AIDS:Dzie³o ludzi? dr Alan Cantwell Jr"Od pocz±tków epidemii AIDS istniej± utrzymuj±ce siê pog³oski, ¿e choroba ta stworzona zosta³a przez cz³owieka, za¶ wirus HIV zosta³ celowo „wprowadzony” w ¶rodowiska amerykañskich homoseksualistów oraz Afroamerykanów w ramach eksperymentu. Na ow± konspiracyjn± teoriê szybko odpowiedzieli wirusolodzy oraz biolodzy molekularni, wed³ug których ¼ród³em choroby mia³y byæ afrykañskie ssaki naczelne a ludzka seksualno¶æ odpowiadaæ mia³a za jej rozprzestrzenianie siê.
Pod koniec roku 1986, Sowieci zszokowali ¶wiat twierdzeniem mówi±cym, ¿e wirus HIV „wynaleziony” zosta³ w tajemnicy w Fort Detrick przez jednostkê zajmuj±c± siê broni± biologiczn±. Choæ twierdzenia te odrzucone zosta³y z miejsca jako „propaganda”, rosyjscy naukowcy pracowali rêka w rêkê ze specjalistami od broni biologicznej, przekazuj±c sobie próbki wirusów oraz zaka¿onych tkanek u wielu naczelnych w latach 70-tych.
Choæ amerykañskie media nigdy nie zajmowa³y siê dowodami mówi±cymi o sztucznym pochodzeniu AIDS, teoria ta wci±¿ jest wyszydzana. Dla przyk³adu w artykule z „San Francisco Chronicle” („Quest for the Origin of AIDS”, 14/01/01), William Carlsen pisa³: „We wczesnych latach epidemii AIDS pojawia³y siê ró¿ne dziwaczne teorie maj±ce wyja¶niæ jej pochodzenie. Wchodzi³y w to m.in. twierdzenia o ucieczce wirusa z sekretnego laboratorium, boska kara na gejów i narkomanów czy nawet kosmiczny rodowód HIV, które mia³o przybyæ z g³êbi wszech¶wiata gdzie¶ na ogonie komety.”
AIDS z pewno¶ci± nie zes³a³ Bóg, ani te¿ nie spad³o ono z kosmosu. Istniej± jednak dowody pozwalaj±ce domniemywaæ o udziale ludzi w wybuchu epidemii AIDS, której historia rozpoczê³a siê w pó¼nych latach 70-tych w Nowym Jorku.
AIDS U ZWIERZ¡T W historii AIDS zagubi³ siê dowód wskazuj±cy na to, ¿e HIV jest wirusem, który wywodzi siê z eksperymentów na kancerogennych retrowirusach w latach 60-tych i 70-tych ub. wieku. Teoria mówi±ca o zaka¿aniu gejów i Afro-amerykanów wskutek eksperymentów ze szczepionkami i innymi programami z lat 70-tych zosta³a zupe³nie zignorowana na korzy¶æ poprawnej polityczne teorii mówi±cej, i¿ HIV wywodzi siê od szympansów zamieszkuj±cych afrykañski las deszczowy i „przeskoczy³o” ono na populacje ludzi zamieszkuj±cych Czarny Kontynent oko³o roku 1930 lub jeszcze wcze¶niej. za: primatology.files.wordpress.com
Przemilcza siê tutaj seriê wybuchów epidemii choroby przypominaj±cej AIDS, które mia³y miejsce w centrach dla naczelnych w 1969 roku. Na dziesiêæ lat wcze¶niej, pierwsza z piêciu zarejestrowanych epidemii „ma³piego AIDS” wybuch³a w kolonii makaków przetrzymywanych w laboratorium w Davis w Kalifornii. Wiêkszo¶æ z nich zdech³a. Jako ich przyczynê podano dwa wirusy. Kilka zaka¿onych ma³p przetransportowano do kolonii w Yerkes w Atlancie, gdzie równie¿ pad³y z powodu ma³piego AIDS pod koniec lat 80-tych. Weterynarze twierdzili, i¿ nie znaj± skutków wybuchu tej epidemii, choæ jedn± z mo¿liwo¶ci mo¿e byæ eksperymentalny transfer wirusów miêdzy ró¿nymi gatunkami naczelnych, co jest powszechn± praktyk± w laboratoriach.
W 1974 roku weterynarzom uda³o siê stworzyæ podobn± do AIDS chorobê.
Nowonarodzone szympansy odbierano ich matkom i karmiono zainfekowanym mlekiem od krów, nosicielek „bydlêcego wirusa typu C”. W ci±gu roku owe szympansy zdech³y z powodu bia³aczki lub pneumocystozy (czêstej w¶ród ofiar AIDS). Obie choroby nie by³y przed eksperymentem odnotowywane u szympansów.*
Mówi siê równie¿ o stworzeniu w laboratorium kociej odmiany bia³aczki oraz AIDS poprzez transfer kocich retrowirusów przypominaj±cych AIDS, do czego dosz³o w latach 70-tych. Eksperymenty te przeprowadzi³ na Harvardzie Myron (Max) Essex, który potem sta³ siê znanym badaczem AIDS. Wszystkie twory z laboratoriów, gdzie pracowano nad zwierzêtami poprzedza³y „tajemnicze” wprowadzenie AIDS do ¶rodowiska amerykañskich homoseksualistów, jednej z najmniej popularnych mniejszo¶ci w USA.
Dzi¶ naukowcy staraj± siê „upolowaæ” przodków wirusa HIV u szympansów ¿yj±cych na wolno¶ci, ignoruj±c wszelkie immunosupresyjne wirusy, które stworzono na niewiele wcze¶niej w amerykañskich laboratoriach. Nie zwraca siê uwagi na ¿adne z laboratoryjnych wirusów, które mog± stanowiæ „przodków” wielu „odga³êzieñ” HIV (i HIV-2), które przenosi³y siê z gatunku na gatunek, wywo³uj±c u ludzi AIDS.
