Hej!
Po obejrzeniu filmu mogĂŞ powiedzieĂŚ Âże materiaÂł robi naprawdĂŞ duÂże wraÂżenie.
Po pierwsze - jakoœÌ filmu - spokojnie mo¿na puœciÌ w kinie, profesjonalna produkcja.
Po drugie - jest to film bardzo sprytnie zrobiony. Widz czuje siê jakby ogl¹da³ National Geographic, jest prowadzony za r¹czkê przez mi³¹ Pani¹ i jej przyjació³ w bardzo elegancki sposób, bez agresywnego marketingu i przechwalania siê Swoj¹ Jedynie Sl³uszn¹ Teori¹. Czujemy siê jak na virtualnej wyciecze po Egipcie oprawionej profesjonalnym komentarzem.
Po trzecie - Pani Doktor rozbija w pyÂł ogĂłlnie przyjĂŞte brednie na temat Egiptu.
Zaczyna od prostych rzeczy - jak budujesz Wielk¹ Piramidê robisz to raczej przy rzece (zw³aszcza ¿e woda mia³a wg niej istotny wp³yw na funkcjonowanie piramid co dok³adnie wyjaœnia w filmie), dzisiaj Nil jest prawie 9 km dalej, czas potrzebny na przemieszczenie siê o tak¹ odleg³oœÌ to dziesi¹tki tysiêcy lat.
Mo¿emy rzuciÌ okiem na przyk³ady u¿ycia zaawansowanej technologii, dowiedzieÌ siê paru szczegó³ów które mog¹ odmieniÌ nasze zdanie o Egipcie, Afryce (jest specjalista od Dogonów który opowiada o 200 cz¹stkach elementarnych znanych naszej nauce i bodaj¿e 266 opisywanych przez to plemiê, wskazuje te¿ na zbie¿noœci lingwistyczne pomiêdzy Egipskim i Dogoùskim), czy o piramidach w Peru o których nasza oficjalna nauka woli siê nie wypowiadaÌ (
http://www.rediscovering-america.com/Caral%20Peru%20a%204600%20years%20old%20American%20Pyramids%20Palaces%20Conglomerate.html)
Poruszony jest temat siatki tetrahedralnej wokó³ Ziemii i œwiêtych miejsc i zwi¹zku tej¿e siatki z u¿ywan¹ technologi¹
Nie zabrakÂło wÂątku Enchatona/Akenatona i paru innych osĂłb wymazanych z historii Egiptu, czy kwestii przejÂścia na patriarchat jakieÂś 5 tys temu (wydarzenia od czasu ktĂłrego moÂżna byÂło sobie wykupiĂŚ miejsce w niebie i w zasadzie granicy pomiĂŞdzy cyklem ÂświetnoÂści Egiptu a staczaniem siĂŞ po rĂłwni pochyÂłej).
Po czwarte - ostatnia, 5 czêœÌ zatytu³owana jest "Nowa chronologia".
Carmen Boulter mĂłwi tutaj o metodzie datowania C!4 jako caÂłkiem dobrej, ale do badania wieku czÂąstek organicznych, ktĂłrymi kamienie raczej nie sÂą. Wspomina o metodzie alternatywnej - czyli odniesienia siĂŞ do ruchu gwiazd.
Jeœli np Naptu Playa. starozytny kr¹g kamienny wskazuje na zestrojenie z gwiazdami 16,5 tys lat temu mo¿e warto wzi¹Ì pod uwagê ¿e mo¿e ktoœ te kamyczki pouk³ada³ w³aœne wtedy
Nie bĂŞdĂŞ siĂŞ rozpisywaÂł dalej, szacowany okres budowy Piramidy Cheopsa to okres pomiĂŞdzy 37 000 B.C. a 36 000 B.C. a data 2012 nie wziĂŞÂła siĂŞ z dobranocek.
pozdrawiam