Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Dziennikarka pozywa ONZ i WHO o bioterroryzm i zamiar ludobójstwa - A/H1N1  (Przeczytany 144252 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Sierpieñ 19, 2009, 19:00:42 »

Cytuj
Jedne dzieci zatrute rtêci± od pierwszych godzin ¿ycia bêd± w mniejszym lub wiêkszym stopniu opó¼nione w rozwoju lub upo¶ledzone umys³owo, inne bêd± cierpieæ na autyzm, ADHD, padaczkê, astmê, cukrzycê, g³uchotê i wiele innych trwale okaleczaj±cych chorób.
Kalectwo tych dzieci bêdzie ich osobist± oraz ich rodzin tragedi±. Osoby te przez ca³e ¿ycie bêd± ogromnym obci±¿eniem dla swych rodzin i spo³eczeñstwa
[/size]
No to jakbym sam czyta³ o sobie . Mam astmê odk±d pamiêtam. Od dziecka.
Odk±d pamiêtam te¿ matka bardzo czêsto je¼dzi³a ze mn± po lekarzach  alergologach, tak¿e na wizyty prywatne. Wyda³a na to spory maj±tek, a drugie tyle na leki dla mnie. Leki, które dzia³a³y jedynie objawowo usuwaj±c skurcz oskrzeli na kilka zaledwie godzin.
Nie chcê usprawiedliwiaæ swojego lenistwa  , ale byæ mo¿e równie¿ moje niezbyt ciekawe wyniki w nauce mia³y co¶ wspólnego z moj± wra¿liwo¶ci± na ró¿ne szczepienia, które otrzymywa³em w ci±gu ¿ycia.
No có¿ - dla mnie dzisiaj  to ju¿ historia, ale mam nadziejê, ¿e nie dotknie to moich dzieci.
Jedno wiem.
Nie mam ju¿ zaufania w to, ¿e Pañstwo, Rz±d, czy farmaceuta dbaj± o mój interes jako Obywatela tego Kraju. Oni dbaj± wy³±cznie o swój interes.
Chcieli upo¶ledzonych Obywateli to otrzymali. Brak zaufania do w³adzy  to podstawowa przyczyna wszystkich niepowodzeñ jakie spotykaj± ten Kraj. S³aba waluta , s³aba gospodarka, niestabilno¶æ, brak perspektyw rozwoju, a po skandalu ze szczepionkami wszystko to jeszcze siê spotêguje.
Mo¿liwe, ¿e tak w³a¶nie mia³o byæ .
Ludziom otwieraj± siê oczy na wiele spraw. System za¶ sam sobie strzela w kolano dzia³aj±c przeciwko tym, którzy go ¿ywi±. Wed³ug mnie w³a¶nie teraz ¶wiadomo¶æ zaczyna odzyskiwaæ w³adzê nad cz³owiekiem na niespotykan± skalê.
Za pomoc± Internetu ludzie odnajduj± siê i organizuj± w spo³eczno¶ci, gdzie ucz± siê od siebie na wzajem tego, co ukrywa przed nimi oficjalna propaganda. Byæ mo¿e oto jeste¶my u progu narodzin zupe³nie nowej cywilizacji opartej na aktywno¶ci obywatelskiej, solidarno¶ci  i samorz±dno¶ci.
w ksi±¿ce któr± aktualnie sobie czytam "Majowie  - tkacze czasu, gracze uniwersum " znajdujê informacjê, ¿e spo³eczeñstwo Majów mia³o w³a¶nie tak± , bardziej samorz±dow± , organizacjê ( zwi±zki Miast-Pañstw). Zrozumienie wagi ka¿dej ludzkiej istoty , jej przeznaczenia i roli w tym ¶wiecie w  ¶cis³ym powi±zaniu z innymi lud¼mi mo¿e zaowocowaæ zupe³nie now± organizacj± ¿ycia spo³ecznego.

