Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PrasĂłwka  (Przeczytany 10344 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tijavar
Gość
« : Kwiecień 26, 2010, 13:34:15 »

Chcia³abym unikn¹Ì zak³adania kolejnych w¹tków z nowymi informacjami z prasy, wiêc zak³adam powy¿szy, który mo¿na bêdzie uzupe³niaÌ o kolejne intryguj¹ce komunikaty prasowe

A oto pierwszy z nich:

SUROWCE: Polska oddaÂła zÂłoÂża gazu za bezcen
autor: Bartosz DylÂąg

"Jako kuriozum w skali Âświatowej moÂżna nazwaĂŚ juÂż samo oddanie Amerykanom licencji na wydobycie gazu Âłupkowego.

Co gorsza, cena, na jakÂą zgodziÂły siĂŞ polskie wÂładze ksztaÂłtuje siĂŞ poniÂżej wszelkich standardĂłw obowiÂązujÂących na Âświecie – informuje "Gazeta Finansowa".

Zasoby gazu Âłupkowego w Polsce szacuje siĂŞ na 1,36 bln metrĂłw szeÂściennych. MogÂłoby nam to zapewniĂŚ surowiec na najbliÂższe 120 lat i zagroziĂŚ monopolistycznej pozycji Gazpromu w Europie. Taki skarb warto trzymaĂŚ w swoich rĂŞkach, tym bardziej Âże do tej pory Polska jest uzaleÂżniona od dostaw gazu z jednego kierunku – Rosji.

Co robiÂą polskie wÂładze? LicencjĂŞ na wydobycie oddajÂą amerykaĂąskim firmom. To dziwne szczegĂłlnie, Âże polskie przedsiĂŞbiorstwa majÂą technologie kadry i zaplecze potrzebne do wydobycia gazu z ÂłupkĂłw.

Na domiar zÂłego, licencjĂŞ oddaliÂśmy po stawkach o wiele niÂższych niÂż te obowiÂązujÂące na Âświecie. Zdaniem dziennikarzy RMF FM w postaci opÂłaty licencyjnej dostaniemy najwyÂżej 1 procent przychodu z wydobycia gazu. Dla porĂłwnania – w USA pobiera siĂŞ 20 procent."

update do powyÂższego:

Nie oddaliÂśmy wszystkiego
"Kilka dni temu pisaliÂśmy o tym, jak Polska oddaÂła zagranicznym koncernom licencje na wydobycie gazu Âłupkowego (czytaj tutaj). Okazuje siĂŞ jednak, Âże Polska nie oddaÂła caÂłoÂści cennych z³ó¿ w obce rĂŞce. Z 60 wydanych PGNiG ma 11 samodzielnych koncesji na gaz z ÂłupkĂłw: dwie w okolicach GdaĂąska, cztery w okolicach Warszawy i piĂŞĂŚ na LubelszczyÂźnie – podaje PAP.

Wiceprezes PGNiG Rados³aw Dudziùski dodaje, ¿e PGNiG stara siê o kolejne koncesje. Spó³ka przeprowadzi³a ju¿ pierwsze testowe wiercenia, które wykaza³y obecnoœÌ ropy lub gazu. Jednak zdaniem Dudziùskiego za wczeœnie, by oceniÌ wielkoœÌ zasobów.

Wiceminister œrodowiska, g³ówny geolog kraju Henryk Jezierski szacuje, ¿e za 5 lat dowiemy siê, czy i ile mamy gazu ³upkowego w Polsce, a przygotowania do eksploatacji rozpoczn¹ siê najwczeœniej za 10-15 lat. Bartosz Dyl¹g"

hotmoney.pl

Ciekawe, co jeszcze mamy do "oddania"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 13:58:35 wysłane przez tijavar » Zapisane
radoslaw
Aktywny uÂżytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 26, 2010, 13:47:44 »

Ciekawe, co jeszcze mamy do "oddania"

...zÂłoto:

"
W Polsce znajdujÂą siĂŞ najbogatsze zÂłoÂża zÂłota w Europie

Najbogatsze zÂłoÂże zÂłota w Europie znajduje siĂŞ w Polsce. Niestety, u jubilera jeszcze dÂługo nie bĂŞdzie moÂżna kupiĂŚ biÂżuterii z kruszcu spoczywajÂącego pod ziemiÂą na Dolnym ÂŚlÂąsku. Co gorsza, w tym roku prezenty ze zÂłota sÂą znacznie droÂższe niÂż w zeszÂłym. Wszystkiemu winne niepewne czasy.
Zespó³ geologów pod kierownictwem prof. Stanis³awa Speczika (dziœ prezesa KGHM) odkry³ z³o¿e z³ota w rejonie kopalni Polkowice-Sieroszowice, nale¿¹cej do miedziowego koncernu. Jego zasobnoœÌ specjaliœci oceniaj¹ na ponad 80 ton. To europejski rekord. - Zasoby wystêpuj¹ wraz z platynowcami poni¿ej horyzontu miedzionoœnego, g³êboko pod powierzchni¹. Jest to najbogatsze z³o¿e na naszym kontynencie, ale nie jest jeszcze eksploatowane - mówi Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM. Siêgniêcie do skarbów ziemi nie jest jednak ³atwe. Wydobywanie z³ota z du¿ej g³êbokoœci jest po prostu drogie.
KGHM zwiêkszy jednak produkcjê tego kruszcu w tym roku. - Bêdzie to g³ównie efekt wy¿szej produkcji miedzi - wyjaœnia Dariusz Wyborski. Koncern odzyskuje z³oto w procesie wytwarzania miedzi elektrolitycznej. W 2001 r. KGHM sprzeda³ 349 kg czystego kruszcu (18 kg mniej ni¿ rok wczeœniej). Gdyby kiedyœ skorzysta³ z niedawno odkrytego z³o¿a, móg³by zasilaÌ rynek znacznie wiêksz¹ iloœci¹ po¿¹danego metalu. Jest tylko pytanie: Czy eksploatacja bêdzie mia³a ekonomiczne uzasadnienie. Pod koniec 2000 r. lubiùska spó³ka zrezygnowa³a z dzia³ki z³otonoœnej w Z³otym Stoku (by³e woj. wa³brzyskie). Uzna³a, ¿e odzyskiwanie z³ota z rud miedzi, wystêpuj¹cych w rejonie Lubina i Polkowic jest bardziej efektywne.
W Polsce ¿ó³ty kruszec wystêpuje g³ównie w Sudetach i Karkonoszach. Do najbardziej znanych od wieków oœrodków górnictwa nale¿¹: Z³otoryja, Lwówek Œl¹ski, Legnickie Pole, Z³oty Stok i G³ucho³azy. Na z³oto natrafiono równie¿ w rejonie Tatr, Pienin oraz Gór Œwiêtokrzyskich. W 1996 r. na Dolnym Œl¹sku wytyczono 33 dzia³ki z³otonoœne (ka¿da ma ok. 96 km kw.). Pierwsze koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie z³ó¿ z³ota otrzyma³y koncerny górnicze z Irlandii, Australii i Ameryki Pó³nocnej.
Od pewnego czasu roÂśnie popyt na zÂłoto. Kruszec ten w niepewnych czasach jest zawsze traktowany jako bezpieczna inwestycja. Jego cena od poczÂątku tego roku zwiĂŞkszyÂła siĂŞ o 25%. Jest to najwyÂższy roczny wzrost od 1979 r. Jedna uncja (31,103 grama) w poniedziaÂłek kosztowaÂła okoÂło 344 USD. Cena byÂła wiĂŞc najwyÂższa od maja 1997 r.


Bankier.pl

Dodajmy do ca³ej sprawy olbrzymie z³o¿a rud na SuwalszczyŸnie. Prowadzone od badania geologiczne wykaza³y, ¿e w pó³nocno-wschodniej Polsce zalega ca³a tablica Mendelejewa. Krzemianka i Udryna......Obliczono mo¿liwoœÌ wydobycia 1,5 mld ton rud polimetalicznych oraz 50 mln ton tytanu i bardzo ¿adkiego wanadu. Kobalt, ropa, gaz .....Wielkie pok³ady na terenie calej Polski. Kiedyœ stanowi³y rezerwê dla ZSRR (oprócz uranu który prawie ca³y wywêdrowa³ na wschód. Teraz wiadomo po co nam UNIA i NATO, oczywiœcie wszystkie badania i odwierty by³y na koszt podatnika, odwierty zaplombowano dokumentacjê utajniono a burz¹cy siê "niewtajemniczeni" spotkali siê z Kl¹tw¹ Faraona"
Ci ktĂłrzy w mediach krzyczeli aby nie sprzedawaĂŚ polskiej ziemi zostali oczywiÂście oÂśmieszeni przez media, a nam oczywiÂście nie opÂłaca siĂŞ tego wydobywaĂŚ, lepiej kupowaĂŚ np: od NiemcĂłw. Jak im siĂŞ skoĂączy zaopatrzÂą siĂŞ znowu....u nas tzn. u nich.