EKSPERYMENTY W OKRESIE 1978 - 1981 Naukowcy nie zauwa¿aj± tak¿e zwi±zku miêdzy oficjalnym wybuchem epidemii AIDS w 1981 roku a eksperymentalnym programem szczepieñ przeciwko ¿ó³taczce typu B (1978-1981) w New York Blood Center na Mannhattanie, gdzie ochotnicy werbowali siê spo¶ród homoseksualistów. Co ciekawe, dok³adna przyczyna pojawienia siê AIDS w USA pozostaje niezbadana. W³adze obwiniaj± o ni± ludzk± rozwi±z³o¶æ, jednak nie potrafi± odpowiedzieæ, w jaki sposób choroba afrykañska dosta³a siê w gejowskie ¶rodowisko.
Badacze twierdz±, i¿ przez ponad pó³ wieku za inkubator HIV s³u¿y³a Afryka. Jednak¿e co z Ameryk±? Wkrótce po tym, jak homoseksuali¶ci godzili siê na finansowane przez rz±d eksperymentalne szczepionki przeciwko ¿ó³taczce, zaczêli umieraæ z powodu dziwnego wirusa o nieznanym pochodzeniu. Eksperyment na Mannhattanie zacz±³ siê wraz z drug± po³ow± 1978 roku. Pierwsze przypadki AIDS zg³oszono w 1979.
Przez d³ugi czas naukowcy nie potrafili wyja¶niæ w jaki sposób nowe wirusy opryszki dosta³y siê wraz z HIV do ¶rodowisk homoseksualnych w latach 70-tych. Wirus opryszczki wed³ug dzisiejszego stanu wiedzy wi±¿e siê z miêsakiem Kaposiego, nowotworem czêsto wystêpuj±cym przy AIDS. Przed jego pojawieniem nigdy nie obserwowano go u m³odych zdrowych mê¿czyzn. Zidentyfikowany na dekadê po HIV (w 1994), wirus miêsaka Kaposiego blisko wi±za³ siê z wywo³uj±cymi raka u naczelnych wirusami opryszczki, dobrze zbadanymi w laboratoriach na dekadê przed AIDS.
Kolejnym ma³o znanym mikrobem jest Mycoplasma penetrans, równie¿ o nieznanym pochodzeniu, pojawiaj±cy siê u homoseksualistów wraz z HIV i nowym wirusem opryszczki. Dlatego te¿ nie jeden a trzy czynniki zosta³y najprawdopodobniej w tajemniczy sposób wprowadzone do populacji gejów na pocz±tku epidemii (HIV, wirusa opryszczki wywo³uj±cego miêsaka Kaposiego oraz M.penetrans).
Francuski wirusolog, Luc Montagnier (wspó³odkrywca HIV), oskar¿a rozpustnych amerykañskich turystów o zawleczenie mykoplazmy do Afryki i przywiezienie z powrotem HIV. Nie dostarcza jednak dowodów na sw± nieco homofoniczn± teoriê, ani te¿ nie wspomina o innych mykoplazmach, które pojawia³y siê w latach 70-tych w laboratoriach naukowych, czy te¿ faktu, ¿e czêsto zanieczyszcza³y one kultury bakterii oraz szczepionki.
Dlaczego zatem ignoruje siê wprowadzenie nowych czynników zaka¼nych do organizmów homoseksualistów? Z pewno¶ci± wiarygodne wyja¶nienie by³oby wa¿ne w okre¶lanych genezy HIV i AIDS.
Dlaczego naukowcy opieraj± siê teorii o ludzkich ¼ród³ach AIDS i dlaczego tak zaciekle propagujê teoriê o szympansach? Jedno z wyja¶nieñ mówi, ¿e naukowcy nie chc±, aby opinia publiczna dowiedzia³a siê, co sta³o siê z dziesi±tkami tysiêcy przywiezionych naczelnych, które trzymano w laboratoriach na ca³ym ¶wiecie przed wybuchem epidemii AIDS.
ZAPOMNIANY PROGRAM (1964 – 1977)Naukowcy zajmuj±cy siê AIDS i reporterzy rzadko wspominaj± o fakcie, ¿e od wielu lat ludziom wszczepiano organy szympansów (i ich wirusy). W czerwcu 2000 roku w wieku 74 lat zmar³ Keith Reemtsma, pionier ksenotransplantacji, czyli przeszczepiania organów lub tkanek miêdzy osobnikami nale¿±cymi do ró¿nych gatunków. Do 1964 roku wszczepi³ on 6 nerek szympansów ludzkim pacjentom. Wszyscy z nich zmarli, jednak ostatecznie Reemtsmie uda³o siê dokonaæ wiele przeszczepów organów ludzkich.
Keith Reemtsma
Jednak znacznie bardziej prawdopodobne jest, ¿e wirusy z ma³p przenios³y siê na ludzi w wyniku w du¿ej czê¶ci zapomnianego programu SVCP (Special Virus Cancer Program, pol. Specjalny Program Badania Kancerogennych Wirusów). Program ten odpowiada³ za rozwój zwierzêcych nowotworów ró¿nego typu oraz immunosupresyjnych przypominaj±cych AIDS wirusów i retrowirusów. Owe stworzone w laboratorium wirusy by³y zdolne do powodowania chorób kiedy przenoszono je miêdzy ró¿nymi gatunkami zwierz±t a tak¿e w ludzkich komórkach i tkankach.
SVCP rozpocz±³ siê w 1964 toku jako finansowany ze ¼róde³ rz±dowych program Narodowego Instytutu Onkologicznego (NCI) w Bethesda w Maryland. Pocz±tkowe stadia zak³ada³y badanie bia³aczki, jednak potem rozszerzono je na inne typy nowotworów. Program mia³ charakter miêdzynarodowy i brali w nim udzia³ naukowcy z Japonii, Szwecji, W³oszech, Holandii, Izraela i Afryki. Jego misj± by³o badanie ró¿nego rodzaju nowotworów ludzkich i zwierzêcych i tworzenie du¿ej liczby powoduj±cych je wirusów. W wyniku tego znaczna liczba niebezpiecznych wirusów stworzonych przez cz³owieka by³a przewo¿ona miêdzy ró¿nymi laboratoriami. Roczny raport SVCP zawiera dowód na to, ¿e przenoszenie siê wirusów z gatunku na gatunek by³o powszechn± obserwacj± laboratoryjn± na dziesiêæ lat przed pojawieniem siê AIDS.