Z jednej strony widaæ wyra¼nie korupcjê i niewydolno¶æ w³adzy Pañstwowej dbaj±cej o w³asny i korporacyjny interes kosztem Obywateli, a z drugiej strony szybko rozprzestrzeniaj±ca siê ezoteryczna wiedza ( nie tylko channelingi czy proroctwa, ale równie¿ najnowsze osi±gniêcia kwantowej nauki ) , wzrost ludzkiej , indywidualnej ¶wiadomo¶ci, poczucie ¿ycia u "kresu czasu"  sprawiaj±, ¿e czujemy siê jakby¶my stali u progu zupe³nie nowej rzeczywisto¶ci.
Na dodatek, jakby na potwierdzenie "ciszy przed burz±" nasz odwieczny "zasilacz" ¿ycia na Ziemi, nasze S³oñce zaprzesta³o niemal wszelkiej aktywno¶ci wybuchowej. Badacze tego zjawiska uwa¿aj±, ¿e to nie potrwa d³ugo,  ¿e teraz w³a¶nie S³oñce "gromadzi" energiê, któr± wyrzuci z siebie z niewyobra¿aln± moc± w³a¶nie na prze³omie 012/013 (  "Przypadkowa"  zbie¿no¶æ z koñcem kalendarza Majów ?), co spowoduje dos³ownie zdmuchniêcie naszej , opartej na elektryczno¶ci, cywilizacji.
Nasze kochane s³oneczko wyczy¶ci wszelk± elektroniczn± pamiêæ i aktywno¶æ pocz±wszy od danych zgromadzonych na kontach bankowych, teleadresowych, wszelkich baz danych, po ca³kowite zniszczenie wszystkich systemów telekomunikacyjnych i unieruchomienie wszystkich armii ¶wiata .

Pozostanie tylko i wy³±cznie nagi cz³owiek i jego stosunek do drugiego cz³owieka. Rozpocznie siê wielkie budowanie zupe³nie od nowa.
Tylko od nas zale¿y na ile nowe relacje bêd± relacjami pokojowymi , a na ile powrotem do krwawego  ¶redniowiecza. Najwa¿niejsze pytanie o moje miejsce w spo³eczeñstwie jakie sobie obecnie stawiam to KOMU POWIERZYÆ SWOJE ZAUFANIE ?
Odpowiadaj±c sobie na to pytanie  uwa¿am, ¿e najpierw nale¿y zaufaæ sobie , intuicji oraz w³asnej ¶wiadomo¶ci. Za pomoc± tych kryteriów wyszukiwaæ innych ludzi, którzy dokonali takiego samego jak ja , wyboru , by po³±czyæ siê z nimi, zbudowaæ wiê¼. Mam nadziejê ,¿e wraz ze wzrostem magnetyzmu  S³oñce wzmocni nasze w³asne, wewnêtrzne nadajniko-odbiorniki ( np dostrajaj±c do  linii geomantycznych tak jak  w czasach "pierwszej ludzkiej cywilizacji" neolaitu  ) tak, ze bez trudu bêdziemy mogli siê odnale¼æ w ¶wiecie  pozbawionym elektryczno¶ci.
W nowych czasach kto pierwszy zbuduje spo³eczeñstwo oparte na zgodzie - ten przetrwa.
Nie zdziwi³bym siê, gdyby kolejna cywilizacja by³a cywilizacj± globaln± pomimo braku w niej pr±du
« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 19, 2009, 19:40:36 wys³ane przez Leszek » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
(Nie)Ja
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Sierpieñ 19, 2009, 21:29:34 »

 
No to jakbym sam czyta³ o sobie (..)
Nie chcê usprawiedliwiaæ swojego lenistwa   , ale byæ mo¿e równie¿ moje niezbyt ciekawe wyniki w nauce mia³y co¶ wspólnego z moj± wra¿liwo¶ci± na ró¿ne szczepienia, które otrzymywa³em w ci±gu ¿ycia.

no to witaj East w klubie otumanionych przez rtêæ Alergia, problemy z koncentracj±, ci±g³e zmêczenie itp. itd...

Mam jeszcze to "szczê¶cie", ¿e moja rodzicielka jest pielêgniark± i szczepi³a mnie i moj± siostê do wiwatu. Wiêkszo¶æ ludzi doszczepia³o siê na ¿ó³taczkê wszczepienn± (to podejrzane WZW kojarzone z AIDS..) 3 razy a ja mam w sobie 4 dawki i moja droga rodzicielka chcia³a mnie zaszczepiæ po raz 5-ty!!! W dodatku w mojej cha³upce st³uk³o siê wiêcej ni¿ kilka termometrów rtêciowych, dwa w zesz³ym roku. Pewna ¿yczliwa osoba poinformowa³a mnie,¿e nie wiadomo jak dlugo ulatnia siê taka ilo¶æ rtêci, ale by³ ponoæ przypadek, ¿e jak rozbil sie termometr - to ewakuowano caly szpital..
 
