Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dan Winter i Nassim Haramein - prĂłba syntezy ich geometrii  (Przeczytany 124564 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MichaÂł-AnioÂł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Marzec 29, 2010, 21:24:32 »

Tak naprawdĂŞ wyglÂąda ukÂład sÂłoneczny



« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 21:26:41 wysłane przez MichaÂł-AnioÂł » Zapisane

WierzĂŞ w sens eksploracji i poznawania Âżycia, kolekcjonowania wraÂżeĂą, wiedzy i doÂświadczeĂą. Tylko otwarty i swobodny umysÂł jest w stanie odnowiĂŚ Âświat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest Âświat wedÂług Ciebie i wedÂług mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Marzec 30, 2010, 01:09:42 »

PozwĂłlcie, Âże nawi¹¿ê tu jeszcze do Platona, na kanwie bardzo obszernego posta MichaÂła-AnioÂła, ktĂłry zawiĂłdÂł nas do konkluzji, Âże 

cyt
Cytuj
Nazwisko pitagorejczyka, bÂądÂź jego uczniĂłw Archytasa oraz Platona, pojawia siĂŞ nader czĂŞsto tam, gdzie dokonane zostaje jakieÂś przeÂłomowe — i zdawaÂłoby siĂŞ caÂłkiem nowatorskie — odkrycie, dotyczÂące budowy oraz struktury Kosmosu, uÂświadamiajÂąc nam, Âże nie do koĂąca jest ono naprawdĂŞ nowatorskie. (...)
Zapewne takÂże „nie ma wÂątpliwoÂści”, iÂż czysto dedukcyjny system pitagorejsko-platoĂąski, wyprowadzajÂący swe tezy z najbardziej ogĂłlnych (synoptycznych), pierwotnych zasad (a. zasady) jest — logicznie rzecz biorÂąc — bardzo bliski juÂż na samym swym poczÂątku Teorii Wszystkiego, bÂądÂź wrĂŞcz stanowiĂŚ musi egzemplifikacjĂŞ takiej teorii. W dzisiejszej fizyce rozumuje siĂŞ zazwyczaj przez indukcjĂŞ i uogĂłlnianie — „od szczegó³ów do ogó³u”[280] — zatem najbardziej ogĂłlna teoria — Teoria Wszystkiego — jest w tym modelu myÂślenia dopiero finalnym, nieosiÂągalnym prawie punktem dojÂścia
Pitagorejskie twierdzenie, Âże ‘wszystko jest liczbÂą’ moÂże byĂŚ prawidÂłowo uzasadnialne logicznie. Liczba (naturalna) jest bowiem jednoÂściÂą wieloÂści (jednÂą wieloÂściÂą). Tymczasem wszystko, co nie jest wieloÂściÂą — jest jednoÂściÂą. To zaÂś, co nie jest wieloÂściÂą — musi byĂŚ jednoÂściÂą. Zatem nie moÂże istnieĂŚ nic, co nie byÂłoby ani wieloÂściÂą, ani jednoÂściÂą. Zarazem kaÂżda rzecz jest jednÂą i tÂą samÂą rzeczÂą [zasada toÂżsamoÂści].


PiĂŞknie , ale tutaj wÂłaÂśnie dopiero zaczyna siĂŞ przygoda z liczbÂą i jej odniesieniem do filozofii. Moim zdaniem nie moÂżna odrywaĂŚ matematyki od duchowoÂści, gdyÂż odrywajÂąc je od siebie doprowadziĂŚ moÂżemy do zatracenia siĂŞ w obliczeniach i zawiÂłym Âżargonie naukowym, w ktĂłrym juÂż zaczyna brakowaĂŚ "powietrza"
W tym kontekÂście pragnĂŞ Wam przypomnieĂŚ ( cytujac obszerne fragmenty SEKRETNEGO KODU ) o tym, jak piĂŞknie Pitagorejczycy wiÂązali filozofiĂŞ, z obliczeniami i co z tego wynikÂło - czyli ÂświĂŞta geometria.

