Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Wywiad z Harameinem po CASYS' 09 [napisy PL]  (Przeczytany 47822 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Szewc
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Marzec 31, 2010, 15:55:40 »

Nie wiek które twierdzenia s± dogmatami w dziedzinie fizyki kwantowej, nie studiujê tego.
Wiem jednak ¿e jest co najmniej kilka teorii równie dobrze zbilansowanych co ta nissima, np. teoria strun która ju¿ od ok. 40 lat jest paradygmatem w fizyce kwantowej... niestety tak samo jak teoria nissima ma jeden powa¿ny problem. W obu przypadkach nie da siê przeprowadzic Experimentum crucis aby zweryfikowac która teoria jest w³a¶ciwa. Wiêc jeszcze przez kilka najbli¿szych lat mo¿e dekad
nie dowiemy siê czy nissim ma racjê, czy tylko mu siê wydaje.

 
Fajne te dowody empiryczne obserwowane z perspektywy obracaj±cego sie ¶mig³a

Michale aniele wyja¶nij mi tê metaforê ¶mig³a, bo nie rozumiem jej. A niestety nie potrafiê czytac w my¶lach na odleg³o¶c.
Zapisane

"Nie wymy¶laj nowych czynników je¿eli nie istnieje taka potrzeba, a je¿eli ju¿, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Micha³-Anio³
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Marzec 31, 2010, 16:49:31 »

Badania empiryczne cechuj± siê  obserwacj± badanych obiektów czy zjawisk,wiec bardo wa¿ny dla rzetelno¶ci takich badañ jest punkt odniesienia w czasie tych badañ. Wszystkie badania przypominaj± budowanie naszej wiedzy  fizycznej na gigantycznej karuzeli Coriolisa jak± jest ziemia.Text o ¶migle nawi±zuje w³a¶nie do naszej percepcji zjawisk nas otaczaj±cych tzn czy obserwujemy obracaj±ce siê ¶mig³o czy obserwujemy ¶wiat ze ¶mig³a ró¿nice s± do¶æ konkretne i zale¿± od punktu odniesienia naszych obserwacji .
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=771.0#new

co do teorii strun to powoli zaczynaj± sie z niej wycofywaæ lub ulegnie ona do¶æ znacz±cym zmianom

badanie empiryczne (ang. empirical investigation), staranna obserwacja obserwowalnych zdarzeñ czy zjawisk; tzw. wstêpuj±cy (ang. bottom-up) typ badania oparty na zbieraniu danych.

« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 04, 2010, 14:49:59 wys³ane przez Micha³-Anio³ » Zapisane

Wierzê w sens eksploracji i poznawania ¿ycia, kolekcjonowania wra¿eñ, wiedzy i do¶wiadczeñ. Tylko otwarty i swobodny umys³ jest w stanie odnowiæ ¶wiat
Xellos
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 100



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Kwiecieñ 04, 2010, 12:28:05 »

Fajny wywiad, Nassim jak zawsze konkretny i zrozumia³y A czy da siê to zweryfikowaæ...najwa¿niejsze czy dla odbiorcy ma to sens. Wiele rzeczy jest zbadanych, udowodnionych a np. mi do niczego nie przydatnych w ¿yciu. Badania Nassima mog± mieæ jaki¶ wp³yw na konkretne ¿ycie jednostki.
Zapisane
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny u¿ytkownik
*****
Wiadomo¶ci: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Kwiecieñ 04, 2010, 13:45:43 »

 
Cytat: Xellos
Wiele rzeczy jest zbadanych, udowodnionych a np. mi do niczego nie przydatnych w ¿yciu. Badania Nassima mog± mieæ jaki¶ wp³yw na konkretne ¿ycie jednostki.

