Choose fontsize:
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
 
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ÂŚwiĂŞta Geometria w przyrodzie  (Przeczytany 47843 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Szewc
Aktywny uÂżytkownik
***
Wiadomości: 113


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Maj 01, 2010, 13:38:47 »

Skoro czÂłowiek jest tak zbudowany, to co z karÂłami i innymi "nieforemnymi"?
Jakie konsekwencje niesie dla nich niezgodnoœc z zasad¹ z³otej proporcji, oczywiœcie poza wyró¿nianiem siê z t³umu.
Zapisane

"Nie wymyÂślaj nowych czynnikĂłw jeÂżeli nie istnieje taka potrzeba, a jeÂżeli juÂż, to udowodnij najpierw ich istnienie" - Arystoteles
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Maj 01, 2010, 13:49:59 »

Skoro czÂłowiek jest tak zbudowany, to co z karÂłami i innymi "nieforemnymi"?
Jakie konsekwencje niesie dla nich niezgodnoœc z zasad¹ z³otej proporcji, oczywiœcie poza wyró¿nianiem siê z t³umu.

Szewc, ostatni raz Ci odpisujê, bo uwa¿am twoje zachowania w temacie SG za nieeleganckie i pe³ne ignorancji... Nie ustosunkowujesz siê merytorycznie do podawanych Ci z ¿yczliwoœci¹ linków (co naprawdê zabiera czas) i zamiast ustosunkowania siê do zawartych tam treœci wyrzucasz z siebie zdanie pozornie poprawne, ale de facto pe³ne ignorancji. Zadaj sobie pytanie czy karze³, to problem skali czy proporcji? A jeœli proporcji, to znajdŸ sam odpowiedŸ. Spytaj czy jest to norma czy zaburzenie... A jeœli chodzi o ró¿ne odstêpstwa od Phi, to s¹ one najczêœciej "powierzchniowe", bo PHI jest zasad¹ "ukryt¹", porz¹dkuj¹c¹ œwiaty, oparte na ró¿nych proporcjach wzorem "figur i bry³" w winterowskiej Gwiezdnej Matce.
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=285.0

Rozmowa z TobÂą polega na takich zabawach: Ty mĂłwisz "ruch obrotowy jest wszechobecny" a ja Ci na to "przecieÂż drzewa siĂŞ nie krĂŞcÂą..." MoÂżna sobie ÂżartowaĂŚ, ale czy stoi za tym chĂŞĂŚ zrozumienia czegokolwiek w zakresie SG?

Odpowiedz wiêc sobie sam na swoje pytanie, sugeruj¹c siê tym, co nazwa³em w poœcie wy¿ej "warstwami" rzeczywistoœci i posi³kuj¹c siê ró¿nymi w¹tkami z forum. Jeœli szczerze szukasz pewnych (p)odpowiedzi na pytania, które zadajesz, to wiele w nich na forum znajdziesz.
Powodzenia!

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 13:50:26 wysłane przez Leszek » Zapisane

mi³oœÌ radoœÌ piêkno
Echnaton
Aktywny uÂżytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Maj 01, 2010, 14:36:47 »

To wynika z elementarnego braku chĂŞci zapoznania sie z temat SG. PrzecieÂż wiadome jest, Âże  jeÂżeli jest zakÂłucenie genetyczne, czyli znieksztaÂłcony wzĂłr to wynik teÂż bĂŞdzie znieksztaÂłcony. Na szczĂŞÂście DNA samo odbudowuje siĂŞ i potrafi po kilku nawet pokoleniach wrĂłcic do parametrĂłw wyjÂściowych. W ten sposĂłb za przykÂłady mogÂą nam posÂłuzyc jakieÂś deformacje roÂślin, na ktĂłre miaÂły czynniki od nich niezalezne, zewnĂŞtrzne.
Tego nie szukamy, ale wiemy o tych przypadkach.