SVCP zgromadzi³o czo³owych badaczy, w tym wirusologów, biochemików, immunologów, biologów molekularnych i epidemiologów, aby okre¶liæ rolê wirusów w wywo³ywaniu raka u cz³owieka. W programie bra³o te¿ udzia³ wiele renomowanych o¶rodków badawczych.
Zwi±zani byli z nim tak¿e tacy naukowcy zajmuj±cy siê potem AIDS, jak Robert Gallo (wspó³odkrywca AIDS), Max Essex czy Peter Duesberg (który twierdzi³, ¿e HIV nie powoduje AIDS).
BROÑ BIOLOGICZNA, BADANIA NAD NACZELNYMI I SVCPZ SVCP oraz NCI po³±czyli siê tak¿e badacze zajmuj±cy siê broni± biologiczn±. 18 pa¼dziernika 1971 roku prezydent Nixon og³osi³, ¿e laboratoria z Fort Detrick zajmuj±ce siê broni± biologiczn±, po¶wiêc± siê walce z rakiem. Na potrzeby tzw. wojny z rakiem, placówkê przekszta³cono w Frederick Cancer Research Center (FCRC). Zgodnie z raportem SVPC z 1971 roku, g³ównym celem po³±czonego NCI oraz FCRC by³a „produkcja na du¿± skalê rakotwórczych i rzekomo rakotwórczych wirusów”. Specjaln± uwagê po¶wiêcono wirusom atakuj±cym naczelne (rzekome afrykañskie ¼ród³a HIV) oraz „propagacji znacznej ilo¶ci ludzkich wirusów-kandydatów”. Chodzi³o wirusy ludzkie lub zwierzêce, które mog³y wywo³ywaæ nowotwory u ludzi.
Dla przeprowadzania tych eksperymentów potrzeba by³o ci±g³ych dostaw zwierz±t (ma³p, szympansów, myszy i kotów), za¶ SVCP za³o¿y³o wiele koloni hodowlanych. Ma³py przywo¿ono z Zachodniej Afryki oraz Azji, za¶ zainfekowane zwierzêta przetransportowywano do innych laboratoriów. Do 1971 roku zaszczepiono w sumie 2274 ma³py w Bionetics Research Laboratories na skutek kontraktu z Fort Detrick. Ponad 1000 z tych ma³p zmar³o lub zosta³o wys³anych do innych centrów hodowli naczelnych (inne za¶, z powrotem wypuszczono na wolno¶æ). Do pocz±tku lat 70-tych eksperymentatorzy przetransferowali powoduj±ce nowotwory wirusy na kilka gatunków ma³p oraz wyizolowali ma³pi wirus (Herpesvirus sajmiri), który móg³ mieæ bliskie genetyczne zwi±zki z miêsakiem Kaposiego.
Aby wywo³aæ u laboratoryjnych zwierz±t raka, ich system odporno¶ciowy by³ specjalnie os³abiany przez leki, promieniowanie lub te¿ kancerogenne substancje. Usuwano im grasicê oraz ¶ledzionê, za¶ wirusami infekowano nowonarodzone zwierzêta lub te¿ wprowadzano je ciê¿arnym samicom. Niektóre ze zwierz±t zara¿ono malari±, aby utrzymaæ u nich chroniczny stan chorobowy.
USA s± najwiêkszym „konsumentem” naczelnych, „zu¿ywaj±cym” 55.000 sztuk na badaniach medycznych. Naczelne (g³ównie noworodki oraz szympansi±tka) s± uwa¿ane za najlepsze zwierzêta laboratoryjne z racji ich biochemicznego i immunologicznego podobieñstwa do ludzi. Ich DNA przypomina DNA cz³owieka w 98.4%. SVCP bazowa³o g³ównie na szympansach, poniewa¿ oficjalnie wirusów nie testowano na ludziach.
Na dekadê przed pojawieniem siê AIDS Gallo bra³ udzia³ w badaniu, w czasie którego makaki wystawiane by³y na dzia³alnie ludzkich tkanek zaatakowanych przez nowotwór, a tak¿e innych ptasich i ma³pich wirusów.
W raporcie SVCP z 1971, Gallo zauwa¿a, ¿e z racji odej¶cia od testów na ludziach nale¿y dokonaæ wyboru odpowiedniego ich zamiennika, uznaj±c, i¿ „zwi±zki cz³owieka z ni¿szymi naczelnymi usprawiedliwiaj± ich u¿ycie do tych celów.”
Badacze w Bionetics przenie¶li ludzkie i zwierzêce nowotwory na ró¿ne gatunki ma³p, aby okre¶liæ ich efekty. Nowonarodzone i napromieniowane ma³py otrzymywa³y krew wystêpuj±c± przy ró¿nych formach ludzkiej bia³aczki. W innych wszczepiano im rozmaite tkanki ze zwierzêcymi wirusami. Nie wiadomo, jak wiele „nowych” i „pojawiaj±cych siê” wirusów stworzono i zaadoptowano do ludzkiej tkanki i ró¿nych gatunków naczelnych.
Niektóre z ma³p znalaz³y siê na wolno¶ci, nosz±c w sobie laboratoryjne wirusy. Mo¿liwo¶æ ich rozprzestrzeniania siê na wolno¶ci by³a ignorowana przez naukowców szukaj±cych pocz±tków HIV i jego krewnych wystêpuj±cych u afrykañskich ssaków.
Do celów badañ nad bia³aczk± i opryszczk± hodowano tak¿e koty. Zak³adano tak¿e hodowle myszy i ró¿ne szczepy wirusów powoduj±ce nowotwory u myszy, które wykorzystywano potem w eksperymentach genetycznych.
KONIEC SVCP. POCZ¡TEK AIDS*
Przekrój przez wirusa HIV
Nadszed³ czas koñca nies³awnego SVCP. Wed³ug Gallo, „naukowo problemem by³o to, ¿e nikt nie potrafi³ dostarczyæ jasnych dowodów na istnienie wirusów powoduj±cych nowotwory […], za¶ wiêkszo¶æ badaczy odmówi³a przyznania tego, ¿e wirusy odgrywaj± jak±kolwiek role w chorobach nowotworowych. Potencjalnie Virus Cancer Program by³ bezsilny, poniewa¿ przyci±gn±³ wiele uwagi i funduszy, ale nie uda³o siê przy jego pomocy uzyskaæ dramatycznych widocznych rezultatów.”