Mog± mieæ jaki¶ wp³yw na konkretne ¿ycie jednostki 

1)
Cytat: Nassim Haramein
Zostajemy tylko z dwoma si³ami we wszech¶wiecie, dwoma klasycznymi si³ami: grawitacj± i elektromagnetyzmem.
Jedna jest w zasadzie energi± pró¿ni poruszaj±c± siê do ¶rodka w stronê centrum - grawitacyjnego bieguna;
druga jest polem elektromagnetycznym albo struktur± pró¿ni oddalaj±c± siê od ¶rodka.
Masz wiêc impulsy promieniowania oraz impulsy grawitacyjne, które wzajemnie oddzia³uj± na siebie.
I w taki w³a¶nie sposób wszech¶wiat uczy siê o sobie. Jest tak z powodu
fundamentalnego sprzê¿enia zwrotnego w strukturze przestrzeni.


2)
Cytat: Nassim Haramein
Zatem im bardziej stajemy siê skoncentrowani na intencjach,
na nasycaniu pró¿ni informacj± p³yn±c± z naszej intencji, w jak najbardziej skoncentrowany i przejrzysty sposób,
tym ³atwiej jest pró¿ni odes³aæ nam do¶wiadczenie,które coraz bardziej i bardziej pasuje do tego, czego potrzebujemy.

<a href="http://www.youtube.com/v/mqfwkIArqMs&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/mqfwkIArqMs&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;</a><a href="http://www.youtube.com/v/3F3ovb2kZ9Q&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/3F3ovb2kZ9Q&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;</a>
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=331.msg964#msg964

« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 04, 2010, 14:23:37 wys³ane przez Lucyfer » Zapisane
Mecromon
Nowy u¿ytkownik
*
Wiadomo¶ci: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Kwiecieñ 05, 2010, 15:30:25 »

Fajny wywiad, Nassim jak zawsze konkretny i zrozumiały A czy da się to zweryfikować...najważniejsze czy dla odbiorcy ma to sens. Wiele rzeczy jest zbadanych, udowodnionych a np. mi do niczego nie przydatnych w życiu. Badania Nassima mogą mieć jakiś wpływ na konkretne życie jednostki.

Jak dla mnie, ostatnia 3 cześć wykładu to jakiś psełdo naukowy bełkot. O ile przeglądając jego prace naukowa, moglem jeszcze zrozumieć o czym mówi w 1 i 2 części, to 3 części to jakieś farmazony Czy ktoś to po ludzku potrafi wytłumaczyć o co chodzi, z chodzeniem w siebie czy wychodzeniem, oraz jaki ma to związek z tym co mówi na początku ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 05, 2010, 15:34:56 wys³ane przez Mecromon » Zapisane
Echnaton
Aktywny u¿ytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Kwiecieñ 05, 2010, 18:29:53 »

Jest to próba zbli¿ania nauki do medytacji i tam znajdowania konsensusu. Odnajdywania jedno¶ci na poziomie atomowym w odniesieniu do tworzenia wszystkiego przez najbli¿sz± gwiazdê. Pole morfogenetyczne ca³ej galaktyki jest w pewnym sensie dla mnie tym samym o którym mówi Szypov (pole skrêtne, ¶wiadome). Tutaj rozumiem aspekt „galaktycznej istoty”. Pojmowanie bardziej przestrzenne, jednolite i wielowymiarowe. I to co potem mówi pro¶ciej, pomaga zamazaæ b³ahe granice koloru skóry, wyznañ... mieæ po prostu dalsze odniesienie do dzisiejszych naszych zmagañ na poziomie religijnym, czy etnicznym. Dalsze pytania powinny byæ bardziej  zrozumia³e z poziomu tego forum, czyli strach kontra mi³o¶æ i wielorako¶æ odniesieñ do poszczególnych naszych d±¿eñ. Czym jest system w którym dzisiaj ¿yjemy ? Prób± oddzia³ywania na nasze negatywne bod¼ce... strach, chciwo¶æ etc. Nassim od razu przeciwstawia „negatywizm” codziennemu wyciszaniu, medytacji i znajduje w tym sens do dalszej swojej syntezy naukowej.
 Je¿eli kto¶ wnikliwie analizuje teorie Nassima musi pamiêtaæ, ¿e jego podstawy tkwi± gdzie¶ w medytacji zbli¿onej do buddyzmu. St±d taki kierunek my¶li i próba znajdywania odniesienia w dzisiejszej nauce... To tylko teoria, faktycznie mo¿emy tkwiæ w zupe³nie innym matrixie. Warte odnotowania jest, ¿e w ogóle jest jakakolwiek przychylno¶æ grupy naukowej, st±d przyznanie tego wyró¿nienia.
My¶lê, ¿e tutaj mo¿emy znale¼æ naprawdê sporo zgodno¶ci z dzisiejsz± nauk±, lub teoriami dzisiejszej nauki. Jest sporo „dziur” na ³±czeniach biologii, fizyki, matematyki, ale kierunek z punktu dzisiejszej wiedzy jest chyba prawid³owy.

