Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tragedia Haiti zaczeÂła siĂŞ duÂżo wczeÂśniej  (Przeczytany 25218 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MichaÂł-AnioÂł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« : Styczeń 18, 2010, 19:07:22 »

Jak nie wiesz o co chodzi to zawsze  o to samo o kasĂŞ.

Jak zamordowano haitaĂąski ryÂż
Opublikowano: 18.01.2010

W kwietniu 2008 r. tysiÂące mieszkaĂącĂłw Haiti wyszÂło na ulice protestujÂąc przeciwko rosnÂącym cenom ryÂżu, fasoli i owocĂłw, ktĂłre wzrosÂły w ciÂągu roku o 50%. Demonstranci domagali siĂŞ natychmiastowego ustÂąpienia prezydenta Rene Prevala i atakowali ÂżoÂłnierzy ONZ.

NieuwaÂżny obserwator wydarzeĂą, opierajÂący siĂŞ tylko i wy³¹cznie na krĂłtkich migawkach w TV, mĂłgÂłby pomyÂśleĂŚ: „Czego mogli chcieĂŚ protestujÂący? PrzecieÂż ceny ÂżywnoÂści na Âświecie nie sÂą zaleÂżne od rzÂądu Haiti. Dlaczego ludnoœÌ atakuje ÂżoÂłnierzy ONZ, ktĂłrzy niosÂą im pomoc humanitarnÂą? RĂłwnie dobrze, mogliby protestowaĂŚ przeciwko suszy i huraganom.”

Nie do koùca. Katastrofalny g³ód na Haiti, kraju który pod wzglêdem rozwoju gospodarczego jest porównywalny z krajami Afryki subsaharyjskiej, nie jest zjawiskiem naturalnym. Wrêcz przeciwnie, wszystko wskazuje na to, ¿e g³ód zosta³ szczegó³owo zaplanowany i jest efektem skoordynowanej polityki elit Haiti, Miêdzynarodowego Funduszu Walutowego i rz¹du USA.

Ry¿ zosta³ sprowadzony na Haiti z Afryki Zachodniej i by³ uprawiany od 200 lat. Wraz z fasol¹ stanowi podstawowe Ÿród³o po¿ywienia. A¿ do lat 1980. Haiti by³o samowystarczalne pod wzglêdem produkcji ry¿u. W po³owie tej dekady, produkcja rodzimego ry¿u zaczê³a dramatycznie spadaÌ. W latach 1990. import ry¿u przeœcign¹³ lokaln¹ produkcjê, pomimo ¿e haitaùskie odmiany ry¿u uprawiane w dolinie Artibonite s¹ bardziej po¿ywne.


Wykres produkcji ryÂżu na Haiti (zielona linia) i ryÂżu importowanego z USA (czerwona linia) w tonach. Niebieska linia jest sumÂą. (WedÂług danych AmerykaĂąskiego Departamentu Handlu, HaitaĂąskiego Ministerstwa Rolnictwa i ÂŚwiatowej Organizacji ÂŻywnoÂści i Rolnictwa – FAO).

W 1994 r., rzÂąd Haiti podpisaÂł porozumienie z MiĂŞdzynarodowym Funduszem Walutowym, w ktĂłrym zarysowano “ÂśrednioterminowÂą strategiĂŞ restrukturyzacji”, ktĂłrej czĂŞÂściÂą byÂła liberalizacja handlu. Porozumienie weszÂło w Âżycie w 1995 r. W jego wyniku, cÂła na import ryÂżu zostaÂły obniÂżone z 35% do obecnego poziomu 3%. W tym samym okresie, cÂła stosowane przez WspĂłlnotĂŞ KaraibĂłw (CARICOM) wynosiÂły 25%.