Ta sama osoba pocieszy³a mnie, ¿e rtec powoduje 200 i jeszcze wiecej chorob autoimunnologicznych : stwardnienie rozsiane, allergie, astma, i wiele innych. Efekty zatrucia rtecia wychodza pozniej, nie od razu.....

Planujê wielkie odtruwanie wêglem leczniczym i zobaczymy czy bêdzie efekt. Tylko problem w tym, ¿e bardzo trudno dostaæ czysty wêgiel, bez domieszek. Ten w tabletkach zamiast odtruæ jeszcze bardziej podtruje..  Z politowaniem

A co do S³oñca, to jako¶ mnie to specjalnie nie martwi, ¿e pamiêæ elektroniczna przepadnie. Wa¿ne ¿eby nam wróci³a pamiêæ. Pamiêæ tego kim naprawdê jeste¶my i zawsze byli¶my




Zapisane

..podwa¿am wszystko i nie wykluczam niczego..
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Sierpieñ 19, 2009, 22:42:37 »

HabibiDah , no to rzeczywi¶cie mia³a¶ rozrywkowo-rtêciowe prze¿ycia .Mam tylko nadziejê, ¿e nie jeste¶ podatna specjalnie na jej dzia³anie  i ¿e organizm sobie poradzi³ .
Kiedy pracowa³em w Falck -u  (jako dyspozytor) jedno z zadañ, jakie  mia³em wykonywaæ to sprzeda¿ szczepionek Engerix p/¿ó³taczce . Nacisk na sprzeda¿ by³ po³±czony z akcj± informacyjn±, ulotkami itede. Wówczas by³em m³odym ¿onkosiem , w³a¶nie urodzi³o mi siê dziecko i sam chcia³em zaszczepiæ swoj± rodzinê, ale najpierw postanowi³em porozmawiaæ o tym z bystr± Pani± lekarz, m³od± internistk±, która je¼dzi³a u nas w pogotowiu. Powiedzia³a mi ona w "tajemnicy" i g³êbokim zaufaniu, abym nie szczepi³ siê, ani swojej rodziny , gdy¿ codziennie w pogotowiu stykaj±c siê z chorymi otrzymujê niewielkie dawki ró¿nych wirusów  na które mój organizm si³± rzeczy siê uodparnia. Ponadto w naturalny sposób zostaje podkrêcony naturalny system immunologiczny i to nie tylko mój, ale tak¿e mojej rodziny. Szczepienia mog± , jak sugerowa³a, wywo³aæ nawet odwrotny skutek do zamierzonego. Pos³ucha³em jej i mia³a racjê. Przez ca³y czas mojej pracy w Falcku ani razu nie da³em siê namówiæ na szczepienia i nigdy , ani ja, ani moja rodzina nie chorowali¶my.

Co do S³oñca.
Trzeba uwa¿nie obserwowaæ to , co dzieje siê ze S³oñcem , a ogólniej - z ca³± przyrod±, Trzeba nam uczyæ siê od natury. Ju¿ sama uwa¿na obserwacja wystarczy, aby obudziæ w nas harmoniê , a byæ mo¿e nawet przywróciæ czê¶ciowo wiedzê o tym, kim na prawdê jeste¶my - Jeden Organizm /One Love
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
(Nie)Ja
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Sierpieñ 23, 2009, 11:07:17 »

te¿ mam nadziejê ¿e organizm jako¶ sobie z tym poradzi³.. na wszelki wypadek go wspomagam

..w "tajemnicy" i g³êbokim zaufaniu.. ¿al, ¿e spo³eczeñstwo ma tak wielkie zaufanie do "bia³ych faruchów", które co innego robia a co innego mówi±..

bardzo ciekawy artyku³ o szczepionkach tylko niestety trochê przyd³ugi:

http://www.biosila.pl/content/view/282/302

a co do S³oñca.. poczekamy zobaczymy
jedyne co mnie martwi to to, ¿e gdy padnie pamiêæ elektroniczna to przepadnie muzyka.. i minie trochê czasu zanim j± odtworzymy  Z politowaniem
Zapisane

..podwa¿am wszystko i nie wykluczam niczego..
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Sierpieñ 23, 2009, 11:28:30 »

HabibiDah a mo¿e , dziêki S³oñcu bêdziemy dostêp mieli do znacznie wspanialszej muzyki - muzyki sfer. ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
(Nie)Ja
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 160



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Sierpieñ 23, 2009, 16:57:11 »

mo¿e.. miejmy tak± nadziejê..
Zapisane

..podwa¿am wszystko i nie wykluczam niczego..
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #46 : Wrzesieñ 04, 2009, 20:30:42 »