Zatem do dzieÂła

"
PoczÂątkiem wszechrzeczy  jest jednostka, czyli monada ( monas ). Z monady powstaje nieograniczona dwĂłjka, czyli dyada ( aoristos dyas ) bĂŞdÂąca naturalnym podÂłozem dla jednostki, swojej przyczyny . Z monay i nieograniczonej dyady powstajÂą liczby , z liczb -punkty ( semeia ) , a zpunktĂłw - linie (grammai ) , z linii - pÂłaszczyzny ( epipeda schemata ) , z pÂłaszczyzn  - bryÂły  (sterea schemata ), a z bryÂł powstajÂą ciaÂła podpadajÂące pod zmysÂły ( ta aistheta somata ), ktĂłrych czterema elemtami ( stoicheia ) sÂą : ogieĂą , woda, ziemia i powietrze. Te elementy wymieniajÂą siĂŞ i przechodzÂą w siebie nawzajem, przy czym powstaje z nich Âświat oÂżywiony  ( kosmos emprychos ), rozumny ( noeros ), kulisty; w jego centrum znajduje siĂŞ ziemia, ktĂłra ma ksztaÂłt kuli i wszĂŞdzie jest zamieszkana. IstniejÂą talÂże antypody, dl ktĂłrych gĂłrÂą jest to, co dla nas jest doÂłem."
DIOGENES LAERTIOS  (III wiek p,n,e )

 
MONADA
Wszystkie kszta³ty pochodz¹ od okrêgu , Greckie okreœlenie zasad reprezoentowanych przez okr¹g do monada, od korzenia memein - "trwaÌ" i monas - "jednoœÌ ". Staro¿ytni filozofowie-matematycy u¿ywali w stosunku do monady takich okreœleù , jak : pierwsza, nasienie, istota, budulec, fundament. Nazywali j¹ te¿ jednoœci¹.


ZwiÂązek monay z innymi liczbami moÂżna zrozumieĂŚ poprzez metaforĂŞ prostej arytmetyki. KaÂżda liczba pomnoÂżona przez jeden pozostaje sobÂą . To samo jest prawdÂą w przypadku dzielenia przez jeden. jeden , monada, zachowuje  toÂżsamoœÌ wszystkiego , co  napotka.
Pitagorejczycy wierzyli, ¿e nic nie istnieje bez œrodka, wokó³ którego siê obraca, Œrodek jest przyczyn¹ i jest niepojêty, niepoznawalny , lecz - jak nasienie - rozszerzy siê i wype³ni siê jako okr¹g.
Kiedy filozofowie -matematycy zauwaÂżyli , Âże niezaleÂżnie od tego ile razy pomnoÂży siĂŞ jedynkĂŞ przez siebie , wynikiem zawwsz bedzie jeden, podnieÂśli istotnÂą kwestiĂŞ : W jaki sposĂłb jednoœÌ staje siĂŞ wieloÂściÂą ? "  OdpowiedÂź brzmiaÂła : "Poprzez powielenie". OkrÂą powiela siĂŞ poprzez kontemplacjĂŞ na sobÂą samym. Ten procesjest kontynuowany w geometrii poprzez utworzenie odcinka , ktĂłry ³¹czy Âśrodki okrĂŞgĂłw.

DIADA
Zasada "dwoistoÂści , lub  "odmiennoÂści" zostaÂła przez greckich filozofĂłw nazwana diadÂą, OkreÂślali diadĂŞ jako "ÂśmiaÂłoœÌ " , sugerujÂąc zuchwaÂłe od³¹czenie siĂŞ od poczÂątkowej caÂłoÂści , a takÂże jako "cierpienie" z powodu pragnienia powrotu do jednoÂści, Diada , czyli dwoistoœÌ , byÂła takze nazywana  "zÂłudzeniem" . ZasadÂą diady jest  biegunowoœÌ, Pojawia si e ona wszĂŞdzie i jest podstawÂą naszego poczucia odseparowania od innych, od natury i od naszego bĂłstwa.  Grecy dostrzegali paradoks diady : choĂŚ wydaje siĂŞ ona oddzielaĂŚ od jednoÂści, jej przeciwne bieguny pamiĂŞtajÂą o swoim pochodzeniu i przyciÂągajÂą siĂŞ wzajemnie  w nadziei na po³¹czenie i powrĂłt do stanu jednoÂści. Diada jednoczeÂścnie dzieli siĂŞ i ³¹czy , odpycha i przyciÂąga, oddziela i powraca.