Pozdrawiam
Zapisane

Wolno¶æ daje kolosaln± energiê, intensywno¶æ i ¿ywotno¶æ. Tracicie j± zupe³nie, uznaj±c autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jeste¶cie sentymentalni, ogromnie przywi±zani do jakiego¶ boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii poniewa¿ kryje w sobie lêk. - Jiddu Krishnamurti
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Kwiecieñ 06, 2010, 12:24:54 »

Moje zainteresowanie odkryciami Nassima zawiod³o mnie do tego, do czego odnosi siê sam Nassim, a wiêc do uznanej naukowo teorii Schwarzschilda dotycz±cej  promienia  Schwarzschilda

(z  Wikipedii)

W fizyce i astronomii, zw³aszcza w teorii grawitacji – ogólnej teorii wzglêdno¶ci promieñ Schwarzschilda jest charakterystycznym promieniem stowarzyszonym z ka¿d± mas±.

Wzór poda³ Karl Schwarzschild w roku 1916 - by³ to jeden z rezultatów jego badañ i prób wyprowadzenia dok³adnego rozwi±zania równañ pola grawitacyjnego na zewn±trz statycznej, sferycznie symetrycznej gwiazdy (zobacz: Metryka Schwarzschilda, która jest rozwi±zaniem równañ pola Einsteina). Promieñ Schwarzschilda jest proporcjonalny do masy. Promieñ Schwarzschilda zwany jest te¿ czasami promieniem grawitacyjnym, choæ najczê¶ciej jako promieñ grawitacyjny okre¶la siê wielko¶æ dwukrotnie mniejsz±, maj±c± zastosowanie przy opisie rotuj±cych (pozbawionych sferycznej symetrii) czarnych dziur opisywanych metryk± Kerra.

Dla S³oñca promieñ Schwarzschilda wynosi 2,953 250 08 km

Dla Ziemi wynosi 8,870 056 22 mm[1]

Obiekt mniejszy ni¿ objêto¶æ wynikaj±ca z jego promienia Schwarzschilda nazywany jest czarn± dziur±. Powierzchnia wyznaczana przez promieñ Schwarzschilda spe³nia rolê horyzontu zdarzeñ. Ani ¶wiat³o, ani ¿adne cz±stki nie mog± uciec przez tê powierzchniê z obszaru wewn±trz, stanowi±cego czarn± dziurê.

¼ród³o  http://pl.wikipedia.org/wiki/Promie%C5%84_Schwarzschilda


Oficjalna nauka podaje wielko¶æ tego promienia dla S³oñca oraz Ziemi ( j/w ) co oznacza, ¿e cia³a te zawieraj± wewn±trz siebie czarne dziury, w pewnym sensie , s± czarnymi dziurami.