Efektem wprowadzenia niezwykle niskich ceÂł import ryÂżu byÂł masowy import ryÂżu z USA i bezrobocie dla tysiĂŞcy haitaĂąskich rolnikĂłw, sprzedawcĂłw i mÂłynarzy. Dumpingowe ceny stosowane przez korporacjĂŞ American Rice, ktĂłra cieszy siĂŞ praktycznym monopolem na eksport ryÂżu na Haiti, spowodowaÂły, Âże haitaĂąscy rolnicy nie byli juÂż w stanie sprzedawaĂŚ swoich produktĂłw. Jednak Haiti otrzymaÂło „w nagrodĂŞ” uznanie MFW i znalazÂło siĂŞ na pierwszym miejscu pod wzglĂŞdem „wolnoÂści handlu” wÂśrĂłd krajĂłw w regionie KaraibĂłw. W ciÂągu 10 lat, Haiti staÂło siĂŞ teÂż najsÂłabiej rozwiniĂŞtym krajem na Karaibach.

Drastyczny spadek produkcji ry¿u wp³yn¹³ bezpoœrednio na dochody oko³o 93 tys. rodzin zajmuj¹cych siê rolnictwem (oko³o 20% ludnoœci), oraz tysiêcy pracowników rolnych, poœredników i przetwórców.

JAK DOSZÂŁO DO WDROÂŻENIA SZKODLIWEJ DLA LUDZI POLITYKI?

Aby odpowiedzieÌ na to pytanie, nale¿y siê cofn¹Ì do lat 1990-tych.

Wybrany w 1990 r., dziĂŞki populistycznym hasÂłom walki o prawa najuboÂższych i redystrybucji dĂłbr, prezydent Aristide nie cieszyÂł siĂŞ dÂługo wÂładzÂą. W 1991 r. Aristide zostaÂł obalony przez wojskowy pucz. Zamachu dokonaÂły grupy paramilitarne, takie jak FRAPH, ktĂłrej przywĂłdcÂą byÂł pracownik CIA, Emmanual Constant. FRAPH dysponowaÂła dostawami amerykaĂąskiej broni automatycznej, oraz korzystaÂła z ochrony Zielonych BeretĂłw, co potwierdzili dowĂłdcy tych jednostek. Wiele dokumentĂłw armii USA i Haiti rĂłwnieÂż na to wskazuje. Te informacje zostaÂły ujawnione przez Allana Nairna w „The Nation” w 1994 r. W wyniku puczu, doszÂło do mordĂłw okoÂło 5 tys. cywilĂłw przez nowÂą juntĂŞ dyktatorskÂą, ktĂłra okazaÂła siĂŞ rĂłwnie krwawa, jak rzÂądy DuvalierĂłw, a tysiÂące ludzi zostaÂło zmuszonych do emigracji do Dominikany.

W sierpniu 1994 r. Aristide dosta³ drug¹ szansê: armia USA da³a mu mo¿liwoœÌ powrotu do w³adzy, w zamian za akceptacjê okupacji amerykaùskiej i zgodê na program restrukturyzacji narzucony przez Bank Œwiatowy, Miêdzynarodowy Fundusz Walutowy i agencjê USAID. Aristide skorzysta³ z tej szansy. Rok póŸniej rozpocz¹³ siê masowy import amerykaùskich produktów rolnych sprzedawanych po dumpingowych cenach.

Pomimo ulegÂłoÂści wobec polityki MFW, rzÂąd Aristide’a staraÂł siĂŞ zniwelowaĂŚ szkody, ktĂłrych dokonaÂła w poprzednich dziesiĂŞcioleciach dziaÂłalnoœÌ amerykaĂąskiej agencji USAID: w latach 1978-1982 doszÂło do masowej rzezi kreolskiej odmiany ÂświĂą, po tym jak agencja wdroÂżyÂła program walki z “ÂświĂąskÂą grypÂą” (jak siĂŞ póŸniej okazaÂło, oparty na sfaÂłszowanych badaniach). W rzeczywistoÂści chodziÂło o zlikwidowanie konkurencji dla hodowcĂłw ÂświĂą w USA. Administracja amerykaĂąska wydaÂła na operacjĂŞ 30 milionĂłw dolarĂłw, ktĂłre miaÂły iœÌ na odszkodowania dla rolnikĂłw (pieniÂądze jednak przechwyciÂły skorumpowane wÂładze). Likwidacja populacji ÂświĂą spowodowaÂła ogromne problemy ÂżywnoÂściowe. W latach 80′tych doszÂło rĂłwnieÂż do likwidacji cukrowni Haitian American Sugar Company (HASCO), ktĂłra kiedyÂś by³¹ jednym z wiĂŞkszych producentĂłw cukru na Âświecie. Od tego czasu, Haiti staÂło siĂŞ importerem cukru.

