S³uchajcie. Jest w necie wiele ró¿nych koncepcji geometrycznych, ¿e trzeba coœ zdecydowaÌ. Ja wybra³em Dana i Nassima i w tym w¹tku chcê po³¹czyÌ statykê Nassima z dynamik¹ Dana.
MichaÂł-AnioÂł,
jeœli dobrze rozumiem w któr¹ stronê dr¹¿ysz, to zerknij tutaj:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=45.msg168#msg168Piszesz Xellos:
"Dla Leszka w mojej opinii liczy siê g³ównie dynamika tego w ruchu. A mnie bardziej ciekawi to o czym mówi³ Nassim, ¿e ka¿da komórka jest zbudowana wedle schematu i ma mikro czarn¹ dziurê Chichot Od ma³ego do du¿ego. Bo gdybym mia³ do tego dok³adaÌ, ¿e ka¿da z moich komórek wiruje to nie umiem tego ogarn¹Ì ;p Przecie¿ tego jest miliardy"Interesuje mnie dynamika i statyka. Interesuje mnie po³¹czenie statyki i dynamiki. Co wiêcej
uwa¿am, ¿e po³¹czenie o które mi chodzi doprowadzi do pokazania tego co Dan rozumie pod pojêciem œwiêtego Graala i tego jak go w sobie odnaleŸÌ... Ta wiedza istnieje ju¿ na tym forum w formie rozproszonej lub baaardzo skondensowanej w filmach Dana...

Zak³adam, ¿e jak siê ju¿ uda opisaÌ oba te aspekty, to wtedy po³¹czysz sobie chyba wszystko..., bo œwiêta geometria jest - summa summarum - wiedz¹ holistyczn¹, opisuj¹c¹ i wyjaœniaj¹c¹ (w sposób matematyczny i geometryczny) wszystko: fizyczn¹ przestrzeù, œwiat chemii, biologii, psychologii (myœli i uczuÌ) i ich wzajemne powi¹zania.
Plan doœÌ ambitny, nie powiem.
PisaÂłeÂś, Âże zainteresowaÂł CiĂŞ czÂłowiek pomiĂŞdzy mikro i makro-Âświatem, (chodzi o wÂątek z 1 czĂŞÂści wykÂładu Nassima, gdzie mĂłwi on, iÂż nasze komĂłrki rezonujÂą na takiej czĂŞstotliwoÂści, Âże plasuje to ludzkÂą biologiĂŞ dokÂładnie "poÂśrodku" wszechÂświata (prawo skalowania pod koniec pierwszej czĂŞÂści wykÂładu Nassima); teraz piszesz, Âże interesujÂą CiĂŞ czarne dziury...
Czarne dziury i ich wiry to nic innego jak aspekt dynamiczny, który chcê po³¹czyÌ ze statyka Nassima. Myœlê, ¿e jak uda siê to zrobiÌ, to wiele siê wyjaœni. Jeœli wiêc o czarne dziury chodzi, to wspomina o nich (jak zwykle "has³owo") Dan Winter w 3 czêœci filmu "Wyjaœniaj¹c grawitacjê" -
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=392.msg1358#msg1358 ).
PrzestrzeĂą.To jest oddzielna sprawa. Mam tu problem w rodzaju "co byÂło pierwsze jajko czy kura" - czy ksztaÂłt przestrzeni dyktuje formĂŞ ruchu czy teÂż forma ruchu dyktuje ksztaÂłt przestrzeni...
Powiem teraz tyle, ¿e obstajê przy tym, ¿e przestrzeù zbudowana jest z czworoœcianów, które po³¹czone wierzcho³kami tworz¹ w swoim "wnêtrzu" wnêki w kszta³cie oœmioœcianów (Izotropowa matryca wektorowa z czêœci 2.0 wyk³adu Nassima).
Kadry z wykÂładu Nassima

Geometria piêcio- i szeœciok¹tna (przymiarka)Jak pamiêtacie z filmu wzajemne przenikanie siê czworoœcianów (polaryzacja) tworzy czworoœcian gwiaŸdzisty. Nassim pomin¹³ fakt, ¿e czworoœcian gwiaŸdzisty idealnie wpisuje siê w szeœcian podobnie zreszt¹ jak czyni to jego 64 elementowa struktura pró¿ni, której krawêdzie tworz¹ równowagê wektorow¹ Buckminster Fullera. A to idealnie pasuje do szeœcianu obecnego w Gwiezdnej Matce Wintera o czym przy innej okazji.

