Intuicja, umys³ a kalendarz majów
Pomy¶la³am podczas ostatnich zajêæ, ¿e wiedza, której w³a¶nie do¶wiadczaj± ludzie jest istotna i to bardzo. Postanowi³am wiêc lekko zmodyfikowaæ jeden z rozdzia³ów mego skryptu do tych zajêæ i opublikowaæ go w formie artyku³u, z konieczno¶ci podzielonego na trzy czê¶ci.
I N T U I C J A
a tak¿e ¶wiadomo¶æ i rozumienie
Proszê Pañstwa, umys³ jest narzêdziem. I jest to narzêdzie, którego u¿ywa ¶wiadomo¶æ by rozró¿niaæ podobieñstwa i ró¿nice miêdzy rzeczami.
Na podstawie badañ przyjêto za³o¿enie, ¿e powsta³ on oko³o 800 mln. lat temu i dzia³a do dzi¶, podobnie jak wszystkie prawa fizyki czy chemii trwaj± do dzi¶ od pocz±tku stworzenia.
Tak wiêc jest to narzêdzie jak m³otek, czy pi³a. Cie¶la nie my¶li, ¿e jest swoim m³otkiem, jednak wielu ludzi my¶li, ¿e s± swoim umys³em.
POZB¡D¬ SIÊ TEGO PRZEKONANIA
W TEJ CHWILI
Je¶li tego nie zrobisz, bêdziesz w k³opotach. Zobacz jak pracuje nasze narzêdzie.
Istnieje co¶ takiego jak czêstotliwo¶æ migotania. Nie jest o tym g³o¶no a powodem jest to, ¿e jest ona u¿ywana w przekazach podprogowych.
Umys³ dzia³a na zasadzie serii obrazów i jego czêstotliwo¶æ migotania wynosi 24 klatki na sekundê. Jest to prêdko¶æ dzia³ania umys³u. Umys³ ma wbudowany limit prêdko¶ci i mo¿e on przetwarzaæ tylko 24 my¶li na sekundê.
S± w ¿yciu ludzkim kulminacyjne do¶wiadczenia, na przyk³ad wypadek, które pamiêtamy wyra¼nie jakby wtedy zatrzyma³ siê czas. Takie do¶wiadczenie jest w³a¶nie demonstracj± tego, ¿e nie jeste¶ swoim umys³em.
¦wiadomo¶æ cz³owieka nie jest ograniczona prêdko¶ci± dzia³ania umys³u. Jest to bardzo potê¿na informacja.
Umys³ przy 24 klatkach na sekundê ma wykonywaæ zadanie, dostrzec podobieñstwa i ró¿nice bym mog³a podj±æ decyzjê odno¶nie w³asnego przetrwania.
Kiedy umys³ zrozumie, ¿e nie mo¿e wykonaæ zadania albo nie jest zdolny podj±æ dobrej decyzji o mojej przysz³o¶ci, posiada wbudowany ewolucyjny mechanizm wczesnego ostrzegania i uruchamia siê on etapami.
Pierwsze stadium wczesnego ostrzegania nazywa siê
STRES
Kiedy umys³ nie jest pewien tego co siê zbli¿a to wysy³a cia³u sygna³. Jest to sugestia do wycofania siê, czyli podnie¶æ siê i odej¶æ.
Zwierzêta maj± to opanowane bardzo dobrze. Pies gdy wyczuwa co¶ niedobrego, podnosi siê i odchodzi.
Ludzie zaadaptowali stres. W rzeczy samej uczynili go elementem wyceny charakteru. Ile mo¿esz znie¶æ stresu? Je¶li odporno¶æ na stres jest du¿a, wspinasz siê wy¿ej po korporacyjnej drabinie wy¿ej i wy¿ej... a¿ po szklany dach.
Z drugiej strony badania medyczne niezbicie potwierdzaj±, ¿e a¿ 80 % co jest nie tak z cia³em zaczyna siê w³a¶nie od stresu.
Czê¶æ druga
Wszyscy prze¿ywamy stress i ¶mia³o mo¿na powiedzieæ, ¿e to jest pandemia.
Co jest tego powodem?
¦wiadomo¶æ porusza siê przynajmniej 5 milionów decyzji na sekundê, a umys³ tylko 24. Przyk³adowo komputer wykonuje oko³o 4000 – 4500 dzia³añ na sekundê.
¦wiadomo¶æ jest tak szybka jak tylko jeste¶my w stanie z tego zdaæ sobie sprawê.
Tak wiêc ¶wiadomo¶æ zostawi³a umys³ daleko w tyle i umys³ nie rozumie jej.
Popatrzmy, kiedy siada nasz biologiczny komputer, jest mnóstwo rzeczy o których umys³ nie wie i generuje stres. Tak wiêc dostosowujemy siê do stresu i on siê kumuluje, jak dotychczas. Wchodzimy teraz w najwy¿sze przyspieszenie.
A wiêc co dalej? Je¶li nie poradzimy sobie ze stresem, umys³ wchodzi w stan „walcz lub uciekaj”. Nie ma ju¿ wiêcej podobieñstw i ró¿nic. Jest po prostu upust adrenaliny do systemu a cia³o ma uciekaæ albo wywalczyæ sobie drogê, by zachowaæ nasz zmys³ przetrwania.
Co zatem siê dzieje je¶li nie mo¿esz wywalczyæ sobie drogi albo uciec?
Jest jeszcze jeden wykolejony wysi³ek czê¶ci umys³u by to przetrwaæ. Jest to NIE¦WIADOMO¦Æ (nie myliæ z pod¶wiadomo¶ci±). Jet to taktyka przetrwania, przy czym jest to matka wszystkich uzale¿nieñ i ojciec wszystkich samobójstw. W skrócie jest to zanegowanie do¶wiadczenia.
Wszystkie uzale¿nienia s± wybranymi przez osobê metodami do pozostania w stanie nie¶wiadomo¶ci. I nie ma znaczenia czy jest to alkohol, narkotyki, praca, hazard..... czy zakupy.
Widzicie 400 lat temu ludzie mieli mnóstwo czasu usi±¶æ i rozmy¶laæ nad rzeczami zanim uleg³y zmianie, nawet w 1950 roku tego czasu by³o a¿ 19,7 lat. A teraz tak ju¿ nie jest i bêdzie coraz szybciej.
Jest to powa¿na sprawa. To dla tego ¶wiat wygl±da tak jakby rozpada³ siê na kawa³ki – poniewa¿ siê rozpada.
Umys³ nie powsta³ dla prêdko¶ci. Ewoluowa³ w czasach gdy sprawy toczy³y siê du¿o wolniej. To co trwa³o w XVIII wieku trwa³o prawie 400 lat, ju¿ za 1,5 roku bêdzie trwa³o tylko 20 dni. Tego przyspieszenia umys³ nie wytrzyma. I to dzieje siê ze wszystkimi. Tak wszyscy stracimy g³owê, jest to ewidentne.
Wiêc co nas czeka poza umys³em?
Koniec czê¶ci pierwszej
http://homoseparatus.blogspot.com/