Dla neutronu ta wielko¶æ wynosi  10 do -54 m ( proton). Mówimy tu o dzieleniu pró¿ni.
To, co Nassim chce nam powiedzieæ, w moim przekonaniu , to fakt, ¿e tak jak w przypadku Ziemi czy S³oñca istnienie tych obiektów jest mo¿liwe dziêki "osobliwo¶ciom" wewn±trz nich, czyli czarnym dziurom wewn±trz tych obiektów. Wynikaj± st±d dalsze konsekwencje , o których mówi³ Nassim w cz 1/2/3 wywiadu.

A tu jeszcze kompendium wzorów w formie przejrzystej prezentacji .
http://th-www.if.uj.edu.pl/~placzek/referaty/czarne_dziury.pdf

Nie jestem matematykiem, ani fizykiem, ale ufam nauce na tyle, ¿eby  nie negowaæ poprawno¶ci obliczeñ - od tego s± teoretycy. Nagroda, któr± otrzyma³ Nassim ¶wiadczy o uznaniu dla poprawno¶ci jego rozumowania oraz obliczeñ. Je¶li kto¶ tutaj na forum czuje siê kompetentny, aby wykazaæ niepoprawno¶æ to niech sam napisze do Nassima i z nim pogada.

Z mojego punktu widzenia ca³y urok Nassima polega na tym, ¿e potrafi wyniki swoich obliczeñ prze³o¿yæ na jêzyk dla laików, a tym samym nadaje sens pytaniu : "a po co mi ta wiedza ?" . Jest jedn± z niewielu osób ze ¶wiata nauki, które przekazuj± wnioski z punktu widzenia ich u¿yteczno¶ci dla naszego codziennego ¿ycia.

Wiêcej ju¿ nie da dla nas  zrobiæ. Tê wiedzê mo¿emy przyj±æ, albo mo¿emy odrzuciæ. Mamy szansê zaaplikowaæ j± do w³asnego ¿ycia , aby z niej skorzystaæ, aby siê dostroiæ do rytmu w którym gra natura.  Odrzucenie tej wiedzy daje efekty, których do¶wiadczamy obecnie. Jej zastosowanie mo¿e zupe³nie odmieniæ ¿ycie ludzko¶ci, mo¿e je zharmonizowaæ , uczyniæ sensownym i po¿ytecznym dla ka¿dej jednostki, a nie tylko wybranym cwaniakom.
Co mamy  do stracenia ? Chyba tylko wygodne z³udzenia.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #27 : Sierpieñ 23, 2010, 20:35:35 »

Prosimy Was o pisanie nowych postów w tym temacie w nowej lokalizacji.

Tutaj: http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,67.msg256.html#msg256

W±tki przekopiowane do nowej lokalizacji bêd± tutaj zamykane i z podaniem linka do nowej lokalizacji - jak wy¿ej.
(Jest to zawsze link do OSTATNIEGO posta, który widzisz w w±tku na starym forum)

Przepraszamy za ma³y k³opot, bo trzeba siê zarejestrowaæ ponownie w nowej lokalizacji. Mogê (jako admin) zrobiæ to za ka¿dego, który sobie tego za¿yczy i przes³aæ mu na e-maila nowe has³o (z nowego forum), które sam  ³atwo sobie zmieni w zak³adce PROFIL/Ustawienia dotycz±ce konta.  Wy¶lê wszystkim instrukcjê jak to zrobiæ.

Wszystkich poinformujê w ¶rodê/czwartek o powodach przenoszenia forum.
Wy¶lê wówczas wszystkim forumowiczom wiadomo¶æ na PW.

Przepraszamy za t± niedogodno¶æ. Liczymy na wyrozumia³o¶æ.

Pozdrawiamy!

Zespó³ Forum
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Jerzy Karma
Moderator Globalny
U¿ytkownik
*****
Wiadomo¶ci: 94


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 07, 2011, 09:11:38 »


Niestety:
„Plik zosta³ usuniêty przez administratora serwisu.”

Zapisane
Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cinemak rekogrupastettin yourlifetoday classicdayz ganggob