Szczepionka na kryzys

¬ród³o: http://www.informacje.farmacja.pl/rec-s-szczepionki-so-1-act-wiecej-id-8912.html
(za tygodnikiem Angora)

Na pandemii ¶wiñskiej grypy koncerny farmaceutyczne mog± zarobiæ przesz³o 20 miliardów euro.
Do wiosny tzw. ¶wiñska grypa by³a dla nas abstrakcyjnym terminem, du¿o bardziej tajemniczym ni¿ niedawna ptasia. W marcu agencje poinformowa³y, ¿e w Meksyku, a nastêpnie w Teksasie i Kalifornii ludzi atakuje nowy szczep wirusa typu A/H1N1.
26 kwietnia WHO oficjalnie og³osi³o epidemiê w Meksyku, ostrzegaj±c przed mo¿liwo¶ci± pandemii. 11 czerwca pandemia sta³a siê faktem. Poniewa¿ nowa odmiana choroby sk³ada siê z genomów grypy ¶wiñskiej, ptasiej i ludzkiej, trzeba by³o szukaæ bardziej adekwatnej nazwy. Niektóre kraje zdecydowa³y siê na grypê meksykañsk±, inne pogodzi³y siê z ma³o medialnym terminem A/H1N1.
WHO szybko straci³o rachubê wobec postêpów choroby.

Dzi¶ znana jest jedynie bardzo przybli¿ona i niepewna liczba zachorowañ na ¶wiecie. Raz mówi siê o 150 tysi±cach (w 160 krajach), innym razem twierdzi, ¿e tylko w samej Wielkiej Brytanii choruje od 11 do 90 tysiêcy ludzi. Nie maj±c dok³adnych lub ¿adnych danych z Chin, Indii czy Afryki, trudno nawet spekulowaæ, jak wielka jest ciemna liczba niewykrytych przypadków. Z wiêksz± dok³adno¶ci± znamy za to liczbê zgonów, która na ca³ym ¶wiecie przekroczy³a ju¿ 800 i zbli¿a siê do tysi±ca.
W takiej sytuacji atmosfera histerii udzieli³a siê urzêdnikom w wielu krajach. Brytyjskie ministerstwo zdrowia ostrzega, ¿e wkrótce na Wyspach grypa bêdzie atakowaæ 100 tys. ludzi dziennie. W³adze Arabii Saudyjskiej odradzaj± pielgrzymkê do Mekki. Najdalej posz³y w³adze belgijskiej Walonii, które zalecaj± samorz±dom przygotowanie terenów pod nowe cmentarze.

W Polsce pierwszy przypadek grypy rozpoznano dopiero 6 maja, gdy do szpitala w Mielcu trafi³a pacjentka, która cztery dni wcze¶niej wróci³a z Filadelfii.
26 lipca w ¶rodku nocy, w odstêpie dwóch godzin, pod ³ódzki szpital zaka¼ny podjecha³y dwa autokary w asy¶cie policyjnych samochodów. Po wakacjach w hiszpañskim Loret de Mar tury¶ci – zamiast do domu – na kilka dni trafili do izolatek.
Dzi¶ na oddziale zaka¼nym przebywa jeszcze 20 chorych.

– A/H1N1, z jak± spotkali¶my siê w naszym szpitalu, nie jest specjalnie gro¼n± chorob± – mówi dr Zbigniew Bednarkiewicz, zastêpca dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegañskiego w £odzi. – Czê¶æ chorych ju¿ opuszcza szpital. Odsetek zgonów, jakie notujemy w Europie, jest ni¿szy ni¿ przy normalnej grypie sezonowej. Tak jak przy zwyk³ej grypie, najbardziej gro¼ne s± powik³ania, jakie mog± pó¼niej wyst±piæ. Szczególnie nara¿eni s± ludzie starsi, z os³abion± odporno¶ci± i schorzeniami uk³adu kr±¿enia.

Do tej pory w kraju odnotowano 89 potwierdzonych zachorowañ. Jednak ka¿dego dnia mo¿emy spodziewaæ siê kilku nowych.