ZnalazÂłem w biologii termin filotaksja, ktĂłry jest odpowiednikiem skrĂŞtnego uÂłoÂżenia liÂści na Âłodydze.
Ulistnienie, filotaksja - sposób, w jaki liœcie rozmieszczone s¹ na ³odydze, z uwzglêdnieniem ich pozycji wzglêdem siebie. W przypadku, gdy z wêz³a wyrasta jeden liœÌ mówi siê o skrêtoleg³ym ustawieniu liœci, wówczas linia ³¹cz¹ca ich nasady obiega ³odygê spiralnie. Odmian¹ tego ulistnienia jest ulistnienie naprzemianleg³e. Je¿eli z wêz³a wyrasta kilka liœci ulistnienie okreœla siê jako okó³kowe, które w przypadku 2 liœci w wêŸle nazywa siê naprzeciwleg³ym lub nakrzy¿leg³ym. Przy naprzeciwleg³ym u³o¿eniu liœci wszystkie pary liœci na ³odydze znajduj¹ siê w jednej p³aszczyŸnie. Przy u³o¿eniu nakrzy¿leg³ym - oœ pary liœci ustawiona jest pod k¹tem 90 stopni w stosunku do pary le¿¹cej poni¿ej.

Ulistnienie naprzeciwleg³e jest charakterystyczne dla gatunków z horyzontalnie ustawionymi ³odygami lub ga³êziami, takich jak np. jod³a pospolita czy cis. Dla ³odyg ustawionych pionowo charakterystyczne s¹ liœcie nakrzy¿leg³e (np. jesion, bez czarny), poniewa¿ zapewniaj¹ wówczas najkorzystniejszy dostêp do œwiat³a. Liœcie okó³kowe mog¹ tworzyÌ tzw. mozaikê liœciow¹, czyli byÌ tak przestawione w stosunku do siebie, aby umo¿liwiÌ wszystkim liœciom jak najlepsze wykorzystanie energii s³onecznej. Ten rodzaj ulistnienia bardzo rzadko wystêpuje u roœlin drzewiastych.

I jeszcze kilka ciekawych przykÂładĂłw odnosnie ÂŚG i jej zastosowaniu
http://strony.aster.pl/mpasternak/LICZBA%20ZLOTA.pdf
Zapisane

WolnoœÌ daje kolosaln¹ energiê, intensywnoœÌ i ¿ywotnoœÌ. Tracicie j¹ zupe³nie, uznaj¹c autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteœcie sentymentalni, ogromnie przywi¹zani do jakiegoœ boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii poniewa¿ kryje w sobie lêk. - Jiddu Krishnamurti
MEM HEI SHIN
Aktywny uÂżytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Maj 01, 2010, 15:52:36 »

Na szczĂŞÂście DNA samo odbudowuje siĂŞ i potrafi po kilku nawet pokoleniach wrĂłcic do parametrĂłw wyjÂściowych.

DNA nie posiada samo w sobie Âżadnych mechanizmĂłw samonaprawczych.
MoÂżna prĂłbowaĂŚ dokonywaĂŚ jego naprawy np. za pomocÂą dzwiĂŞku
528 Hz. Ale nie spotka³em nigdzie rzetelnych informacji na ile 528 Hz robi to skutecznie.Mo¿na przyj¹Ì, ¿e po prostu coœ tam dzia³a ?
Co do pokoleniowych napraw DNA, teÂż nie brzmi do jednoznacznie.
Przyk³adem mo¿e byÌ choroba neurologiczna o nazwie ''wrzód ¿o³¹dka'',
gdzie przodkowie jÂą mieli i majÂą jÂą potomkowie nawet w czwartym pokoleniu.


Zapisane

ÂŚwiat potrzebuje nowej wiedzy, dziĂŞki ktĂłrej nauczylibyÂśmy siĂŞ wsÂłuchiwaĂŚ w ciszĂŞ swego serca.....
Echnaton
Aktywny uÂżytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Maj 01, 2010, 16:42:29 »

Pe³na zgoda. le to uj¹³em. Chodzi mi o prawid³ow¹ informacjê w DNA, która zostanie przekazana. Nie o modyfikacjê... Sorry.
Ale juz zostawmy to.

Dawajcie wÂłasne interpretacje geometryczne roÂślinek...

