Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: 1 2 3 4 »   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Tajemnicze kule pojawi³y siê w otoczeniu S³oñca  (Przeczytany 33364 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
radoslaw
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 209



Zobacz profil
« : Styczeñ 23, 2010, 12:49:07 »

Posty wydzielone z w±tku Maurice Cotterell - Sekrety Super Bogów [PL]
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=395.0

* * * * *

Info wrzucone dzi¶ przez mojego przyjaciela Jareckiego z serwisu www.paranormalne.pl

"
Mniej wiêcej od 18 stycznia dziêki sondzie SOHO a tak¿e sondom STEREO docieraj± na ziemiê nieprawdopodobne zdjêcia.
W otoczeniu naszej gwiazdy pojawi³y siê ogromne,sferyczne obiekty,które prawdopodobnie kr±¿± w ró¿nych kierunkach w bardzo bliskiej odleg³o¶ci od korony.
Te obiekty s± praktycznie widoczne na ka¿dym zdjêciu po 18 stycznia i pochodz± bezpo¶rednio ze stron internetowych NASA.
Poni¿ej wrzucê kilka zdjêæ ale jest ich znacznie wiêcej.

I jeszcze jedna sprawa:jakie cia³o (obiekt) by³oby w stanie orbitowaæ w temperaturze ok. 2 mln stopni bo tyle wynosi temperatura korony s³onecznej ?
Chyba,¿e obiekty te s± wytworem samego S³oñca.
Na prawdê ciê¿ko to ogarn±æ.















link do strony g³ównej gdzie mo¿na znale¼æ wiêcej fotek z tymi tajemniczymi obiektami:
http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/01/21/


Dla porównania poni¿ej zestawienie s³oñce-ziemia aby uzmys³owiæ jak ogromne s± te sferyczne obiekty.Chyba niewiele siê pomylê jak powiem,¿e dorównuj± one swoj± wielko¶ci± naszej ziemi a mo¿e nawet j± przerastaj±.




I jeszcze krótki film wraz z analiz±,na którym równie czytelnie widaæ te obiekty.
S±dz±c po tytule filmu autor twierdzi,¿e s± to obiekty UFO.
Ja osobi¶cie nie wiem co o tym my¶leæ.Je¿eli mamy do czynienia z realnymi,fizycznymi obiektami to jest to nieprawdopodobna historia i doprawdy niezwykle trudno poj±æ co tam siê dzieje i jak to wyt³umaczyæ.
A mo¿e to tylko ¿arcik ze strony grafików z NASA ? Sami oceñcie.

<a href="http://www.youtube.com/v/8POHkMQg0Dw&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/8POHkMQg0Dw&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/8POHkMQg0Dw&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/8POHkMQg0Dw&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

"

¼ród³o http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=22488
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 00:04:18 wys³ane przez Leszek » Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeñ 24, 2010, 00:37:05 »

Je¶li to nie ¿art NASA, albo jakie¶ "muchy" na teleskopach, to wed³ug mnie s± to sztuczne obiekty . Dowód na UFO. Gdy¿ wcze¶niej tego tam nie by³o. ¯aden naturalny obiekt nie by³by w stanie zbli¿yæ sie do S³oñca tak bardzo i nie wyparowaæ. Tym bardziej obiekt wielko¶ci Ziemi, I to nie jeden, lecz co najmniej kilka.
Co¶ siê zaczyna dziaæ.
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
konserwa
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeñ 24, 2010, 00:42:52 »

no, có¿ id±c za przekazami z Plejad i Kasjopei, mo¿e rzeczywi¶cie zaczyna siê zjazd?
najbli¿sze miesi±ce poka¿±...je¶li to nie jest fake, to bêdziemy ¶wiadkami coraz wiêkszej ilo¶ci takich zdjêæ
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Styczeñ 25, 2010, 15:29:43 »