RzÂąd Aristide’a dokonaÂł dystrybucji dziesiÂątek tysiĂŞcy ÂświĂą, oraz dystrybucji ziem dla 1500 rodzin i pomĂłgÂł 7 tys. rolnikĂłw zbudowaĂŚ kanaÂły nawadniajÂące. Stworzono sklepy z taniÂą ÂżywnoÂściÂą, co doprowadziÂło do spadku poziomu niedoÂżywienia z 63% do 51% ludnoÂści. Za rzÂądĂłw Aristide’a nie doszÂło rĂłwnieÂż do prywatyzacji firmy energetycznej EDH i telekomunikacyjnej TELECO, dziĂŞki czemu zyski wypracowane przez te firmy nie wyciekÂły na zagraniczne konta bankowe nale¿¹ce do elit.

Program chyba nie cieszyÂł siĂŞ du¿¹ sympatiÂą zagranicÂą, gdyÂż w 2004 r. Aristide zostaÂł znowu odsuniĂŞty od wÂładzy, a wiĂŞkszoœÌ reform zostaÂła cofniĂŞta. ChoĂŚ Aristide byÂł jedynym demokratycznie wybranym prezydentem w historii Haiti, posÂłuÂżono siĂŞ pretekstem sfaÂłszowania wyborĂłw, by poddaĂŚ Haiti miĂŞdzynarodowej presji. USA potĂŞpiÂły rzÂąd Aristide’a, a paĂąstwa Europejskie wstrzymaÂły wszelkÂą pomoc dla kraju. RĂłwnieÂż Bank ÂŚwiatowy wstrzymaÂł pomoc. WybuchÂła rebelia tzw. “Armii Kanibali”, ktĂłrzy przejĂŞli kontrolĂŞ nad paĂąstwem, a amerykaĂąskie sÂłuÂżby porwaÂły Aristide’a i zmusiÂły go do podpisania rezygnacji. Sekretarz Stanu Collin Powell twierdziÂł póŸniej, Âże Aristide wsiadÂł do samolotu z wÂłasnej woli i Âże sam “prosiÂł o pomoc”. Jednak sam Aristide przyznaÂł w wywiadzie dla Democracy Now!, Âże groÂżono mu ÂśmierciÂą, a rezygnacjĂŞ podpisaÂł by unikn¹Ì “krwawej ÂłaÂźni”.

Od czasu drugiego puczu, wÂładze w kraju sprawujÂą siÂły ONZ i HaitaĂąska Policja Narodowa. Zwolennicy Aristide’a sÂą mordowani, wiĂŞzieni i zmuszani do emigracji. Zlikwidowano 4 tys. miejsc pracy w sektorze publicznym, co jeszcze bardziej zwiĂŞkszyÂło poziom bezrobocia. SiÂły wojskowe zachowujÂą siĂŞ jak grupy paramilitarne, a kontyngenty ONZ pochodzÂące z Brazylii i Chile dokonujÂą brutalnych aresztowaĂą w biednych dzielnicach, takich jak Cite Soleil, czasem mordujÂąc dziaÂłaczy spoÂłecznych i zwolennikĂłw polityki redystrybucji ziemi.

Na terenach wiejskich, grupy paramilitarne przejê³y z powrotem ziemie przyznane rolnikom w ramach reformy rolnej. Nowy rz¹d mianowany przez USA zlikwidowa³ dotacje do nawozów, niezbêdnych do uprawy ry¿u. Cena nawozów wzros³a ponad dwukrotnie, co doprowadzi³o do wzrostu cen po¿ywienia. Rz¹d równie¿ zlikwidowa³ subsydia dla szkó³ i na zakup podrêczników dla uczniów.