"
Musimy sprzedawaĂŚ ziemiĂŞ, aby obcokrajowcy u nas inwestowali, a nam siĂŞ jutro lepiej wiodÂło;
Musimy sprzedawaĂŚ ziemiĂŞ, aby udowodniĂŚ Âświatu, Âże jesteÂśmy ludÂźmi postĂŞpu;
Musimy sprzedawaÌ ziemiê, aby raz na zawsze po¿egnaÌ siê z ciemnogrodem i wejœÌ do jasnego grona m¹drych paùstw, gdzie wszystko bez wyj¹tku jest lepsze ni¿ u nas;
Musimy sprzedawaÌ ziemiê, aby wst¹piÌ do UE, NATO, OECD i wszelkich podobnych klubów, które tego od nas za¿¹daj¹, gdy¿ jak powszechnie wiadomo, poza tymi klubami, ¿ycia nie ma i nie mo¿e byÌ;
Musimy sprzedawaÌ ziemiê, aby udowodniÌ, ¿e nie jesteœmy ksenofobami i mamy na uwadze dobro obywateli wszystkich paùstw... poza oczywiœcie Polsk¹, ale to przecie¿ nie wi¹¿e siê z tematem;
Musimy sprzedawaĂŚ ziemiĂŞ, aby nas Niemcy wreszcie pokochali i wybaczyli nam krzywdy, ktĂłre od nas i naszych ojcĂłw doznali, i aby nam przy okazji - ale to nie najwaÂżniejsze, prawda? - uÂżyczyli jeszcze wiĂŞcej poÂżyczek i kredytĂłw;
Musimy wreszcie pogodziÌ siê z faktem, ¿e Polacy ró¿ni¹ siê od obywateli innych paùstw tym, ¿e upominanie siê o prawa "reszty œwiata" do ziemi, to rzecz normalna, lecz upominanie siê Polaków o prawa do ziemi, to faszyzm.

"

WÂłodzimierz Achmatowicz

"
ÂźrĂłdÂło:
http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=21528&st=0&p=357583&hl=z%B3oto&fromsearch=1&#entry357583
Zapisane
radoslaw
Aktywny uÂżytkownik
***
Wiadomości: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 26, 2010, 14:00:07 »

"
Transakcja na 290 miliardĂłw PLN tÂłem katastrofy pod SmoleĂąskiem

Jak informuje niemieckojêzyczny dziennik "Polskaweb", przy œwie¿ych jeszcze grobach rz¹d Platformy Obywatelskiej zawiera bardzo kontrowersyjn¹ transakcjê dostaw i transferu gazu do roku 2037 wzglêdnie 2045. Transakcja ma wartoœÌ ok. 100 miliardów dolarów (288 mld PLN).

"Polskaweb" pyta, dlaczego transakcja zawierana jest akurat w chwili obecnej, skoro do roku 2022 zawarto innÂą umowĂŞ pomiĂŞdzy Gazpromem i PGNiG pozwalajÂącÂą importowaĂŚ gaz po uzgodnionych cenach.

Jeszcze przed katastrofÂą w SmoleĂąsku opozycyjni politycy PiS-u grozili postawieniem Donalda Tuska pod TrybunaÂł Stanu jeÂśliby zawarÂł tÂą w ich opinii szkodzÂącÂą finansowo w interes mieszkaĂącĂłw kraju umowĂŞ. Na dwa dni przed katastrofÂą prezydenckiego samolotu Âświatowe media donosiÂły o odkryciu w Polsce ogromnych zasobĂłw gazu Âłupkowego.

Lech KaczyĂąski nie podpisaÂł zaÂś jednej z umĂłw z RosjÂą dajÂących jej 50 miliardĂłw euro w zamian za rosyjski gaz. ZaÂś gazowe interesy Putina zaÂłatwiane z polskim premierem nad grobami oficerĂłw w Katyniu dziwiÂły nawet rosyjskich dziennikarzy. Dwie godziny pĂłxniej w jednym ze smoleĂąskich hoteli miaÂła miejsce konferencja prasowa premiera Putina na temat zaspokojenia polskiego popytu na gaz do roku 2037.
"

ÂźrĂłdÂło:
http://merkuryusz.pl/polska/830-transakcja-na-290-miliardow-pln-tem-katastrofy-pod-smoleskiem.html
Zapisane
tijavar
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 27, 2010, 22:35:56 »