– Liczba Polaków chorych na A/H1N1 w porównaniu z innymi pañstwami jest znikoma – zapewnia Jan Bondar, rzecznik G³ównego Inspektoratu Sanitarnego. – Do tego to jedna z naj³agodniejszych postaci tej grypy. Odnotowane przypadki zosta³y przywleczone z innych krajów. Dlatego robimy wszystko, ¿eby wirus nie kr±¿y³ w ¶rodowisku. Mamy s³u¿by w ka¿dym powiecie. Nasza infolinia sprawnie dzia³a ca³± dobê, o czym mogli siê przekonaæ dziennikarze, którzy chcieli nas zaskoczyæ. Mamy sieæ wyspecjalizowanych laboratoriów, które s± w stanie badaæ próbki. Na razie dzia³a laboratorium w £odzi, jednak gdyby tych przypadków by³o wiêcej, to w jednej chwili na telefon jeste¶my w stanie uruchomiæ podobne placówki w Warszawie, Olsztynie, Poznaniu i Gdañsku. Wyst±pili¶my te¿ do Ministerstwa Finansów o dodatkowe ¶rodki na badania nad A/H1N1 w ¶rodowisku.

Jeszcze wiosn± Ministerstwo Zdrowia i G³ówny Inspektorat Sanitarny zapewnia³y, ¿e s³u¿ba zdrowia jest przygotowana na ka¿d± okoliczno¶æ. Tymczasem prowokacja dziennikarzy TVN pokaza³a, ¿e „chorych” z podejrzeniem ¶wiñskiej grypy odprawi³y z kwitkiem trzy du¿e sto³eczne szpitale.

Wy¶cig zbrojeñ

W instytutach badawczych i laboratoriach koncernów farmaceutycznych trwaj± intensywne prace nad opracowaniem szczepionki. Najbardziej zaawansowani s± Australijczycy. Badania prowadz± a¿ dwie ich firmy, które jako pierwsze na ¶wiecie rozpoczê³y testy na ludziach. CSL szczepi ochotników od 20 lipca, Vaxine zaczê³o swoj± akcjê kilka dni pó¼niej. Szefowie Vaxine, Nikolai Pertovsky i Ted Stapinski maj± nadziejê, ¿e ju¿ we wrze¶niu bêdzie mo¿na poznaæ jej skuteczno¶æ. CSL ka¿e czekaæ na wyniki swoich badañ do pocz±tku przysz³ego roku. Do wy¶cigu przyst±pili te¿ Chiñczycy. W Shanxi (¶rodkowe Chiny) podobno niebawem rozpoczn± siê testy na ludziach. Zaawansowani s± te¿ Francuzi. Sanofi Pasteur ju¿ dosta³ zamówienia na produkcjê szczepionki nie tylko od swojego rz±du, ale tak¿e z USA (gdzie ma swoje zak³ady).

– Gdy pojawi siê ju¿ szczepionka, to wydaje mi siê, ¿e nie bêdzie konieczne zaszczepienie wszystkich obywateli, tak jak chce to na przyk³ad zrobiæ Wielka Brytania – mówi dr Wojciech Dêbiñski, dyrektor departamentu przeciwepidemicznego G³ównego Inspektoratu Sanitarnego. – Wystarczy, ¿e zrobi± to osoby z grup ryzyka: ludzie starsi, po przeszczepach, kobiety w ci±¿y, osoby z obni¿on± odporno¶ci±, chorzy na przewlek³e choroby, pracownicy s³u¿by zdrowia. Szczepionka przeciwko ¶wiñskiej grypie bêdzie zrobiona z wirusa pandemicznego, tego, który obecnie nas atakuje na ca³ym ¶wiecie. To gwarantuje jej skuteczno¶æ. Je¿eli szczepionka przeciwko grypie sezonowej jest skuteczna na oko³o 90%, to w przypadku grypy A/H1N1 powinna byæ jeszcze wy¿sza. Wy¿sze te¿ bêd± jej koszty. W ubieg³ym roku szczepionka na zwyk³± grypê kosztowa³a 35 z³, na A/H1N1 bêdzie trochê dro¿sza. Z doniesieñ WHO wynika, ¿e byæ mo¿e konieczne bêdzie podanie dwóch dawek.
Du¿o bardziej sceptyczny jest Janusz Ko³odziejczyk, lekarz rodzinny, publicysta „Nieznanego ¦wiata”.