Czymkolwiek s± te kule, to wystêpuje tu ciekawa zbie¿no¶æ w czasie miêdzy ich pojawieniem siê na fotkach na stronie NASA 18.o1.2010 i zanotowanymi 19.o1.2010  silnymi rozb³yskami na S³oñcu.
 Cytujê:

Olbrzymie wybuchy na S³oñcu. Naukowcy zaniepokojeni    
2010-01-25 (10:05)


Rosyjscy naukowcy zarejestrowali ostatnio seriê potê¿nych rozb³ysków s³onecznych. Eksperci alarmuj± - pasma tak olbrzymich erupcji nie notowano ju¿ od dawna.

Do szeregu eksplozji dosz³o we wtorek, 19 stycznia. W krótkich odstêpach czasu dochodzi³o do rozb³ysków s³onecznych, z których ka¿dy kolejny by³ silniejszy od poprzedniego. Zosta³y one zarejestrowane przez rosyjski system obserwacji S³oñca znany jako TESIS, który odbiera i przesy³a na Ziemiê wszystkie informacje na temat zdarzeñ, jakie maj± miejsce na powierzchni S³oñca. - poinformowa³ serwis pravda.ru.

Pierwszy rozb³ysk zanotowano ok. godziny 10 rano czasu polskiego - mia³ on si³ê C4.9. Kolejny, o sile ok. C5.2, nast±pi³ kilka minut pó¼niej. Naukowcy podali, ¿e kolejne rozb³yski by³y jeszcze silniejsze i d³u¿sze. O godzinie 21:30 zarejestrowano eksplozjê o sile M1.7, a kolejn±, podobn± - nastêpnego dnia rano. Rozb³yski s³oneczne s± klasyfikowane wg pomiaru strumienia emisji rentgenowskiej. Wyró¿niane s± rozb³yski o sile A, B, C, M i X, z czego "A" s± najs³absze, za¶ X najmocniejsze. Cyfry obok liter oznaczaj± za¶ moc wystêpuj±c± w ramach danej kategorii. Badacze potwierdzili ju¿, ¿e równie silnych eksplozji nie notowano przez ostatnie dwa lata. Ich zdaniem gwiazda "rozbudza siê" po do¶æ d³ugim okresie obni¿onej aktywno¶ci. Obserwatorzy spodziewaj± siê, ¿e to dopiero pocz±tek, a w najbli¿szym czasie spodziewaæ siê mo¿emy wybuchów jeszcze silniejszych. Ju¿ promieniowanie rentgenowskie z ostatnich rozb³ysków trzykrotnie przekroczy³o standardow± dawkê i dotar³o do orbity oko³oziemskiej zaledwie w ci±gu kilku minut.

Rozb³yski s³oneczne nie pozostaj± bez wp³ywu na ¿ycie na Ziemi. Przede wszystkim zak³ócaj± prace satelitów, a co za tym idzie, tak¿e urz±dzeñ takich jak GPS.

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Olbrzymie-wybuchy-na-Sloncu-Naukowcy-zaniepokojeni,wid,11889162,wiadomosc.html

=======================

Poza tym pojawi³a siê dzi¶ na wp.pl informacja o "dziwnej" komecie (ale nie przy S³oñcu):


Obiekt o symbolu P/2010 A2, który na pocz±tku wydawa³ siê naukowcom zwyk³± komet±, jest najprawdopodobniej zjawiskiem powsta³ym w wyniku rzadkiego zderzenia dwóch planetoid - informuje serwis internetowy Astronomy Now.

