasi± gryp±, to mydlenie im oczu"
– twierdzi docent W³odzimierz Gut.


Ptaki s± naturalnymi gospodarzami wirusów grypy. Dlatego ptasi± grypê mieli¶my w¶ród nas zawsze. Te wirusy zawieraj± w sobie dwa powierzchniowe bia³ka, jedno z nich oznaczamy liter± H, drugie - liter± N. A ka¿de z tych bia³ek dzieli siê na kilkana¶cie typów. Ka¿dy z kilkunastu typów H mo¿e próbowaæ siê po³±czyæ z ka¿dym z kilkunastu typów N. Wed³ug docenta Guta mo¿e to daæ astronomiczn± liczbê odmian.

Wywiad opublikowany Rzeczpospolitej rzuca du¿o ¶wiat³a na temat mo¿liwo¶ci zaka¿enia wirusem ptasiej grypy. Cz³owiek mo¿e zaraziæ siê ptasi± gryp± tylko w razie kontaktu z naprawdê olbrzymim stê¿eniem wirusa – twierdzi docent Gut. W wywiadzie czytamy, i¿ cz³owiek "musia³by na przyk³ad i¶æ na zaka¿on± fermê i porz±dnie nawdychaæ siê py³u. Statystycznie i tak jest bardziej prawdopodobne, ¿e prêdzej dosta³by od tego py³u zapalenia spojówek ni¿ grypy, ale za³ó¿my, ¿e mia³ pecha. Zwierzêcy wirus namno¿y siê w cz³owieku, ale i tak nie bêdzie móg³ "przeskoczyæ" na inn± osobê. Bo on po prostu tego nie potrafi. Podobnie jak wielu innych rzeczy, o które siê go pos±dza. Gdy siê czyta pe³ne emocji teksty o wirusach, ciarki chodz± po krzy¿u. Oto wirus "straszy", "zabija", sprytnie przeskakuje z ptaka na ptaka, byle tylko zakaziæ jak najwiêksze rzesze ludzi, jest "podstêpny", bywa "niszczycielski". Istne skrzy¿owanie wszechmocnego Supermana z wcielonym diab³em. Niewidzialny twór, który czyha na cz³owieka i podejmuje z nim inteligentn± walkê."

Ludzka grypa

"Dostêpna szczepionka chroni przed wirusem grypy, który kr±¿y³ po ¶wiecie przed rokiem.
A szczepionka przeciwko temu, który kr±¿y dzisiaj, bêdzie gotowa dopiero za rok"


W³odzimierz Gut, pytany przez Szymona Ho³ownie o szczepionki przeciw ludzkiej grypie, sceptycznie odnosi siê do dostêpnych na naszym rynku szczepionek. W zwi±zku z tym nie ma zamiaru siê szczepiæ.

"Je¶li dotychczas nie zachorowa³em, to znaczy, ¿e mój organizm ¶wietnie sobie z tegorocznym wirusem radzi. A je¶li zachorujê - to szczepienie i tak mi nie pomo¿e. Mój stosunek do masowych szczepieñ przeciw grypie streszcza ludowa historia o rodzinie, która mieszka³a w domu z dziurawym dachem. Na pytanie go¶ci, dlaczego nie mo¿na za³ataæ dachu, ojciec rodziny odpowiada³ z ¿elazn± logik±: - Jak pada, to nie mo¿na, a jak nie pada - to po co?"

Mutacja wirusa ptasiej grypy

Mutacja wirusa ptasiej grupy z ludzk± nie jest prosta ale historia epidemiologii dobitnie pokazuje, ¿e cz³owieka sam jest sobie winny.

Mutacja wirusa ptasiej grupy z ludzk± nie jest prosta. Docent W. Gut ukazuje to na przyk³adzie historii epidemii. Prawdopodobieñstwo mutacji wirusa w ci±gu kilku miesiêcy jest bardzo niskie. Wirusa ksiêgosuszu, który od zarania dziejów ¿y³ w populacji prze¿uwaczy np. krów potrzebowa³ dwa tysi±ce lat na mutacje, która pozwoli³a mu przenie¶ siê na cz³owieka. Docent zwraca uwagê, ¿e krowê udomowiono 7 tysiêcy lat przed nasz± er±. A dopiero po dwóch tysi±cach lat kontaktów cz³owieka z byd³em z ksiêgosuszu powsta³ wirus odry.