– Mimo ¿e jako lekarz co roku szczepiê przeciwko grypie sezonowej wielu moich pacjentów, to sam unikam takich szczepieñ. Wirus zwyk³ej grypy mutuje jak chce. Dlatego bardzo trudno jest przewidzieæ, jaki bêdzie, i tym samym wyprodukowaæ skuteczn± szczepionkê. Jestem praktykiem i widzê efekty szczepieñ przeciw grypie. Mimo zaszczepienia wielu moim pacjentom nie udaje siê unikn±æ zachorowania, a niektórzy przechodz± chorobê ciê¿ej ni¿ ci, którzy w ogóle siê nie zaszczepili. Szczepienie jest tylko jednym z elementów uzyskiwania odporno¶ci. Mo¿emy j± podwy¿szyæ tak¿e dziêki immunostymulatorom takim jak to³pa, padma, limfozil, które powoduj±, ¿e organizm zaczyna produkowaæ wiêcej interferonu czy lizozymu. Bardzo dobre wyniki w podniesieniu odporno¶ci przynosi te¿ akupunktura. Skuteczne, udowodnione dzia³anie antywirusowe ma czosnek. Ale czosnku koncerny farmaceutyczne nie mog± opatentowaæ i dlatego nie s± zainteresowane produkowaniem preparatów opartych na tej ro¶linie. Pamiêtajmy, ¿e odporno¶æ mo¿e siê te¿ za³amaæ na skutek z³ego od¿ywiania, niehigienicznego trybu ¿ycia i przede wszystkim stresu. Bardzo wiele osób umiera z powodu banalnych schorzeñ w nied³ugim czasie po stracie osoby najbli¿szej. Byæ mo¿e, gdyby istnia³a szczepionka przeciwko ¶wiñskiej grypie, tobym siê zaszczepi³, ale my¶lê, ¿e taka szczepionka nie powstanie, tak jak nie uda³o siê stworzyæ szczepionki przeciw ptasiej grypie. Koncerny farmaceutyczne na pewno ju¿ wyprodukowa³y ogromne ilo¶ci szczepionki przeciwko zwyk³ej grypie na ten sezon. Je¿eli wypuszcz± szczepionkê na ¶wiñsk± grypê, to te setki milionów ju¿ wyprodukowanych ampu³ek bêd± musia³y wyrzuciæ do ¶mieci.

Boles³aw Piecha, przewodnicz±cy Sejmowej Komisji Zdrowia, lekarz, by³y wiceminister zdrowia:
– Ju¿ podczas paniki spowodowanej ptasi± gryp± praktycznie wszystkie rz±dy w Unii zosta³y zmuszone do zamówienia ogromnej ilo¶ci leków antywirusowych i ich zapasy do dzi¶ zalegaj± w naszych magazynach. ¦wiñska grypa jest zwyk³± gryp± i nie nale¿y wpadaæ w panikê, mimo ¿e ¶wiatowe media, za podszeptem wielkich koncernów farmaceutycznych, kreuj± rzeczywisto¶æ wed³ug w³asnych potrzeb. Zachowuj±c zdrowy rozs±dek, powinni¶my jednak dmuchaæ na zimne i pamiêtaæ, jak wielkie ¿niwo zbiera³y w naszym kraju azjatyckie grypy. Do tej pory A/H1N1 by³ wirusem nieznanym. Dlatego wzbudza³ strach i niepokój. Mam nadziejê, ¿e normalne przestrzeganie zasad higieny i dobre od¿ywianie sprawi±, ¿e poradzimy sobie ze ¶wiñsk± gryp± i za kilka miesiêcy ju¿ o niej zapomnimy.

Miliardy do wziêcia

Codziennie dowiadujemy siê, ile dawek szczepieñ zamówi³y lub zamierzaj± zamówiæ rz±dy poszczególnych pañstw.

Brytyjczycy chc± kupiæ 130 milionów szczepionek. Amerykanie 200 milionów, Niemcy 50 milionów, Francuzi oko³o 100, Izrael ponad 7 milionów, Holandia 34, Szwecja 18, Hiszpania 37, Australia 41, Portugalia 10. ¦wiatowa Organizacja Zdrowia (WHO) zobowi±za³a siê dostarczyæ 150 milionów szczepionek krajom Trzeciego ¦wiata.
Ile zamówi³a Polska?

– Nie wiem. To nie le¿y w naszej kompetencji. Szczepionki zamawia Ministerstwo Zdrowia – twierdz± w G³ównym Inspektoracie Sanitarnym. – Takie informacje posiada G³ówny Inspektorat Sanitarny – odpowiada Danuta Jastrzêbska z Biura Prasy i Promocji Ministerstwa Zdrowia.


