Choose fontsize:
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
 
Strony: 1   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Prasówka  (Przeczytany 8841 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
tijavar
Go¶æ
« : Kwiecieñ 26, 2010, 13:34:15 »

Chcia³abym unikn±æ zak³adania kolejnych w±tków z nowymi informacjami z prasy, wiêc zak³adam powy¿szy, który mo¿na bêdzie uzupe³niaæ o kolejne intryguj±ce komunikaty prasowe

A oto pierwszy z nich:

SUROWCE: Polska odda³a z³o¿a gazu za bezcen
autor: Bartosz Dyl±g

"Jako kuriozum w skali ¶wiatowej mo¿na nazwaæ ju¿ samo oddanie Amerykanom licencji na wydobycie gazu ³upkowego.

Co gorsza, cena, na jak± zgodzi³y siê polskie w³adze kszta³tuje siê poni¿ej wszelkich standardów obowi±zuj±cych na ¶wiecie – informuje "Gazeta Finansowa".

Zasoby gazu ³upkowego w Polsce szacuje siê na 1,36 bln metrów sze¶ciennych. Mog³oby nam to zapewniæ surowiec na najbli¿sze 120 lat i zagroziæ monopolistycznej pozycji Gazpromu w Europie. Taki skarb warto trzymaæ w swoich rêkach, tym bardziej ¿e do tej pory Polska jest uzale¿niona od dostaw gazu z jednego kierunku – Rosji.

Co robi± polskie w³adze? Licencjê na wydobycie oddaj± amerykañskim firmom. To dziwne szczególnie, ¿e polskie przedsiêbiorstwa maj± technologie kadry i zaplecze potrzebne do wydobycia gazu z ³upków.

Na domiar z³ego, licencjê oddali¶my po stawkach o wiele ni¿szych ni¿ te obowi±zuj±ce na ¶wiecie. Zdaniem dziennikarzy RMF FM w postaci op³aty licencyjnej dostaniemy najwy¿ej 1 procent przychodu z wydobycia gazu. Dla porównania – w USA pobiera siê 20 procent."

update do powy¿szego:

Nie oddali¶my wszystkiego
"Kilka dni temu pisali¶my o tym, jak Polska odda³a zagranicznym koncernom licencje na wydobycie gazu ³upkowego (czytaj tutaj). Okazuje siê jednak, ¿e Polska nie odda³a ca³o¶ci cennych z³ó¿ w obce rêce. Z 60 wydanych PGNiG ma 11 samodzielnych koncesji na gaz z ³upków: dwie w okolicach Gdañska, cztery w okolicach Warszawy i piêæ na Lubelszczy¼nie – podaje PAP.

Wiceprezes PGNiG Rados³aw Dudziñski dodaje, ¿e PGNiG stara siê o kolejne koncesje. Spó³ka przeprowadzi³a ju¿ pierwsze testowe wiercenia, które wykaza³y obecno¶æ ropy lub gazu. Jednak zdaniem Dudziñskiego za wcze¶nie, by oceniæ wielko¶æ zasobów.

Wiceminister ¶rodowiska, g³ówny geolog kraju Henryk Jezierski szacuje, ¿e za 5 lat dowiemy siê, czy i ile mamy gazu ³upkowego w Polsce, a przygotowania do eksploatacji rozpoczn± siê najwcze¶niej za 10-15 lat. Bartosz Dyl±g"

hotmoney.pl

Ciekawe, co jeszcze mamy do "oddania"
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 26, 2010, 13:58:35 wys³ane przez tijavar » Zapisane
radoslaw
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Kwiecieñ 26, 2010, 13:47:44 »

Ciekawe, co jeszcze mamy do "oddania"

...z³oto:

"
W Polsce znajduj± siê najbogatsze z³o¿a z³ota w Europie

Najbogatsze z³o¿e z³ota w Europie znajduje siê w Polsce. Niestety, u jubilera jeszcze d³ugo nie bêdzie mo¿na kupiæ bi¿uterii z kruszcu spoczywaj±cego pod ziemi± na Dolnym ¦l±sku. Co gorsza, w tym roku prezenty ze z³ota s± znacznie dro¿sze ni¿ w zesz³ym. Wszystkiemu winne niepewne czasy.
Zespó³ geologów pod kierownictwem prof. Stanis³awa Speczika (dzi¶ prezesa KGHM) odkry³ z³o¿e z³ota w rejonie kopalni Polkowice-Sieroszowice, nale¿±cej do miedziowego koncernu. Jego zasobno¶æ specjali¶ci oceniaj± na ponad 80 ton. To europejski rekord. - Zasoby wystêpuj± wraz z platynowcami poni¿ej horyzontu miedziono¶nego, g³êboko pod powierzchni±. Jest to najbogatsze z³o¿e na naszym kontynencie, ale nie jest jeszcze eksploatowane - mówi Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM. Siêgniêcie do skarbów ziemi nie jest jednak ³atwe. Wydobywanie z³ota z du¿ej g³êboko¶ci jest po prostu drogie.
KGHM zwiêkszy jednak produkcjê tego kruszcu w tym roku. - Bêdzie to g³ównie efekt wy¿szej produkcji miedzi - wyja¶nia Dariusz Wyborski. Koncern odzyskuje z³oto w procesie wytwarzania miedzi elektrolitycznej. W 2001 r. KGHM sprzeda³ 349 kg czystego kruszcu (18 kg mniej ni¿ rok wcze¶niej). Gdyby kiedy¶ skorzysta³ z niedawno odkrytego z³o¿a, móg³by zasilaæ rynek znacznie wiêksz± ilo¶ci± po¿±danego metalu. Jest tylko pytanie: Czy eksploatacja bêdzie mia³a ekonomiczne uzasadnienie. Pod koniec 2000 r. lubiñska spó³ka zrezygnowa³a z dzia³ki z³otono¶nej w Z³otym Stoku (by³e woj. wa³brzyskie). Uzna³a, ¿e odzyskiwanie z³ota z rud miedzi, wystêpuj±cych w rejonie Lubina i Polkowic jest bardziej efektywne.
W Polsce ¿ó³ty kruszec wystêpuje g³ównie w Sudetach i Karkonoszach. Do najbardziej znanych od wieków o¶rodków górnictwa nale¿±: Z³otoryja, Lwówek ¦l±ski, Legnickie Pole, Z³oty Stok i G³ucho³azy. Na z³oto natrafiono równie¿ w rejonie Tatr, Pienin oraz Gór ¦wiêtokrzyskich. W 1996 r. na Dolnym ¦l±sku wytyczono 33 dzia³ki z³otono¶ne (ka¿da ma ok. 96 km kw.). Pierwsze koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie z³ó¿ z³ota otrzyma³y koncerny górnicze z Irlandii, Australii i Ameryki Pó³nocnej.
Od pewnego czasu ro¶nie popyt na z³oto. Kruszec ten w niepewnych czasach jest zawsze traktowany jako bezpieczna inwestycja. Jego cena od pocz±tku tego roku zwiêkszy³a siê o 25%. Jest to najwy¿szy roczny wzrost od 1979 r. Jedna uncja (31,103 grama) w poniedzia³ek kosztowa³a oko³o 344 USD. Cena by³a wiêc najwy¿sza od maja 1997 r.


Bankier.pl

Dodajmy do ca³ej sprawy olbrzymie z³o¿a rud na Suwalszczy¼nie. Prowadzone od badania geologiczne wykaza³y, ¿e w pó³nocno-wschodniej Polsce zalega ca³a tablica Mendelejewa. Krzemianka i Udryna......Obliczono mo¿liwo¶æ wydobycia 1,5 mld ton rud polimetalicznych oraz 50 mln ton tytanu i bardzo ¿adkiego wanadu. Kobalt, ropa, gaz .....Wielkie pok³ady na terenie calej Polski. Kiedy¶ stanowi³y rezerwê dla ZSRR (oprócz uranu który prawie ca³y wywêdrowa³ na wschód. Teraz wiadomo po co nam UNIA i NATO, oczywi¶cie wszystkie badania i odwierty by³y na koszt podatnika, odwierty zaplombowano dokumentacjê utajniono a burz±cy siê "niewtajemniczeni" spotkali siê z Kl±tw± Faraona"
Ci którzy w mediach krzyczeli aby nie sprzedawaæ polskiej ziemi zostali oczywi¶cie o¶mieszeni przez media, a nam oczywi¶cie nie op³aca siê tego wydobywaæ, lepiej kupowaæ np: od Niemców. Jak im siê skoñczy zaopatrz± siê znowu....u nas tzn. u nich.