Pocz±tkowo obiekt wydawa³ siê kolejn± zwyk³± komet±, odkryt± 6 stycznia tego roku, w ramach programu poszukiwañ ma³ych cia³ Uk³adu S³onecznego o nazwie Lincoln Near Earth Asteroid Research (LINEAR). BR/>
Prawdziw± niespodziank± okaza³y siê wiêc wyniki obserwacji astronoma Javiera Licandro z Instituto de Astrof¡sica de Canarias. 14 stycznia u¿y³ on 2.5 metrowego teleskopu nordyckiego (Nordic Optical Telescope - NOT), by dok³adniej przyjrzeæ siê nowemu obiektowi. Obraz, jaki mu siê ukaza³ by³ niespotykany. Obok charakterystycznego dla komety warkocza, do¶æ jednak nietypowego, bo bez wyra¼nego zgêszczenia centralnego, widaæ by³o ma³± planetoidê. Dystans, który dzieli³ oba cia³a na niebie wynosi³ tylko 2 sekundy ³uku.

Licandro, zatrudniony w obserwatorium na Wyspach Kanaryjskich, korzystaj±c ze swoich mo¿liwo¶ci, zdecydowa³ siê u¿yæ do obserwacji najwiêkszego dostêpnego mu instrumentu, czyli 10.4 metrowego teleskopu Gran Telescopio Canarias (GTC).

12 zdjêæ wysokiej rozdzielczo¶ci potwierdzi³o, ¿e prawie w jednym miejscu na sferze niebieskiej widaæ planetoidê oraz smugê gazu i py³u rozci±gaj±c± siê na 177 tysiêcy kilometrów. Choæ na razie jest zbyt wcze¶nie, by z pewno¶ci± potwierdziæ z czym mamy do czynienia, astronomowie podejrzewaj±, ¿e to, co widaæ jest efektem zderzenia dwóch planetoid.

Aby ca³kowicie wyja¶niæ zagadkê, w ci±gu najbli¿szych dni na P/2010 A2 zwróc± swoje zwierciad³a dwa teleskopy kosmiczne - Hubble i Spitzer.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Rzadkie-kosmiczne-zjawisko---naukowcy-zaskoczeni,wid,11889992,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Styczeñ 25, 2010, 16:08:07 wys³ane przez Leszek » Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
konserwa
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 196


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeñ 25, 2010, 15:38:16 »

no tak, jak pojawia siê jaki¶ obiekt, to musi to byæ planetoida...
Zapisane
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Styczeñ 25, 2010, 16:10:09 »

Mi to rybka. Kometa czy jaka¶ inteligencja. Nie widzê zbytniej ró¿nicy. 
Zapisane

mi³o¶æ rado¶æ piêkno
Echnaton
Aktywny u¿ytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Styczeñ 25, 2010, 18:25:06 »

Je¶li to nie ¿art NASA, albo jakie¶ "muchy" na teleskopach, to wed³ug mnie s± to sztuczne obiekty . Dowód na UFO. Gdy¿ wcze¶niej tego tam nie by³o. ¯aden naturalny obiekt nie by³by w stanie zbli¿yæ sie do S³oñca tak bardzo i nie wyparowaæ. Tym bardziej obiekt wielko¶ci Ziemi, I to nie jeden, lecz co najmniej kilka.
Co¶ siê zaczyna dziaæ.

Spokojnie...

Do 18.01.2010r do godz. 04.10 rano obraz s³oñca wygl±da³ tak:



Dooko³a S³oñca jest pe³no obiektów. Jako¶æ korony i rozb³ysków dobra.

5 minut pó¼niej (18.01.2010r godz. 04.15) otrzymujemy taki oto obraz:



od razu widaæ zmanê jako¶ci. Znikaj± wszystkie drobne obiekty i od razu pojawia siê jeden wiêkszy. Na kolejnych zdjêciach mo¿na dostrzec inne obiekty o wyra¼nych kszta³tach.

Obiekty te by³y tam od jakiego¶ czasu, a nie pojawi³y sie nagle 18.01.2010

Wszystko pewnie jest gdzie¶ opisane, dlaczego to zrobiono. Nie mam w tej chwili czasu na g³êbsze doszukiwania siê w tym temacie.