Z doniesieñ medialnych wynika, ¿e rz±d zamierza przeznaczyæ na walkê z gryp± 600 milionów z³otych. Tymczasem rezerwa celowa w bud¿ecie na wypadek epidemii wynosi niespe³na 300 milionów (prof. Andrzej Zieliñski, krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii ju¿ dzi¶ twierdzi, ¿e niemo¿liwe bêdzie zaszczepienie ka¿dego Polaka).

Mimo kryzysu, problemów z pieniêdzmi na walkê z gryp± nie maj± Amerykanie. Kongres uchwali³ przyznanie ponad 7 miliardów dolarów na walkê z pandemi±. Z tej kwoty prezydent Obama ju¿ rozdysponowa³ ponad 1,8 miliarda.

Do tej pory nie mamy informacji, ile dawek zamierzaj± kupiæ Chiny (1,3 miliarda mieszkañców), Indie (1,2 miliarda mieszkañców), Brazylia (200 milionów), Indonezja (240 milionów). Otrzymujemy niepotwierdzone informacje z Japonii, która podobno ma zamiar kupiæ 100 milionów sztuk. Jakkolwiek by liczyæ, ¶wiat wykupi co najmniej 2 miliardy dawek. Je¶li ¶rednia cena szczepionki wyniesie co najmniej 10 euro, daje nam to sumê 20 miliardów. Je¿eli jednak skuteczno¶æ szczepienia bêdzie wymaga³a podania dwóch dawek, to do kas firm farmaceutycznych mo¿e trafiæ 40 miliardów euro, a mo¿e jeszcze wiêcej.

Zanim koncerny farmaceutyczne zarzuc± nas miliardami szczepionek, warto przypomnieæ sobie podstawowe zalecenia higieniczne, które zmniejsz± ryzyko zaka¿enia: – czêste mycie r±k – unikanie kontaktu z chorymi lub przedmiotami, których chory dotyka³
– u¿ywanie jednorazowych chusteczek higienicznych
– w miarê mo¿liwo¶ci unikanie du¿ych skupisk ludzkich
– w razie wyst±pienia niepokoj±cych objawów zg³oszenie siê do lekarza.

Grypa Choroba zaka¼na uk³adu oddechowego przenoszona drog± kropelkow± zosta³a opisana ju¿ w staro¿ytno¶ci. Ka¿dego roku na grypê na ¶wiecie choruje od 200 do 500 milionów ludzi, z czego od 3 do 5 milionów stanowi± ciê¿kie przypadki choroby, z których od 200 do 500 tysiêcy koñczy siê ¶mierci±. Tylko w USA koszty leczenia oraz straty w gospodarce spowodowane przez grypê oceniane s± na 12 miliardów dolarów rocznie. Co 30-50 lat na ¶wiecie pojawia siê pandemia. Pierwsza odnotowana w historii mia³a miejsce na pocz±tku X w. O wiele wiêcej wiemy o pandemiach z 1580 i 1729 r. (dotar³a do Polski). Obfite ¿niwo zbiera³a grypa w 1781 r. i 1890 r. Jednak najgorsze mia³o dopiero nadej¶æ. W 1918 roku pojawi³a siê tzw. hiszpanka. Jej trzy fale w czasie dwóch lat dotknê³y jedn± trzeci± ¶wiatowej populacji. Liczbê zgonów ocenia siê na 70-90 milionów. Po II wojnie ¶wiatowej ¶wiat zosta³ zaatakowany przez grypê azjatyck±, rosyjsk± i tzw. hongkoñsk±, które w sumie zabi³y oko³o 5 milionów ludzi.
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #47 : Wrzesieñ 04, 2009, 20:37:05 »

Szanowni Pañstwo,

Dziêkujê za Wasze listy, niektóre bardzo dramatyczne. Nie mam czasowych mo¿liwo¶ci odpowiadania w szczegó³ach na ka¿dy list z osobna, wiec odpowiem na wa¿niejsze poruszane przez Was kwestie w jednym wspólnym li¶cie.

Dominuj±ce pytanie by³o: które szczepionki zawieraj± lub nie rtêæ ( thimerosal)? Oto ich lista, oparta na danych z Polskiego Urzêdu Rejestracji Lek ów:

* Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreañska) – 0,01 % THIM
* Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM
* Hepavax - 0,01%
* D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
* DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
* TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
* D - Szczepionka b³onicza (Biomed) – 0.01% THIM
* DT – Szczepionka b³oniczo-tê¿cowa (Biomed) - 0,01% THIM
* DTP - Szczepionka b³oniczo-tê¿cowo-krztu¶cowa (Biomed) – 0,01% THIM
* Szczepionki przeciw grypie (opakowania wielodawkowe) – 0,01 % THIM

0,01% thimerosalu dostarcza jednorazowo 25 mikrogramów rtêci w dawce szczepionki.