"
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby obcokrajowcy u nas inwestowali, a nam siê jutro lepiej wiod³o;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby udowodniæ ¶wiatu, ¿e jeste¶my lud¼mi postêpu;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby raz na zawsze po¿egnaæ siê z ciemnogrodem i wej¶æ do jasnego grona m±drych pañstw, gdzie wszystko bez wyj±tku jest lepsze ni¿ u nas;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby wst±piæ do UE, NATO, OECD i wszelkich podobnych klubów, które tego od nas za¿±daj±, gdy¿ jak powszechnie wiadomo, poza tymi klubami, ¿ycia nie ma i nie mo¿e byæ;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby udowodniæ, ¿e nie jeste¶my ksenofobami i mamy na uwadze dobro obywateli wszystkich pañstw... poza oczywi¶cie Polsk±, ale to przecie¿ nie wi±¿e siê z tematem;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby nas Niemcy wreszcie pokochali i wybaczyli nam krzywdy, które od nas i naszych ojców doznali, i aby nam przy okazji - ale to nie najwa¿niejsze, prawda? - u¿yczyli jeszcze wiêcej po¿yczek i kredytów;
Musimy wreszcie pogodziæ siê z faktem, ¿e Polacy ró¿ni± siê od obywateli innych pañstw tym, ¿e upominanie siê o prawa "reszty ¶wiata" do ziemi, to rzecz normalna, lecz upominanie siê Polaków o prawa do ziemi, to faszyzm.

"

W³odzimierz Achmatowicz

"
¼ród³o:
http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=21528&st=0&p=357583&hl=z%B3oto&fromsearch=1&#entry357583
Zapisane
radoslaw
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 209



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Kwiecieñ 26, 2010, 14:00:07 »

"
Transakcja na 290 miliardów PLN t³em katastrofy pod Smoleñskiem

Jak informuje niemieckojêzyczny dziennik "Polskaweb", przy ¶wie¿ych jeszcze grobach rz±d Platformy Obywatelskiej zawiera bardzo kontrowersyjn± transakcjê dostaw i transferu gazu do roku 2037 wzglêdnie 2045. Transakcja ma warto¶æ ok. 100 miliardów dolarów (288 mld PLN).

"Polskaweb" pyta, dlaczego transakcja zawierana jest akurat w chwili obecnej, skoro do roku 2022 zawarto inn± umowê pomiêdzy Gazpromem i PGNiG pozwalaj±c± importowaæ gaz po uzgodnionych cenach.

Jeszcze przed katastrof± w Smoleñsku opozycyjni politycy PiS-u grozili postawieniem Donalda Tuska pod Trybuna³ Stanu je¶liby zawar³ t± w ich opinii szkodz±c± finansowo w interes mieszkañców kraju umowê. Na dwa dni przed katastrof± prezydenckiego samolotu ¶wiatowe media donosi³y o odkryciu w Polsce ogromnych zasobów gazu ³upkowego.

Lech Kaczyñski nie podpisa³ za¶ jednej z umów z Rosj± daj±cych jej 50 miliardów euro w zamian za rosyjski gaz. Za¶ gazowe interesy Putina za³atwiane z polskim premierem nad grobami oficerów w Katyniu dziwi³y nawet rosyjskich dziennikarzy. Dwie godziny póxniej w jednym ze smoleñskich hoteli mia³a miejsce konferencja prasowa premiera Putina na temat zaspokojenia polskiego popytu na gaz do roku 2037.
"

¼ród³o:
http://merkuryusz.pl/polska/830-transakcja-na-290-miliardow-pln-tem-katastrofy-pod-smoleskiem.html
Zapisane
tijavar
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Kwiecieñ 27, 2010, 22:35:56 »