wokó³ kaÂżdej z osĂłb moÂżna narysowaĂŚ dwa okrĂŞgi z czĂŞÂściÂą wspĂłlnÂą zawierajÂącÂą przestrzeĂą pomiĂŞdzy ich Âśrodkami , po³¹czonymi odcinkiem - stykajÂącymi siĂŞ palcami ). 
W metaforze arytmetyki diada jawi siĂŞ jako bama pomiĂŞdzy JednoÂściÂą i WieloÂściÂą, pmiĂŞdzy monadÂą i wszystkim pozotaÂłymi liczbami, Pitagorejczycy odczytywali staroÂżytny symbol vesica piscis  jako przejÂście do duchowej podró¿y samopoznania . Jego ksztaÂłt przypominajÂący srom od dawna byÂł kojarzony z pÂłodnoÂściÂą, a takÂże z ÂżeĂąskÂą boskoÂściÂą i interpretacjÂą symbolu jako duchowej podró¿y do rytuaÂłu przejÂścia - narodzin.

TRIADA
"Jeden " i "dwa"  uwaÂżane sÂą za "rodzicĂłw" wszystkich innych liczb . Triada ( symbol trĂłjki ) jest najstarszÂą, pierworodnÂą liczbÂą, Jej geometrycznym wyraÂżeniem jest trĂłjkÂąt rĂłwnoboczny - poczÂątkowy ksztaÂłt , ktĂłry powstaje z vesica piscis ( rybi pĂŞcherz , póŸniej symbol chrzeÂścijaĂąski ), pierwszy z Wielu .


(  diada , z ktĂłrej punkt przeciĂŞcia oraz odcinek ³¹czÂący Âśrodki okrĂŞgĂłw tworzÂą trĂłjkÂąt )

W przeciwieĂąstwie do okrĂŞgu , ktĂłry zawiera najwiĂŞkszÂą powierzchnie przy najmniejszym obwodzie, trĂłjkÂąt obejmuje najmniejszÂą powierzchniĂŞ przy najwiĂŞkszym obwodzie, MoÂżemy siĂŞ o tym przekonaĂŚ biorÂąc kawaÂłek sznurka i zwiÂązujÂąc jego koĂące.

=Triada jest wyjÂątkowo piĂŞkna i uczciwa, ponad wszystkie liczby, pzede wszystkim dlatego, Âże jest pierwszÂą, ktĂłra urzeczywistnia potencjaÂł monady- Jamblich , grecki filozof neoplatonik.

Liczba trzy ma wyjÂątkowÂą pozycjĂŞ, Jest to jedyna liczba , ktĂłra rĂłwna jest sumie wszystkich wystĂŞpujÂących przed niÂą ( trzy rĂłwna siĂŞ dwa plus jeden ) i jedyna , ktĂłra zsumowana z poprzedzajÂącymi daje taki sam wynik, jak zsumowana z poprzedzajÂącymi ( 1+2 +3 = 1 x 2 x 3 = 6 ) . StaroÂżytni filozofowie okreÂślili jÂą jako ROZWAGÊ,  MÂĄDRO¦Æ, POBOÂŻNO¦Æ, PRZYJA„, POKÓJ I HARMONIÊ
KsztaÂłt Triady oznaczaÂł dla nich wspó³zaleÂżnoœÌ  i rĂłwnowagĂŞ . ÂŚrodki dwĂłch okrĂŞgĂłw diady odpychajÂą siĂŞ i przyciÂągajÂą,  a trzeci , neutralizujÂący punkt wypada w naturalny sposĂłb nad punktem przeciĂŞcia okrĂŞgĂłw. Archetypem  triady jest zwiÂązek miĂŞdzy przeciwieĂąstwami , ktĂłry ³¹czy je i pzenosi  na nowy poziom emanacji, ÂŻadne  trwaÂłe rozwiÂązanie nie jest moÂżliwe bez uwzglĂŞdnienia trzech skÂładnikĂłw dwĂłch przeciwieĂąstw i neutralnego balansujÂącego , rozstrzygajÂącego , czy przeksztaÂłcajÂącego czynnika. UmiejĂŞtnoœÌ dobrania trzeciego elementu oznacza rĂłznicĂŞ miĂŞdzy rozwiÂązaniem konflikt , a jego kontunuacjÂą.
TrĂłjkÂąt moÂże zostaĂŚ rozciÂątniĂŞty poza  vesica piscis poprzez przedÂłuÂżenie odcinkĂłw poza Âśrodki, aÂż o przeciwlegÂłego punktu na okrĂŞgu. Kiedy po³¹czymy te punkty za pomocÂą poziomego odcinka , powstanie wiĂŞkszy trĂłjkÂąt. Dalsze Âłaczenie i powiĂŞkszanie prowadzi do dog³êbnej harmonii