AdaÂś fajnie tÂą szyszkkĂŞ opracowaÂłeÂś, ja tylko liczyÂłem ukÂład skrĂŞtny z Fibonacciego, a tu proszĂŞ.
Zapisane

WolnoœÌ daje kolosaln¹ energiê, intensywnoœÌ i ¿ywotnoœÌ. Tracicie j¹ zupe³nie, uznaj¹c autorytety profesorów, czy duchowych przywódców. Uczuciowo jesteœcie sentymentalni, ogromnie przywi¹zani do jakiegoœ boga, czy jakiejs osoby. Nie daje to energii poniewa¿ kryje w sobie lêk. - Jiddu Krishnamurti
MichaÂł-AnioÂł
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 669


Nauka jest tworem mistycznym i irracjonalnym


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Maj 01, 2010, 16:51:52 »

<a href="http://www.youtube.com/v/CcTayxEblio&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/CcTayxEblio&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/CcTayxEblio&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/CcTayxEblio&amp;hl=pl_PL&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>

Systemy naprawy DNA

 Naprawa bezpoÂśrednia (DR)
 Naprawa przez wycinanie (ER)
 Naprawa przez wycinanie zasad (BER)
 Naprawa przez wycinanie nukleotydĂłw (NER)
 Naprawa b³êdnie sparowanych nukleotydĂłw (MMR)
 Naprawa pĂŞkniĂŞĂŚ dwuniciowych (DSBR)
 system ³¹czenia koĂącĂłw niehomologicznych (NHEJ)

Naprawa bezpoÂśrednia

 Naprawa pĂŞkniĂŞĂŚ jednoniciowych przez ligazĂŞ
 OdwrĂłcenie reakcji alkilacji
 np. MGMT (metylotransferaza O6-metyloguanino DNA) –
usuwa grupy alkilowe z atomu 6 guaniny
 Fotoreaktywacja dimerĂłw cyklobutylowych
 fotoliaza DNA
 WystĂŞpuje u mikroorganizmĂłw i wielu zwierzÂąt, ale brak u ssakĂłw
ÂłoÂżyskowych, w tym u czÂłowieka (jej rolĂŞ przejmuje system NER –
tzw. naprawa ciemna)

WiĂŞcej tutaj:
http://wiki.biol.uw.edu.pl/t/img_auth.php/b/bb/Wyklad5_PG.pdf



Mechanizmy naprawy DNA znajdziesz tu:

http://portalwiedzy.onet.pl/130231,,,,mechanizmy_naprawy_dna,haslo.html

Naprawa DNA – szereg procesĂłw prowadzÂących do identyfikacji i naprawy zmian  w czÂąsteczkach DNA w Âżywej komĂłrce. W komĂłrkach organizmĂłw Âżywych procesy metaboliczne  i czynniki Âśrodowiskowe mogÂą powodowaĂŚ uszkodzenie DNA. W kaÂżdej komĂłrce codziennie ma miejsce nawet milion takich uszkodzeĂą[1]. Wiele z nich powoduje trwaÂłe zmiany w czÂąsteczce DNA, ktĂłre mogÂą upoÂśledziĂŚ albo pozbawiĂŚ komĂłrkĂŞ moÂżliwoÂści prawidÂłowej transkrypcji kodowanego przez uszkodzony fragment DNA genu. Inne uszkodzenia mogÂą skutkowaĂŚ potencjalnie groÂźnÂą dla genomu  komĂłrki mutacjÂą, dotyczÂącÂą tej komĂłrki i wszystkich nastĂŞpnych powstaÂłych z niej po podziaÂłach. Oznacza to, Âże proces naprawy DNA w komĂłrce musi byĂŚ caÂły czas aktywny, by mĂłc szybko i skutecznie niwelowaĂŚ skutki kaÂżdego uszkodzenia komĂłrkowego DNA.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Naprawa_DNA

Ps.A propos wrzodów ¿o³¹dka s¹ jeszcze Heliobakterie
Zapisane

WierzĂŞ w sens eksploracji i poznawania Âżycia, kolekcjonowania wraÂżeĂą, wiedzy i doÂświadczeĂą. Tylko otwarty i swobodny umysÂł jest w stanie odnowiĂŚ Âświat
miszka
Aktywny uÂżytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 123