"Grecy wyjd± ze strefy euro? Niemcy namawiaj±

D³ugi Grecji rozsadzaj± strefê euro. Ich koszty pobi³y w³a¶nie rekord:

We wtorek ró¿nica w rentowno¶ci miêdzy 10-letnimi obligacjami Grecji i Niemiec (tzw. spread) osi±gnê³a rekordow± warto¶æ 687 punktów bazowych. Rekord osi±gn±³ te¿ koszt ubezpieczenia     5-letnich obligacji, który wzrós³ do 718 punktów bazowych. Dla porównania koszt tego ostatniego ubezpieczenia w Polsce to obecnie oko³o 105 punktów bazowych – informuje Wyborcza.biz.

Ten wynik to obraz ca³kowitego braku zaufania inwestorów, którzy zdecydowali siê jednak pomóc ton±cej Grecji. Ka¿± sobie p³aciæ wiêcej za ryzyko, bo boj± siê, ¿e po¿yczonych bankrutowi pieniêdzy mog± ju¿ nigdy nie odzyskaæ. Dlatego Grecja jest zmuszona emitowaæ coraz wy¿ej oprocentowane obligacje – czytamy.

Inwestorzy zachowuj± siê coraz bardziej nerwowo, bo wci±¿ nie otrzymali ostatecznej informacji na temat terminów i warunków przyznanej Atenom pomocy. Zd±¿yli siê ju¿ jednak przyzwyczaiæ do my¶li, ¿e Grecja pomoc prawie na pewno dostanie. Tymczasem Niemcy ostrzegaj±, ¿e wsparcie mo¿e zostaæ wstrzymane, je¶li Grecy nie przeprowadz± jeszcze wiêkszych ciêæ kosztów.

Jurgen Koppelin, ekspert FDP ds. bud¿etu, zasugerowa³ jednak, ¿e Grecja mog³aby na pewien czas opu¶ciæ strefê euro – tylko w ten sposób mog³aby zakwalifikowaæ siê do otrzymania pomocy ze strony Unii Europejskiej i Miêdzynarodowego Funduszu Walutowego, gdyby nie uda³o siê jej „zacisn±æ pasa” .

Wiêkszo¶æ Niemców nie jest jednak a¿ tak zdeterminowana, aby przekazaæ Grecji pomoc. Wrêcz przeciwnie – zwykli obywatele sprzeciwiaj± siê takiemu rozwi±zaniu. Pytanie „Dlaczego mamy p³aciæ za luksusowe emerytury Greków?” wci±¿ nie znika z czo³ówek gazet.


¬ród³o: Wyborcza.biz"
Zapisane
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 620


To jest ¶wiat wed³ug Ciebie i wed³ug mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Kwiecieñ 30, 2010, 13:40:16 »

"
Transakcja na 290 miliardów PLN t³em katastrofy pod Smoleñskiem

Jak informuje niemieckojêzyczny dziennik "Polskaweb", przy ¶wie¿ych jeszcze grobach rz±d Platformy Obywatelskiej zawiera bardzo kontrowersyjn± transakcjê dostaw i transferu gazu do roku 2037 wzglêdnie 2045. Transakcja ma warto¶æ ok. 100 miliardów dolarów (288 mld PLN).

"Polskaweb" pyta, dlaczego transakcja zawierana jest akurat w chwili obecnej, skoro do roku 2022 zawarto inn± umowê pomiêdzy Gazpromem i PGNiG pozwalaj±c± importowaæ gaz po uzgodnionych cenach.

Jeszcze przed katastrof± w Smoleñsku opozycyjni politycy PiS-u grozili postawieniem Donalda Tuska pod Trybuna³ Stanu je¶liby zawar³ t± w ich opinii szkodz±c± finansowo w interes mieszkañców kraju umowê. Na dwa dni przed katastrof± prezydenckiego samolotu ¶wiatowe media donosi³y o odkryciu w Polsce ogromnych zasobów gazu ³upkowego.

