Cztery screeny z animacji, o której mowa + artykulik.
http://logosmythos.net/wilton_windmill_crop_circle_may_2010.htmlEDIT:
Poni¿ej artykulik z
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Najbardziej-niezwykly-krag-zbozowy-w-historii-Dzielo-czlowieka-czy-obcych,wid,12304796,wiadomosc.htmlNajbardziej niezwyk³y kr±g zbo¿owy w historii! Dzie³o cz³owieka czy obcych?Krêgi zbo¿owe, wokó³ których przez lata naros³a niezliczona ilo¶æ teorii, nie przestaj± fascynowaæ. Niedawno w Wielkiej Brytanii, która znajduje siê w czo³ówce zestawienia krajów, w których krêgi zbo¿owe pojawiaj± siê z najwiêksz± czêstotliwo¶ci±, ponownie zosta³a dotkniêta tym niezwyk³ym zjawiskiem. Jeden z piktogramów, który zlokalizowano nieopodal miejscowo¶ci Wilton w hrabstwie Wiltshire zrobi³ przeogromne wra¿enie nawet na najbardziej do¶wiadczonych badaczach fenomenu.
Kr±g o ¶rednicy ponad 91 metrów pojawi³ siê na polu rzepaku w sobotê, w godzinach porannych i wzbudzi³ niema³± euforiê w¶ród znawców tematu, którzy stwierdzili, ¿e jest on powi±zany ze z³o¿onym wzorem matematycznym znanym jako to¿samo¶æ Eulera.
Lucy Pringle, która zajmuje siê badaniem zjawiska krêgów zbo¿owych, wykona³a fotografie piktogramu z helikoptera. Jej zdaniem, ka¿da z czê¶ci agroglifu reprezentuje inn± czê¶æ to¿samo¶ci Eulera. Dziennik "The Daily Telegraph" poinformowa³, ¿e schemat wychodz±cych z poszczególnych linii my¶lników i przerw jest tak skonstruowany, ¿e uk³ada siê w kod reprezentuj±cy poszczególne litery alfabetu oraz symbole wystêpuj±ce w to¿samo¶ci Eulera.
Matematycy czêsto okre¶laj± tê formu³ê jako "najpiêkniejszy wzór". Profesor Keith Devlin ze Stanford University w Kalifornii w trakcie jednej z wypowiedzi nazwa³ go wzorem "siêgaj±cym do g³êbin istnienia."
"To jedno z najg³êbszych i najbardziej skomplikowanych równañ z ostatnich 2 tysiêcy lat. Wydaje siê, ¿e ten kr±g zbo¿owy, to jaka¶ forma wizualnego przek³adu." - powiedzia³a Lucy Pringle. Brytyjski dziennik przypomnia³, ¿e "kr±g Eulera" jest najnowszym z ca³ej serii matematycznych, które pojawi³y siê w ostatnich latach. W 2008 r. na jednej z plantacji jêczmienia, równie¿ w hrabstwie Wiltshire, odkryto agroglif reprezentuj±cy 10 pierwszych cyfr liczby pi.
Pierwsze relacje dotycz±ce krêgów zbo¿owych zaczê³y siê pojawiaæ ok. 1000 lat temu. Wielka Brytania w latach 70-tych prze¿ywa³a nawet tzw. "epidemiê" krêgów zbo¿owych. W toku ¶ledztwa uda³o siê wyja¶niæ, ¿e na przestrzeni lat wiele znaków zosta³o sfa³szowanych. W Polsce g³o¶no o krêgach zrobi³o siê na pocz±tku nowego wieku, kiedy we wsi Wylatowo sporo takich form odkryto na lokalnych polach.
Fenomen czêsto ³±czony jest ze zjawiskiem UFO.