Inn±, ciekaw± spraw± jest struktura tych cia³ i orbita po której sie poruszaj± ( na pewno kolizyjna ze S³oñcem ). To samo tyczy siê wielko¶ci... bo mo¿e znajduj± siê jednak dalej od S³oñca ni¿ s±dzimy.

Pozdrawiam
Zapisane

Wolno¶æ daje kolosaln± energiê, intensywno¶æ i ¿ywotno¶æ. Tracicie j± zupe³nie, uznaj±c autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jeste¶cie sentymentalni, ogromnie przywi±zani do jakiego¶ boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii poniewa¿ kryje w sobie lêk. - Jiddu Krishnamurti
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeñ 25, 2010, 19:19:14 »

 Gwiazda popsuje ³±czno¶æ
Wybuchy na S³oñcu o¶lepi± systemy komunikacyjne

To bêdzie chaos. W 2011 r. przestan± dzia³aæ wszystkie satelity komunikacyjne. Nie bêdzie GPS czy telefonów satelitarnych, kontrolerzy lotów bêd± mieli problemy z naprowadzaniem samolotów na pasy startowe. A wszystko przez wybuchy na S³oñcu.

Samoloty, "inteligentne" bomby i rakiety, które nie wiedz± jak lecieæ, ludzie, którzy nie mog± porozumieæ siê z bliskimi. Oto co nasza gwiazda szykuje nam za kilka lat. Wszystko przez wybuchy s³oneczne.

Bo co 11 lat na S³oñcu odwracaj± siê bieguny magnetyczne. A wtedy nasza gwiazda, jak prawdziwa kobieta w okresie zmian, zaczyna szaleæ. Wybucha, wysy³a niezwykle silne fale radiowe, czyli po prostu krzyczy tak, ¿e zag³uszy dzia³anie ziemskich satelitów, na których oparty jest system GPS. Wed³ug naukowców, potrwa to przez dwa lata, a potem wszystko wróci do normy.

Jedyne wyj¶cie to, jak twierdz± uczeni, zaprojektowanie nowych satelitów. Trzeba wzmocniæ ich sygna³, ewentualnie lekko zmieniæ czêstotliwo¶æ, tak by s³oneczko nam nie zdezorganizowa³o ¿ycia. Ale czasu jest coraz mniej...

http://dziennik.pl/swiat/article8363.ece

Kontyunuuj±c   analogiê S³oñca do kobiety   - trzeba siê wzmocniæ w "te dni"  , ewentualnie lekko zmieniæ czêstotliwo¶æ , aby nasze s³oneczko nie zdezorganizowa³o nam ¿ycia  hehe .  Jak widaæ, jest to cenna rada na trudny  hhmhm ...okres
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
Micha³-Anio³
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Styczeñ 25, 2010, 20:20:58 »

W ostatnim czasie aktywno¶æ s³oñca spad³a 70krotnie do okresu zmniejszonej aktywno¶ci w latach poprzednich ,je¶li  w stanie zwiêkszonej aktywno¶ci bedzie podobna tendencja   czyli 70 krotny wzrost aktywno¶ci do ¶redniej z cykli wcze¶niejszych to bêdzie trochê gorzej

Wyk.2 ¦rednie miesiêczne warto¶ci wska¼nika CV wyznaczane przez TOS w XXIII i XXIV cyklu aktywno¶ci S³oñca

Wyk.3 ¦rednie miesiêczne warto¶ci powierzchni plam wyznaczane przez TOS w XXIII i XXIV cyklu aktywno¶ci S³oñca.



Wyk.4 Wykres po³o¿enia grup plam s³onecznych w szeroko¶ci heliograficznej wg obserwacji TOS.