Lech Kaczyñski nie podpisa³ za¶ jednej z umów z Rosj± daj±cych jej 50 miliardów euro w zamian za rosyjski gaz. Za¶ gazowe interesy Putina za³atwiane z polskim premierem nad grobami oficerów w Katyniu dziwi³y nawet rosyjskich dziennikarzy. Dwie godziny póxniej w jednym ze smoleñskich hoteli mia³a miejsce konferencja prasowa premiera Putina na temat zaspokojenia polskiego popytu na gaz do roku 2037.
"

¼ród³o:
http://merkuryusz.pl/polska/830-transakcja-na-290-miliardow-pln-tem-katastrofy-pod-smoleskiem.html

Moim zdaniem Polska rozgrywa bardzo trudny mecz w tej chwili nie tylko o z³o¿a, ale równie¿ o swoj± suwerenno¶æ.
Z Rosjanami ³±cz± nas interesy, a szczególnie rura z gazem Z USA i ca³ym obozem NATO, - polityka. Znowu jeste¶my miêdzy m³otem, a kowad³em i to jest historycznie powtarzaj±cy siê fakt.

Zastanowi³em siê nad tym, czy wysz³oby nam na dobre, gdyby¶my tak wypiêli siê na Rosjê i na USA jednocze¶nie i sami zajêli siê wydobyciem gazu i jego sprzeda¿± ?
Mo¿na sobie wyobraziæ jak ostro zareagowaliby Rosjanie na utratê takiego rynku. Od razu embargo na wszelkie produkty z Polski. Mo¿na sobie wyobraziæ jak zareagowaliby Amerykanie na przepêdzenie ich koncernów z naszego Kraju.
To by³by koniec przyja¼ni Polsko-Amerykañskiej , a zaczê³yby siê gro¼by i naciski.
W takiej sytuacji nietrudno sobie wyobraziæ embargo na polski gaz. My nie mamy infrastruktury wydobywczej ani przesy³owej, ani nawet strategicznych odbiorców gazu. Rosja pompowa³aby gaz przez Ba³tyk na Zachód z pominiêciem nas, a my sobie by¶my mogli co najwy¿ej ogrzewaæ tym gazem w³asne domy ¿yj±c w ci±g³ym strachu przed Wschodem i Zachodem - jak ju¿ drzewiej bywa³o.

Czy na prawdê jeste¶my a¿ tak silni i bogaci, aby w sprzeciwie waln±æ piê¶ci± w stó³ i .... sami nie wydobywaæ, bo nas nie staæ oraz nikomu nie pozwoliæ i przy tym narobiæ sobie wszêdzie wrogów ?

Dlatego moim zdaniem politycy próbuj± u¿yæ nowe z³o¿a jako kartê przetargow± w podniesieniu rangi naszego Kraju na arenie miêdzynarodowej. I nie dziwi mnie to, ¿e dzieje siê to akurat teraz, kiedy polskie rany po katastrofie w Smoleñsku s± jeszcze ¶wie¿e. To jest wielka polityka, gdzie s³abi i moralni nie maj± czego szukaæ. ¦mieræ tu siê rozgrywa jak kartê przetargow±, a kto tego nie rozumie to niestety , ale jest naiwny.

W tej sytuacji  z jednej strony podtrzymujemy wspó³pracê z Rosj± zapewniaj±c sobie spokój i otwart± drogê handlow± na Wschód, a z drugiej strony zapewniamy sobie amerykañsk± przyja¼ñ ( czytaj interesy)  i ochronê naszych biznesów na Zachodzie.
Oczywi¶cie to ryzykowna gra, ale pozwala na utrzymanie wzglêdnej równowagi w tej czê¶ci Europy.

Daje to te¿ nadziejê na wzrost presti¿u naszego Kraju. Amerykanie bêd± zainteresowani pó¼niejszym wydobyciem i eksploatacj± gazu u nas co wi±¿e siê miliardowymi inwestycjami w Polsce , a jednocze¶nie przyniesie sta³y dochód z opodatkowania wydobycia. Gaz nie zmieni w³a¶ciciela - zawsze bêdzie nasz. Teraz Polska gra nisk± cen± by zachêciæ do inwestowania u nas.
Rosjanie nie zaryzykuj± konfliktu z Polsk± i ca³ym NATO - nie bêd± protestowaæ przeciwko inwestycjom amerykañskim w wydobycie u nas, zw³aszcza, ¿e ich w³asne interesy s± zabezpieczone.