Pomimo wszystko, SVCP sta³o siê miejscem narodzin in¿ynierii genetycznej, biologii molekularnej a tak¿e projektu poznania ludzkiego genomu. W stopniu wiêkszym ni¿ inne programy przyczyni³ siê on dla dziedziny zajmuj±cej siê zwierzêcymi retrowirusami, które doprowadzi³y do lepszego zrozumienia ich ludzkich wersji.
Wraz z koñcem SVCP, tysi±ce gejów zg³asza³o siê na ochotników do przyjêcia sponsorowanych przez rz±d USA eksperymentalnych szczepieñ przeciwko ¿ó³taczce typu B w Nowym Jorku, Los Angeles i San Francisco. W³a¶nie te miasta sta³y siê wkrótce epicentrami nowego „zwi±zanego z gejami syndromu braku odporno¶ci”, znanego potem jako AIDS.Dwa lata po zakoñczeniu SCVP wprowadzenie HIV do ¶rodowisk homoseksualnych (wraz z wirusem opryszczki i mykoplazm±) w cudowny sposób odnowi³o badania nad retrowirusami, z Gallo czyni±c najs³ynniejszego naukowca na ¶wiecie.
Czy mo¿liwe, ¿e korzenie AIDS siêgaj± zaka¿onych wirusem szczepionek przeciwko ¿ó³taczce?
Na pocz±tku lat 70-tych szczepionkê przeciw ¿ó³taczce typu B rozwijano na szympansach. Do dzi¶ niektórzy ludzie boj± siê przyjmowania szczepionki z racji jej zwi±zku z gejami i AIDS.
Czy HIV (wraz z wirusem powoduj±cym miêsaka Kaposiego oraz now± mykoplazm±) zosta³o wprowadzone do organizmów tysiêcy spo¶ród tych mê¿czyzn na Manhattanie w pocz±tkach 1978 oraz innych miastach Zachodniego Wybrze¿a USA w latach 1980-81?
Pierwsze przypadki AIDS w¶ród gejów pojawi³y siê na Manhattanie kilka miesiêcy po tym, jak rozpocz±³ siê eksperyment w New York Blood Center (Nowojorskim Centrum Krwi). Kiedy w po³owie lat 80-tych ukaza³ siê test krwi na obecno¶æ HIV, w Centrum zbadano próbki krwi gejów i co zadziwiaj±ce, 20% spo¶ród nich (bior±cych udzia³ w eksperymencie z szczepionk± na ¿ó³taczkê jako ochotnicy) w Nowym Jorku, okaza³o siê byæ nosicielami HIV w 1980 roku (na rok przed tym, jak epidemia sta³a siê „oficjalna”). Oznacza to, ¿e w¶ród gejów z Manhattanu w 1980 wspó³czynnik wystêpowania AIDS nale¿a³ do najwy¿szych na ¶wiecie, przebijaj±c tak¿e Afrykê, któr± uwa¿a siê za miejsce pochodzenia HIV i AIDS. Przypadki epidemii w Afryce zaczê³y siê dopiero ok. 1982 roku.Choæ czo³owi naukowcy zwi±zani z AIDS „zaprzeczaj± temu, kilkoro uczonych jest przekonanych, ¿e owe szczepionki pos³u¿y³y jako no¶nik, poprzez których HIV przedosta³o siê do ¶rodowisk gejowskich. Moje w³asne wnioski zaprezentowane zosta³y w „AIDS and the Doctors of Death: An Inquiry into the Origin of the AIDS Epidemic” („AIDS i lekarze ¶mierci: Badanie pochodzenia epidemii AIDS”, 198 oraz w „Queer Blood: The Secret AIDS Genocide Plot“(1993). W ksi±¿kach tych zawiera siê tak¿e krytyka dziwacznej teorii o „pacjencie zero” z 1987, która zak³ada³a, ¿e AIDS do Ameryki przywióz³ jeden z kanadyjskich stewardów. Wysoce nieprawdopodobna teoria zyska³a nag³o¶nienie dziêki mediom i s³u¿y³a jako dalszy wachlarz zas³aniaj±cy pochodzenie AIDS. Nawet Montagnier w±tpi³ w to, czy AIDS mo¿e wywodziæ siê od pojedynczego pacjenta.
Zwolennicy teorii o szympansach nigdy nie wspominaj± te¿ faktu, ¿e Nowojorskie Centrum Krwi za³o¿y³o w 1974 w Zachodniej Afryce laboratorium z szympansami. Jednym z celów VILAB II, jak siê nazywa³o, by³y prace na szczepionk± przeciwko ¿ó³taczce. Kilka lat pó¼niej szczepionka ta podawana by³a w centrum.
Ma³py wykorzystywane w VILAB znajduj±ce siê przy uczelni w Roberstville w Liberii , pochodzi³y z ró¿nych czê¶ci Afryki. Alfred Prince, wirusolog z Nowojorskiego Centrum Krwi by³ jego dyrektorem przez 25 lat. Laboratorium szczyci³o siê wypuszczaniem na wolno¶æ „zrehabilitowanych” ma³p.
Z pracami nad poprzedzaj±c± AIDS szczepionk± przeciwko ¿ó³taczce zwi±zana jest tak¿e kolonia ma³p z okolic Nowego Jorku o nazwie LEMSIP (Laboratory for Experimental Medicine and Surgery, pol.: Laboratorium Eksperymentalnej Medycyny i Chirurgii). A¿ do czasu rozwi±zania w 1997 roku, LEMSIP dostarcza³o nowojorskim naukowcom ssaków naczelnych oraz ich narz±dów do transplantacji i badañ nad wirusami.
Za³o¿one w 1965 laboratorium by³o stowarzyszone z Centrum Medycznym New York University, gdzie po raz pierwszy wykryto przypadki miêsaka Kaposiego w 1979 roku. Badacze z Centrum brali tak¿e udzia³ w eksperymentach zwi±zanych ze szczepionkami przeciw ¿ó³taczce, za¶ samo centrum otrzymywa³o rz±dowe fundusze i kontrakty zwi±zane z badaniami nad broni± biologiczn±, o czym mówi Leonard Horowitz w „Emerging Viruses: AIDS and Ebola” („Nowe wirusy: AIDS i Ebola”).