Zdjêcia z 24.01.2009

Aktywno¶æ S³oñca zmienia siê co oko³o 11 lat, a jedn± z jej miar jest liczba plam s³onecznych. W maksimum normalnego cyklu w ci±gu miesi±ca mo¿na ich dostrzec na tarczy oko³o 120. S± to obszary ogromnej aktywno¶ci pól magnetycznych. Przyczyn ich fluktuacji ci±gle nie znamy, wiemy natomiast, ¿e istotnie wp³ywaj± na to, co dzieje siê na Ziemi. Obecny cykl s³oneczny (23, odk±d zaczêli¶my je liczyæ w 1755 r.) mia³ swoje maksimum we wrze¶niu 2001 r. (150 plam), a NASA og³osi³a, ¿e jego minimum skoñczy siê w 2006 r. i wtedy zacznie siê nastêpny cykl, który bêdzie o 50 proc. gwa³towniejszy od obecnego. Jednak siê nie skoñczy³ – liczba plam niespodziewanie nadal maleje – i nowy, 24 cykl ci±gle siê nie pojawia. Od 50 lat 2008 r. by³ rokiem najczystszego S³oñca: w ci±gu 266 dni nie zaobserwowano wtedy ani jednej plamy, a w pierwszym pó³roczu bie¿±cego roku pokaza³o siê ich jeszcze mniej. Jak dot±d, w ca³ym cyklu 23 (do 29 lipca 2009 r.) by³o ju¿ 671 dni bez plam. ¦rednio w okresach minimum cyklu s³onecznego jest 485 takich dni.

Panel uczonych, zorganizowany przez National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) i NASA, og³osi³ 29 maja, ¿e maksimum 24 cyklu mo¿na spodziewaæ siê w maju 2013 r. i bêdzie wtedy 90 plam. Ma to byæ najs³absze maksimum od 1928 r., kiedy to pokaza³o siê tylko 78 plam. Ale tej opinii nie podzielili wszyscy paneli¶ci – niektórzy uwa¿aj±, ¿e w maksimum bêdzie zaledwie 70 plam. Takie przepowiednie s³abo siê sprawdzaj±, poniewa¿ nast±pi³a zmiana magnetyzmu S³oñca, której przyczyn nie znamy. Dlatego obserwacje z poprzednich dziesiêcioleci nie pasuj± do dzisiejszej sytuacji.
Astronomowie obawiaj± siê, ¿e obecna faza aktywno¶ci S³oñca mo¿e byæ podobna do tego, co dzia³o siê w tzw. minimum Maundera, kiedy przez 70 lat (1645–1715) liczba plam nie przekracza³a trzech, a temperatura na Ziemi by³a najni¿sza od 8 tys. lat. Europejskie rzeki zamarza³y rokrocznie, przez Ba³tyk je¼dzi³o siê saniami, a alpejskie lodowce schodzi³y daleko w doliny, niszcz±c pola i osady. W podobn±, lecz krótsz± drzemkê S³oñce wpad³o w minimum Daltona (1790–1820), gdy ¶rednia temperatura by³a o 2–4 st. C ni¿sza ni¿ w XX w. Wtedy (w 1812 r.) Napoleon szed³ na Moskwê. Na podstawie zmian aktywno¶ci S³oñca niektórzy astronomowie przewiduj±, ¿e Ziemia zacznie siê och³adzaæ od 2015 r. i wkroczy w zimny okres w latach 2021–2026 lub 2050–2060, podobny jak podczas minimum Maundera. Natomiast d³ugoterminowe oziêbienie przewidywane jest na lata 2100–2200.
Gorzej jest z krótkoterminowymi zmianami aktywno¶ci S³oñca. Ich skutki tylko z pozoru s± mniej gro¼ne od epoki lodowej. Wskazówk± tego, co mo¿e nas wkrótce spotkaæ, jest tzw. rozb³ysk Carringtona z 1859 r. Wtedy minimum poprzedzaj±ce 10 cykl s³oneczny mia³o 654 dni bez plam, a wiêc mniej ni¿ w obecnym cyklu. 1 wrze¶nia 1859 r. brytyjski astronom Richard Carrington zaobserwowa³ w nowej wielkiej grupie plam (10 razy wiêkszej od ¶rednicy Ziemi) ogromny rozb³ysk bia³ego ¶wiat³a, trwaj±cy oko³o 60 sek . Kilka minut pó¼niej tsunami wysokoenergetycznych protonów s³onecznych dotar³o do Ziemi i zostawi³o trwa³y ¶lad w rdzeniach lodowych (jako ogromny wzrost azotanów), najsilniejszy od 450 lat, kilkakrotnie wiêkszy ni¿ po burzach w XX w. 17 godzin po rozb³ysku miliardy ton plazmy wyrzuconej z korony s³onecznej dotar³y do Ziemi. Zaburzenia pola magnetycznego z tym zwi±zane trwa³y na naszej planecie od 2 do 7 wrze¶nia, a wywo³ane nimi zorze polarne widoczne by³y nawet na Bahamach, Kubie i w Indiach. Intensywno¶æ tych zak³óceñ by³a wielokrotnie silniejsza od kilku innych, jakie pojawi³y siê w XX w. i spowodowa³y m.in. niemal natychmiastowe wy³±czenie systemu energetycznego ca³ego Quebecu oraz na du¿ych po³aciach pó³nocnych stanów USA i w innych krajach.