My za¶ mamy zawsze wyj¶cie - albo jak zwykle : "mia³e¶ chamie z³oty róg" , i przegraæ wszystko wojuj±c z ka¿dym , albo wykorzystaæ ten "z³oty róg" ku po¿ytkowi wszystkich zainteresowanych, a w tym i nas samych. Tyle , ¿e to wymaga spojrzenia na kwestiê polskiego gazu ³upkowego z d³ugoletniej perspektywy.

ps. a to co poni¿ej zosta³o napisane , uwa¿am po prostu za wielce szkodliw± demagogiê :

Cytuj
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby obcokrajowcy u nas inwestowali, a nam siê jutro lepiej wiod³o;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby udowodniæ ¶wiatu, ¿e jeste¶my lud¼mi postêpu;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby raz na zawsze po¿egnaæ siê z ciemnogrodem i wej¶æ do jasnego grona m±drych pañstw, gdzie wszystko bez wyj±tku jest lepsze ni¿ u nas;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby wst±piæ do UE, NATO, OECD i wszelkich podobnych klubów, które tego od nas za¿±daj±, gdy¿ jak powszechnie wiadomo, poza tymi klubami, ¿ycia nie ma i nie mo¿e byæ;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby udowodniæ, ¿e nie jeste¶my ksenofobami i mamy na uwadze dobro obywateli wszystkich pañstw... poza oczywi¶cie Polsk±, ale to przecie¿ nie wi±¿e siê z tematem;
Musimy sprzedawaæ ziemiê, aby nas Niemcy wreszcie pokochali i wybaczyli nam krzywdy, które od nas i naszych ojców doznali, i aby nam przy okazji - ale to nie najwa¿niejsze, prawda? - u¿yczyli jeszcze wiêcej po¿yczek i kredytów;
Musimy wreszcie pogodziæ siê z faktem, ¿e Polacy ró¿ni± siê od obywateli innych pañstw tym, ¿e upominanie siê o prawa "reszty ¶wiata" do ziemi, to rzecz normalna, lecz upominanie siê Polaków o prawa do ziemi, to faszyzm.
"

W³odzimierz Achmatowicz

Po pierwsze nikt nie sprzedaje ziemi, tylko prawa do wydobycia surowców ewentualnie w przysz³o¶ci na podstawie pozwolenia. Po drugie i tak tej ziemi nie posiadamy, tylko sobie przyw³aszczyli¶my , jak wszyscy inni. Po trzecie spe³nienie postulatów o które walczy autor tej wypowiedzi to najprostsza droga do wojny.
Po czwarte : nie w taki sposób dokona siê przemiana ¶wiata.

Kiedy sobie tacy W³odzimierze wbij± wreszcie do g³ów, ¿e Polska nie jest pêpkiem ¶wiata i musi siê liczyæ z tym, ¿e istniejemy w systemie naczyñ po³±czonych ?
eeech .
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 30, 2010, 13:53:00 wys³ane przez east » Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, które Ciê otaczaj± s± w Tobie " naucza   Mooji -  " s± w Twoim umy¶le, s± w  Twojej ¶wiadomo¶ci . Wydaje Ci siê , ¿e patrzysz na inne ludzkie umys³y , ale wszystkie te umys³y egzystuj± w Tobie poniewa¿ Ty jeste¶ tym, który je postrzega. TO JEST ¦WIAT WED£UG CIEBIE "
Szewc
Aktywny u¿ytkownik
***
Wiadomo¶ci: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecieñ 30, 2010, 14:07:54 »

east,
Mi³o mi widziec ¿e s± ludzie którzy widz± wiêcej ni¿ tylko koniec swojego nosa. A nie tylko tacy którzy uprawiaj± martyrologiê romantyczn± w kwestii polityki i z ka¿dym by walczyli. Nie stac nas na wojny w polityce. Nie teraz gdy nadal widmo kryzysu unosi siê nad Europ±. Szkoda tylko ¿e nasi w³odarze nie potrafi± zrozumiec ¿e przy naszym po³o¿eniu powinni¶my byc neutralni. Zbyt wielka przyja¼ñ z jedn± stron± odcina nas od drugiej strony, a przecie¿ mam strategiczne po³o¿enie w europie... Powinni¶my jo wykorzystac a nie marnowac...