TrĂłjkÂąt jest jedynym wielokÂątem , ktĂłry jest sztywny z racji swojej geometrii. Jego stabilnoœÌ i siÂła sÂą niezrĂłwnane w stosunku do jego czĂŞÂści, ktĂłre  same w sobie nie majÂą tych wÂłaÂściwoÂści, Trzy odcinki, niepo³¹czone , nic nieznaczÂące. Wzmacnia je  sprwnoœÌ, rĂłwnowaga, atrakcyjny wyglÂąd i symbolika trĂłjkÂąta.
ÂŁaciĂąskie sÂłowo trinitas ( trĂłjca ) pochodzi od " potrĂłjnej jednoÂści" , inaczej "trzech w jednym ",  a trĂłjkÂąt jest najwaÂżniejszym na Âświecie symbolem boskoÂści, StaroÂżytni  bogowie w hinduzmie sÂą nazywani TRIMUTRI , co w sanskrycie oznacza "trĂłjpostaĂŚ".

TETRADA

Aby dojsĂŚ, do konstrukcji figury , ktĂłra powstanie z vesica piscis  w nastĂŞpnej kolejnoÂści , musimy uÂżyĂŚ zdolnoÂści logicznego myÂślenia, Jest wiele moÂżliwych rozwiÂązaĂą  zagadnienia powstania tetrady ( symbolu liczby cztery ). I w tym miejscu, jak mi siĂŞ wydaje,  wprowadzamy do kosmologii umysÂł ( logiczne myÂślenie, wieloœÌ sposbĂłw , relatywizm ).



Najprostszym i najbardziej elegancki polega na narysowaniu odcinkĂłw poziomego i pionowego ³¹czÂących odpowiednio roki okrĂŞgĂłw oraz ich punkty przeciĂŞcia. JeÂśli narysujemy okrÂąg, ktĂłrego ÂśrednicÂą jest odcinek ³¹czÂący Âśrodki, bĂŞdziemy mogli wpisaĂŚ w niego doskonaÂły kwadrat. SÂą cztery sposoby patrzenia na trĂłjwymiarowÂą strukturĂŞ  - poprzez punkty , linie, powierzchniĂŞ i objĂŞtoœÌ. Grecy zauwaÂżyli, Âże czwĂłrka jest pierwsza liczbÂą , ktĂłra powstaje  w wyniku dodawania i mnoÂżenia rĂłwnych wartoÂści ( cztery rĂłwna siĂŞ dwa plus dwa  a takÂże dwa razy dwa ). Dlatego uwaÂżano jÂą za pierwszÂą liczbĂŞ parzystÂą i "ÂżeĂąskÂą". Dla pitagorejczykĂłw rĂłwnoboczny kwadrat byÂł symbolem sprawiedliwoÂści, poniewaÂż jest to pierwsza liczba podzielna pw kazdy sposĂłb na rĂłwne czĂŞÂści.

PENTADA


PoczÂąwszy od powstania punktu monady, poprzez linie diady, pojawiÂła siĂŞ powierzchnia triady oraz w koĂącu trĂłjwymiarowa przestrzeĂą tetrady . Pentada wyobraÂża kolejny poziom kosmicznego modelu poprzez wprowadzenie symbolu .. SAMEGO ÂŻYCIA.