W ten wÂłaÂśnie sposĂłb polityka tzw. „wolnego handlu” doprowadziÂła do caÂłkowitej ruiny i gÂłodu HaitaĂąskie spoÂłeczeĂąstwo, metodami przewrotĂłw wojskowych, szantaÂżu ekonomicznego, nieuczciwej konkurencji i zwykÂłej brutalnej przemocy.

MieszkaĂący Haiti sÂą w duÂżym stopniu niepiÂśmienni – wiedzÂą jednak, Âże nĂŞdza, ktĂłra na nich spadÂła, nie jest zjawiskiem naturalnym, ale faktem stworzonym przez ludzi, dla pomnaÂżania wÂładzy i bogactw. Tej wiedzy czasem brakuje ludziom o wiele bardziej wyksztaÂłconym, w krajach o wiele bardziej zamoÂżnych.

Autor: Yak
ÂŹrĂłdÂło: Centrum Informacji Anarchistycznej
http://wolne.media.pl/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 19:09:45 wysłane przez MichaÂł-AnioÂł » Zapisane

WierzĂŞ w sens eksploracji i poznawania Âżycia, kolekcjonowania wraÂżeĂą, wiedzy i doÂświadczeĂą. Tylko otwarty i swobodny umysÂł jest w stanie odnowiĂŚ Âświat
MichaÂł-AnioÂł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeń 18, 2010, 19:20:00 »

Historia lubi siĂŞ powtarzaĂŚ
W Âświetle w/w textu ten juÂż tak bardzo nie dziwi

Niecodzienny plan utworzenia nowego kraju dla HaitaĂączykĂłw

Zniszczenia na Haiti po trzĂŞsieniu ziemi
PAP
Senegal i inne kraje afrykaùskie powinny zaoferowaÌ ofiarom trzêsienia ziemi na Haiti mo¿liwoœÌ przesiedlenia siê do Afryki, byÌ mo¿e nawet do nowo utworzonego dla nich paùstwa - oœwiadczy³ prezydent Senegalu Abdoulaye Wade.
- AfrykaĂączycy powinni zaoferowaĂŚ HaitaĂączykom szansĂŞ powrotu do domu. MajÂą do tego prawo. Nie ma siĂŞ tu o co targowaĂŚ - przekonywaÂł Wade na swojej stronie internetowej.

O czym nie mĂłwi siĂŞ ws. Haiti? - wiĂŞcej w "Tygodniku Powszechnym"

Relacje telewizyjne ze zniszczonego przez trzĂŞsienie ziemi kraju, w ktĂłrych wystĂŞpujÂą mĂłwiÂący po francusku czarnoskĂłrzy HaitaĂączycy, poruszyÂły mieszkaĂącĂłw frankofoĂąskiej zachodniej i Âśrodkowej Afryki.

Wade zapowiedziaÂł, Âże zaproponuje 53 krajom Unii AfrykaĂąskiej utworzenie dla HaitaĂączykĂłw "ich wÂłasnego paĂąstwa na terytorium Afryki, ziemi ich przodkĂłw" - wynika z tekstu propozycji opublikowanego w poniedziaÂłek przez miejscowa prasĂŞ.

Lokalne media cytowaÂły senegalskich urzĂŞdnikĂłw, wedÂług ktĂłrych kraj jest gotowy zaoferowaĂŚ HaitaĂączykom dziaÂłki uprawnej ziemi.
Wade przekonuje, Âże HaitaĂączycy sÂą potomkami niewolnikĂłw i jako tacy majÂą prawo do repatriacji do Afryki.

Senegal obiecaÂł rĂłwnieÂż przeznaczyĂŚ milion dolarĂłw na pomoc dla ofiar trzĂŞsienia ziemi, w wyniku ktĂłrego w ubiegÂłym tygodniu zginĂŞÂło na Haiti okoÂło 200 tys. ludzi.

PomysÂł utworzenia nowego paĂąstwa przypomina utworzenie w XIX wieku Liberii przez niewolnikĂłw wyzwolonych w Stanach Zjednoczonych. Kraj ten obecnie odbudowuje siĂŞ po wojnie domowej z 2000 roku i liczy na korzyÂści z odkrytych u jego wybrzeÂży pĂłl naftowych.