Nie ¿ebym chcia³ ci s³odzic.... po prostu nie mogê siê oprzec pokusie docenienia cz³owieka rozs±dnie mówi±cego
Zapisane

"Nie wymy¶laj nowych czynników je¿eli nie istnieje taka potrzeba, a je¿eli ju¿, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
tijavar
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Maj 04, 2010, 14:16:09 »

Kubañski wiêzieñ polityczny Orlando Zapata Tamayo zmar³ we wtorek w szpitalu w Hawanie po strajku g³odowym - poinformowali kubañscy dysydenci.

42-letni Zapata, który by³ wymieniany przez Amnesty International w¶ród 65 kubañskich wiê¼niów sumienia, "zmar³ oko³o godz. 13.00" (19.00 czasu polskiego) w szpitalu Hermanos Ameijeiras w centrum Hawany - powiedzia³ agencji AFP przedstawiciel tej placówki. Wed³ug dysydentów, g³odowa³ od ponad 2 miesiêcy, domagaj±c siê uznania go za wiê¼nia sumienia.

Jest to pierwszy przypadek zgonu wiê¼nia politycznego podczas odbywania kary na Kubie od pocz±tku lat 70. - twierdzi Komisja Praw Cz³owieka i Pojednania Narodowego, która jest organizacj± nielegaln±, ale tolerowan± przez w³adze kubañskie.

- To wielka tragedia dla rodziny i bardzo z³a wiadomo¶æ dla wszystkich ruchów obrony praw cz³owieka, ale tak¿e dla rz±du, który bêdzie musia³ zap³aciæ za tê ¶mieræ cenê polityczn± - podkre¶li³a organizacja.

Orlando Zapata Tamayo, który by³ cz³onkiem nielegalnej organizacji obrony obywatelskiej Demokratyczny Dyrektoriat Kubañski, zosta³ w 2003 r. skazany na 18 lat wiêzienia za "naruszanie porz±dku publicznego".

Wed³ug Dyrektoriatu, w pa¼dzierniku 2009 r. zosta³ brutalnie pobity w wiêzieniu, co spowodowa³o krwiak mózgu, który trzeba by³o zoperowaæ. W grudniu podj±³ g³odówkê, domagaj±c siê uznania go za wiê¼nia sumienia.

http://www.solidarnizkuba.pl/artykuly,prasa,kubamroznaodwilz

"Nie chcê, aby mój czyn by³ znakiem klêski, ale niós³ przes³anie ci±g³ej walki i nadziei. Kuba bêdzie wolna"
Reinaldo Arenas
Zapisane
tijavar
Go¶æ
« Odpowiedz #7 : Maj 11, 2010, 00:31:00 »

...zatkaæ wyciek ropy w Zatoce Meksykañskiej...je¶li kto zaintrygowany, znajdzie wiêcej na:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7865261,BP_zdesperowane__Chca_zatkac_wyciek_pilkami_golfowymi.html
Zapisane
Lucyfer
Moderator Globalny
Aktywny u¿ytkownik
*****
Wiadomo¶ci: 134



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Maj 21, 2010, 20:17:38 »

Amerykañscy naukowcy wyprodukowali pierwsz± na ¶wiecie syntetyczn± komórkê. J. Craig Venter i jego zespó³ wszczepili syntetyczne DNA bakterii, zmieniaj±c j± w ca³kiem nowy gatunek.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wszczepili-sztuczne-DNA-bakterii---stworzyli-nowy-gatunek,wid,12293205,wiadomosc_video.html?ticaid=1a34b

Zapisane
Micha³-Anio³
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomo¶ci: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maj 21, 2010, 21:51:58 »

Jest kilka nowych w±tków w sprawie. Pierwszy to kwestia szacunków ilo¶ci oleju, który siê wydosta³ jak i szacunku ilo¶ci oleju, który siê wydostaje nadal. I nie ma tutaj wci±¿ wiarygodnych danych poza ca³kowit± zgodno¶ci± wszystkich niezale¿nych od BP obserwatorów, ¿e z pewno¶ci± liczby prezentowane przez BP s± zani¿one - pytanie tylko o ile.