Najczêœciej dostrzegana jako piêcioramienna gwiazda, pentada ( symbol liczby piêÌ ) wystêpuje w najró¿niejszych miejscach - od piêciu palców u naszych r¹k i nóg, po magiczne zastosowania , jako narzêdzie do odpêdzania z³ych mocy oraz symbol potêgi i niezniszczalnoœci.
W staroÂżytnoÂści pentada byÂła obdarzana takÂą czciÂą, Âże metodĂŞ jej tworzenia utrzymywano w tajemnicy, Pitagorejczycy uÂżywali jej jako tajemnego znaku rozpoznawczego, Baali jej zasady w geometrii i przyrodzie. Wiedzieli , takÂże o wpÂływie pentady na ludzkÂą psychikĂŞ, Jej zastosowania postrzegali jako niebezpiecznÂą wiedzĂŞ, ktĂłrÂą mozna byÂło niewÂłaÂściwie wykorzystaĂŚ i, choĂŚ przez tysiÂąc lat byÂła narzĂŞdziem nauczania, wiedza  o niej byÂła strzeÂżona i przekazywana jedynie ustnie, Nie opisywaÂły jej dokumenty cechĂłw rzemieÂślnikĂłw, ktĂłrzy wykorzystywali jej symbolikĂŞ w projektowaniu gotyckich katedr. Dopiero w 1509 r  , kiedy nauczyciel Leonarda da Vinci , Luca Pacioli wydaÂł swoje dzieÂło De divina poportione, sposĂłb jej konstrukcji i wyjÂątkowe wÂłaÂściwoÂści geometryczne zostaÂły publicznie odkryte dla artystĂłw i filozofĂłw. Symbolika pentady i jej zwiÂązek ze zÂłotym podziaÂłem zostaÂły zaczerpniĂŞte ze Âświata przyrody, gdyÂż jej geometria powszechnie wystĂŞpuje wÂśrĂłd roÂślin ( stÂąd pentada jako  symbol Âżycia  ) . W nasionach, liÂściach i kwiatach bardzo czĂŞsto znajdziemy powtarzajÂący siĂŞ piĂŞciokrotny rytm.
Tym niemniej najwaÂżniejsza zasada Pentady jest symbolizowana poprzez sam akt odradzania sĂŞ, silnie powiÂązany z PHI. 


ZasadĂŞ samopodobieĂąstwa pentady , inaczej mĂłwiÂąc powtĂłrzenia mniejszego w wiĂŞkszym , moÂżemy Âłatwo zrozumieĂŚ, obserwujÂąc sposĂłb rozrastania siĂŞ liÂści ( philotaxis )  i kwiatĂłw. UkÂład nerwĂłw w liÂściu odpowiada schematowi rozga³êziania siĂŞ caÂłego drzewa, kaÂżda linia na liÂściu paproci odwzorowuje caÂły liœÌ i ca³¹ roÂślinĂŞ, KaÂżde parasolowate nasiono w dmuchawcu jest miniaturkÂą caÂłego kwiatu.W ró¿yczce kalafiora lub brokuÂł widzimy odbicie caÂłego warzywa.

Pentada jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna dla nas w symbolu pentagramu, najprostszej postaci gwiaÂździstej figury, ktĂłrÂą moÂżna narysowaĂŚ za pomocÂą nieprzyrwanej linii. Pentagram czasem bywa nazywany nieskoĂączonym wĂŞzÂłem , a takze krzyÂżem goblina,  pentaflÂą, stopÂą wiedÂźmy, diabelskÂą gwiazdÂą oraz pieczĂŞciÂą Salomona( choĂŚ o ostanie jest bardziej wÂłaÂściwe dla heksagramu ). PiĂŞciokÂątna symetria pentagramu jest wÂłaÂściwa dla ludzkiego ciaÂła poprzez nasze piĂŞĂŚ zmys³ów: wzrok, sÂłuch , powonienie, dotyk i smak.
Najstarsze wyobraÂżenia pentagramu znaleziono na fragmentach ceramiki pochodzÂącej ze staroÂżytnej Babilonii atowanej na okoÂło 3500 r p.n.e  W póŸniejszej sztuce Mezopotamii figury tej uÂżywano w krĂłlewskich inskrypcjach symbolu monarszej wÂładzy.
Pitagorejczycy uwaÂżali pentagram za symbol doskonaÂłoÂści  i przypisali piĂŞciu wierzhoÂłkom pentagramu litery dyfongi : gamma, ypsilon, iota, epsilon-iota, alpha. Litery przyporzÂądkowane poszczegĂłlnym wierzchoÂłkom sÂą pierwszymi literami greckich wyrazĂłw oznaczajÂących ÂżywioÂły  tj wodĂŞ (gamma) , ziemiĂŞ (ypsilon ), myÂśl lub ÂświĂŞtoœÌ ( iota) , ciepÂło sÂłoneczne ( epsilon-iota ), powietrze ( alpha )
 Litery te tworzÂą wyraz HYGIEJA  , ktĂłry w dosÂłownym przekÂładzie znaczy ZDROWIE, w przenoÂśni zaÂś moÂże oznaczaĂŚ solidnoœÌ, zupeÂłnoœÌ, a takÂże boskie bÂłogosÂławieĂąstwo. Hygieja to grecka boginii zdrowia. Jej imiĂŞ doœÌ czĂŞsto pojawiaÂło siĂŞ na amuletach . JabÂłko, jedno z naszych symboli zdrowia  po przeciĂŞciu ukazuje pentagram ( a jabÂłko ktĂłre zerwaÂła Ewa w raju? )