"Grecy wyjdÂą ze strefy euro? Niemcy namawiajÂą

DÂługi Grecji rozsadzajÂą strefĂŞ euro. Ich koszty pobiÂły wÂłaÂśnie rekord:

We wtorek ró¿nica w rentownoÂści miĂŞdzy 10-letnimi obligacjami Grecji i Niemiec (tzw. spread) osiÂągnĂŞÂła rekordowÂą wartoœÌ 687 punktĂłw bazowych. Rekord osiÂągn¹³ teÂż koszt ubezpieczenia     5-letnich obligacji, ktĂłry wzrĂłsÂł do 718 punktĂłw bazowych. Dla porĂłwnania koszt tego ostatniego ubezpieczenia w Polsce to obecnie okoÂło 105 punktĂłw bazowych – informuje Wyborcza.biz.

Ten wynik to obraz caÂłkowitego braku zaufania inwestorĂłw, ktĂłrzy zdecydowali siĂŞ jednak pomĂłc tonÂącej Grecji. Ka¿¹ sobie pÂłaciĂŚ wiĂŞcej za ryzyko, bo bojÂą siĂŞ, Âże poÂżyczonych bankrutowi pieniĂŞdzy mogÂą juÂż nigdy nie odzyskaĂŚ. Dlatego Grecja jest zmuszona emitowaĂŚ coraz wyÂżej oprocentowane obligacje – czytamy.

Inwestorzy zachowuj¹ siê coraz bardziej nerwowo, bo wci¹¿ nie otrzymali ostatecznej informacji na temat terminów i warunków przyznanej Atenom pomocy. Zd¹¿yli siê ju¿ jednak przyzwyczaiÌ do myœli, ¿e Grecja pomoc prawie na pewno dostanie. Tymczasem Niemcy ostrzegaj¹, ¿e wsparcie mo¿e zostaÌ wstrzymane, jeœli Grecy nie przeprowadz¹ jeszcze wiêkszych ciêÌ kosztów.

Jurgen Koppelin, ekspert FDP ds. budÂżetu, zasugerowaÂł jednak, Âże Grecja mogÂłaby na pewien czas opuÂściĂŚ strefĂŞ euro – tylko w ten sposĂłb mogÂłaby zakwalifikowaĂŚ siĂŞ do otrzymania pomocy ze strony Unii Europejskiej i MiĂŞdzynarodowego Funduszu Walutowego, gdyby nie udaÂło siĂŞ jej „zacisn¹Ì pasa” .

WiĂŞkszoœÌ NiemcĂłw nie jest jednak aÂż tak zdeterminowana, aby przekazaĂŚ Grecji pomoc. WrĂŞcz przeciwnie – zwykli obywatele sprzeciwiajÂą siĂŞ takiemu rozwiÂązaniu. Pytanie „Dlaczego mamy pÂłaciĂŚ za luksusowe emerytury GrekĂłw?” wci¹¿ nie znika z czo³ówek gazet.


ÂŹrĂłdÂło: Wyborcza.biz"
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest Âświat wedÂług Ciebie i wedÂług mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 30, 2010, 13:40:16 »

"
Transakcja na 290 miliardĂłw PLN tÂłem katastrofy pod SmoleĂąskiem

Jak informuje niemieckojêzyczny dziennik "Polskaweb", przy œwie¿ych jeszcze grobach rz¹d Platformy Obywatelskiej zawiera bardzo kontrowersyjn¹ transakcjê dostaw i transferu gazu do roku 2037 wzglêdnie 2045. Transakcja ma wartoœÌ ok. 100 miliardów dolarów (288 mld PLN).

"Polskaweb" pyta, dlaczego transakcja zawierana jest akurat w chwili obecnej, skoro do roku 2022 zawarto innÂą umowĂŞ pomiĂŞdzy Gazpromem i PGNiG pozwalajÂącÂą importowaĂŚ gaz po uzgodnionych cenach.

Jeszcze przed katastrofÂą w SmoleĂąsku opozycyjni politycy PiS-u grozili postawieniem Donalda Tuska pod TrybunaÂł Stanu jeÂśliby zawarÂł tÂą w ich opinii szkodzÂącÂą finansowo w interes mieszkaĂącĂłw kraju umowĂŞ. Na dwa dni przed katastrofÂą prezydenckiego samolotu Âświatowe media donosiÂły o odkryciu w Polsce ogromnych zasobĂłw gazu Âłupkowego.