Historia epidemiologii dobitnie pokazuje, ¿e cz³owieka sam jest sobie winny. "Kilkana¶cie lat temu w Boliwii wybuch³a epidemia gro¼nej gor±czki krwotocznej. Wywo³a³ j± wirus, który zanim przeskoczy³ na ludzi, przez d³ugie lata paso¿ytowa³ na gryzoniach, które uwielbia³y kukurydzê. Wirus nie drêczy³ ich zbyt mocno, gryzonie i bez niego przymiera³y bowiem g³odem, a wirus doskonale wiedzia³, ¿e martwy gospodarz to gospodarz kiepski.W Boliwii sytuacja by³a stabilna, dopóki na horyzoncie nie pojawi³ siê cz³owiek, który za³o¿y³ plantacje kukurydzy. Gryzonie zaczê³y siê mno¿yæ jak mrówki. Ludzie coraz czê¶ciej siê z nimi stykali. I tak to siê zaczê³o." Wed³ug docenta analogiczna sytuacja jest z ptasi± gryp±, która od zawsze by³a w¶ród ptactwa. Problemy zaczê³y siê wraz z pojawieniem siê przemys³owych hodowli, gdzie trzyma siê razem tysi±ce kur, kaczek i gêsi. Taka sytuacja powoduje szybsze roznoszenie siê ognisk choroby. Wzrasta równie¿ mo¿liwo¶æ tworzenia siê interesuj±cych z punktu widzenia wirusologa ró¿nych kombinacji.

W wywiadzie zamieszczonym w Rzeczpospolitej wymienione SA równie¿ inne b³êdy cz³owieka, które sprzyjaj± rozwojowi ró¿nego rodzaju epidemii.

W obliczu faktu bezbronno¶ci cz³owieka wobec wirusa, konkluzja docenta W³odzimierza Guta brzmi:
 
"jest tylko jedna broñ, jak± mo¿emy z nim walczyæ - nasz rozum."

http://www.biomedical.pl/zdrowie/ludzka-i-ptasia-grypa-nie-dajmy-sie-zwariowac-31.html
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #141 : Luty 24, 2010, 22:06:19 »

Tym razem bardziej humorystycznie o tych, którzy w swojej moralnej piaskownicy bawi± siê w ró¿ne "dziwne rzeczy...
<a href="http://www.youtube.com/v/ZDKYPMU3t_g&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ZDKYPMU3t_g&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1</a>

To tak na wypadek "powtórki z rozrywki"...
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #142 : Kwiecieñ 08, 2010, 15:30:54 »

Przekrêt na A/H1N1? Sprawê zbada komisja ¶ledcza UE

W europarlamencie powstanie specjalna komisja ¶ledcza ds. reakcji UE na grypê A/H1N1. Europos³owie podejrzewaj±, ¿e pod wp³ywem sektora farmaceutycznego i nieuzasadnionej paniki, kraje cz³onkowskie dopu¶ci³y siê marnotrawstwa publicznych pieniêdzy na szczepienia.

Jak poinformowa³ europose³ Bogus³aw Sonik (PO), grupie 14 deputowanych, do której sam nale¿y, uda³o siê zebraæ wymagan± liczbê prawie 200 podpisów cz³onków Parlamentu Europejskiego z apelem w sprawie powo³ania komisji ¶ledczej ds. ¶wiñskiej grypy. Teraz wniosek trafi do tzw. konferencji przewodnicz±cych frakcji politycznych PE, która zdaniem Sonika ju¿ w czerwcu powo³a komisjê ¶ledcz±.

- Polska jest brana jako przyk³ad pañstwa, w którym wobec narastaj±cej paniki w³adze zachowa³y opanowanie i domaga³y siê rzetelnej informacji od firm farmaceutycznych. Minister zdrowia Ewa Kopacz zaproszona bêdzie na spotkanie takiej komisji oraz poproszona o przedstawianie analizy zastosowanej w Polsce do podjêcia decyzji - doda³ Sonik, który jest wiceprzewodnicz±cym komisji zdrowia publicznego PE.