NAUKOWA DEZINFORMACJA I TESTY Z AFRYKIWidz±c pocz±tki HIV w latach 30-tych XX wieku, teoria o szympansach dyskredytuje teoriê mówi±c± o laboratoryjnym rodowodzie wirusa i AIDS, która pocz±tki choroby umieszcza w drugiej po³owie lat 70-tych. Tylko dlaczego teoria o szympansach utrzyma³a siê tak d³ugo?
Zwolennicy teorii konspiracyjnych wierz±, ¿e szeroko rozpowszechnione historie dotycz±ce pochodzenia AIDS lansowane w mediach s± przyk³adem naukowej dezinformacji maj±cej na celu ukrycie faktu, ¿e jest ono dzie³em cz³owieka. Jednym z przyk³adów mo¿e byæ s³ynna teoria o „pacjencie zero”. Kolejnym jest historia o angielskim ¿eglarzu, który zachorowa³ na AIDS w 1959 roku. Uwa¿ana dzi¶ za fa³szyw± opowie¶æ ukaza³a siê w 1990 roku na ³amach gazet, staj±c siê przeciwniczk± dla teorii konspiracyjnych (szczególnie szerz±cych siê w¶ród Afroamerykanów).
„New York Times” pisa³ 24 czerwca 1990: „Przypadek ten obala tak¿e rozpowszechnione oskar¿enia sowieckich w³adz o to, ¿e AIDS powsta³o dziêki wirusowi, który uciek³ wskutek b³êdu w eksperymencie lub by³ broni± biologiczn±. Wówczas nie znano grupy ludzkich retrowirusów, do których nale¿y AIDS. Naukowcy nie posiadali tak¿e technik in¿ynierii genetycznej, które mog³yby pomóc im w stworzeniu wirusów.” Kilka lat potem okaza³o siê, ¿e historia nie ma nic wspólnego z AIDS, za¶ tkanki ¿eglarza zosta³y przypadkowo (lub celowo) zaka¿one HIV.
W 1998 roku media mówi³y o kolejnych dowodach na to, ¿e AIDS zaczê³o siê w Afryce. Dowody mia³y odnosiæ siê do zamro¿onej próbki krwi z 1959 roku, która okaza³a siê daæ wynik pozytywny po te¶cie na obecno¶æ HIV. Badacze orzekli, ¿e niewielka ilo¶æ serum zawiera³a fragmenty HIV „blisko spokrewnione” z wirusem odnalezionym u trzech szympansów z afrykañskiej dziczy i zamro¿onych zw³ok szympansa o imieniu Marylin, odkrytego w zamra¿arce w Fort Detrick.
Próbkê pobrano od cz³onka ludu Bantu zamieszka³ego w Kinszasie w Kongo. Jego imienia ani pozycji spo³ecznej nie ujawniono. Szczegó³y tej historii i testów przeprowadzonych na próbce (opisywanej potem jako „najstarszej próbce krwi zaka¿onej HIV”) zawarte zosta³y w „The River: A Journey to the Source of HIV and AIDS” („Rzeka: Podró¿ do ¼róde³ HIV") autorstwa Edwarda Hoopera, który twierdzi³, i¿ HIV wprowadzone zosta³o do organizmów Afrykanów poprzez szczepienia przeciwko polio w drugiej po³owie lat 50-tych. Hooper twierdzi³, ¿e szczepionka wykonana by³a przy pomocy komórek nerkowych szympansów, które zaka¿one by³y przodkiem wirusa HIV.
Przetestowana na obecno¶æ HIV w po³owie lat 80-tych próbka z 1959 roku by³a jedyn± z 700 sztuk zamro¿onych porcji krwi z Kongo, które da³y pozytywny wynik w te¶cie na HIV. Pobrana przez Arno Motulsky’ego próbka by³a jedn± z wielu przes³anych do University of Washington w Seattle u¿ywanych to testów genetycznych i objêtych w raporcie „Population Genetic Studies” („Studia genetyczne nad populacj±”) opublikowanym w 1966 oku. Oko³o 1970 pozosta³e próbki przewieziono do Emory University w Atlancie do dalszych badañ.
W 1985 roku próbka wesz³a w inne rêce i tym razem zosta³a poddana badaniu na HIV przez Andre Nahmiasa, wirusologa i badacza zwierz±t stowarzyszonego z Yerkes Primate Center w Emory. Okaz z Kongo by³ jedn± z 500 próbek krwi pobranych od czarnych mieszkañców Afryki Subsaharyjskiej w latach 1959 – 82. Pocz±tkowo 90% próbek pobranych w 1959 da³o wyniki pozytywny na obecno¶æ HIV po te¶cie ELISA (te¶cie immunoenzymatycznym), jednak¿e udowodniono potem, ¿e by³o inaczej. Po badaniach w Emory, próbki przes³ano do Harvard University do przebadania na obecno¶æ HIV w laboratorium Maxa Essexa.
Pocz±tkowo trzy z próbek krwi pobranej w 1959 zaka¿one by³y HIV, ostatecznie jednak okaza³o siê, ¿e potwierdziæ to mo¿na tylko w przypadku jednej z nich nale¿±cej do cz³owieka z plemienia Bantu. W czasie tych badañ laboratorium Essexa zara¿one by³o ma³pimi wirusami.
W 1986 toku Essex odkry³ nowy ludzki wirus AIDS, który potem okaza³ siê byæ ma³pim wirusem. ¬ród³em tego wirusa by³ ssak z centrum hodowli niedaleko Southborough. Zaka¿enie laboratorium okaza³o siê mieæ skutek w jego teorii dotycz±cej makaków, która rozprzestrzeni³a siê m.in za po¶rednictwem mediów.
Równie ma³o wiadomo tak¿e o fakcie zaka¿enia laboratorium Gallo w Narodowym Instytucie Onkologicznym przez ma³pie wirusy. W 1975 mówi³ on o nowym ludzkim wirusie HL-23, który ostatecznie okaza³ siê byæ trzema ma³pimi wirusami. Gallo twierdzi³, ¿e nie ma wyja¶nieñ na to, w jaki sposób dosz³o do ska¿enia.