Na wyglÂądzie pierwszych czerech liczb sÂą oparte wszystkie kolejne ( poza pentadÂą ). Kok po kroku zbliÂżajÂą siĂŞ one do dekady , liczby dziesiĂŞĂŚ, ktĂłrÂą Grecy uwaÂżali za rĂłwnÂą jednoÂści , ale jednoczeÂśnie rĂłwnieÂż zwiÂązanÂą z liczbÂą cztery , gdyÂż 1+2+3+4 =10 . Suma pierwszych czterech liczb to TETRAKTYS  zapisywany graficznie w formie piramidy z podstawÂą czterech np kul, powyÂżej sa trzy kule, powyÂżej dwie i na czubku jedna.


Tetraktys sta³ siê równie¿ symbolem odkryÌ w dziedzinie muzyki. Pitagoras eksperymentowa³ z rozci¹gniêtymi strunami ró¿nej d³ugoœci poddanymi takiemu samemu naprê¿eniu i odkry³ zwi¹zek miêdzy d³ugoœci¹ wibrujacej struny , a wysokoœci¹ dŸwiêku. Tetraktys zawiera symfoniczne stosunki, które podkreœlaj¹ matematyczn¹ harmoniê muzycznej skali : 1:2 -oktawa, 2:3 -doskona³a kwinta, 3:4 - doskona³a kwarta .
Zatem pierwsi filozofowie znali harmoniê w liczbach - harmoniê , która w oczywisty sposób odzwierciedla³a siê w w porz¹dku przyrody, sztuki, nauki i dŸwiêku. To by³a tajemnicza harmonia, nie do koùca zrozumia³a, lecz piêkna i g³êboko symboliczna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 17:34:54 wysłane przez Leszek » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, ktĂłre CiĂŞ otaczajÂą sÂą w Tobie " naucza   Mooji -  " sÂą w Twoim umyÂśle, sÂą w  Twojej ÂświadomoÂści . Wydaje Ci siĂŞ , Âże patrzysz na inne ludzkie umysÂły , ale wszystkie te umysÂły egzystujÂą w Tobie poniewaÂż Ty jesteÂś tym, ktĂłry je postrzega. TO JEST ÂŚWIAT WEDÂŁUG CIEBIE "
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny uÂżytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #92 : Marzec 30, 2010, 19:05:48 »

Dwudziestokilkuletni Daniel Tammet z Londynu posiada genialne, ponadnaturalne zdolnoœci rachunkowe. Potrafi on wymieniÌ z pamiêci do dwudziestu dwóch tysiêcy piêciuset miejsc po przecinku ludolfiny niewymiernej liczby Pi, rozpoznawaÌ liczby pierwsze czy zapamiêtywaÌ po³o¿enie piêciuset kart w kasynie. Jest równie¿ w stanie nauczyÌ siê w tydzieù nowego jêzyka. Na ca³ym œwiecie ¿yje oko³o stu podobnie uzdolnionych ludzi, których w minionych wiekach czêsto nazywano genialnymi g³upcami. W wiêkszoœci przypadków talent rachunkowy ³¹czy siê z autyzmem - jak choÌby u bohatera nagrodzonego czterema Oscarami filmu "Rain Man" Barry'ego Levinsona. Tymczasem Daniel doskonale radzi sobie w codziennym œwiecie pracuj¹c m.in. jako prywatny nauczyciel. Ch³opak bez trudu wyjaœnia tak¿e, co dzieje siê w jego umyœle podczas niesamowitych seansów matematycznych. Zg³êbienie przypadku Tammeta jest wielk¹ szans¹ dla nauki pozwalaj¹c¹ okreœliÌ fenomen ludzkiej inteligencji.

http://www.youtube.com/watch?v=86P6xjyNO-U&feature=PlayList&p=5E74F9B2857EE656&index=0&playnext=1
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest Âświat wedÂług Ciebie i wedÂług mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Marzec 30, 2010, 22:26:41 »