Co do innych szczepionek obecnych w Polsce na rynku, nie mam pe³nych informacji.
Nie powinny go mieæ nastêpuj±ce szczepionki:
Infanrix
Imovax
Poliorix
Act-Hib
Hiberix
Pedvax Hib
Procpomvax
Pentaxim
HBVaxPro
Tripacel

Nie mogê pañstwu radziæ czym i kiedy szczepiæ Wasze dzieci. Moje jedynie zasugerowaæ wgl±d na stronê internetow±, gdzie mo¿na zobaczyæ programy szczepieñ w innych krajach UE. http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/vaccination.html

Najbezpieczniejsze wydaj± siê programy skandynawskie, gdzie dzieci s± szczepione dopiero po 3 miesi±cu ¿ycia. ¦wiadczy o tym najmniejsza umieralno¶æ niemowl±t w tych krajach. Bezpieczny wydaje siê te¿ czeski program szczepieñ. Wyró¿niaj± siê one tym, ¿e nie szczepi siê tam noworodków (z wyj±tkiem tych, których matki s± zaka¿one ¿ó³taczk± B lub pochodz± z regionów o du¿ej zachorowalno¶ci na gru¼licê). A jest ich niewiele.

Polecam tak¿e stronê organizacji Generation Rescue, za³o¿on± przez rodziców dzieci autystycznych i tych uszkodzonych szczepionkami, we wspó³pracy z m±drymi pediatrami i naukowcami http://www.generationrescue.org/vaccines.html . Najcenniejsz± wiedzê na temat bezpieczeñstwa szczepieñ mo¿na zdobyæ w oparciu o zbiorowe do¶wiadczenia innych rodziców.

Trzeba pamiêtaæ, ¿e ka¿de dziecko jest inne i mo¿e inaczej zareagowaæ na szczepienia. Jedno jest pewne, ¿e rtêci nale¿y unikaæ. Ustawa o Chorobach Zaka¼nych, która wesz³a w ¿ycie w styczniu b.r. daje rodzicom prawo decydowania o programie szczepieñ ich dzieci. Warto z niego korzystaæ ¶wiadomie i rozs±dnie. I na pewno warto znale¼æ sobie uczciwego pediatrê, który pos³u¿y Wam m±dr± rad±.

Zanim zaszczepi siê dziecko mo¿na i powinno siê za¿±daæ od lekarza ulotki, która pokazuje pe³en sk³ad danej szczepionki. I zanim podejmie siê tak± czy inn± decyzjê, warto te¿ sprawdziæ, na ile dana choroba na która siê szczepi lub nie, jest gro¼na, jak czêsto zdarza siê w¶ród niemowl±t i czy istniej± skuteczne metody jej leczenia. Je¶li nie ma, na pewno powinno siê szczepiæ. Decyzje te bêd± te¿ zale¿eæ od tego, czy kto¶ bardziej boi siê mo¿liwych powa¿nych powik³añ poszczepiennych, czy ryzyka zachorowania dziecka na jak±¶ chorobê zaka¼n±.

¯yczê Pañstwu powodzenia i rozwagi w podejmowaniu niew±tpliwie trudnych decyzji dotycz±cych szczepieñ Waszych dzieci. Rodzice na Zachodzie przeszli przez te same dylematy co Wy i jako¶ nauczyli siê rozs±dnie decydowaæ. Jestem pewna, ¿e i Wy dojdziecie do tego samego. Korzystajcie z ich do¶wiadczeñ.

£aczê serdeczne ¿yczenia zdrowia dla Pañstwa i Waszych pociech.

Prof. Maria Dorota Majewska
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #48 : Wrzesieñ 30, 2009, 13:30:57 »

Project Camelot - wywiad filmowy z Jane Burgermeister [napisy PL]

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=407.msg1500#msg1500
« Ostatnia zmiana: Wrzesieñ 30, 2009, 15:03:51 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #49 : Listopad 02, 2009, 12:25:11 »

Rozmowa z profesor Mari± Dorot± Majewsk± z Zak³adu Farmakologii i Fizjologii Uk³adu Nerwowego Instytutu Psychiatrii w Warszawie - opublikowana w nowej Angorze.





¬ród³o:
http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1492)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2009, 12:30:40 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

classicdayz wyscigi-smierci vfirma cinemak cybersteam