Rozb³ysk Carringtona 150 lat temu nie mia³ czego uszkadzaæ i wy³±czaæ, bo nie by³o jeszcze sieci energetycznych, od których ca³kowicie jest uzale¿niona nasza cywilizacja. Skutki tamtego s³onecznego impulsu magnetycznego by³y niewielkie. Najbardziej spektakularne dotknê³y dopiero co powsta³y system telegraficzny. Iskry z aparatury razi³y obs³ugê i wywo³ywa³y po¿ary urzêdów telegraficznych. Nawet gdy od³±czano baterie, w liniach p³yn±³ silny pr±d, indukowany przez s³oneczny impuls magnetyczny. Wed³ug raportu NAS z 2008 r., gdyby rozb³ysk taki, jak zauwa¿y³ Carrington, zdarzy³ siê teraz, spowodowa³by zniszczenia infrastruktury siêgaj±ce w samych tylko Stanach Zjednoczonych 2 bln dol., a ich odbudowa zajê³aby od 4 do 10 lat.
Ale w 2013 r. mo¿e byæ znacznie gorzej. Wed³ug wspomnianego raportu NAS, nawet wielokrotnie mniejsza burza s³oneczna – taka, jaka zdarzy³a siê 15 maja 1921 r., wzbudzi³aby ogromne pr±dy gruntowe, które w ci±gu 90 sekund zniszczy³yby w samych Stanach Zjednoczonych oko³o 350 wielkich transformatorów, a tak¿e lokalne stacje, pozbawiaj±c elektryczno¶ci ponad 130 mln osób. Natomiast burza tej wielko¶ci, co w 1859 r., mog³aby zniszczyæ ca³± sieæ energetyczn± krajów uprzemys³owionych. Stany Zjednoczone s± na to bardziej nara¿one z powodu blisko¶ci bieguna magnetycznego, ale europejskie sieci energetyczne, mocno ze sob± powi±zane, s± mniej odporne od amerykañskich. Wtedy zacznie siê kaskada dalszych nieszczê¶æ. Ca³a sytuacja mo¿e trwaæ miesi±ce, a nawet lata. Stopionych transformatorów nie da siê naprawiæ, trzeba bêdzie je wymieniaæ na nowe. W Stanach Zjednoczonych jest obecnie zaledwie kilka zapasowych du¿ych transformatorów, a zbudowanie nowego (w fabrykach pozbawionych elektryczno¶ci?) zwykle trwa oko³o 12 miesiêcy.
Do maja 2013 r. zosta³o niewiele czasu. Co prawda NASA mo¿e siê myliæ i cykl 24 mo¿e byæ ³agodniejszy od tego z 1859 r., jednak liczenie na tak± wspania³omy¶lno¶æ S³oñca jest ma³o odpowiedzialne.