W 1996 roku Hooper nak³oni³ Nahmiasa do przekazania pozosta³ych próbek z 1959 roku Davidowi Ho z Rockefeller University. W 1996 roku Ho zosta³ nazwany przez „Time” „Cz³owiekiem roku”, choæ niewielu ludzi o nim s³ysza³o. Ho jest tak¿e dyrektorem Aaron Diamond AIDS Research Center, stowarzyszonym z Rockefeller University oraz Nowojorskim Centrum Krwi.
Ho okre¶li³, i¿ niewielka ilo¶æ pozosta³ej próbki nie zawiera ¿ywego wirusa, ani te¿ kompletnych wirionów [pojedynczych kompletnych cz±stek wirusowych zdolnych do zaka¿enia komórki] wirusa. Zamiast tego, pewne jego fragmenty (ok. 15% ca³ego genomu) zosta³y przetestowane i zaprezentowane ¶wiatu naukowemu jako najstarszy przyk³ad HIV na ¶wiecie. Wyników Ho nie da siê potwierdziæ, poniewa¿ próbka z 1959 zosta³a w zupe³no¶ci zu¿yta.
W raporcie opublikowanym w magazynie „Nature” 5 lutego 1998 (pt. „An African HIV – 1 sequence from 1959 and implications for the origin of the epidemic”) pojawia siê nazwisko Hoopera, Ho, Berre Korbera, Nahmiasa i innych. Raport ten stanowiæ mia³ niezbity dowód na to, ¿e HIV istnia³o u Afrykanów w 1959 roku.
Choæ brak próbek tkanek z lat 60-tych i 70-tych, które daj± pozytywny w testach na HIV wynik, jak i udowodnionych przypadków AIDS, Hooper opiera sw± teoriê o zaka¿eniu Afrykanów HIV poprzez szczepionki na polio na te¶cie próbki z 1959.
W swej ksi±¿ce Hooper odrzuca twierdzenia fizyka Roberta Streckera, pierwszego cz³owieka mówi±cego o AIDS jako dziele cz³owieka, a tak¿e wielu innych autorów.
Potêpiaj±c wizjê badañ nad AIDS jako broni± biologiczn±, Hooper pisze: „Smutne jest, ¿e zwolennicy Streckersa kontynuuj± rozg³aszanie jego niedoinformowanych i przestarza³ych wersji mitu, oskar¿aj±c [o stworzenie HIV] kolejno ZSRR, CIA, Niemców i ¦wiatow± Organizacjê Zdrowia (WHO).” Odrzuca on zwi±zki ze szczepionk± przeciw ¿ó³taczce mówi±c, ¿e tylko dwóch z 826 zaszczepionych gejów zachorowa³o na AIDS do 1983 roku. Ignoruje on jednak fakt, ¿e do 1981 roku ponad 20% z nich okaza³o siê nosicielami wirusa HIV a rok pó¼niej odsetek zwiêkszy³ siê o 10%. Odrzuca on równie¿ zwi±zki HIV ze szczepieniami przeciwko ospie w Afryce mówi±c, ¿e „nie ma powodów, aby przypuszczaæ, ¿e w szczepionkach przypadkowo znalaz³ siê HIV czy SIV” (czyli ma³pia odmiana HIV, ang. simian immunodeficiency virus). Nie rozpatruje on jednak mo¿liwo¶ci mówi±cej o celowym zaka¿eniu szczepionek.
Mimo swych badañ, Hooper zdaje siê byæ nieco naiwny odno¶nie trwaj±cego transferu wirusów miêdzy ró¿nymi gatunkami naczelnych w centrach, gdzie s± przetrzymywane. Dla przyk³adu, w 1995 roku rozmawia³ on z Prestonem Marxem w LEMSIP. Wówczas Marx by³ przedstawicielem organizacji Davida Ho, Aaron Diamond Research Center. Hooper pisa³: „By³em zszokowany tym, w jaki sposób tkanki i serum od jednych gatunków wprowadzane s± do drugich, d³ugo po tym, jak ryzyko zaka¿enia miêdzygatunkowego zosta³o ukazane wskutek katastrofy z SV40 (szczepionk± przeciw polio) i by³em zaskoczony, ¿e te osobniki z grupy dotkniêtych tajemnicz± chorob±, które prze¿y³y, zosta³y sprzedane do innych centrów, aby tam przeprowadzano na nich eksperymenty. Co wiêcej, ten brak monitoringu i centralnej kontroli dawa³ siê we znaki tak¿e na innych polach, jak ksenotransplantacja i tutaj jego skutki mog³y byæ znacznie bardziej przera¿aj±ce.”
Hooper znacznie upro¶ci³ sw± teoriê odno¶nie pojawienia siê AIDS. Zignorowa³ informacje mówi±ce o zwierzêcych wirusach, które umieszczano w ludzkich tkankach w latach 60-tych i 70-tych, wszelkie niebezpieczne twory wirusowe, które zmieniano dla potrzeb badañ nad rakiem, szczepionkami i sekretn± broni± biologiczn±.
SZYMPANS W LODÓWCE1 lutego 1999 roku, Lawrence K. Altman, d³ugoletni wspó³pracownik New York Timesa zajmuj±cy siê medycyn± stwierdzi³, ¿e „zagadka pochodzenia wirusa wywo³uj±cego AIDS zosta³a rozwi±zana”. Grupa badaczy kierowana przez Beatrice Hahn z University of Alabama przeprowadzi³a badania nad trzema szympansami z Afryki oraz przyjrza³a siê zamro¿onym zw³okom szympansa odkrytym przez przypadek w Fort Detrick. Test w 1985 potwierdzi³ jego nosicielstwo HIV. Opieraj±c siê na swych badaniach Hahn orzek³a, i¿ powszechny podgatunek szympansa (Pan troglodytes troglodytes) by³ nosicielem wirusa najbardziej zbli¿onego do HIV.