Pojawi³ siê w±tek gazu, który siê wydobywa wraz z rop± i przywo³ane zosta³y szacunki BP z przed katastrofy, gdzie BP ponoæ szacowa³o proporcje ilo¶ci gazu do ropy na... 3000:1. Rzecz w tym, ¿e dotychczas w ogóle o tym nie wspominano, a to jest nowy w±tek w sprawie i nie mniej katastroficzny, ni¿ ropa. Niemniej jedynym ¼ród³em tej informacji jest www.rense.com, co nie jest gwarancj± jej prawdziwo¶ci. Je¿eli by³oby to prawd± to nie jest jasne, jaki skutek odniesie taka ilo¶æ gazu uwolnionego do atmosfery. Wiadomo, ¿e znacznie obni¿y zawarto¶æ tlenu w oceanie i takie badania s± ju¿ robione. Niestety odnajduj± one obszary oceanu, gdzie ubytek tlenu szacowany jest na poziomie 30%.



Drug± kwesti± jest szereg doniesieñ o cia³ach wielorybów, rekinów, ¿ó³wi i b³êkitnych tuñczyków wyrzucany na wybrze¿e Zatoki. Domniemania wskazuj± na proceder usuwania tych tusz i ich utylizacji przez BP - by nie by³o o tym zbyt g³o¶no - ale znów jest jedno ¼ród³o tej informacji - Gulf Restoration Network. Aczkolwiek dziennikarze CBS zdokumentowali ¶mieræ ponad 150 ¿ó³wi pomimo tego, ¿e ochrona BP nakaza³a dziennikarzom natychmiastowe opuszczenie terenu katastrofy:
Trzeci± kwesti± s± wspomniane ju¿ przestrzenne formy (ang: oil plumes) rozrzedzonej chemicznie ropy, które zosta³y odkryte oko³o 1000 m pod powierzchni± wody. Formy okre¶lane jako podwodne "chmury" dryfuj± w kierunku pr±du oceanicznego i je¶li zostan± przez niego przeci±gniête, po¿egluj± z pr±dem do Europy truj±c po drodze wszystko, co napotka. Wielko¶æ tych formacji podwodnych potrafi siêgaæ kilkunastu kilometrów d³ugo¶ci i kilku kilometrów szeroko¶ci. Tutaj ¼róde³ informacji jest wiele i opieraj± siê one na relacjach naukowców badaj±cych sytuacjê w Zatoce na pok³adzie kilku oceanograficznych statków.



Pod presj± komisji senackiej BP ujawni³o 4 zapisy filmowe g³ównego wycieku - z czego czwarty, ostatni, zosta³ nagrany 18 maja - czyli ju¿ po zainstalowaniu odprowadzenia, o którym pisali¶my poni¿ej i które mia³o - w opinii ludzi BP - zasadniczo ograniczyæ wyciek ropy. Có¿, porównanie tych 4 filmów nasuwa szereg w±tpliwo¶ci, co do realno¶ci okre¶lenia "zasadniczo". Zreszt± porównajcie sami:



Film nr 1 ujawniony na ¿adanie komisji Senatora Nelsona - nagranie z dnia 8 maja br
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Film nr 2 ujawniony na ¿adanie komisji Senatora Nelsona - nagranie z dnia 10 maja br
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Film nr 3 ujawniony na ¿adanie komisji Senatora Nelsona - nagranie z dnia 15 maja br
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Film nr 4 ujawniony na ¿adanie komisji Senatora Nelsona - nagranie z dnia 18 maja br
http://www.youtube.com/wa...player_embedded

http://www.schodamidonieb...swoje&Itemid=53
http://kodczasu.ronus.pl/forum/viewtopic.php?p=33721#33721
Zapisane

Wierzê w sens eksploracji i poznawania ¿ycia, kolekcjonowania wra¿eñ, wiedzy i do¶wiadczeñ. Tylko otwarty i swobodny umys³ jest w stanie odnowiæ ¶wiat
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

yourlifetoday rekogrupastettin cybersteam classicdayz vfirma