Nota bene dlatego czworoÂścian, oÂśmioÂścian i szeÂścian (trzy z piĂŞciu bryÂł platoĂąskich) oraz pewna ich kompilacja dajÂąca szeÂścio-oÂśmioÂścian wchodzÂą w skÂład geometrii hexagonalnej (szeÂściokÂątnej). DwudziestoÂścian jest w pewnym sensie POMIĂDZY geometriÂą piĂŞcio- i szeÂściokÂątnÂą, a dwunastoÂścian jest juÂż czystÂą geometriÂą piĂŞciokÂątnÂą w Âświecie trĂłjwymiarowym.
I w tym miejscu chciaÂłbym podziĂŞkowaĂŚ VAVELOWI za linki. DziĂŞki Tobie Vavel (oraz Lucyferowi, ktĂłry potrafi szybko robiĂŚ gify) mogĂŞ teraz zobrazowaĂŚ czym jest GEOMETRIA SZEÂŚCIOKÂĄTNA w kontekÂście taĂąca Jitterbug Buckminster Fullera i nie tylko
Tak wiĂŞc po kolei
1. Zobrazowanie struktury pró¿ni Nassima wpisanej w szeœcian.
2. PrzejÂście od "rĂłwnowagi wektorowej" do czworoÂścianu gwiaÂździstego i vice-versa.
Na poniÂższym widaĂŚ przejÂście od "rĂłwnowagi wektorowej" do czworoÂścianu gwiaÂździstego w czerwonym oÂśmioÂścianem w Âśrodku. CzworoÂścian gwiaÂździsty i szeÂścio-oÂśmioÂścian idealnie wpisujÂą siĂŞ w szeÂścian.
ZwróÌcie uwagĂŞ, Âże niebieskie i czerwone "patyczki" poruszajÂą siĂŞ WYÂŁÂĄCZNIE W PÂŁASZCZYÂŹNIE KWADRATĂW tego szeÂścianu zÂłoÂżonego z oÂśmiu mniejszych szeÂścianĂłw. PrzeksztaÂłcenia odbywajÂą siĂŞ caÂłkowicie w ramach pÂłaszczyzn szeÂścianu.

To, co pozostaÂło, to wpisanie tej szeÂściokÂątnej geometrii w piĂŞciokÂątnÂą geometriĂŞ zÂłotego wiru opartego na Phi tworzonÂą przez naprzemienne pulsowanie dwudziestoÂścianu i dwunastoÂścianu... (ZrobiĂŞ to w najbliÂższym czasie w pierwszym poÂście tego wÂątku)
WspomnĂŞ tylko, Âże moÂżna to zrobiĂŚ przynajmniej na dwa sposoby (jeden zaproponowaÂł Dan w swej Gwiezdnej Matce -
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=15.msg107#msg107 ). Drugi sposĂłb to wykorzystanie do tego celu faktu, Âże "rĂłwnowaga wektorowa" (w taĂącu Jitterbug) przeksztaÂłcajÂąc siĂŞ w oÂśmioÂścian przechodzi przez fazĂŞ dwudziestoÂścianu, ktĂłry naleÂży do innego, ale komplementarnego porzÂądku geometrycznego. TÂą myÂśl rozwinĂŞ jednak w pierwszym poÂście tego wÂątku za dwa trzy dni.
Zamieszczam poniÂżej drugÂą animacjĂŞ, ktĂłra nie trzyma siĂŞ kolejnoÂści przeksztaÂłceĂą z Jitterbug Buckminster Fullera, ale dziĂŞki temu LEPIEJ OBRAZUJE przeksztaÂłcenie na linii oÂśmioÂścian - dwudziestoÂścian. WidaĂŚ na animacji wyraÂźnie, Âże dwudziestoÂścian
NIE PSUJE do szeÂściokÂątnej geometrii (nawet autor animacji "wymazaÂł" niebieskie kreski, aby nie robiÂły baÂłaganu, gdy czerwony oÂśmioÂścian przeksztaÂłci siĂŞ juÂż w dwudziestoÂścian).

PamiĂŞtajcie jednak, Âże ksztaÂłt dwudziestoÂścianu pojawia siĂŞ w przeksztaÂłceniach Jitterbug, co zostaÂło pokazane w pierwszym poÂście tego wÂątku. I ten dwudziestoÂścian jest miejscem wzajemnego stykania i przenikania siĂŞ obu geometrii: piĂŞcio- i szeÂściokÂątnej.
To na razie tyle.
Pozdrawiam

P.S
Obrazki na podstawie filmikĂłw z
http://www.newciv.org/Synergetic_Geometry/tjbug.htm