Senegal, ktĂłry liczy 13 mln mieszkaĂącĂłw, jest jednym z najbardziej stabilnych krajĂłw zachodniej Afryki. Zmaga siĂŞ jednak z wysokim bezrobociem i ma sÂłabo rozwiniĂŞtÂą infrastrukturĂŞ.
http://wiadomosci.onet.pl/2113205,12,niecodzienny_plan_utworzenia_nowego_kraju_dla_haitanczykow,item.html
Zapisane

WierzĂŞ w sens eksploracji i poznawania Âżycia, kolekcjonowania wraÂżeĂą, wiedzy i doÂświadczeĂą. Tylko otwarty i swobodny umysÂł jest w stanie odnowiĂŚ Âświat
MichaÂł-AnioÂł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 18, 2010, 20:03:14 »


Waszyngton przej¹³ kontrolê nad Haiti
Opublikowano: 18.01.2010 | Kategoria: WiadomoÂści ze Âświata | Drukuj Drukuj

HAITI. USA przejĂŞÂły kontrolĂŞ nad Haiti – “zostaniemy tu na caÂłe lata”. Waszyngton po wtorkowym trzĂŞsieniu ziemi na Haiti, praktycznie przej¹³ kontrolĂŞ nad tym paĂąstwem – informuje serwis WorldNetDaily. – Obecnie tylko my moÂżemy coÂś tutaj zrobiĂŚ – mĂłwi informator, na ktĂłrego powoÂłuje siĂŞ serwis WorldNetDaily.

Nie jest to jednak nowa sytuacja. Na Haiti, USA od wielu dziesiĂŞcioleci “zarzÂądza za pomocÂą kryzysu”. Wiele razy za pomocÂą CIA zmieniano wÂładze w Port-au-Prince, m.in. dwukrotnie obalajÂąc demokratycznie wybranego prezydenta Aristide. Obecnie rzÂądzÂący prezydent Rene Preval zostaÂł wyznaczony przez wÂładze USA.

Autor: Yak
ÂŹrĂłdÂło: Centrum Informacji Anarchistycznej
Zapisane

WierzĂŞ w sens eksploracji i poznawania Âżycia, kolekcjonowania wraÂżeĂą, wiedzy i doÂświadczeĂą. Tylko otwarty i swobodny umysÂł jest w stanie odnowiĂŚ Âświat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest Âświat wedÂług Ciebie i wedÂług mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 19, 2010, 00:05:31 »

No a co ma do tego trzêsienie ziemi i pomoc miêdzynarodowa ? To jakaœ , zakrojona na niewyobra¿aln¹ skalê, teoria spiskowa, aby móc pognêbiÌ i tak ju¿ zgnêbiony naród haitaùski ? To maleùkie paùstewko na Karaibach jest a¿ tak cenne dla USA , aby w pod³ym , obliczonym na lata i niezwykle kosztownym procesie przej¹Ì kilkaset hektarów i tak ju¿ ja³owej ziemi ?
Haiti to poligon doÂświadczalny , czy moÂże jednak jest tam coÂś, co jest cenne dla USA aÂż do tego stopnia, Âże gotowi sÂą wywoÂłaĂŚ trzĂŞsienie ziemi, a potem , wspĂłlnie z Senegalem , dokonaĂŚ masowego przesiedlenia haitaĂączykĂłw do Afryki ?
Bo wÂłaÂśnie taki obraz wyÂłania siĂŞ z tych trzech postĂłw . Czemu ma to sÂłuÂżyĂŚ ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, ktĂłre CiĂŞ otaczajÂą sÂą w Tobie " naucza   Mooji -  " sÂą w Twoim umyÂśle, sÂą w  Twojej ÂświadomoÂści . Wydaje Ci siĂŞ , Âże patrzysz na inne ludzkie umysÂły , ale wszystkie te umysÂły egzystujÂą w Tobie poniewaÂż Ty jesteÂś tym, ktĂłry je postrzega. TO JEST ÂŚWIAT WEDÂŁUG CIEBIE "
MichaÂł-AnioÂł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeń 19, 2010, 00:15:20 »