Lech KaczyĂąski nie podpisaÂł zaÂś jednej z umĂłw z RosjÂą dajÂących jej 50 miliardĂłw euro w zamian za rosyjski gaz. ZaÂś gazowe interesy Putina zaÂłatwiane z polskim premierem nad grobami oficerĂłw w Katyniu dziwiÂły nawet rosyjskich dziennikarzy. Dwie godziny pĂłxniej w jednym ze smoleĂąskich hoteli miaÂła miejsce konferencja prasowa premiera Putina na temat zaspokojenia polskiego popytu na gaz do roku 2037.
"

ÂźrĂłdÂło:
http://merkuryusz.pl/polska/830-transakcja-na-290-miliardow-pln-tem-katastrofy-pod-smoleskiem.html

Moim zdaniem Polska rozgrywa bardzo trudny mecz w tej chwili nie tylko o z³o¿a, ale równie¿ o swoj¹ suwerennoœÌ.
Z Rosjanami ³¹cz¹ nas interesy, a szczególnie rura z gazem Z USA i ca³ym obozem NATO, - polityka. Znowu jesteœmy miêdzy m³otem, a kowad³em i to jest historycznie powtarzaj¹cy siê fakt.

Zastanowi³em siê nad tym, czy wysz³oby nam na dobre, gdybyœmy tak wypiêli siê na Rosjê i na USA jednoczeœnie i sami zajêli siê wydobyciem gazu i jego sprzeda¿¹ ?
MoÂżna sobie wyobraziĂŚ jak ostro zareagowaliby Rosjanie na utratĂŞ takiego rynku. Od razu embargo na wszelkie produkty z Polski. MoÂżna sobie wyobraziĂŚ jak zareagowaliby Amerykanie na przepĂŞdzenie ich koncernĂłw z naszego Kraju.
To byÂłby koniec przyjaÂźni Polsko-AmerykaĂąskiej , a zaczĂŞÂłyby siĂŞ groÂźby i naciski.
W takiej sytuacji nietrudno sobie wyobraziĂŚ embargo na polski gaz. My nie mamy infrastruktury wydobywczej ani przesyÂłowej, ani nawet strategicznych odbiorcĂłw gazu. Rosja pompowaÂłaby gaz przez BaÂłtyk na ZachĂłd z pominiĂŞciem nas, a my sobie byÂśmy mogli co najwyÂżej ogrzewaĂŚ tym gazem wÂłasne domy ÂżyjÂąc w ciÂągÂłym strachu przed Wschodem i Zachodem - jak juÂż drzewiej bywaÂło.

Czy na prawdê jesteœmy a¿ tak silni i bogaci, aby w sprzeciwie waln¹Ì piêœci¹ w stó³ i .... sami nie wydobywaÌ, bo nas nie staÌ oraz nikomu nie pozwoliÌ i przy tym narobiÌ sobie wszêdzie wrogów ?

Dlatego moim zdaniem politycy prĂłbujÂą uÂżyĂŚ nowe zÂłoÂża jako kartĂŞ przetargowÂą w podniesieniu rangi naszego Kraju na arenie miĂŞdzynarodowej. I nie dziwi mnie to, Âże dzieje siĂŞ to akurat teraz, kiedy polskie rany po katastrofie w SmoleĂąsku sÂą jeszcze ÂświeÂże. To jest wielka polityka, gdzie sÂłabi i moralni nie majÂą czego szukaĂŚ. ÂŚmierĂŚ tu siĂŞ rozgrywa jak kartĂŞ przetargowÂą, a kto tego nie rozumie to niestety , ale jest naiwny.

W tej sytuacji  z jednej strony podtrzymujemy wspó³pracĂŞ z RosjÂą zapewniajÂąc sobie spokĂłj i otwartÂą drogĂŞ handlowÂą na WschĂłd, a z drugiej strony zapewniamy sobie amerykaĂąskÂą przyjaŸù ( czytaj interesy)  i ochronĂŞ naszych biznesĂłw na Zachodzie.
OczywiÂście to ryzykowna gra, ale pozwala na utrzymanie wzglĂŞdnej rĂłwnowagi w tej czĂŞÂści Europy.

Daje to te¿ nadziejê na wzrost presti¿u naszego Kraju. Amerykanie bêd¹ zainteresowani póŸniejszym wydobyciem i eksploatacj¹ gazu u nas co wi¹¿e siê miliardowymi inwestycjami w Polsce , a jednoczeœnie przyniesie sta³y dochód z opodatkowania wydobycia. Gaz nie zmieni w³aœciciela - zawsze bêdzie nasz. Teraz Polska gra nisk¹ cen¹ by zachêciÌ do inwestowania u nas.
Rosjanie nie zaryzykujÂą konfliktu z PolskÂą i caÂłym NATO - nie bĂŞdÂą protestowaĂŚ przeciwko inwestycjom amerykaĂąskim w wydobycie u nas, zwÂłaszcza, Âże ich wÂłasne interesy sÂą zabezpieczone.