Daniel Tammet ma swĂłj kanaÂł na YT, na ktĂłrym promuje swoje ksi¹¿ki. Poprzez ten kanaÂł wysÂłaÂłem mu prywatnÂą wiadomoœÌ z zapytaniem co sÂądzi o liczbie  PHI ... na razie nie uzyskaÂłem odpowiedzi. A szkoda. JeÂśli jÂą otrzymam to natychmiast tu zamieszczĂŞ. Pozdr
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, ktĂłre CiĂŞ otaczajÂą sÂą w Tobie " naucza   Mooji -  " sÂą w Twoim umyÂśle, sÂą w  Twojej ÂświadomoÂści . Wydaje Ci siĂŞ , Âże patrzysz na inne ludzkie umysÂły , ale wszystkie te umysÂły egzystujÂą w Tobie poniewaÂż Ty jesteÂś tym, ktĂłry je postrzega. TO JEST ÂŚWIAT WEDÂŁUG CIEBIE "
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny uÂżytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #94 : Marzec 31, 2010, 16:02:48 »

Cytat: east
Daniel Tammet ma swĂłj kanaÂł na YT, na ktĂłrym promuje swoje ksi¹¿ki. Poprzez ten kanaÂł wysÂłaÂłem mu prywatnÂą wiadomoœÌ z zapytaniem co sÂądzi o liczbie  PHI ... na razie nie uzyskaÂłem odpowiedzi. A szkoda. JeÂśli jÂą otrzymam to natychmiast tu zamieszczĂŞ. Pozdr

JĂŞzyk Polski nie powinien sprawiaĂŚ mu problemĂłw... moÂże wpadnie na forum i opowie






Zapisane
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny uÂżytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #95 : Kwiecień 14, 2010, 10:35:47 »

Geometria Tabliczki MnoÂżenia











http://www.alexpetty.com/2010/01/03/the-foundational-tables-of-multiplication/


Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #96 : Kwiecień 14, 2010, 18:32:53 »

ZestawiajÂąc geometriĂŞ Tabliczki MnoÂżenia nieco inaczej, widaĂŚ, Âże tak rozumiana geometria redukuje siĂŞ de facto do czterech cyfr: 1,2,3,4 poniewaÂż pozostaÂłe cyfry: 5,6,7,8 tworzÂą identycznÂą geometriĂŞ jak 1,2,3,4.
0 i 9 s¹ tutaj "niewzruszon¹ kul¹", w której pojawiaj¹ siê ró¿ne kszta³ty - od 1 do 4.
TrochĂŞ jak tetraktys u PitagorejczykĂłw... 
TETRAKTYS -"figura triangularna uÂłoÂżona z dziesiĂŞciu punktĂłw w strukturze piramidy. Emblemat PitagorejczykĂłw."


http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetraktys

Obraz tetraktysu zawiera w sobie liczbowe okreœlenie interwa³ów muzycznych (id¹c od góry tej figury):
2:1 - oktawa
3:2 - kwinta czysta
4:3 - kwarta czysta
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwarta_%28interwa%C5%82%29

Geometria Tabliczki MnoÂżenia










Nie wiem natomiast Lucyfer czy ta spirala w/na kole nie jest nieco na si³ê (?) Punkt wyjœcia spirali jest taki, a nie inny, aby pasowa³a do obrazka?


Gdyby spirala byÂła "uzasadniona", wtedy mielibyÂśmy NassimowÂą kulĂŞ z czworoÂścianem oraz spiralĂŞ Wintera opartÂą na PHI...

Pozdrawiam!



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 23:11:40 wysłane przez Leszek » Zapisane

mi³oœÌ radoœÌ piêkno
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny uÂżytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #97 : Kwiecień 14, 2010, 20:09:32 »

Alex dopatrzyÂł siĂŞ zÂłotej proporcji w tym ukÂładzie

http://www.alexpetty.com/2009/09/21/mod9-surfaces/

A tu czworoÂścian z kul Buckiego
Zapisane
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny uÂżytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #98 : Kwiecień 16, 2010, 04:46:03 »

Struktura Cewki Rodina



A 4+1+7=12=1+2=3

B 5+2+8=15=1+5=6
Zapisane
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny uÂżytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #99 : Kwiecień 16, 2010, 19:58:55 »

UkÂład Stonehenge

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 10:35:47 wysłane przez Lucyfer » Zapisane
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cybersteam wyscigi-smierci yourlifetoday rekogrupastettin ganggob