W blasku mediów naukowcy zaprezentowali drzewo genealogiczne wirusów naczelnych (co ma³o kto zrozumia³), aby udowodniæ to, ¿e HIV genetycznie wywodzi siê od wirusa nêkaj±cego ma³py w d¿ungli. Molekularna analiza danych przeprowadzona przez Betce Korber i superkomputer Nirvana z Los Alamos National Laboratory wskaza³a, ¿e HIV przeskoczy³o z ma³py na cz³owieka w Afryce w okolicach roku 1930. (Los Alamos jest miejscem, gdzie m.in. zbudowano bombê j±drow± a tak¿e laboratorim, które kierowa³o sekretnymi eksperymentami z promieniowaniem na niczego nie spodziewaj±cych siê cywilach od lat 40-tych).
Beatrice Hahn wysunê³a teoriê o my¶liwym, który zrani³ siê w czasie sprawiania upolowanego szympansa i w ten sposób zarazi³ siê. Naukowcy ³atwo zaakceptowali teoriê mówi±c±, ¿e wirus HIV i jego kuzyni przenosili siê z ma³p na ludzi przy kilku okazjach, co wyja¶nia³oby pochodzenie trzech oddzielnych podtypów HIV-1 (M, N i O) a tak¿e HIV-2.
Szympansy w Zachodniej Afryce s± zwierzêtami ³ownymi, ale wykorzystuje siê je równie¿ do celów medycznych. M³ode cenione s± w nauce i zabierane matkom, które s± zabijane. Wiele z nich umiera z powodu stresu i nieludzkich warunków w czasie transportu do laboratoriów i ogrodów zoologicznych w krajach zachodnich.
Wskutek tego szympansy sta³y siê gatunkiem zagro¿onym. W ubieg³ym wieku populacja tych ma³p w Afryce spad³a z dwóch milionów sztuk do mniej ni¿ 150.000. Mimo morderstw dokonywanych na szympansach, to w³a¶nie one obwiniane s± o ¶wiatow± epidemiê AIDS.
Beatrice Hahn nie s± obce teorie zwi±zane z naczelnymi, poniewa¿ pracowa³a ona z Gallo, kiedy ten rozpowszechnia³ sw± teoriê odno¶nie zwi±zku wirusa wystêpuj±cego u makaków a HIV.
Mimo to dziennikarze nie zwrócili na to uwagi i nowe odkrycia, wraz z próbkami z 1959 w pe³ni przekona³y naukowcy establishment o afrykañskich korzeniach HIV i AIDS.
__________________
KONFERENCJA - POCHODZENIE AIDSKiedy pod koniec 1998 roku ukaza³a siê ksi±¿ka Hoopera, naukowcy szybko u¿yli danych o nowych szympansich wirusach, aby zdyskredytowaæ jego teoriê o szczepionce przeciwko polio. AIDS w Afryce nie mog³o przenie¶æ siê z gatunku na gatunek w latach 50-tych, je¶li dosz³o do tego 20 lat wcze¶niej. Badacze odmówili wiarê w to, ¿e do powstania HIV przyczyniæ mogli siê inni uczeni.
Hooper obszed³ t± teoriê, pocz±tki AIDS widz±c w latach 50-tych. Dzi¶ inni naukowcy przesuwaj± t± granicê o kilka dekad w ty³. Fakt, ¿e do pocz±tków lat 80-tych w Afryce nie dosz³o do epidemii zdaje siê nie liczyæ. Aby uczyniæ swe twierdzenia bardziej oficjalnymi, ma³a grupka naukowców zorganizowa³a spotkanie, na którym raz na zawsze mieli ustaliæ wersjê o pochodzeniu AIDS.
W pa¼dzierniku 2000 roku Royal Society of London zorganizowa³o dwudniow± konferencjê po¶wiêcon± korzeniom HIV. Oczywi¶cie nie omawiano na niej teorii zwi±zanych z broni± biologiczn±. Jeden z profesorów stwierdzi³ nawet, ¿e „wszystkie ludzkie choroby zaka¼ne maj± pochodzenie odzwierzêce”. Choæ nigdy przedtem nie dosz³o do wyst±pienia choroby podobnej do AIDS (a¿ do czasu, kiedy naukowcy zaczêli przenosiæ wirusy poza granice gatunkowe), ten sam profesor doda³, ¿e „naturalny transfer tych infekcji jest rzecz± powszechn± w populacjach zwierz±t”.
U¿ywaj±c fragmentów wirusa z próbki z 1959 roku i porównuj±c je z wybranymi wirusami zawartymi w banku w Los Alamos, Betty Korber udoskonali³a swe komputerowe kalkulacje, wskazuj±c na prawdopodobn± datê 1940, „z granicami pewno¶ci od 1871 do 1955”. Instytut Rega w Antwerpii oszacowa³, ¿e transfer móg³ mieæ miejsce miêdzy rokiem 1590 a 1760, przy czym najpewniejsz± dat± by³o 1675 rok.
Wnioski Hoopera by³y w du¿ej mierze ignorowane przez biologów molekularnych. Preston Marx przestrzega³ przed innymi chorobami, które mog± przej¶æ na nas z ma³p. ¯aden z naukowców nie wspomnia³ jednak o tym, co sta³o siê z tymi wirusami, które kr±¿y³y po ¶wiecie w ramach SVCP na kilka lat przed pojawieniem siê AIDS.
„Ostatnie s³owo” londyñskiej konferencji mówi³o, ¿e wszystkie „ludzkie infekcje wirusowe mia³y pochodzenie odzwierzêce. Zwierzêta zawsze dostarczaæ bêd± ¼róde³ wirusów, które mog± zagroziæ w przysz³o¶ci ludzkiej populacji.” Naukowcy przewidywali te¿: „Wci±¿ istniej± miriady nieznanych wirusów wystêpuj±cych u zwierz±t l±dowych, wodnych i powietrznych z mo¿liwo¶ci± przenoszenia ich na cz³owieka.” Najwyra¼niej ¿aden z nich nie powsta³ w zwierzêcych laboratoriach.
AIDS, GENETYKA I EKSPERYMENTY NA LUDZIACH *
Odrzucana przez wiêkszo¶æ naukowców teoria o laboratoryjnym pochodzeniu AIDS jest wbrew wszystkiemu racjonalnym wyt³umaczeniem pocz±tków HIV. Czê¶ciowo bazuje ona na wiedzy o eksperymentach przeprowadzanych przez nieodpowiedzialnych naukowców na dwie dekady przed epidemi± choroby.