My zaÂś mamy zawsze wyjÂście - albo jak zwykle : "miaÂłeÂś chamie zÂłoty rĂłg" , i przegraĂŚ wszystko wojujÂąc z kaÂżdym , albo wykorzystaĂŚ ten "zÂłoty rĂłg" ku poÂżytkowi wszystkich zainteresowanych, a w tym i nas samych. Tyle , Âże to wymaga spojrzenia na kwestiĂŞ polskiego gazu Âłupkowego z dÂługoletniej perspektywy.

ps. a to co poniÂżej zostaÂło napisane , uwaÂżam po prostu za wielce szkodliwÂą demagogiĂŞ :

Cytuj
Musimy sprzedawaĂŚ ziemiĂŞ, aby obcokrajowcy u nas inwestowali, a nam siĂŞ jutro lepiej wiodÂło;
Musimy sprzedawaĂŚ ziemiĂŞ, aby udowodniĂŚ Âświatu, Âże jesteÂśmy ludÂźmi postĂŞpu;
Musimy sprzedawaÌ ziemiê, aby raz na zawsze po¿egnaÌ siê z ciemnogrodem i wejœÌ do jasnego grona m¹drych paùstw, gdzie wszystko bez wyj¹tku jest lepsze ni¿ u nas;
Musimy sprzedawaÌ ziemiê, aby wst¹piÌ do UE, NATO, OECD i wszelkich podobnych klubów, które tego od nas za¿¹daj¹, gdy¿ jak powszechnie wiadomo, poza tymi klubami, ¿ycia nie ma i nie mo¿e byÌ;
Musimy sprzedawaÌ ziemiê, aby udowodniÌ, ¿e nie jesteœmy ksenofobami i mamy na uwadze dobro obywateli wszystkich paùstw... poza oczywiœcie Polsk¹, ale to przecie¿ nie wi¹¿e siê z tematem;
Musimy sprzedawaĂŚ ziemiĂŞ, aby nas Niemcy wreszcie pokochali i wybaczyli nam krzywdy, ktĂłre od nas i naszych ojcĂłw doznali, i aby nam przy okazji - ale to nie najwaÂżniejsze, prawda? - uÂżyczyli jeszcze wiĂŞcej poÂżyczek i kredytĂłw;
Musimy wreszcie pogodziÌ siê z faktem, ¿e Polacy ró¿ni¹ siê od obywateli innych paùstw tym, ¿e upominanie siê o prawa "reszty œwiata" do ziemi, to rzecz normalna, lecz upominanie siê Polaków o prawa do ziemi, to faszyzm.
"

WÂłodzimierz Achmatowicz

Po pierwsze nikt nie sprzedaje ziemi, tylko prawa do wydobycia surowcĂłw ewentualnie w przyszÂłoÂści na podstawie pozwolenia. Po drugie i tak tej ziemi nie posiadamy, tylko sobie przywÂłaszczyliÂśmy , jak wszyscy inni. Po trzecie speÂłnienie postulatĂłw o ktĂłre walczy autor tej wypowiedzi to najprostsza droga do wojny.
Po czwarte : nie w taki sposĂłb dokona siĂŞ przemiana Âświata.

Kiedy sobie tacy W³odzimierze wbij¹ wreszcie do g³ów, ¿e Polska nie jest pêpkiem œwiata i musi siê liczyÌ z tym, ¿e istniejemy w systemie naczyù po³¹czonych ?
eeech .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 13:53:00 wysłane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, ktĂłre CiĂŞ otaczajÂą sÂą w Tobie " naucza   Mooji -  " sÂą w Twoim umyÂśle, sÂą w  Twojej ÂświadomoÂści . Wydaje Ci siĂŞ , Âże patrzysz na inne ludzkie umysÂły , ale wszystkie te umysÂły egzystujÂą w Tobie poniewaÂż Ty jesteÂś tym, ktĂłry je postrzega. TO JEST ÂŚWIAT WEDÂŁUG CIEBIE "
Szewc
Aktywny uÂżytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 30, 2010, 14:07:54 »

east,
Mi³o mi widziec ¿e s¹ ludzie którzy widz¹ wiêcej ni¿ tylko koniec swojego nosa. A nie tylko tacy którzy uprawiaj¹ martyrologiê romantyczn¹ w kwestii polityki i z ka¿dym by walczyli. Nie stac nas na wojny w polityce. Nie teraz gdy nadal widmo kryzysu unosi siê nad Europ¹. Szkoda tylko ¿e nasi w³odarze nie potrafi¹ zrozumiec ¿e przy naszym po³o¿eniu powinniœmy byc neutralni. Zbyt wielka przyjaŸù z jedn¹ stron¹ odcina nas od drugiej strony, a przecie¿ mam strategiczne po³o¿enie w europie... Powinniœmy jo wykorzystac a nie marnowac...