zauwa¿cie ¿e rozb³ysk na wszystkich zdjêciach jest w tym samym miejscu.mimo ró¿nych godzin  robienia zdjêæ
http://umbra.nascom.nasa.gov/images/
ca³y text tutaj:
http://www.polityka.pl/nauka/298904,1,te-plamy-nas-wykoncza.read
« Ostatnia zmiana: Styczeñ 27, 2010, 21:10:22 wys³ane przez Micha³-Anio³ » Zapisane

Wierzê w sens eksploracji i poznawania ¿ycia, kolekcjonowania wra¿eñ, wiedzy i do¶wiadczeñ. Tylko otwarty i swobodny umys³ jest w stanie odnowiæ ¶wiat
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeñ 25, 2010, 23:10:09 »

Interesuj±ca jest natomiast sytuacja , w której  ( cytat z powy¿szego artyku³u )   " Nawet gdy od³±czano baterie, w liniach p³yn±³ silny pr±d, indukowany przez s³oneczny impuls magnetyczny "
Gdyby¶my zauwa¿yli taki rozb³ysk jak w 1859 r  , to nasza cywilizacja mia³aby raptem  ... kilka minut na wy³±czenie wszystkich systemów zasilania . Lub te¿ takie ich zabezpieczenie ( gigantyczne puszki Faradaya ?) aby nie zosta³y przynajmniej uszkodzone same reaktory. Czy jeste¶my na takie co¶ gotowi ?
Z drugiej jednak strony  ..  czy nie da³oby siê wykorzystaæ jako¶ faktu, ¿e nawet  w od³±czonych liniach pop³yn±³by silny pr±d indukowany przez impuls magnetyczny ?
Gdyby taka sytuacja mia³a potrwaæ przez kilka dni , oznacza³oby to darmow± energiê w ca³ych systemach energetycznych pozbawionych "pañstwowego" ¼ród³a zasilania . Mogê siê myliæ, ale czy tego faktu nie da³oby siê jako¶ wykorzystaæ nawet w przypadku niewielkiej aktywno¶ci magnetycznej S³oñca ? Choæby tam, gdzie zjawisko jonizacji gazu w atmosferze jest dniem powszednim, czyli na szeroko¶ciach geograficznych, gdzie panuj± zorze polarne.
Nawi±zuj±c do tego tematu  - w  latach 80tych , kiedy w okolicy Bo¿ego Narodzenia wraca³em z ojcem i matk± autem z Bia³ogardu do Szczecina rozpêta³a siê burza , która pozrywa³a linie wysokiego napiêcia . Burza by³a gwa³towna i szybko ucich³a, ale w powietrzu czuæ by³o ozon. Kiedy doje¿d¿ali¶my do Goleniowa, ca³e miasto by³o pogr±¿one w ciemno¶ciach, a wtedy zauwa¿y³em , ¿e po drutach elektrycznych miêdzy domami, a s³upami pe³zaj± zielono-niebieskie kule ognia . Niekiedy intensywnie iskrzy³y siê w zetkniêciu z izolatorami na s³upach, Po ca³ym mie¶cie wêdrowa³y te ognie. By³em przera¿ony, ale ojciec wyt³umaczy³ mi ¿e takie same zjawiska elektryczne czêsto wystêpuj± na morzu , tu¿ po lub tu¿ przed burz± na metalowych masztach statków. Marynarze nazywaj± to zjawisko elektryczne "ogniami ¶wiêtego Eliasza. "
« Ostatnia zmiana: Styczeñ 25, 2010, 23:32:49 wys³ane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
Strony: 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ganggob wyscigi-smierci vfirma apelkaoubkonrad692 rekogrupastettin