W grupie 14 europos³ów, którzy od marca domagali siê powo³ania komisji, najbardziej zaanga¿owani byli francuscy eurodeputowani z partii opozycyjnych. Francuski rz±d kupi³ ponad 90 mln dawek szczepionek (pocz±tkowo eksperci zalecali dwie dawki na osobê, by szczepienie by³o skuteczne), a na kampaniê szczepieñ wyda³ prawie 1 mld euro. Od tego czasu europos³om uda³o siê zebraæ wymagane 183 podpisy, by taka komisja powsta³a.

Ca³o¶æ:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Przekret-na-AH1N1-Sprawe-zbada-komisja-sledcza-UE,wid,12153478,wiadomosc.html?ticaid=19f3f&_ticrsn=3
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
bou
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 126


Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : Kwiecieñ 08, 2010, 17:22:36 »

znajac zycie rozejdzie sie po kosciach
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 08, 2010, 18:45:16 wys³ane przez Leszek » Zapisane
tijavar
Go¶æ
« Odpowiedz #144 : Kwiecieñ 08, 2010, 23:32:29 »

Ewa Kopacz to Super Babka, by³am pod wra¿eniem jej konsekwencji. Ale to powo³anie europejskiej komisji ¶ledczej  i "przedstawienie analizy zastosowanej w Polsce" mnie ubawi³o... teraz wychodzi na to, ¿e nikt nie wiedzia³ o co chodzi z tymi szczepionkami, wielkie koncerny farmaceutyczne, wyrzucaj±c w b³oto ciê¿kie miliony, naprodukowa³y na ¶lepo szmalcu w ilo¶ciach przekraczaj±cych wszelkie pojêcie, a tu taka niespodzianka, có¿ za groteska 
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Kwiecieñ 09, 2010, 00:17:10 »

ma³a uwaga - wielkie koncerny farmaceutyczne nie wyrzuci³y w b³oto ¿adnych milionów - oni je zarobili !  W samej tylko  Francji miliard euro. To Kraje Europy wyrzuci³y w b³oto ten kosmiczny szmal.
Co nie zmienia faktu ,¿e "przedstawienie analizy zastosowanej w Polsce" jest sformu³owaniem zabawnym. U nas kobieta w Rz±dzie nie robi  analiz, tylko siê upierdliwie pyta i dzia³a intuicyjnie ... mo¿e to i dobrze ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
MEM HEI SHIN
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #146 : Kwiecieñ 09, 2010, 00:29:26 »

ma³a uwaga - wielkie koncerny farmaceutyczne nie wyrzuci³y w b³oto ¿adnych milionów - oni je zarobili !  W samej tylko  Francji miliard euro. To Kraje Europy wyrzuci³y w b³oto ten kosmiczny szmal.
Co nie zmienia faktu ,¿e "przedstawienie analizy zastosowanej w Polsce" jest sformu³owaniem zabawnym. U nas kobieta w Rz±dzie nie robi  analiz, tylko siê upierdliwie pyta i dzia³a intuicyjnie ... mo¿e to i dobrze ?


Tak siê czasem tylko jeszcze  zastanawiam , czy fakt nie -  zakupienia przez min.Kopacz szczepionek, nie by³ wynikiem g³êbokiego deficytu finansowego w NFZ ?
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 11, 2010, 00:14:06 wys³ane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

¦wiat potrzebuje nowej wiedzy, dziêki której nauczyliby¶my siê ws³uchiwaæ w ciszê swego serca.....
tijavar
Go¶æ
« Odpowiedz #147 : Kwiecieñ 09, 2010, 00:47:30 »

"b³oto" czyli domniemany, prawdziwy cel nie zosta³ do koñca zrealizowany, kasa to mia³a byæ pewnie mi³a zachêta do podjêcia siê jego realizacji

Domenami kobiety s± przede wszystkim intuicja i... upierdliwo¶æ, jak widaæ obie obroni³y siê w tym przypadku bardzo dobrze 

Cytuj
Tak siê czasem tylko jeszcze  zastanawiam , czy fakt nie -  zakupienia przez min.Kopacz szczepionek, nie by³ wynikiem g³êbokiego deficytu finasowego w NFZ ?

MEM HEI SHIN, chyba nigdy siê nie dowiemy, ale punkt ze cela  - w koñcu i deficyt by siê do czego¶ przyda³  ^ ^
Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

vfirma yourlifetoday julandia classicdayz cybersteam