Nie Âżebym chciaÂł ci sÂłodzic.... po prostu nie mogĂŞ siĂŞ oprzec pokusie docenienia czÂłowieka rozsÂądnie mĂłwiÂącego
Zapisane

"Nie wymyÂślaj nowych czynnikĂłw jeÂżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeÂżeli juÂż, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
tijavar
Gość
« Odpowiedz #6 : Maj 04, 2010, 14:16:09 »

KubaĂąski wiĂŞzieĂą polityczny Orlando Zapata Tamayo zmarÂł we wtorek w szpitalu w Hawanie po strajku gÂłodowym - poinformowali kubaĂąscy dysydenci.

42-letni Zapata, ktĂłry byÂł wymieniany przez Amnesty International wÂśrĂłd 65 kubaĂąskich wiĂŞÂźniĂłw sumienia, "zmarÂł okoÂło godz. 13.00" (19.00 czasu polskiego) w szpitalu Hermanos Ameijeiras w centrum Hawany - powiedziaÂł agencji AFP przedstawiciel tej placĂłwki. WedÂług dysydentĂłw, gÂłodowaÂł od ponad 2 miesiĂŞcy, domagajÂąc siĂŞ uznania go za wiĂŞÂźnia sumienia.

Jest to pierwszy przypadek zgonu wiĂŞÂźnia politycznego podczas odbywania kary na Kubie od poczÂątku lat 70. - twierdzi Komisja Praw CzÂłowieka i Pojednania Narodowego, ktĂłra jest organizacjÂą nielegalnÂą, ale tolerowanÂą przez wÂładze kubaĂąskie.

- To wielka tragedia dla rodziny i bardzo z³a wiadomoœÌ dla wszystkich ruchów obrony praw cz³owieka, ale tak¿e dla rz¹du, który bêdzie musia³ zap³aciÌ za tê œmierÌ cenê polityczn¹ - podkreœli³a organizacja.

Orlando Zapata Tamayo, ktĂłry byÂł czÂłonkiem nielegalnej organizacji obrony obywatelskiej Demokratyczny Dyrektoriat KubaĂąski, zostaÂł w 2003 r. skazany na 18 lat wiĂŞzienia za "naruszanie porzÂądku publicznego".

Wed³ug Dyrektoriatu, w paŸdzierniku 2009 r. zosta³ brutalnie pobity w wiêzieniu, co spowodowa³o krwiak mózgu, który trzeba by³o zoperowaÌ. W grudniu podj¹³ g³odówkê, domagaj¹c siê uznania go za wiêŸnia sumienia.

http://www.solidarnizkuba.pl/artykuly,prasa,kubamroznaodwilz

"Nie chcĂŞ, aby mĂłj czyn byÂł znakiem klĂŞski, ale niĂłsÂł przesÂłanie ciÂągÂłej walki i nadziei. Kuba bĂŞdzie wolna"
Reinaldo Arenas
Zapisane
tijavar
Gość
« Odpowiedz #7 : Maj 11, 2010, 00:31:00 »

...zatkaĂŚ wyciek ropy w Zatoce MeksykaĂąskiej...jeÂśli kto zaintrygowany, znajdzie wiĂŞcej na:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7865261,BP_zdesperowane__Chca_zatkac_wyciek_pilkami_golfowymi.html
Zapisane
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny uÂżytkownik
*****
Wiadomości: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Maj 21, 2010, 20:17:38 »

Amerykaùscy naukowcy wyprodukowali pierwsz¹ na œwiecie syntetyczn¹ komórkê. J. Craig Venter i jego zespó³ wszczepili syntetyczne DNA bakterii, zmieniaj¹c j¹ w ca³kiem nowy gatunek.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wszczepili-sztuczne-DNA-bakterii---stworzyli-nowy-gatunek,wid,12293205,wiadomosc_video.html?ticaid=1a34b

Zapisane
MichaÂł-AnioÂł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maj 21, 2010, 21:51:58 »

Jest kilka nowych w¹tków w sprawie. Pierwszy to kwestia szacunków iloœci oleju, który siê wydosta³ jak i szacunku iloœci oleju, który siê wydostaje nadal. I nie ma tutaj wci¹¿ wiarygodnych danych poza ca³kowit¹ zgodnoœci¹ wszystkich niezale¿nych od BP obserwatorów, ¿e z pewnoœci¹ liczby prezentowane przez BP s¹ zani¿one - pytanie tylko o ile.