W dodatku, ¶lady wskazuj± jasno, i¿ naukowcy oraz ci spo¶ród nich zajmuj±cy siê broni± biologiczn±, sekretnie przeprowadzali eksperymenty na nie¶wiadomych tego ludziach. Przera¿aj±ce aspekty Human Radiation Experiments [serii zimnowojennych eksperymentów maj±cych na celu m.in. badanie wp³ywu promieniowania na cia³o cz³owieka] ukazuj± nam, ¿e sekretne medyczne eksperymenty nie s± fantastyk± czy paranoicznym lêkiem.
£atwo jest zrozumieæ, dlaczego naukowcy mog± chcieæ ukrywaæ sztuczne pochodzenie AIDS i obwiniaæ za wszystko ma³py. Jasne staje siê, ¿e wiêkszo¶æ czo³owych badaczy promuj±cych t± teoriê zwi±zana by³a w jaki¶ sposób z programem SVCP lub s± zwi±zani z badaniami nad transferem wirusów w laboratoriach, ze szczególnym uwzglêdnieniem badañ nad naczelnymi.
Od samego pocz±tku epidemii badacze odrzucali jakiekolwiek zwi±zki AIDS z nowotworami, a tak¿e twierdzenia o zwi±zkach HIV i badaniami nad kancerogennymi zwierzêcymi retrowirusami. W 1984 roku Gallo nazwa³ HIV wywo³uj±cym nowotwór wirusem „bia³aczki/ch³oniaka”. Aby ukryæ zwi±zki z nowotworami, nazwa zosta³a natychmiast zmieniona na wirus.
Moje w³asne badania nad miêsakiem Kaposiego, opublikowane w 1981 roku wskazuj± na „zwi±zan± z nowotworem bakteriê” jako prawdopodobny czynnik w klasycznych przypadkach tego typu. Przed odkryciem HIV w 1984, inne teksty z 1982 i ’83 roku wskazywa³y na podobn± bakteriê w powiêkszonych wêz³ach ch³onnych i przypadkach miêsaka Kaposiego u gejów z AIDS. Od lat 50-tych wi±¿±ca siê z rakiem bakteria mog³a byæ ³±czona z wirusami, jak i mykoplazmami. Ten aspekt badañ nad rakiem by³ przez wiele lat skrywany przez naukowy establishment.
Gallo w swej ksi±¿ce z 1991 roku fa³szywie twierdzi, i¿ w przypadku miêsaka Kaposiego nie znaleziono czynników infekuj±cych. Wiele rzeczy wskazuje, i¿ naukowy establishment szuka pe³nej kontroli nad wszelkimi aspektami badañ HIV, aby nie ³±czyæ nigdy korzeni AIDS z dawnymi badaniami nad rakiem i ukryæ konotacje z programami badañ nad broni± biologiczn±. Przyczynia siê to do skrywania faktu, i¿ AIDS w rzeczywisto¶ci jest now± stworzon± przez ludzi zaka¼n± form± nowotworu.
Czy ma³a grupa rz±dowych naukowców jest w stanie utrzymaæ posiadaj±c± wady (choæ dopuszczaln± naukowo) teoriê o ma³pim pochodzeniu AIDS i oszukiwaæ opiniê publiczn±?
W latach 30-tych ub. wieku szanowana niemiecka spo³eczno¶æ naukowa zosta³a w pe³ni przemieniona wskutek faszystowskich pogl±dów o ni¿szo¶ci ¯ydów i wy¿szo¶ci rasy panów. Kontrola Nazistów nad nauk± i mediami doprowadzi³a ostatecznie do Holokaustu. Czy nauka otaczaj±ca pochodzenie AIDS zakrywa ogólno¶wiatowy program zmniejszenia populacji planety, którego autorami s± sami ludzie?
Najwy¿szy czas, aby teorii o sztucznym pochodzeniu HIV przyjrzeæ siê z pe³n± powag±. Jej zwolenników nie nale¿y traktowaæ jako paranoików i zwolenników teorii spiskowych. Z drugiej strony sami badacze powinni zg³êbiæ nieznan± historiê tej choroby i skutki, jakie mo¿e to nie¶æ.
Jak wiele innych wirusów przenosz±cych siê z innych gatunków bêdziemy musieli przetrwaæ, zanim zaczniemy kwestionowaæ dobre chêci naukowców, którzy wci±¿ w swych laboratoriach dokonuj± eksperymentów z transferem wirusów?
Lawrence K. Altman, reporter „Timesa”, który w 1999 roku pisa³ o rozwi±zaniu zagadki pochodzenia AIDS, zapyta³ jaki¶ czas pó¼niej z pewnym niezdecydowaniem: „Sk±d pochodzi AIDS? Mo¿emy jedynie zgadywaæ. Odkrycie odpowiedzi na to pytanie bêdzie bardzo wa¿nie, poniewa¿ doj¶cie do tego, w jaki sposób AIDS sta³o siê epidemi±, mo¿e pomóc nam w unikniêciu podobnego scenariusza w przysz³o¶ci.”
Nie trzeba byæ wielkim naukowcem, aby wyobraziæ sobie to, jak po stworzeniu HIV naukowcy wprowadzali go do ró¿nych grup spo³ecznych i ukrywali medyczne eksperymenty zwi±zane z kontrol± populacji.
Sekret i naukowa dezinformacja, która otacza eksperymenty z promieniowaniem z okresu Zimnej Wojny uczy nas, jak ³atwo naukowcy zwi±zani z rz±dem mog± og³upiæ opiniê publiczn± w sprawach naukowych. Kiedy w grê wchodzi za¶ naukowy szwindel, badacze dobrze wiedz±, i¿ wiêkszo¶æ ludzi nie zrozumie nic".
T³umaczenie: Serwis NPN
Autor: dr Allan Cantwell Jrhttp://www.forum.ateista.pl/showthread.php?t=5034 ps wybaczcie ¿e tego nie okroi³am, ale boje sie ¿e ten link przepadnie