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Maj 01, 2010, 20:41:05 »

CzeœÌ bracia i siostry ;-)
Wystarczy byĂŚ geniuszem i juz wszystkie cuda Âświata idÂą na twoje konto... Hym jak wspaniale.
Ja tu wpad³am z ma³¹ dygresyjk¹ w kwestii obalenia pewnego mitu bo widzê ¿e ju¿ siê tak
rozpowszechni³, i¿ niektórzy g³owê pod topór po³o¿¹, ze to prawda. Chodzi mi o rysunek
CzÂłowieka witurwaĂąskiego i jego autora. Leonardo nie jest autorem tego dzieÂła, jedynie je lekko
poprawiÂł i rozpowszechniÂł. To tak, ÂżebyÂśmy znali prawdĂŞ i nie powtarzali po innych :-)
Ciekawe jak siĂŞ czuje biedny Witurwiusz ?! Co to siĂŞ potrafi po latach zadziaĂŚ no.
miszka

"Rysunek, nazwany Cz³owiek witruwiaùski, od nazwiska autora Witruwiusza, przedstawiaj¹cy proporcje ludzkiego cia³a. Zwraca on uwagê na to, ¿e wysokoœÌ doros³ego cz³owiek jest mniej wiêcej równa szerokoœci jego ramion. Zdaniem autora wysokoœÌ cz³owieka jest równa 10 modu³om, gdzie jeden modu³ ma d³ugoœÌ równ¹ wysokoœci g³owy mierzonej od czybka brody do nasady w³osów. Rysunek ten oko³o 1490 roku rozpowszechniony zosta³ przez Leonarda da Vinci, z którym jest g³ównie kojarzony."
http://www.anatomia.webd.pl/


   

Zapisane
MEM HEI SHIN
Aktywny uÂżytkownik
***
Wiadomości: 224


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Maj 02, 2010, 00:33:42 »

Zwraca on uwagê na to, ¿e wysokoœÌ doros³ego cz³owiek jest mniej wiêcej równa szerokoœci jego ramion.

Faktycznie ?
Pytanie ? Co oznacza ..... mniej wiĂŞcej ?
W³aœnie zmierzy³em szerokoœÌ swoich ramion i wysz³o ok. 161 cm.
A wzrostu posiadam ok.178 cm.
Nie wiem co to za skala - mniej wiĂŞcej ?
Bo pomyÂślaÂłem, Âże ( mniej wiĂŞcej) to ró¿nica moÂże byĂŚ kilku cm, a nie ok. 20 cm !
Chyba  pochodzĂŞ nie z tej planety ?
 

Myœlê, ¿e nale¿a³oby by to inaczej uj¹Ì i rozrysowaÌ.
Mianowicie : przyj¹Ì pêpêk jako punkt ''akomodacji'' czworoœcianu foremnego, gdzie owy punkt w czworoœcianie foremnym zawsze znajduje na 1/3 wysokoœci tego czworoœcianu od podstawy.
CzworoÂścian foremny wpisaĂŚ w okrÂąg.
NastĂŞpnie umieÂściĂŚ postaĂŚ czÂłowieka na tym czworoÂścianie (pĂŞpek i punkt akomodacji majÂą siĂŞ pokrywaĂŚ.
Rozpoztarte ramiona czÂłowieka bĂŞda wĂłwczas dotykaĂŚ bokĂłw  czworoÂścianu.
Nadmieniam, Âże w tej chwili nie chce mi siĂŞ tego rysowaĂŚ, wiĂŞc konfabulujĂŞ.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 00:56:22 wysłane przez MEM HEI SHIN » Zapisane

ÂŚwiat potrzebuje nowej wiedzy, dziĂŞki ktĂłrej nauczylibyÂśmy siĂŞ wsÂłuchiwaĂŚ w ciszĂŞ swego serca.....
Leszek
Administrator
Ekspert
*****
Wiadomości: 1391



Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Maj 02, 2010, 11:26:21 »

