Pogrzeba³em trochê, Mówimy tutaj "komecie" NEAT C/2002 V1 (faktycznie)
Jakikolwiek obiekt tej wielko¶ci 2xjowisz zdestabilizowa³by uk³ad s³oneczny, tak siê nie sta³o.
Rozb³ysk s³oneczny (jakikolwiek) nie by³by w stanie zmieniæ orbity tak gigantycznego obiektu, bo orbita naszej planety w takim wypadku by³aby ju¿ dawno zmieniona, (o Merkurym i Wenus nie wspomnê) Taki rozb³ysk musia³by wygenerowaæ energiê wiêksz± ni¿ grawitacja s³oñca, czyli ¿e musia³oby to co¶ innego w charakterze.
Co¶ tutaj mocno nie pasuje. Najpewniej jej wielko¶æ
Zdaje siê ¿e brakuje sporo zdjêæ pomiêdzy 05:00 -- 17:00 ?
http://www.bibliotecapleyades.net/imagenes3/comet_nasa_4.jpgTutaj jest znacznie wiêcej szczegó³ów. Pisz± tutaj ¿e by³o to mog³o byæ cztery razy wiêksze od Jowisza?
http://www.bibliotecapleyades.net/hercolobus/esp_hercolobus_5.htmTo jest ciekawe ;-)
Je¿eli to wy¿ej jest Neat, to czym jest ten "blink" poni¿ej ?
Najprawdopodobniej blinkiem z powodu rozb³ysku.
¼ród³o:
http://www.oa.uj.edu.pl/apod/apod/ap030224.htmlOpis: Kometa NEAT jasno zap³onê³a, wtedy S³oñce wystrzeli³o. Gdy kometa wlecia³a w obrêb orbity Merkurego rozwijaj±c d³ugi i zwiewny warkocz sk³adaj±cy siê z gazu i py³u, wyst±pi³ olbrzymi koronalny wyrzut materii (ang. Coronal Mass Ejection, CME) ze S³oñca. Jednak zarówno przypadkowa gor±ca kula gazu s³onecznego jak i silny blask ¶wiat³a s³onecznego nie by³ w stanie rozbiæ j±dra komety. Zjawisko to mia³o miejsce zbyt blisko S³oñca, ¿eby mog³o byæ obserwowane przez ludzi z Ziemi, ale orbituj±cy wokó³ S³oñca satelita SOHO mia³ niczym nieprzes³oniêty widok na pokaz niebieskiego ¶mia³ka. Powy¿sze zdjêcie zrobiono 18 lutego kiedy kometa by³a tak jasna, ¿e utworzy³a sztuczny poziomy ¶lad na obrazku z kamery. Podczas spotkania ze S³oñcem kometa NEAT, oficjalnie oznaczana jako C/2002 V1, rozja¶ni³a siê do drugiej wielko¶ci gwiazdowej. Nieprze¼roczysty dysk zas³ania³ ¶wiat³o S³oñca. Odlatuj±ca w kierunku zewnêtrznych czê¶ci Uk³adu S³onecznego kometa narazie pozostaje jasna, ale z pewno¶ci± zblednie oddalaj±c siê od S³oñca. Niemniej jednak przez najbli¿szy miesi±c obserwatorzy z po³udniowej pó³kuli najprawdopodobniej bêd± mogli obserwowaæ kometê NEAT przez lornety.
Tutaj inny cytat wziêty st±d:
http://forum.gavagai.pl/index.php?topic=159.0;wap2Martin: Czy kometa NEAT by³a niespodziank±? Czy pojawi³a siê nie wiadomo sk±d, czy te¿ spodziewali siê jej? McCanney: Nie. Kometa NEAT to kolejne wielkie j±dro wielko¶ci planety, co najmniej wielko¶ci Ksiê¿yca, a mo¿e i wiêksze. NASA wiedzia³a, ¿e siê zbli¿a. Prawdopodobnie zaobserwowali j± ju¿ wiele lat temu jako czê¶æ zbli¿aj±cej siê nawa³y, któr± uwa¿am za czê¶æ ¶wity Planety X. Nie chcieli, aby ktokolwiek siê o tym dowiedzia³, z prostego powodu - wiedzieli, ¿e zbli¿y siê okr±¿aj±c S³oñce i ¿e jest du¿a. Prawdopodobnie zupe³nie nie spodziewali siê, ¿e bêdzie tak jasna, jak by³a. By³a widoczna na dziennym niebie tu¿ obok S³oñca, kiedy je mija³a - przez 12 godzin, kiedy siê zbli¿a³a.
Czyli w sumie sprawa dlaczego istniejemy siê wyja¶ni³a. By³a ogromna jak na kometê ale raczej nie by³a wielko¶ci 2x Jowisza. Rozb³ysk móg³by byæ przypadkowy, lub tez zwi±zany z teori± elektryczn± Velikowskiego co spowolni³o jej prêdko¶æ.
Jednak zdaje siê ¿e by³a to po prostu zwyk³a trajektoria "wielkiej" komety...
Sta³o siê jeszcze co¶:
McCanney: Nie wiemy. Oczywi¶cie NASA ma bardzo dobre dane na ten temat. Inny wa¿n± rzecz±, jak± chcia³em ju¿ wcze¶niej powiedzieæ w odniesieniu do komety Hale-Boppa, jest to, ¿e w sze¶cioletnim okresie w latach 1991-1996, kiedy rzeczywi¶cie dotar³a do pery helium[3], straci³a trzy miesi±ce na przybycie ze wzglêdu na to, ¿e ci±gnê³a za sob± ogromny ogon. Tylko dlatego nie nast±pi³o bezpo¶rednie zderzenie z Ziemi±. Mówi±c “bezpo¶rednie zderzenie”, nie mam tu, oczywi¶cie, na my¶li uderzenia w powierzchnie Ziemi, ale to, ¿e znale¼liby¶my siê w odleg³o¶ci oko³o miliona mil (1600000 km] od niej. Ka¿dy, kto zna siê na rzeczy, wie, ¿e to oznacza³oby ogromne zniszczenia na naszej planecie. Nast±pi³yby potworne p³ywy. Jedynie dziêki temu, ¿e co¶ j± zwolni³o, rozminêli¶my siê z ni±.
Przypomnijmy¿ ¿e filmik pochodzi z 2003 roku i sprawa jest ju¿ dosyæ stara i mocno przegadana.
Temat by³ ciekawy, ale sobie polecia³ dalej. W tym czasie teoria ¿e by³a to Nibiru by³a bardzo popularna, w necie by³o masê spekulacji na ten temat.
(Nawiasem mówi±c wg Sitchina Nibiru jest 4 x wiêksza od Ziemi - a nie 2 x od Jowisza)