Pojawi³ siê w¹tek gazu, który siê wydobywa wraz z rop¹ i przywo³ane zosta³y szacunki BP z przed katastrofy, gdzie BP ponoÌ szacowa³o proporcje iloœci gazu do ropy na... 3000:1. Rzecz w tym, ¿e dotychczas w ogóle o tym nie wspominano, a to jest nowy w¹tek w sprawie i nie mniej katastroficzny, ni¿ ropa. Niemniej jedynym Ÿród³em tej informacji jest www.rense.com, co nie jest gwarancj¹ jej prawdziwoœci. Je¿eli by³oby to prawd¹ to nie jest jasne, jaki skutek odniesie taka iloœÌ gazu uwolnionego do atmosfery. Wiadomo, ¿e znacznie obni¿y zawartoœÌ tlenu w oceanie i takie badania s¹ ju¿ robione. Niestety odnajduj¹ one obszary oceanu, gdzie ubytek tlenu szacowany jest na poziomie 30%.



Drug¹ kwesti¹ jest szereg doniesieù o cia³ach wielorybów, rekinów, ¿ó³wi i b³êkitnych tuùczyków wyrzucany na wybrze¿e Zatoki. Domniemania wskazuj¹ na proceder usuwania tych tusz i ich utylizacji przez BP - by nie by³o o tym zbyt g³oœno - ale znów jest jedno Ÿród³o tej informacji - Gulf Restoration Network. Aczkolwiek dziennikarze CBS zdokumentowali œmierÌ ponad 150 ¿ó³wi pomimo tego, ¿e ochrona BP nakaza³a dziennikarzom natychmiastowe opuszczenie terenu katastrofy:
Trzeci¹ kwesti¹ s¹ wspomniane ju¿ przestrzenne formy (ang: oil plumes) rozrzedzonej chemicznie ropy, które zosta³y odkryte oko³o 1000 m pod powierzchni¹ wody. Formy okreœlane jako podwodne "chmury" dryfuj¹ w kierunku pr¹du oceanicznego i jeœli zostan¹ przez niego przeci¹gniête, po¿egluj¹ z pr¹dem do Europy truj¹c po drodze wszystko, co napotka. WielkoœÌ tych formacji podwodnych potrafi siêgaÌ kilkunastu kilometrów d³ugoœci i kilku kilometrów szerokoœci. Tutaj Ÿróde³ informacji jest wiele i opieraj¹ siê one na relacjach naukowców badaj¹cych sytuacjê w Zatoce na pok³adzie kilku oceanograficznych statków.



Pod presj¹ komisji senackiej BP ujawni³o 4 zapisy filmowe g³ównego wycieku - z czego czwarty, ostatni, zosta³ nagrany 18 maja - czyli ju¿ po zainstalowaniu odprowadzenia, o którym pisaliœmy poni¿ej i które mia³o - w opinii ludzi BP - zasadniczo ograniczyÌ wyciek ropy. Có¿, porównanie tych 4 filmów nasuwa szereg w¹tpliwoœci, co do realnoœci okreœlenia "zasadniczo". Zreszt¹ porównajcie sami:



Film nr 1 ujawniony na Âżadanie komisji Senatora Nelsona - nagranie z dnia 8 maja br
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Film nr 2 ujawniony na Âżadanie komisji Senatora Nelsona - nagranie z dnia 10 maja br
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Film nr 3 ujawniony na Âżadanie komisji Senatora Nelsona - nagranie z dnia 15 maja br
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Film nr 4 ujawniony na Âżadanie komisji Senatora Nelsona - nagranie z dnia 18 maja br
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

http://www.schodamidonieb...swoje&Itemid=53
http://kodczasu.ronus.pl/forum/viewtopic.php?p=33721#33721
Zapisane

WierzĂŞ w sens eksploracji i poznawania Âżycia, kolekcjonowania wraÂżeĂą, wiedzy i doÂświadczeĂą. Tylko otwarty i swobodny umysÂł jest w stanie odnowiĂŚ Âświat
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

julandia apelkaoubkonrad692 vfirma ganggob classicdayz