Ja tu wpad³am z ma³¹ dygresyjk¹ w kwestii obalenia pewnego mitu bo widzê ¿e ju¿ siê tak
rozpowszechni³, i¿ niektórzy g³owê pod topór po³o¿¹, ze to prawda. Chodzi mi o rysunek
CzÂłowieka witurwaĂąskiego i jego autora. Leonardo nie jest autorem tego dzieÂła, jedynie je lekko
poprawiÂł i rozpowszechniÂł. To tak, ÂżebyÂśmy znali prawdĂŞ i nie powtarzali po innych :-)
Ja teÂż powtĂłrzĂŞ po innych.
Otó¿ jedni twierdz¹, ¿e poni¿szy obrazek (po PRAWEJ) narysowa³ sam Witruwiusz, a drudzy, ¿e go NIE NARYSOWA£ tylko opisa³ proporcje cz³owieka w trzeciej ksiêdze 10 tomowego dzie³a WItruwisza "O architekturze" w rozdziale pt. "O symetrii w œwi¹tyniach i w ludzkim ciele" [nie ma w kilku wspó³czesnych wydaniach ksi¹¿ki tego rysunku mimo, ¿e jest wiele innych szkiców] przet³umaczonego na j. angielski i wydanego przez OXFORD UNIVERSITY PRESS, 1914; COPYRIGHT, HARVARD UNIVERSITY PRESS. Ca³a ksi¹¿ka (z ilustracjami) w linku pod poni¿szym cytatem dot. proporcji cia³a cz³owieka:

2. For the human body is so designed by nature that:
- the face, from the chin to the top of the forehead and the lowest roots of the hair, is a tenth part of the whole height;
- the open hand from the wrist to the tip of the middle finger is just the same;
- the head from the chin to the crown is an eighth, and with the neck and shoulder from the top of the breast to the lowest roots of the hair is a sixth;
- from the middle of the breast to the summit of the crown is a fourth.
- If we take the height of the face itself, the distance from the bottom of the chin to the under side of the nostrils is one third of it;
- the nose from the under side of the nostrils to a line between the eyebrows is the same; from there to the lowest roots of the hair is also a third, comprising the forehead.
- The length of the foot is one sixth of the height of the body; of the forearm, one fourth; and the breadth of the breast is also one fourth. (...)

http://www.gutenberg.org/files/20239/20239-h/29239-h.htm#Page_72

Nie wiem kto jest autorem rysunku kanonu WItruwiusza. Niemniej ró¿ni siê on znacznie od kanonu Leonarda.
Pozdrawiam


Rysunek kanonu WItruwiusza pochodzi z I tomu ksi¹¿ki Melchizedeka "Pradawna tajemnica..."
http://www.empik.com/pradawna-tajemnica-kwiatu-zycia-tom-i-ksiazka,2346202,p

Kanony proporcji ludzkiego cia³a wg ró¿nych osób:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kanon_%28sztuka%29
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 11:49:24 wysłane przez Leszek » Zapisane

mi³oœÌ radoœÌ piêkno
east
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Wiadomości: 620


To jest Âświat wedÂług Ciebie i wedÂług mnie


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Maj 02, 2010, 12:00:51 »

My tu caÂły czas usiÂłujemy przyporzÂądkowaĂŚ uniwersalne i odwieczne prawa KOMUÂŚ. Nie wydaje siĂŞ to Wam zabawne, ze spieramy sie o detale, a mniej miejsca poÂświĂŞcamy znaczeniu ?
Zapisane

..  " wszystkie te istnienia, ktĂłre CiĂŞ otaczajÂą sÂą w Tobie " naucza   Mooji -  " sÂą w Twoim umyÂśle, sÂą w  Twojej ÂświadomoÂści . Wydaje Ci siĂŞ , Âże patrzysz na inne ludzkie umysÂły , ale wszystkie te umysÂły egzystujÂą w Tobie poniewaÂż Ty jesteÂś tym, ktĂłry je postrzega. TO JEST ÂŚWIAT WEDÂŁUG CIEBIE "
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

yourlifetoday cinemak apelkaoubkonrad692 julandia classicdayz