To sÂą wÂłaÂściwie informacje prasowe i historyczne.
Fakty ktĂłre sÂą co najmniej dziwne, maÂłe nikomu niewadzÂące PaĂąstwo ale ile tam siĂŞ dzieje na przestrzeni 30 lat .A na pytanie" Czemu ma to sÂłuÂżyĂŚ ?"odpowiedÂź jest zawsze ta sama .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 12:51:15 wysłane przez MichaÂł-AnioÂł » Zapisane

WierzĂŞ w sens eksploracji i poznawania Âżycia, kolekcjonowania wraÂżeĂą, wiedzy i doÂświadczeĂą. Tylko otwarty i swobodny umysÂł jest w stanie odnowiĂŚ Âświat
chanell
Nowy uÂżytkownik
*
Wiadomości: 29



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 19, 2010, 14:21:02 »

Ciekawe co powiecie  na to  Szok Szok Szok
http://www.obnie.info/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=712:haiti-usa-trzesienie-ziemi&catid=78:nwo&Itemid=27
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 16:28:13 wysłane przez Leszek » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest Âświat wedÂług Ciebie i wedÂług mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 19, 2010, 15:07:57 »

Jak wynikaÂło z poprzednich wpisĂłw Amerykanie juÂż sÂą obecni na Haiti od dawna, a prezydent jest tam jedynie ich marionetkÂą. Po co wiĂŞc mieliby jeszcze wywoÂływaĂŚ trzĂŞsienia ziemi ? Aby siĂŞ popisaĂŚ swojÂą mocÂą na ubogich haitaĂączykach ? DaĂŚ Âświatu sygnaÂł, popatrzcie,  jakie mamy  zabawki ? ZakÂładajÂąc oczywiÂście ,Âże istnieje technologia umoÂżliwiajÂąca wywoÂływanie trzĂŞsieĂą ziemi.
JeÂśli oni to na prawdĂŞ zrobili to byÂłby szczyt cynizmu. Niech siĂŞ spodziewajÂą , Âże to samo moÂże ich czekaĂŚ kiedyÂś na ich wÂłasnym podwĂłrku - w rejonie Krzemowej Doliny. Kto sieje wiatr , ten zbiera burze ...
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, ktĂłre CiĂŞ otaczajÂą sÂą w Tobie " naucza   Mooji -  " sÂą w Twoim umyÂśle, sÂą w  Twojej ÂświadomoÂści . Wydaje Ci siĂŞ , Âże patrzysz na inne ludzkie umysÂły , ale wszystkie te umysÂły egzystujÂą w Tobie poniewaÂż Ty jesteÂś tym, ktĂłry je postrzega. TO JEST ÂŚWIAT WEDÂŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 19, 2010, 16:28:43 »

Ten link nie dziaÂła.
Zapisane

mi³oœÌ radoœÌ piêkno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest Âświat wedÂług Ciebie i wedÂług mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Styczeń 19, 2010, 16:31:50 »

a to ciekawe, bo u mnie zadziaÂłaÂł .. a teraz , gdy ponownie sprawdziÂłem, to juÂż nie otwiera siĂŞ.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, ktĂłre CiĂŞ otaczajÂą sÂą w Tobie " naucza   Mooji -  " sÂą w Twoim umyÂśle, sÂą w  Twojej ÂświadomoÂści . Wydaje Ci siĂŞ , Âże patrzysz na inne ludzkie umysÂły , ale wszystkie te umysÂły egzystujÂą w Tobie poniewaÂż Ty jesteÂś tym, ktĂłry je postrzega. TO JEST ÂŚWIAT WEDÂŁUG CIEBIE "
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 19, 2010, 17:02:51 »

Nie wiem, co tam by³o, ale mo¿e zaczyna dzia³aÌ tuskowa wolnoœÌ w internecie...

Pierwsza strona dzisiejszego Dzinnika


Zapisane

mi³oœÌ radoœÌ piêkno
Strony: 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ganggob wyscigi-smierci rekogrupastettin yourlifetoday julandia